Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

895
Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

Club Brugge heeft nog maar eens een trainerswissel doorgevoerd. Blauw-Zwart zette Scott Parker op straat en moet op zoek naar een opvolger. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe moeten dringend het geweer van schouder veranderen. Hun aanpak in trainersdossiers zal gewijzigd moeten worden. Keren ze terug naar hun vroegere succesrecept?


Club Brugge maakte vaak goede keuzes met onder meer Michel Preud’homme en Philippe Clement. Er waren ook stevige miscasts met Georges Leekens en Juan Carlos Garrido, Ivan Leko deed het niet onaardig. Maar na Clement heeft Club Brugge toch wat inschattingsfouten gemaakt. Dat ze de keuze maakten voor relatief onervaren trainers, viel te verdedigen. Leko en Clement waren ook trainers die nog geen 5 jaar hoofdtrainer waren, maar de bal werd toch iets te vaak mis geslagen de afgelopen periode.



Alfred Schreuder pakte de titel, maar dat was toch vooral de verdienste van een ijzersterke Simon Mignolet. De Nederlander kreeg vorig jaar rond deze periode nog veel kritiek over het spektakel en de tactische keuzes met onder meer De Ketelaere als linksachter. Achteraf bleek dat de relatie tussen bestuur en coach al na enkele maanden verzuurd was. Schreuder had dan wel ervaring opgedaan als T2, als T1 had hij nog alles te bewijzen. Bij Ajax viel hij nadien door de mand.

Club Brugge stelde Carl Hoefkens aan en die deed het geweldig in de Champions League. In België verliep het heel wat stroever. Club zette de lijn voort die werd ingezet na het vertrek van Clement. Het niveau zakte zienderogen en Mignolet bleef mirakels verrichten. Het ontslag van Hoefkens was zeker geen verrassing, de aanstelling van Scott Parker wel. Iemand die nog maar weinig had bewezen als hoofdtrainer en na 12 matchen werd hij ontslagen. Zo gaat Club Brugge al op zoek naar een 5de trainer in amper één jaar tijd.



Verhaeghe en Mannaert gaan mogelijk moeten kiezen voor een ervaren trainer, maar die zal wellicht minder inspraak van bovenaf dulden. Het is bekend dat Mannaert zijn zegje wil doen. Een ervaren trainer zal daar wellicht minder voor openstaan. Een type Preud’homme zou nu zeer welkom zijn. Club is de afgelopen jaren van status veranderd. Er zijn meer vedetten, naar Belgische normen, en er moet een coach boven hen staan die al wat kilometers op de teller heeft staan. Iemand die een groep kan begeesteren en onder controle kan houden. Het is duidelijk dat deze groep is ingedommeld en geen team meer is. Onderling moet het dus toch niet goed zitten, want inzake kwaliteit is er geen probleem.

Gaan Mannaert en Verhaeghe terug naar een type zoals Preud’homme? Het lijkt ons de beste manier. Iemand als Ronny Deila werd genoemd en dat is alvast een goed teken. Club Brugge heeft nood aan een echte sportieve baas, die ook die vrijheid krijgt van het bestuur. De inmenging van het bestuur in het reilen en zeilen van de ploeg is ook niet goed voor de machtspositie van een trainer tegenover zijn groep. Het is geen geheim dat Ruud Vormer aan de kant werd gezet door het bestuur en dat Roman Yaremchuk de laatste weken meer moest spelen. Een meer ervaren trainer zal die inmenging minder aanvaarden. Het bestuur moet dus het geweer van schouder gaan veranderen. Een volgende miscast als coach is immers geen optie.

CR

LEES OOK: Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Moet Club terug voor een ervaren type zoals Preud'homme gaan?

Meest recent

Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

28
28
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

22
22
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

17
17
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

34
34
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

48
48
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

33
33
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

206
206
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

144
144
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

173
173
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

154
154
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

219
219
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

174
174
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

193
193
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

98
98
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

59
59
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

157
157
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

66
66
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

76
76
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

131
131
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

89
89
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

138
138
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

308
308
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

33
33
STVV klaart de klus: "Zoals FC Barcelona"

STVV heeft zijn Europese campagne afgetrapt met een oververdiende 2-0-zege tegen Iberia. Een ...

39
39
Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Bij RSC Anderlecht lijkt Antoine Sibierski voor een nieuwe wind te zorgen. Paars-Wit heeft duidelijk ...

183
183

Meer sportnieuws