Komende vrijdag maakt Domenico Tedesco zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekend en daar zullen sowieso enkele wijzigingen in zijn ten opzichte van het WK. Hij zag de voorbije weken immers al de nodige vaste waarden afhaken met Eden Hazard, Toby Alderweireld en (wellicht) ook Simon Mignolet. Die eerste kondigde vlak na het WK als eerste zijn afscheid aan.
Voor Hazard werd het een einde in mineur, want de Duivels werden al in de groepsfase uitgeschakeld en in zijn laatste interland mocht hij slechts drie minuten invallen. In de eerste twee matchen op het WK was de aanvoerder wel nog titularis, maar daar was veel kritiek op. Vele analisten vroegen zich af waarom Hazard, die bij Real niet aan de bak kwam, de voorkeur bleef krijgen op Leandro Trossard, op dat moment nog bij Brighton bezig aan een sterk seizoen in de Premier League.
Aan die kritiek stoorde Hazard zich niet. "Helemaal niet. Trossard was bezig aan een goed seizoen. Zelfs ik vroeg me af waarom ik wel zou moeten spelen en hij op de bank zou moeten zitten", verklaart hij zelfs aan RTBF. "Het is normaal dat de mensen dat denken. Zeker na de wedstrijd tegen Egypte, waar we niet goed waren en ik ook geen goede match speelde."
ZOALS RONALDO
Dat er jongere spelers stonden te trappelen om zijn plaats over te nemen, was één van de factoren in het afscheid van Hazard. "Cristiano Ronaldo heeft ook de laatste matchen bij Portugal niet gespeeld. En dat is Cristiano bij Portugal, dat is nog wat anders dan Eden bij België. Dat is voetbal, jongere spelers die pushen en je plaats willen innemen. Toen ik als 16-jarige bij Lille begon, heb ik ook de plaats ingenomen van Michel Bastos of een andere speler die er al was. Dat hoort bij het voetbal."
LEES OOK: Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond
Jannick Lanckriet