Pluspunt bij KVO: "In tegenstelling tot wat we lazen in de pers"

door
Pluspunt bij KVO:

In de strijd om het behoud lijkt KV Oostende plots weer wakker geschoten. De kustploeg verraste vorige week vriend en vijand door Club Brugge met 3-0 over de knie te leggen en zorgde ook zaterdagavond weer voor spektakel. In een duel met rechtstreekse concurrent AS Eupen wist het in de slotseconden nog een punt te leggen, ondanks dat het meer dan een helft met een man minder moest spelen.


Vijf minuten voor rust moest aanvoerder Anton Tanghe immers met rood inrukken nadat hij de doorgebroken N'Dri neergehaald had. Op dat moment stond KVO 0-1 voor, een voorsprong die het nog voor het rustsignaal prijs zou geven. Het zou in een knotsgekke tweede helft echter nog twee keer op voorsprong komen, om dat telkens weer uit handen te geven. Een nederlaag leek zelfs nog in de maak, maar in de slotseconden zorgde Rodin nog voor 4-4.

Het gelijkspel betekent wel dat KVO de kans laat liggen om naast Eupen op de eerste veilige plaats te komen, maar Dominik Thalhammer focust desondanks op het positieve. "Ik zeg chapeau voor wat mijn ploeg met tien spelers heeft gedaan", verklaarde de trainer op zijn persconferentie. "Twee keer voorkomen en in de blessuretijd nog gelijkmaken, dat wil zeggen dat het qua mentaliteit top zit, in tegenstelling tot wat we eerder in de pers lazen. Dit geeft een mentale boost voor de komende twee thuiswedstrijden."

Door het punt schudt Oostende wel voorlopig Zulte Waregem af om alleen op de zestiende plaats te komen, maar het blijft hangen op drie punten van Eupen. Er wachten hen nu twee pittige thuismatchen tegen Westerlo en Standard.


KV Oostende pakt tegen Westerlo en Standard...

Meest recent

'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

26
26
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

140
140
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

47
47
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

84
84
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

41
41
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

146
146
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

164
164
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

96
96
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

177
177
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

181
181
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

253
253
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

109
109
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

107
107
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

64
64
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

344
344
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

242
242
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

293
293
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

433
433
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

168
168
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

353
353
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1438
1438
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

122
122
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

60
60
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

124
124

Meer sportnieuws