Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

895
Verhaeghe en Mannaert veranderen geweer van schouder

Club Brugge heeft nog maar eens een trainerswissel doorgevoerd. Blauw-Zwart zette Scott Parker op straat en moet op zoek naar een opvolger. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe moeten dringend het geweer van schouder veranderen. Hun aanpak in trainersdossiers zal gewijzigd moeten worden. Keren ze terug naar hun vroegere succesrecept?


Club Brugge maakte vaak goede keuzes met onder meer Michel Preud’homme en Philippe Clement. Er waren ook stevige miscasts met Georges Leekens en Juan Carlos Garrido, Ivan Leko deed het niet onaardig. Maar na Clement heeft Club Brugge toch wat inschattingsfouten gemaakt. Dat ze de keuze maakten voor relatief onervaren trainers, viel te verdedigen. Leko en Clement waren ook trainers die nog geen 5 jaar hoofdtrainer waren, maar de bal werd toch iets te vaak mis geslagen de afgelopen periode.



Alfred Schreuder pakte de titel, maar dat was toch vooral de verdienste van een ijzersterke Simon Mignolet. De Nederlander kreeg vorig jaar rond deze periode nog veel kritiek over het spektakel en de tactische keuzes met onder meer De Ketelaere als linksachter. Achteraf bleek dat de relatie tussen bestuur en coach al na enkele maanden verzuurd was. Schreuder had dan wel ervaring opgedaan als T2, als T1 had hij nog alles te bewijzen. Bij Ajax viel hij nadien door de mand.

Club Brugge stelde Carl Hoefkens aan en die deed het geweldig in de Champions League. In België verliep het heel wat stroever. Club zette de lijn voort die werd ingezet na het vertrek van Clement. Het niveau zakte zienderogen en Mignolet bleef mirakels verrichten. Het ontslag van Hoefkens was zeker geen verrassing, de aanstelling van Scott Parker wel. Iemand die nog maar weinig had bewezen als hoofdtrainer en na 12 matchen werd hij ontslagen. Zo gaat Club Brugge al op zoek naar een 5de trainer in amper één jaar tijd.



Verhaeghe en Mannaert gaan mogelijk moeten kiezen voor een ervaren trainer, maar die zal wellicht minder inspraak van bovenaf dulden. Het is bekend dat Mannaert zijn zegje wil doen. Een ervaren trainer zal daar wellicht minder voor openstaan. Een type Preud’homme zou nu zeer welkom zijn. Club is de afgelopen jaren van status veranderd. Er zijn meer vedetten, naar Belgische normen, en er moet een coach boven hen staan die al wat kilometers op de teller heeft staan. Iemand die een groep kan begeesteren en onder controle kan houden. Het is duidelijk dat deze groep is ingedommeld en geen team meer is. Onderling moet het dus toch niet goed zitten, want inzake kwaliteit is er geen probleem.

Gaan Mannaert en Verhaeghe terug naar een type zoals Preud’homme? Het lijkt ons de beste manier. Iemand als Ronny Deila werd genoemd en dat is alvast een goed teken. Club Brugge heeft nood aan een echte sportieve baas, die ook die vrijheid krijgt van het bestuur. De inmenging van het bestuur in het reilen en zeilen van de ploeg is ook niet goed voor de machtspositie van een trainer tegenover zijn groep. Het is geen geheim dat Ruud Vormer aan de kant werd gezet door het bestuur en dat Roman Yaremchuk de laatste weken meer moest spelen. Een meer ervaren trainer zal die inmenging minder aanvaarden. Het bestuur moet dus het geweer van schouder gaan veranderen. Een volgende miscast als coach is immers geen optie.

CR

LEES OOK: Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Moet Club terug voor een ervaren type zoals Preud'homme gaan?

Meest recent

"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

0
0
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

49
49
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

48
48
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

79
79
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

527
527
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

162
162
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

112
112
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

312
312
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

186
186
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

139
139
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

312
312
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

606
606
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

107
107
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

203
203
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

149
149
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

768
768
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

251
251
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

511
511
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

989
989
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

210
210
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

126
126
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

117
117
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

563
563
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

471
471

Meer sportnieuws