Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

door
Efficiënte Kemphanen zetten concurrentie stevig onder druk

Promovendus Westerlo blijft het uitstekend doen in de Jupiler Pro League. Het team van Jonas De Roeck nam vanavond de maat van een moedig KV Kortrijk en klopt zo opnieuw stevig op de deur van de top-4.


Westerlo leek vorig weekend zijn laatste kans op Play-Off I te hebben verspeeld op Sclessin. De promovendus deed het desondanks prima bij zijn terugkeer op het hoogste toneel en wou vandaag ook de scalp pakken van KV Kortrijk. De Kerels zaten voorlopig net boven de degradatiezone maar hadden nog wat punten nodig om het behoud veilig te stellen.

Scherpe Kerels lopen op dom tegendoelpunt

Beide ploegen begonnen met veel grinta maar het eerste echte gevaar kwam er pas na een dik kwartier spelen. De bedrijvige Madsen testte de reflexen van doelman Vandenberghe en die gaf andermaal een secure indruk. Iets voorbij het halfuur kwam ook KV Kortrijk twee maal dicht bij een doelpunt: eerst ging een schot van Regali nipt naast en even later knalde De Neve staalhard tegen de paal.

De Kemphanen hadden het zeker niet onder de markt met het team van Storck en ontsnapten op slag van rust aan een achterstand: Bolat gaf de bal domweg aan Kadri maar die faalde onbegrijpelijk. Een dure misser voor de Kerels, aan de overzijde duwde Watanabe de bal in blessuretijd ongelukkig in eigen doel en zo mocht Westerlo alsnog met een voorsprong de kleedkamer in.

De Roeck ziet zijn team op slag van rust de voorsprong nemen.

Vaesen wist nieuwe blunder van Bolat uit

Meteen na de pauze ging de bal na een hoekschop ongelukkig op de arm van Silva. De VAR kwam tussen maar scheidsrechter De Cremer gaf hier geen strafschop, in tegenstelling tot zijn collega in de wedstrijd tussen KV Mechelen en STVV. De dubbele voorsprong voor Westerlo zou er uiteindelijk toch komen op het uur: invaller Nene vond eerst nog een prima Vandenberghe op zijn weg maar in de nastoot maakte Vaesen wel de 2-0.

Bolat ging echter ook na de pauze gruwelijk in de fout (al had ook Nene boter op het hoofd), Bruno onderschepte de bal en maakte het toch weer spannend in Het Kuipje: 2-1. Westerlo kwam echter kort nadien dicht bij een nieuwe dubbele voorsprong: tot twee maal toe geraakte Nene niet voorbij een sterke Kortrijkse doelman. Het was slechts uitstel van executie voor de Kerels, een paar minuten later legden de Kemphanen opnieuw een prima aanval op de mat en andermaal werkte Vaesen het ook knap af: 3-1, de aanvaller was absoluut de man van de wedstrijd vanavond. De thuisploeg hield nadien stand en zet alvast druk op de ploegen bovenin.

Scoreverloop:

1-0 (45+3') ed Watanabe, 2-0 (60') Vaesen, 2-1 (63') Bruno, 3-1 (73') Vaesen

LEES OOK: Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

Meest recent

'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

29
29
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

5
5
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

32
32
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

23
23
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

69
69
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

50
50
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

47
47
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

25
25
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

137
137
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

72
72
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

155
155
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

126
126
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

127
127
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

246
246
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

310
310
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

128
128
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

426
426
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

307
307
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

158
158
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

263
263
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

463
463

Meer sportnieuws