Antwerp flitst met sprekend gemak voorbij weerloos Seraing

door
Antwerp flitst met sprekend gemak voorbij weerloos Seraing

Zonder veel energie te verspillen heeft Antwerp ook de verplaatsing naar Seraing tot een goed einde gebracht. Al na twintig minuten spelen had The Great Old gewonnen spel en na de pauze haspelde het de wedstrijd in spaarmodus af.


Seraing was bezig aan zijn laatste wedstrijden op het hoogste niveau (definitief?) en keek vanavond op Pairay Antwerp in de ogen. The Great Old verkeerde al een tijdje in een prima vorm en haalde vorig weekend nog KV Mechelen door de gehaktmolen. De Laet keerde na een schorsing terug in het elftal bij Antwerp.

Great Old heeft geen kind aan Seraing

De hekkensluiter uit onze competitie nam een rampzalige start. Na tien minuten spelen ging Opare aan de doorgebroken Janssen hangen en de thuisspeler mocht meteen gaan douchen. De bezoekers profiteerden quasi meteen, op het kwartier zette Bataille prima voor en centraal tikte Ekkelenkamp de 0-1 in doel. De Nederlanders waren andermaal beslissend voor het team van Mark van Bommel, een paar minuten later legde Muja prima terug tot bij Janssen en die schoot al de 0-2 tegen de touwen.

De bezoekers waren ook nadien heer en meester en enkel een sterke Dietsch zorgde ervoor dat Seraing halfweg al geen pandoering moest slikken. De Franse doelman hield onder meer Muja, Janssen en Avila van een doelpunt. Halfweg had Antwerp zijn schaapjes meer dan op het droge tegen een weerloos Seraing, dat stilaan snakt naar het einde van de competitie.

De Nederlandse enclave van The Great Old is andermaal beslissend.

Antwerpse motor gaat in spaarstand

Seraing had na de pauze een heus mirakel nodig maar begon wel een pak scherper dan tijdens de eerste periode. Antwerp geraakte niet vaak meer door de verdedigende stelling die de Métallos innamen, al kwam dat uiteraard ook omdat The Great Old het tempo drastisch naar beneden haalde na de pauze. Op een kleine twintig minuten van het einde kwam Kerk nog eens in kansrijke positie maar de Nederlander zag zijn gekraakt schot voorlangs gaan.

De thuisploeg kwam in de slotfase zowaar ook nog eens tot een prima kans: Poaty ging op wandel door de bezoekende defensie, knalde ook uitstekend maar Butez toonde zijn kunnen in de korte hoek. Uiteindelijk bleef het bij een 0-2 zege voor de bezoekers, die zetten meteen weer wat druk op Union en Genk, die morgen pas in actie komen. Voor Seraing komt de degradatie weer een stap dichter.

Scoreverloop:

0-1 (15') Ekkelenkamp, 0-2 (19') Janssen

Bijzonderheid:

Opare (Seraing) krijgt een rode kaart (11').

LEES OOK: Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Is Seraing de zwakste ploeg in de JPL van de laatste seizoenen?

Meest recent

"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

39
39
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

109
109
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

44
44
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

43
43
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

86
86
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

176
176
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

719
719
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

150
150
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

260
260
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

141
141
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

172
172
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

458
458
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

215
215
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

293
293
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

637
637
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

140
140
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

940
940
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

344
344
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

254
254
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

598
598
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

157
157
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

510
510
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

280
280
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

900
900

Meer sportnieuws