'STVV shopt bij Belgische topclubs'

door
'STVV shopt bij Belgische topclubs'

STVV heeft het niet makkelijk om eigen jeugd te laten doorstromen. Het ziet vaak zijn toptalenten naar topclubs vertrekken en het verloor dan ook nog eens zijn A-label. CEO Takayuki Tateishi geeft in de krant Het Belang van Limburg aan dat STVV wil rondspeuren bij de Belgische topclubs.


"In een ideaal scenario schuiven we onze eigen jeugdspelers door, alleen is dat niet altijd haalbaar. Daarom zoeken we ook naar beloftevolle jongeren van de G5-clubs (Club Brugge, Anderlecht, Genk, Standard, Gent, nvdr.), die daar niet aan de bak komen, maar die zich bij ons verder kunnen ontwikkelen. Ameen Al-Dakhil is daar een goed voorbeeld van”, liet hij weten.

TALENTEN BESCHIKBAAR

Bij de Belgische topclubs lopen heel wat talenten rond, vaak bij de beloften, die weinig uitzicht hebben op speelkansen bij het eerste elftal. Bij Anderlecht kan STVV mogelijke goede zaken doen. Jongens als Simon Michez, Nils De Wilde, Lucas Lissens of zelfs Theo Leoni zijn interessante pistes. Hun kansen op veel speelminuten bij de A-ploeg zijn toch niet al te groot. Transfers bij KRC Genk liggen gevoelig, maar bij de beloften lopen met jongens als Tuur Rommens, Daan Dierckx (gehuurd van Parma) en anderen ook wel enkele talenten rond.

Bij Club NXT zou iemand als Romeo Vermant met zijn neus voor goals misschien wel een interessante piste kunnen zijn. Spelers als Senne Lammens en Mathis Servais zijn einde contract. Uiteraard is het niet makkelijk om dergelijke spelers aan te trekken, maar STVV kan hen wel meer uitzicht bieden op speelminuten in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Leko: "Na ons zijn zij de best voetballende ploeg in België"

Een goed plan van STVV?

Meest recent

Leko: "Na ons zijn zij de best voetballende ploeg in België"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

3
3
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

156
156
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

75
75
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

61
61
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

298
298
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

328
328
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

93
93
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

196
196
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

591
591
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

294
294
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

201
201
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

56
56
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

29
29
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

240
240
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

83
83
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

522
522
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

192
192
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

187
187
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

418
418
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

406
406
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

313
313
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

157
157
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

240
240
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

614
614

Meer sportnieuws