Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

0 stemmen
Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

Promovendus Westerlo blijft het uitstekend doen in de Jupiler Pro League. Het team van Jonas De Roeck nam vanavond de maat van een moedig KV Kortrijk en klopt zo opnieuw stevig op de deur van de top-4.


Westerlo leek vorig weekend zijn laatste kans op Play-Off I te hebben verspeeld op Sclessin. De promovendus deed het desondanks prima bij zijn terugkeer op het hoogste toneel en wou vandaag ook de scalp pakken van KV Kortrijk. De Kerels zaten voorlopig net boven de degradatiezone maar hadden nog wat punten nodig om het behoud veilig te stellen.

Scherpe Kerels lopen op dom tegendoelpunt

Beide ploegen begonnen met veel grinta maar het eerste echte gevaar kwam er pas na een dik kwartier spelen. De bedrijvige Madsen testte de reflexen van doelman Vandenberghe en die gaf andermaal een secure indruk. Iets voorbij het halfuur kwam ook KV Kortrijk twee maal dicht bij een doelpunt: eerst ging een schot van Regali nipt naast en even later knalde De Neve staalhard tegen de paal.

De Kemphanen hadden het zeker niet onder de markt met het team van Storck en ontsnapten op slag van rust aan een achterstand: Bolat gaf de bal domweg aan Kadri maar die faalde onbegrijpelijk. Een dure misser voor de Kerels, aan de overzijde duwde Watanabe de bal in blessuretijd ongelukkig in eigen doel en zo mocht Westerlo alsnog met een voorsprong de kleedkamer in.

De Roeck ziet zijn team op slag van rust de voorsprong nemen.

Vaesen wist nieuwe blunder van Bolat uit

Meteen na de pauze ging de bal na een hoekschop ongelukkig op de arm van Silva. De VAR kwam tussen maar scheidsrechter De Cremer gaf hier geen strafschop, in tegenstelling tot zijn collega in de wedstrijd tussen KV Mechelen en STVV. De dubbele voorsprong voor Westerlo zou er uiteindelijk toch komen op het uur: invaller Nene vond eerst nog een prima Vandenberghe op zijn weg maar in de nastoot maakte Vaesen wel de 2-0.

Bolat ging echter ook na de pauze gruwelijk in de fout (al had ook Nene boter op het hoofd), Bruno onderschepte de bal en maakte het toch weer spannend in Het Kuipje: 2-1. Westerlo kwam echter kort nadien dicht bij een nieuwe dubbele voorsprong: tot twee maal toe geraakte Nene niet voorbij een sterke Kortrijkse doelman. Het was slechts uitstel van executie voor de Kerels, een paar minuten later legden de Kemphanen opnieuw een prima aanval op de mat en andermaal werkte Vaesen het ook knap af: 3-1, de aanvaller was absoluut de man van de wedstrijd vanavond. De thuisploeg hield nadien stand en zet alvast druk op de ploegen bovenin.

Scoreverloop:

1-0 (45+3') ed Watanabe, 2-0 (60') Vaesen, 2-1 (63') Bruno, 3-1 (73') Vaesen

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Meest recent

Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

1
1
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

34
34
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

8
8
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

26
26
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

151
151
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

96
96
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

231
231
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

193
193
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

357
357
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

365
365
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

240
240
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

72
72
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

97
97
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

55
55
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

509
509
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

177
177
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

187
187
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

928
928
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

100
100
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81

Meer sportnieuws