Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

0 stemmen
Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

Promovendus Westerlo blijft het uitstekend doen in de Jupiler Pro League. Het team van Jonas De Roeck nam vanavond de maat van een moedig KV Kortrijk en klopt zo opnieuw stevig op de deur van de top-4.


Westerlo leek vorig weekend zijn laatste kans op Play-Off I te hebben verspeeld op Sclessin. De promovendus deed het desondanks prima bij zijn terugkeer op het hoogste toneel en wou vandaag ook de scalp pakken van KV Kortrijk. De Kerels zaten voorlopig net boven de degradatiezone maar hadden nog wat punten nodig om het behoud veilig te stellen.

Scherpe Kerels lopen op dom tegendoelpunt

Beide ploegen begonnen met veel grinta maar het eerste echte gevaar kwam er pas na een dik kwartier spelen. De bedrijvige Madsen testte de reflexen van doelman Vandenberghe en die gaf andermaal een secure indruk. Iets voorbij het halfuur kwam ook KV Kortrijk twee maal dicht bij een doelpunt: eerst ging een schot van Regali nipt naast en even later knalde De Neve staalhard tegen de paal.

De Kemphanen hadden het zeker niet onder de markt met het team van Storck en ontsnapten op slag van rust aan een achterstand: Bolat gaf de bal domweg aan Kadri maar die faalde onbegrijpelijk. Een dure misser voor de Kerels, aan de overzijde duwde Watanabe de bal in blessuretijd ongelukkig in eigen doel en zo mocht Westerlo alsnog met een voorsprong de kleedkamer in.

De Roeck ziet zijn team op slag van rust de voorsprong nemen.

Vaesen wist nieuwe blunder van Bolat uit

Meteen na de pauze ging de bal na een hoekschop ongelukkig op de arm van Silva. De VAR kwam tussen maar scheidsrechter De Cremer gaf hier geen strafschop, in tegenstelling tot zijn collega in de wedstrijd tussen KV Mechelen en STVV. De dubbele voorsprong voor Westerlo zou er uiteindelijk toch komen op het uur: invaller Nene vond eerst nog een prima Vandenberghe op zijn weg maar in de nastoot maakte Vaesen wel de 2-0.

Bolat ging echter ook na de pauze gruwelijk in de fout (al had ook Nene boter op het hoofd), Bruno onderschepte de bal en maakte het toch weer spannend in Het Kuipje: 2-1. Westerlo kwam echter kort nadien dicht bij een nieuwe dubbele voorsprong: tot twee maal toe geraakte Nene niet voorbij een sterke Kortrijkse doelman. Het was slechts uitstel van executie voor de Kerels, een paar minuten later legden de Kemphanen opnieuw een prima aanval op de mat en andermaal werkte Vaesen het ook knap af: 3-1, de aanvaller was absoluut de man van de wedstrijd vanavond. De thuisploeg hield nadien stand en zet alvast druk op de ploegen bovenin.

Scoreverloop:

1-0 (45+3') ed Watanabe, 2-0 (60') Vaesen, 2-1 (63') Bruno, 3-1 (73') Vaesen

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

146
146
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

72
72
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

104
104
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

207
207
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

86
86
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

189
189
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

506
506
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

116
116
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

569
569
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

660
660
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

175
175
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

420
420
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

188
188
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

78
78
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

125
125
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

121
121
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

308
308
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

463
463
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

503
503
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

525
525
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

188
188
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

222
222
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

92
92

Meer sportnieuws