JPL-killer brengt zelfs Haaland in verlegenheid

door
JPL-killer brengt zelfs Haaland in verlegenheid

Een fenomeen. Een killer pur sang. Een echte goaltjesdief. Gift Orban heeft zijn start bij AA Gent allerminst gemist met zeven doelpunten in zijn eerste vijf competitiewedstrijden. De Nigeriaan scoort momenteel aan een waanzinnig gemiddelde van 1,39 doelpunt per 90 minuten en daarmee troeft hij alle andere scherpschutters van de grootste zeven Europese competities af, al wordt het quasi onmogelijk om dat buitenaards ritme aan te houden tot aan het eind van dit seizoen.


Imke Courtois (De Zondag): “Wat een spits: altijd in beweging, scherp voor doel.”

Wat een start voor Gift Orban bij AA Gent. Na letterlijk een handvol wedstrijden in de Belgische competitie staat zijn teller bij de Buffalo’s alweer op zeven competitiedoelpunten. Of negen doelpunten in acht wedstrijden, als je de UEFA Conference League meetelt. Hoedanook is het duidelijk: Gent heeft een topschutter in de ploeg. Ondanks zijn beperkt aantal speelminuten tot nog toe. Volgens Marc Degryse raakt Orban altijd in de dubbele cijfers als hij een heel seizoen speelt.



Aan een moordend ritme van 1,39 doelpunt per 90 minuten (in de Belgische competitie) zou de Nigeriaan na een volledige reguliere competitie moeten afklokken op 47 (!) goals. Hein Vanhaezebrouck beseft dat de afwerking van Gift Orban van een uitzonderlijk hoog niveau is. “Vorig seizoen maakte hij er 21, over alle competities in Noorwegen heen. Als je hem laat starten aan het seizoen, is hij een garantie op 20, 25 goals over alle competities heen”, zei de coach van AA Gent.

Sven Kums (Het Laatste Nieuws): “Elke bal die hij aanraakt, belandt ook in het doel.”

Met zijn waanzinnig gemiddelde van 1,39 doelpunt per 90 minuten is Gift Orban momenteel de vlotst scorende speler van de zeven grootste Europese competities. Toegegeven, de Nigeriaan speelde nog maar 454 minuten in de Jupiler Pro League, en pas op de langere termijn zal zijn scorend vermogen objectief vastgesteld kunnen worden. Maar vandaag kan niemand om zijn indrukwekkende en hallucinante cijfers heen. AA Gent heeft sinds lang nog eens een echt scorend goudhaantje beet. “Afwerken is voor hem spielerei. Rechts, links, dat maakt hem niet uit” zei Hein Vanhaezebrouck na de vierklapper van Orban tegen Zulte Waregem.



Laurent Depoitre (Het Nieuwsblad): “Hij staat altijd op de juiste plaats.”

Niet vergeten dat Gift Orban nog maar aan zijn eerste wedstrijden op het hoogste niveau bezig is. Eerder dit seizoen kwam hij uit bij Stabaek, een club uit de Noorse tweede klasse, waar hij ook aan de lopende band scoorde. Volgens het Noorse TV2 betaalde AA Gent maar liefst 3,5 miljoen euro voor de Nigeriaan, waarmee hij de derde duurste uitgaande transfer is van de Noorse club en - samen met zes andere spelers - de zevende duurste aankoop ooit van de Buffalo’s. Dat leek oorspronkelijk een groot financieel risico voor Gent, maar ondertussen hoort Michel Louwagie de kassa alvast rinkelen.



“Veertig miljoen. Het mag ook vijftig miljoen zijn”, grijnsde Hein Vanhaezebrouck vorig weekend. “Het is voor te lachen, hè.” Eerder zei Torgeir Bjarmann, sportdirecteur van Stabaek, dat Gift Orban op termijn twintig miljoen euro kan waard zijn. “En zeg Michel dat hij het dan meteen ook in de zomer doet. Dan zijn we weer blij, want wij hebben nog een percentage op de doorverkoop”, zei Bjarmann enkele weken geleden al in Het Nieuwsblad. “Als Gift zo blijft scoren, zeker Europees, dan krijgt Gent sowieso een bom geld. En wij ook wat.”

Hein Vanhaezebrouck (Het Laatste Nieuws): “Absoluut is hij een fenomeen.”

JUPILER PRO LEAGUE
Gift Orban (AA Gent) 1,39 doelpunt per 90 minuten
7 doelpunten in 5 wedstrijden (454 minuten)

PREMIER LEAGUE
Erling Haaland (Manchester City): 1,10 doelpunt per 90 minuten
28 doelpunten in 26 wedstrijden (2.283 minuten)



LIGUE 1
Wissam Ben Yedder (AS Monaco): 0,98 doelpunt per 90 minuten
16 doelpunten in 23 wedstrijden (1.462 minuten)

SERIE A
Victor Osimhen (Napoli): 0,88 doelpunt per 90 minuten
19 doelpunten in 22 wedstrijden (1.934 minuten)

BUNDESLIGA
Eric Maxim Choupo-Moting (Bayern München): 0,84 doelpunt per 90 minuten
10 doelpunten in 17 wedstrijden (1.077 minuten)

PRIMEIRA LIGA
Gonçalo Ramos (Benfica): 0,83 doelpunt per 90 minuten
15 doelpunten in 20 wedstrijden (1.625 minuten)



EREDIVISIE
Brian Brobbey (Ajax), 0,76 doelpunt per 90 minuten
11 doelpunten in 24 wedstrijden (1.311 minuten)

LA LIGA
Robert Lewandowski (FC Barcelona): 0,74 doelpunt per 90 minuten
15 doelpunten in 21 wedstrijden (1.815 minuten)

LEES OOK: Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Speelt Orban volgend seizoen nog bij AA Gent?

Meest recent

Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

25
25
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

32
32
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

65
65
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

27
27
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

16
16
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

108
108
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

147
147
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

85
85
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

327
327
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

223
223
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

303
303
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

99
99
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

444
444
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

276
276
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

86
86
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

140
140
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

82
82
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

229
229
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

446
446
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

396
396
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

164
164
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

221
221
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

573
573
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

961
961

Meer sportnieuws