Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

door
Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

Promovendus Westerlo blijft het uitstekend doen in de Jupiler Pro League. Het team van Jonas De Roeck nam vanavond de maat van een moedig KV Kortrijk en klopt zo opnieuw stevig op de deur van de top-4.


Westerlo leek vorig weekend zijn laatste kans op Play-Off I te hebben verspeeld op Sclessin. De promovendus deed het desondanks prima bij zijn terugkeer op het hoogste toneel en wou vandaag ook de scalp pakken van KV Kortrijk. De Kerels zaten voorlopig net boven de degradatiezone maar hadden nog wat punten nodig om het behoud veilig te stellen.

Scherpe Kerels lopen op dom tegendoelpunt

Beide ploegen begonnen met veel grinta maar het eerste echte gevaar kwam er pas na een dik kwartier spelen. De bedrijvige Madsen testte de reflexen van doelman Vandenberghe en die gaf andermaal een secure indruk. Iets voorbij het halfuur kwam ook KV Kortrijk twee maal dicht bij een doelpunt: eerst ging een schot van Regali nipt naast en even later knalde De Neve staalhard tegen de paal.

De Kemphanen hadden het zeker niet onder de markt met het team van Storck en ontsnapten op slag van rust aan een achterstand: Bolat gaf de bal domweg aan Kadri maar die faalde onbegrijpelijk. Een dure misser voor de Kerels, aan de overzijde duwde Watanabe de bal in blessuretijd ongelukkig in eigen doel en zo mocht Westerlo alsnog met een voorsprong de kleedkamer in.

De Roeck ziet zijn team op slag van rust de voorsprong nemen.

Vaesen wist nieuwe blunder van Bolat uit

Meteen na de pauze ging de bal na een hoekschop ongelukkig op de arm van Silva. De VAR kwam tussen maar scheidsrechter De Cremer gaf hier geen strafschop, in tegenstelling tot zijn collega in de wedstrijd tussen KV Mechelen en STVV. De dubbele voorsprong voor Westerlo zou er uiteindelijk toch komen op het uur: invaller Nene vond eerst nog een prima Vandenberghe op zijn weg maar in de nastoot maakte Vaesen wel de 2-0.

Bolat ging echter ook na de pauze gruwelijk in de fout (al had ook Nene boter op het hoofd), Bruno onderschepte de bal en maakte het toch weer spannend in Het Kuipje: 2-1. Westerlo kwam echter kort nadien dicht bij een nieuwe dubbele voorsprong: tot twee maal toe geraakte Nene niet voorbij een sterke Kortrijkse doelman. Het was slechts uitstel van executie voor de Kerels, een paar minuten later legden de Kemphanen opnieuw een prima aanval op de mat en andermaal werkte Vaesen het ook knap af: 3-1, de aanvaller was absoluut de man van de wedstrijd vanavond. De thuisploeg hield nadien stand en zet alvast druk op de ploegen bovenin.

Scoreverloop:

1-0 (45+3') ed Watanabe, 2-0 (60') Vaesen, 2-1 (63') Bruno, 3-1 (73') Vaesen

LEES OOK: Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

Meest recent

Antwerp droomt weer: "Kan heel mooi verhaal worden"

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

12
12
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

34
34
Anderlecht na ‘vertrek’ Hazard: ‘volgende sterkhouder volgt’

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

123
123
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

89
89
'Salah, Casemiro én Neymar in dezelfde competitie'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

13
13
RSCA zorgt voor transferommekeer: keert succesrecept terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

189
189
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

55
55
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

14
14
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

133
133
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

54
54
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

91
91
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

50
50
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

174
174
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

69
69
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

367
367
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

60
60
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

39
39
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

41
41
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

47
47
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

41
41
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

688
688
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

173
173
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

193
193
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

163
163
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

127
127

Meer sportnieuws