Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

door
Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

Club Brugge heeft nog maar eens een trainerswissel doorgevoerd. Blauw-Zwart zette Scott Parker op straat en moet op zoek naar een opvolger. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe moeten dringend het geweer van schouder veranderen. Hun aanpak in trainersdossiers zal gewijzigd moeten worden. Keren ze terug naar hun vroegere succesrecept?


Club Brugge maakte vaak goede keuzes met onder meer Michel Preud’homme en Philippe Clement. Er waren ook stevige miscasts met Georges Leekens en Juan Carlos Garrido, Ivan Leko deed het niet onaardig. Maar na Clement heeft Club Brugge toch wat inschattingsfouten gemaakt. Dat ze de keuze maakten voor relatief onervaren trainers, viel te verdedigen. Leko en Clement waren ook trainers die nog geen 5 jaar hoofdtrainer waren, maar de bal werd toch iets te vaak mis geslagen de afgelopen periode.



Alfred Schreuder pakte de titel, maar dat was toch vooral de verdienste van een ijzersterke Simon Mignolet. De Nederlander kreeg vorig jaar rond deze periode nog veel kritiek over het spektakel en de tactische keuzes met onder meer De Ketelaere als linksachter. Achteraf bleek dat de relatie tussen bestuur en coach al na enkele maanden verzuurd was. Schreuder had dan wel ervaring opgedaan als T2, als T1 had hij nog alles te bewijzen. Bij Ajax viel hij nadien door de mand.

Club Brugge stelde Carl Hoefkens aan en die deed het geweldig in de Champions League. In België verliep het heel wat stroever. Club zette de lijn voort die werd ingezet na het vertrek van Clement. Het niveau zakte zienderogen en Mignolet bleef mirakels verrichten. Het ontslag van Hoefkens was zeker geen verrassing, de aanstelling van Scott Parker wel. Iemand die nog maar weinig had bewezen als hoofdtrainer en na 12 matchen werd hij ontslagen. Zo gaat Club Brugge al op zoek naar een 5de trainer in amper één jaar tijd.



Verhaeghe en Mannaert gaan mogelijk moeten kiezen voor een ervaren trainer, maar die zal wellicht minder inspraak van bovenaf dulden. Het is bekend dat Mannaert zijn zegje wil doen. Een ervaren trainer zal daar wellicht minder voor openstaan. Een type Preud’homme zou nu zeer welkom zijn. Club is de afgelopen jaren van status veranderd. Er zijn meer vedetten, naar Belgische normen, en er moet een coach boven hen staan die al wat kilometers op de teller heeft staan. Iemand die een groep kan begeesteren en onder controle kan houden. Het is duidelijk dat deze groep is ingedommeld en geen team meer is. Onderling moet het dus toch niet goed zitten, want inzake kwaliteit is er geen probleem.

Gaan Mannaert en Verhaeghe terug naar een type zoals Preud’homme? Het lijkt ons de beste manier. Iemand als Ronny Deila werd genoemd en dat is alvast een goed teken. Club Brugge heeft nood aan een echte sportieve baas, die ook die vrijheid krijgt van het bestuur. De inmenging van het bestuur in het reilen en zeilen van de ploeg is ook niet goed voor de machtspositie van een trainer tegenover zijn groep. Het is geen geheim dat Ruud Vormer aan de kant werd gezet door het bestuur en dat Roman Yaremchuk de laatste weken meer moest spelen. Een meer ervaren trainer zal die inmenging minder aanvaarden. Het bestuur moet dus het geweer van schouder gaan veranderen. Een volgende miscast als coach is immers geen optie.

CR

LEES OOK: 'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Moet Club terug voor een ervaren type zoals Preud'homme gaan?

Meest recent

'Spraakmakende terugkeer Ronaldo in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

24
24
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

72
72
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

8
8
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

21
21
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

8
8
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

227
227
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

124
124
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

160
160
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

50
50
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

209
209
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

90
90
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

90
90
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

115
115
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

341
341
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

95
95
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

453
453
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

264
264
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

71
71
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

210
210
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

471
471
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

577
577
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

74
74
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

80
80

Meer sportnieuws