VAR-fase helpt Malinwa richting behoud tegen stugge Kanaries

door
VAR-fase helpt Malinwa richting behoud tegen stugge Kanaries

Na een wedstrijd die geen enkel moment echt op gang kwam, heeft KV Mechelen een gouden zaak gedaan onderin. Rood-Geel leek al een tijdje op weg naar het behoud maar na de zege vandaag tegen een stug STVV lijkt de redding helemaal compleet. De Kanaries bleven gefrustreerd achter na een nieuwe VAR-fase.


Malinwa toonde dit seizoen al vaak twee gezichten: thuis was het de laatste tijd onklopbaar, op verplaatsing bleek het vaak huilen met de pet op. Vorig weekend kreeg KV nog een ferm pak slaag op de Bosuil. Deze namiddag keek Rood-Geel de verraderlijke Kanaries in de ogen. STVV was nog niet helemaal zeker van het behoud maar mikte toch vooral op een plek in Play-Off II. Bij de thuisploeg keerde Van Hoorenbeeck terug in het elftal en ook Ngoy begon aan de wedstrijd, sterkhouders Mrabti en Schoofs ontbraken. Hollerbach bracht in vergelijking met het 2-2 gelijkspel tegen Racing Genk onder meer Wolke Janssens aan de aftrap.

Stugge Kanaries maken Malinwa monddood

De thuisploeg nam een prima start, binnen de minuut schilderde Hairemans een hoekschop op het hoofd van Lavalée en de ex-Kanarie knikte niet zo ver over de kooi van Schmidt. Een paar minuten later staken ook de bezoekers de neus aan het venster maar een volley van Reitz ging meters naast. Malinwa monopoliseerde de bal in het openingskwartier maar creëerde voorlopig weinig in de zone van de waarheid.

Beide ploegen verdedigden uitstekend en het gevaar bleef ook nadien via stilstaande fases komen. Halfweg de eerste helft knikte Bates prima maar Schmidt pakte uit met een prima parade. Aan de overzijde ging een kopbal van Hashioka (na een vrije trap van Bruno) niet binnen het doelkader. Voor de pauze werd er niet meer gescoord in het AFAS Stadion, dat was dit seizoen al wel eens anders bij wedstrijden van KV.

Na een eerste helft zonder uitgespeelde kansen staat het nog doelpuntenloos gelijk.

VAR-fase beslecht zoutloze pot voetbal

Met Agyei en Malede kwamen er na de pauze twee nieuwe namen in het Mechelse elftal, Ngoy en Van Hoorenbeeck bleven in de kleedkamer. Het waren echter de Kanaries die deze keer scherp startten, binnen de minuut knalde Hayashi vanuit een scherpe hoek over. Niet veel later pareerde Schmidt knap een vrije trap van Hairemans. Het begin van de tweede helft was veelbelovend maar nadien viel de wedstrijd opnieuw volledig stil. Halfweg de tweede periode was er plots toch een dot van een kans voor Bruno, de topschutter van de Kanaries kon vrij inschieten maar schoof de bal veel te simpel binnen het bereik van Coucke.

KV Mechelen voetbalde thuis dit seizoen al vaak prima maar slaagde er niet in om vlotte combinaties op de mat te leggen. Op dik twintig minuten van het einde vloog een afvallende bal van Verstraete in de handen van de Truiense doelman en niet veel later pakte Schmidt ook een laag schot van Nikola Storm. Een doelpunt leek er niet meer te gaan vallen deze namiddag, tot Malinwa op tien minuten van het einde plots een strafschop kreeg na een handsbal van Hara. Na tussenkomst van de VAR pakte Hairemans het cadeautje ook uit: 1-0 voor het team van Defour. STVV had geen reactie meer in huis en moest met een zuur gevoel de bus op richting Sint-Truiden. KV Mechelen lijkt nu helemaal zeker van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (84') Hairemans (p)

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Vond u het een strafschop?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

9
9
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

78
78
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

19
19
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

69
69
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

29
29
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

32
32
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

113
113
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

63
63
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

229
229
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

60
60
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

65
65
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

80
80
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

67
67
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

103
103
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

455
455
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

32
32
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

77
77
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

245
245
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

42
42
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

65
65
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

298
298
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

57
57
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

262
262

Meer sportnieuws