Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

door
Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

Promovendus Westerlo blijft het uitstekend doen in de Jupiler Pro League. Het team van Jonas De Roeck nam vanavond de maat van een moedig KV Kortrijk en klopt zo opnieuw stevig op de deur van de top-4.


Westerlo leek vorig weekend zijn laatste kans op Play-Off I te hebben verspeeld op Sclessin. De promovendus deed het desondanks prima bij zijn terugkeer op het hoogste toneel en wou vandaag ook de scalp pakken van KV Kortrijk. De Kerels zaten voorlopig net boven de degradatiezone maar hadden nog wat punten nodig om het behoud veilig te stellen.

Scherpe Kerels lopen op dom tegendoelpunt

Beide ploegen begonnen met veel grinta maar het eerste echte gevaar kwam er pas na een dik kwartier spelen. De bedrijvige Madsen testte de reflexen van doelman Vandenberghe en die gaf andermaal een secure indruk. Iets voorbij het halfuur kwam ook KV Kortrijk twee maal dicht bij een doelpunt: eerst ging een schot van Regali nipt naast en even later knalde De Neve staalhard tegen de paal.

De Kemphanen hadden het zeker niet onder de markt met het team van Storck en ontsnapten op slag van rust aan een achterstand: Bolat gaf de bal domweg aan Kadri maar die faalde onbegrijpelijk. Een dure misser voor de Kerels, aan de overzijde duwde Watanabe de bal in blessuretijd ongelukkig in eigen doel en zo mocht Westerlo alsnog met een voorsprong de kleedkamer in.

De Roeck ziet zijn team op slag van rust de voorsprong nemen.

Vaesen wist nieuwe blunder van Bolat uit

Meteen na de pauze ging de bal na een hoekschop ongelukkig op de arm van Silva. De VAR kwam tussen maar scheidsrechter De Cremer gaf hier geen strafschop, in tegenstelling tot zijn collega in de wedstrijd tussen KV Mechelen en STVV. De dubbele voorsprong voor Westerlo zou er uiteindelijk toch komen op het uur: invaller Nene vond eerst nog een prima Vandenberghe op zijn weg maar in de nastoot maakte Vaesen wel de 2-0.

Bolat ging echter ook na de pauze gruwelijk in de fout (al had ook Nene boter op het hoofd), Bruno onderschepte de bal en maakte het toch weer spannend in Het Kuipje: 2-1. Westerlo kwam echter kort nadien dicht bij een nieuwe dubbele voorsprong: tot twee maal toe geraakte Nene niet voorbij een sterke Kortrijkse doelman. Het was slechts uitstel van executie voor de Kerels, een paar minuten later legden de Kemphanen opnieuw een prima aanval op de mat en andermaal werkte Vaesen het ook knap af: 3-1, de aanvaller was absoluut de man van de wedstrijd vanavond. De thuisploeg hield nadien stand en zet alvast druk op de ploegen bovenin.

Scoreverloop:

1-0 (45+3') ed Watanabe, 2-0 (60') Vaesen, 2-1 (63') Bruno, 3-1 (73') Vaesen

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Meest recent

Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

7
7
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

54
54
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

34
34
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

73
73
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

52
52
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

62
62
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

200
200
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

31
31
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

344
344
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

245
245
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

95
95
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

132
132
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

228
228
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

94
94
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

69
69
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

146
146
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

40
40
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

137
137
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

454
454
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

135
135
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

240
240
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

327
327

Meer sportnieuws