Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

895
Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

Club Brugge heeft nog maar eens een trainerswissel doorgevoerd. Blauw-Zwart zette Scott Parker op straat en moet op zoek naar een opvolger. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe moeten dringend het geweer van schouder veranderen. Hun aanpak in trainersdossiers zal gewijzigd moeten worden. Keren ze terug naar hun vroegere succesrecept?


Club Brugge maakte vaak goede keuzes met onder meer Michel Preud’homme en Philippe Clement. Er waren ook stevige miscasts met Georges Leekens en Juan Carlos Garrido, Ivan Leko deed het niet onaardig. Maar na Clement heeft Club Brugge toch wat inschattingsfouten gemaakt. Dat ze de keuze maakten voor relatief onervaren trainers, viel te verdedigen. Leko en Clement waren ook trainers die nog geen 5 jaar hoofdtrainer waren, maar de bal werd toch iets te vaak mis geslagen de afgelopen periode.



Alfred Schreuder pakte de titel, maar dat was toch vooral de verdienste van een ijzersterke Simon Mignolet. De Nederlander kreeg vorig jaar rond deze periode nog veel kritiek over het spektakel en de tactische keuzes met onder meer De Ketelaere als linksachter. Achteraf bleek dat de relatie tussen bestuur en coach al na enkele maanden verzuurd was. Schreuder had dan wel ervaring opgedaan als T2, als T1 had hij nog alles te bewijzen. Bij Ajax viel hij nadien door de mand.

Club Brugge stelde Carl Hoefkens aan en die deed het geweldig in de Champions League. In België verliep het heel wat stroever. Club zette de lijn voort die werd ingezet na het vertrek van Clement. Het niveau zakte zienderogen en Mignolet bleef mirakels verrichten. Het ontslag van Hoefkens was zeker geen verrassing, de aanstelling van Scott Parker wel. Iemand die nog maar weinig had bewezen als hoofdtrainer en na 12 matchen werd hij ontslagen. Zo gaat Club Brugge al op zoek naar een 5de trainer in amper één jaar tijd.



Verhaeghe en Mannaert gaan mogelijk moeten kiezen voor een ervaren trainer, maar die zal wellicht minder inspraak van bovenaf dulden. Het is bekend dat Mannaert zijn zegje wil doen. Een ervaren trainer zal daar wellicht minder voor openstaan. Een type Preud’homme zou nu zeer welkom zijn. Club is de afgelopen jaren van status veranderd. Er zijn meer vedetten, naar Belgische normen, en er moet een coach boven hen staan die al wat kilometers op de teller heeft staan. Iemand die een groep kan begeesteren en onder controle kan houden. Het is duidelijk dat deze groep is ingedommeld en geen team meer is. Onderling moet het dus toch niet goed zitten, want inzake kwaliteit is er geen probleem.

Gaan Mannaert en Verhaeghe terug naar een type zoals Preud’homme? Het lijkt ons de beste manier. Iemand als Ronny Deila werd genoemd en dat is alvast een goed teken. Club Brugge heeft nood aan een echte sportieve baas, die ook die vrijheid krijgt van het bestuur. De inmenging van het bestuur in het reilen en zeilen van de ploeg is ook niet goed voor de machtspositie van een trainer tegenover zijn groep. Het is geen geheim dat Ruud Vormer aan de kant werd gezet door het bestuur en dat Roman Yaremchuk de laatste weken meer moest spelen. Een meer ervaren trainer zal die inmenging minder aanvaarden. Het bestuur moet dus het geweer van schouder gaan veranderen. Een volgende miscast als coach is immers geen optie.

CR

LEES OOK: "Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Moet Club terug voor een ervaren type zoals Preud'homme gaan?

Meest recent

Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

30
30
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

30
30
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

76
76
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

140
140
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

51
51
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

248
248
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

206
206
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

560
560
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

284
284
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

468
468
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

311
311
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

120
120
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1086
1086
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

352
352
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

907
907
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

123
123
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

784
784
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

459
459
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

121
121
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

121
121
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

627
627
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

99
99
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

265
265
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

70
70
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

373
373

Meer sportnieuws