Antwerp flitst met sprekend gemak voorbij weerloos Seraing

door
Antwerp flitst met sprekend gemak voorbij weerloos Seraing

Zonder veel energie te verspillen heeft Antwerp ook de verplaatsing naar Seraing tot een goed einde gebracht. Al na twintig minuten spelen had The Great Old gewonnen spel en na de pauze haspelde het de wedstrijd in spaarmodus af.


Seraing was bezig aan zijn laatste wedstrijden op het hoogste niveau (definitief?) en keek vanavond op Pairay Antwerp in de ogen. The Great Old verkeerde al een tijdje in een prima vorm en haalde vorig weekend nog KV Mechelen door de gehaktmolen. De Laet keerde na een schorsing terug in het elftal bij Antwerp.

Great Old heeft geen kind aan Seraing

De hekkensluiter uit onze competitie nam een rampzalige start. Na tien minuten spelen ging Opare aan de doorgebroken Janssen hangen en de thuisspeler mocht meteen gaan douchen. De bezoekers profiteerden quasi meteen, op het kwartier zette Bataille prima voor en centraal tikte Ekkelenkamp de 0-1 in doel. De Nederlanders waren andermaal beslissend voor het team van Mark van Bommel, een paar minuten later legde Muja prima terug tot bij Janssen en die schoot al de 0-2 tegen de touwen.

De bezoekers waren ook nadien heer en meester en enkel een sterke Dietsch zorgde ervoor dat Seraing halfweg al geen pandoering moest slikken. De Franse doelman hield onder meer Muja, Janssen en Avila van een doelpunt. Halfweg had Antwerp zijn schaapjes meer dan op het droge tegen een weerloos Seraing, dat stilaan snakt naar het einde van de competitie.

De Nederlandse enclave van The Great Old is andermaal beslissend.

Antwerpse motor gaat in spaarstand

Seraing had na de pauze een heus mirakel nodig maar begon wel een pak scherper dan tijdens de eerste periode. Antwerp geraakte niet vaak meer door de verdedigende stelling die de Métallos innamen, al kwam dat uiteraard ook omdat The Great Old het tempo drastisch naar beneden haalde na de pauze. Op een kleine twintig minuten van het einde kwam Kerk nog eens in kansrijke positie maar de Nederlander zag zijn gekraakt schot voorlangs gaan.

De thuisploeg kwam in de slotfase zowaar ook nog eens tot een prima kans: Poaty ging op wandel door de bezoekende defensie, knalde ook uitstekend maar Butez toonde zijn kunnen in de korte hoek. Uiteindelijk bleef het bij een 0-2 zege voor de bezoekers, die zetten meteen weer wat druk op Union en Genk, die morgen pas in actie komen. Voor Seraing komt de degradatie weer een stap dichter.

Scoreverloop:

0-1 (15') Ekkelenkamp, 0-2 (19') Janssen

Bijzonderheid:

Opare (Seraing) krijgt een rode kaart (11').

LEES OOK: Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Is Seraing de zwakste ploeg in de JPL van de laatste seizoenen?

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

43
43
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

65
65
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

92
92
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

146
146
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

393
393
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

136
136
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

189
189
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1187
1187
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

186
186
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

317
317
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

481
481
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

141
141
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

279
279
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

345
345
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

69
69
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

590
590
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

486
486
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

204
204
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

501
501
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

489
489
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

418
418
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

248
248

Meer sportnieuws