Antwerp flitst met sprekend gemak voorbij weerloos Seraing

door
Antwerp flitst met sprekend gemak voorbij weerloos Seraing

Zonder veel energie te verspillen heeft Antwerp ook de verplaatsing naar Seraing tot een goed einde gebracht. Al na twintig minuten spelen had The Great Old gewonnen spel en na de pauze haspelde het de wedstrijd in spaarmodus af.


Seraing was bezig aan zijn laatste wedstrijden op het hoogste niveau (definitief?) en keek vanavond op Pairay Antwerp in de ogen. The Great Old verkeerde al een tijdje in een prima vorm en haalde vorig weekend nog KV Mechelen door de gehaktmolen. De Laet keerde na een schorsing terug in het elftal bij Antwerp.

Great Old heeft geen kind aan Seraing

De hekkensluiter uit onze competitie nam een rampzalige start. Na tien minuten spelen ging Opare aan de doorgebroken Janssen hangen en de thuisspeler mocht meteen gaan douchen. De bezoekers profiteerden quasi meteen, op het kwartier zette Bataille prima voor en centraal tikte Ekkelenkamp de 0-1 in doel. De Nederlanders waren andermaal beslissend voor het team van Mark van Bommel, een paar minuten later legde Muja prima terug tot bij Janssen en die schoot al de 0-2 tegen de touwen.

De bezoekers waren ook nadien heer en meester en enkel een sterke Dietsch zorgde ervoor dat Seraing halfweg al geen pandoering moest slikken. De Franse doelman hield onder meer Muja, Janssen en Avila van een doelpunt. Halfweg had Antwerp zijn schaapjes meer dan op het droge tegen een weerloos Seraing, dat stilaan snakt naar het einde van de competitie.

De Nederlandse enclave van The Great Old is andermaal beslissend.

Antwerpse motor gaat in spaarstand

Seraing had na de pauze een heus mirakel nodig maar begon wel een pak scherper dan tijdens de eerste periode. Antwerp geraakte niet vaak meer door de verdedigende stelling die de Métallos innamen, al kwam dat uiteraard ook omdat The Great Old het tempo drastisch naar beneden haalde na de pauze. Op een kleine twintig minuten van het einde kwam Kerk nog eens in kansrijke positie maar de Nederlander zag zijn gekraakt schot voorlangs gaan.

De thuisploeg kwam in de slotfase zowaar ook nog eens tot een prima kans: Poaty ging op wandel door de bezoekende defensie, knalde ook uitstekend maar Butez toonde zijn kunnen in de korte hoek. Uiteindelijk bleef het bij een 0-2 zege voor de bezoekers, die zetten meteen weer wat druk op Union en Genk, die morgen pas in actie komen. Voor Seraing komt de degradatie weer een stap dichter.

Scoreverloop:

0-1 (15') Ekkelenkamp, 0-2 (19') Janssen

Bijzonderheid:

Opare (Seraing) krijgt een rode kaart (11').

LEES OOK: 'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Is Seraing de zwakste ploeg in de JPL van de laatste seizoenen?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

9
9
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

39
39
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

94
94
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

24
24
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

136
136
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

86
86
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

85
85
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

70
70
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

165
165
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

67
67
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

131
131
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1136
1136
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

73
73
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

497
497
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

225
225
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

119
119
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

149
149
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

136
136
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1039
1039
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

128
128
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

381
381
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

878
878

Meer sportnieuws