Tedesco met felle Duivels-boodschap: "Dát maakt niet uit"

door
Tedesco met felle Duivels-boodschap:

De Rode Duivels beginnen eind deze maand aan een nieuw avontuur. Domenico Tedesco neemt over als bondscoach en moet de Duivels naar het EK in Duitsland leiden (2024).


De Belgen beginnen aan hun kwalificatiecampagne op het veld van Zweden. Daarna staat er ook nog een oefenpot in en tegen Duitsland gepland. Meteen twee mooie testen voor Tedesco, die bij Kicker vooruitblikt op wat komen gaat bij de Belgische nationale ploeg. Hij wil vooral niet doorgaan op het elan van het mislukte WK in Qatar.

"We moeten voor een herstart zorgen na de teleurstelling in Qatar", zegt Tedesco. "Ik beschik in België over een team met individueel sterke spelers die zowat overal in Europa aan de slag zijn. Bovendien is het een voetbalgek land", voegt hij er nog aan toe. Tedesco zal kunnen rekenen op onder meer Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne. "Voor mij zijn dat op de eerste plaats belangrijke mensen, met wie ik zal samenwerken op een open, faire en respectvolle manier. Dan maakt het niet uit hoe zij heten", lijkt hij niet onder de indruk.

AFSCHEID
Tedesco zal niet kunnen rekenen op enkele vertrouwde gezichten van de laatste 10-15 jaar. Zowel Toby Alderweireld als Simon Mignolet nemen afscheid van de nationale ploeg. Eerder gaf ook al Eden Hazard aan te stoppen als international. Daardoor is het volop uitkijken naar de eerste selectie van Tedesco, die mogelijk enkele nieuwe namen een kans zal geven.

LEES OOK: Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Zal de mayonaise pakken onder Tedesco?

Meest recent

Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

118
118
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

185
185
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

44
44
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

67
67
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

34
34
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

56
56
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

282
282
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

41
41
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

36
36
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

98
98
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

97
97
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

147
147
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

36
36
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

146
146
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

345
345
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

110
110
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

198
198
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

52
52
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

52
52
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

224
224
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

365
365
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

151
151
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

409
409
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

181
181
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

91
91

Meer sportnieuws