Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

door
Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

Club Brugge heeft nog maar eens een trainerswissel doorgevoerd. Blauw-Zwart zette Scott Parker op straat en moet op zoek naar een opvolger. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe moeten dringend het geweer van schouder veranderen. Hun aanpak in trainersdossiers zal gewijzigd moeten worden. Keren ze terug naar hun vroegere succesrecept?


Club Brugge maakte vaak goede keuzes met onder meer Michel Preud’homme en Philippe Clement. Er waren ook stevige miscasts met Georges Leekens en Juan Carlos Garrido, Ivan Leko deed het niet onaardig. Maar na Clement heeft Club Brugge toch wat inschattingsfouten gemaakt. Dat ze de keuze maakten voor relatief onervaren trainers, viel te verdedigen. Leko en Clement waren ook trainers die nog geen 5 jaar hoofdtrainer waren, maar de bal werd toch iets te vaak mis geslagen de afgelopen periode.



Alfred Schreuder pakte de titel, maar dat was toch vooral de verdienste van een ijzersterke Simon Mignolet. De Nederlander kreeg vorig jaar rond deze periode nog veel kritiek over het spektakel en de tactische keuzes met onder meer De Ketelaere als linksachter. Achteraf bleek dat de relatie tussen bestuur en coach al na enkele maanden verzuurd was. Schreuder had dan wel ervaring opgedaan als T2, als T1 had hij nog alles te bewijzen. Bij Ajax viel hij nadien door de mand.

Club Brugge stelde Carl Hoefkens aan en die deed het geweldig in de Champions League. In België verliep het heel wat stroever. Club zette de lijn voort die werd ingezet na het vertrek van Clement. Het niveau zakte zienderogen en Mignolet bleef mirakels verrichten. Het ontslag van Hoefkens was zeker geen verrassing, de aanstelling van Scott Parker wel. Iemand die nog maar weinig had bewezen als hoofdtrainer en na 12 matchen werd hij ontslagen. Zo gaat Club Brugge al op zoek naar een 5de trainer in amper één jaar tijd.



Verhaeghe en Mannaert gaan mogelijk moeten kiezen voor een ervaren trainer, maar die zal wellicht minder inspraak van bovenaf dulden. Het is bekend dat Mannaert zijn zegje wil doen. Een ervaren trainer zal daar wellicht minder voor openstaan. Een type Preud’homme zou nu zeer welkom zijn. Club is de afgelopen jaren van status veranderd. Er zijn meer vedetten, naar Belgische normen, en er moet een coach boven hen staan die al wat kilometers op de teller heeft staan. Iemand die een groep kan begeesteren en onder controle kan houden. Het is duidelijk dat deze groep is ingedommeld en geen team meer is. Onderling moet het dus toch niet goed zitten, want inzake kwaliteit is er geen probleem.

Gaan Mannaert en Verhaeghe terug naar een type zoals Preud’homme? Het lijkt ons de beste manier. Iemand als Ronny Deila werd genoemd en dat is alvast een goed teken. Club Brugge heeft nood aan een echte sportieve baas, die ook die vrijheid krijgt van het bestuur. De inmenging van het bestuur in het reilen en zeilen van de ploeg is ook niet goed voor de machtspositie van een trainer tegenover zijn groep. Het is geen geheim dat Ruud Vormer aan de kant werd gezet door het bestuur en dat Roman Yaremchuk de laatste weken meer moest spelen. Een meer ervaren trainer zal die inmenging minder aanvaarden. Het bestuur moet dus het geweer van schouder gaan veranderen. Een volgende miscast als coach is immers geen optie.

CR

LEES OOK: Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Moet Club terug voor een ervaren type zoals Preud'homme gaan?

Meest recent

Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

104
104
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

149
149
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

184
184
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

186
186
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

144
144
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

90
90
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

96
96
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

57
57
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

189
189
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

47
47
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

267
267
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

197
197
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

178
178
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

416
416
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

496
496
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

69
69
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

124
124
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

324
324
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

146
146
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

202
202
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

239
239
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

419
419
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

453
453
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

290
290
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

229
229

Meer sportnieuws