Arsenal kent een zeer goed seizoen en de ploeg heeft vijf punten meer dan Manchester City. Bij de Gunners laat Martin Odegaard zien dat hij terecht werd aanzien als een speler voor de absolute top. De Noorse aanvallende middenvelder kent een zeer goed seizoen en krijgt lof.
"Hij is op dit moment de nummer één. Normaal gesproken zou je zeggen dat De Bruyne de beste middenvelder is, maar er ontbreekt op dit moment iets bij hem. Odegaard heeft een kwaliteit die alle grote spelers hebben, het is net alsof de tijd stil staat als hij de bal heeft. Hij is zo rustig aan de bal, hij heeft op deze manier al vier of vijf keer gescoord met zijn linkervoet. Hij is de leider van het team", aldus Jamie Redknapp (ex-Liverpool) bij Sky Sports.
ODEGAARD
Jimmy Floyd Hasselbaink ging ook mee in het verhaal. "Hij is een ander type speler dan De Bruyne, maar hij ziet in de kleine ruimte altijd de juiste oplossing en blijft heel rustig. Hij heeft niet zoveel assists als De Bruyne, maar hij is ook niet dat type speler. De dingen doe hij doet, doet hij zo elegant en goed. Het is een genot om hem te zien spelen", aldus de ex-spits.
De Bruyne heeft in alle competities samen voorlopig 5 goals en 18 assists in 34 wedstrijden achter zijn naam staan. Odegaard tikt voorlopig af op 10 goals en 7 assists in 33 wedstrijden. Beiden zullen hun beste niveau moeten halen om hun team de komende maanden naar de landstitel te leiden.
LEES OOK: ‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’
Claudio Reulens