VAR-fase helpt Malinwa richting behoud tegen stugge Kanaries

door
VAR-fase helpt Malinwa richting behoud tegen stugge Kanaries

Na een wedstrijd die geen enkel moment echt op gang kwam, heeft KV Mechelen een gouden zaak gedaan onderin. Rood-Geel leek al een tijdje op weg naar het behoud maar na de zege vandaag tegen een stug STVV lijkt de redding helemaal compleet. De Kanaries bleven gefrustreerd achter na een nieuwe VAR-fase.


Malinwa toonde dit seizoen al vaak twee gezichten: thuis was het de laatste tijd onklopbaar, op verplaatsing bleek het vaak huilen met de pet op. Vorig weekend kreeg KV nog een ferm pak slaag op de Bosuil. Deze namiddag keek Rood-Geel de verraderlijke Kanaries in de ogen. STVV was nog niet helemaal zeker van het behoud maar mikte toch vooral op een plek in Play-Off II. Bij de thuisploeg keerde Van Hoorenbeeck terug in het elftal en ook Ngoy begon aan de wedstrijd, sterkhouders Mrabti en Schoofs ontbraken. Hollerbach bracht in vergelijking met het 2-2 gelijkspel tegen Racing Genk onder meer Wolke Janssens aan de aftrap.

Stugge Kanaries maken Malinwa monddood

De thuisploeg nam een prima start, binnen de minuut schilderde Hairemans een hoekschop op het hoofd van Lavalée en de ex-Kanarie knikte niet zo ver over de kooi van Schmidt. Een paar minuten later staken ook de bezoekers de neus aan het venster maar een volley van Reitz ging meters naast. Malinwa monopoliseerde de bal in het openingskwartier maar creëerde voorlopig weinig in de zone van de waarheid.

Beide ploegen verdedigden uitstekend en het gevaar bleef ook nadien via stilstaande fases komen. Halfweg de eerste helft knikte Bates prima maar Schmidt pakte uit met een prima parade. Aan de overzijde ging een kopbal van Hashioka (na een vrije trap van Bruno) niet binnen het doelkader. Voor de pauze werd er niet meer gescoord in het AFAS Stadion, dat was dit seizoen al wel eens anders bij wedstrijden van KV.

Na een eerste helft zonder uitgespeelde kansen staat het nog doelpuntenloos gelijk.

VAR-fase beslecht zoutloze pot voetbal

Met Agyei en Malede kwamen er na de pauze twee nieuwe namen in het Mechelse elftal, Ngoy en Van Hoorenbeeck bleven in de kleedkamer. Het waren echter de Kanaries die deze keer scherp startten, binnen de minuut knalde Hayashi vanuit een scherpe hoek over. Niet veel later pareerde Schmidt knap een vrije trap van Hairemans. Het begin van de tweede helft was veelbelovend maar nadien viel de wedstrijd opnieuw volledig stil. Halfweg de tweede periode was er plots toch een dot van een kans voor Bruno, de topschutter van de Kanaries kon vrij inschieten maar schoof de bal veel te simpel binnen het bereik van Coucke.

KV Mechelen voetbalde thuis dit seizoen al vaak prima maar slaagde er niet in om vlotte combinaties op de mat te leggen. Op dik twintig minuten van het einde vloog een afvallende bal van Verstraete in de handen van de Truiense doelman en niet veel later pakte Schmidt ook een laag schot van Nikola Storm. Een doelpunt leek er niet meer te gaan vallen deze namiddag, tot Malinwa op tien minuten van het einde plots een strafschop kreeg na een handsbal van Hara. Na tussenkomst van de VAR pakte Hairemans het cadeautje ook uit: 1-0 voor het team van Defour. STVV had geen reactie meer in huis en moest met een zuur gevoel de bus op richting Sint-Truiden. KV Mechelen lijkt nu helemaal zeker van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (84') Hairemans (p)

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Vond u het een strafschop?

Meest recent

Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

20
20
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

53
53
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

14
14
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

58
58
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

235
235
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

41
41
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

39
39
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

90
90
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

174
174
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

114
114
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

128
128
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

86
86
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

577
577
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

297
297
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

31
31
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

105
105
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

97
97
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

88
88
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

63
63
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

524
524
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

125
125
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

76
76

Meer sportnieuws