Pluspunt bij KVO: "In tegenstelling tot wat we lazen in de pers"

door
Pluspunt bij KVO:

In de strijd om het behoud lijkt KV Oostende plots weer wakker geschoten. De kustploeg verraste vorige week vriend en vijand door Club Brugge met 3-0 over de knie te leggen en zorgde ook zaterdagavond weer voor spektakel. In een duel met rechtstreekse concurrent AS Eupen wist het in de slotseconden nog een punt te leggen, ondanks dat het meer dan een helft met een man minder moest spelen.


Vijf minuten voor rust moest aanvoerder Anton Tanghe immers met rood inrukken nadat hij de doorgebroken N'Dri neergehaald had. Op dat moment stond KVO 0-1 voor, een voorsprong die het nog voor het rustsignaal prijs zou geven. Het zou in een knotsgekke tweede helft echter nog twee keer op voorsprong komen, om dat telkens weer uit handen te geven. Een nederlaag leek zelfs nog in de maak, maar in de slotseconden zorgde Rodin nog voor 4-4.

Het gelijkspel betekent wel dat KVO de kans laat liggen om naast Eupen op de eerste veilige plaats te komen, maar Dominik Thalhammer focust desondanks op het positieve. "Ik zeg chapeau voor wat mijn ploeg met tien spelers heeft gedaan", verklaarde de trainer op zijn persconferentie. "Twee keer voorkomen en in de blessuretijd nog gelijkmaken, dat wil zeggen dat het qua mentaliteit top zit, in tegenstelling tot wat we eerder in de pers lazen. Dit geeft een mentale boost voor de komende twee thuiswedstrijden."

Door het punt schudt Oostende wel voorlopig Zulte Waregem af om alleen op de zestiende plaats te komen, maar het blijft hangen op drie punten van Eupen. Er wachten hen nu twee pittige thuismatchen tegen Westerlo en Standard.


KV Oostende pakt tegen Westerlo en Standard...

Meest recent

Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

35
35
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

36
36
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

95
95
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

174
174
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

31
31
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

47
47
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

43
43
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

301
301
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

209
209
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

237
237
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

284
284
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

415
415
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

185
185
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

192
192
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

546
546
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

206
206
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

216
216
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

70
70
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

192
192
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

253
253
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

675
675
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

261
261
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

519
519

Meer sportnieuws