VAR-fase helpt Malinwa richting behoud tegen stugge Kanaries

door
VAR-fase helpt Malinwa richting behoud tegen stugge Kanaries

Na een wedstrijd die geen enkel moment echt op gang kwam, heeft KV Mechelen een gouden zaak gedaan onderin. Rood-Geel leek al een tijdje op weg naar het behoud maar na de zege vandaag tegen een stug STVV lijkt de redding helemaal compleet. De Kanaries bleven gefrustreerd achter na een nieuwe VAR-fase.


Malinwa toonde dit seizoen al vaak twee gezichten: thuis was het de laatste tijd onklopbaar, op verplaatsing bleek het vaak huilen met de pet op. Vorig weekend kreeg KV nog een ferm pak slaag op de Bosuil. Deze namiddag keek Rood-Geel de verraderlijke Kanaries in de ogen. STVV was nog niet helemaal zeker van het behoud maar mikte toch vooral op een plek in Play-Off II. Bij de thuisploeg keerde Van Hoorenbeeck terug in het elftal en ook Ngoy begon aan de wedstrijd, sterkhouders Mrabti en Schoofs ontbraken. Hollerbach bracht in vergelijking met het 2-2 gelijkspel tegen Racing Genk onder meer Wolke Janssens aan de aftrap.

Stugge Kanaries maken Malinwa monddood

De thuisploeg nam een prima start, binnen de minuut schilderde Hairemans een hoekschop op het hoofd van Lavalée en de ex-Kanarie knikte niet zo ver over de kooi van Schmidt. Een paar minuten later staken ook de bezoekers de neus aan het venster maar een volley van Reitz ging meters naast. Malinwa monopoliseerde de bal in het openingskwartier maar creëerde voorlopig weinig in de zone van de waarheid.

Beide ploegen verdedigden uitstekend en het gevaar bleef ook nadien via stilstaande fases komen. Halfweg de eerste helft knikte Bates prima maar Schmidt pakte uit met een prima parade. Aan de overzijde ging een kopbal van Hashioka (na een vrije trap van Bruno) niet binnen het doelkader. Voor de pauze werd er niet meer gescoord in het AFAS Stadion, dat was dit seizoen al wel eens anders bij wedstrijden van KV.

Na een eerste helft zonder uitgespeelde kansen staat het nog doelpuntenloos gelijk.

VAR-fase beslecht zoutloze pot voetbal

Met Agyei en Malede kwamen er na de pauze twee nieuwe namen in het Mechelse elftal, Ngoy en Van Hoorenbeeck bleven in de kleedkamer. Het waren echter de Kanaries die deze keer scherp startten, binnen de minuut knalde Hayashi vanuit een scherpe hoek over. Niet veel later pareerde Schmidt knap een vrije trap van Hairemans. Het begin van de tweede helft was veelbelovend maar nadien viel de wedstrijd opnieuw volledig stil. Halfweg de tweede periode was er plots toch een dot van een kans voor Bruno, de topschutter van de Kanaries kon vrij inschieten maar schoof de bal veel te simpel binnen het bereik van Coucke.

KV Mechelen voetbalde thuis dit seizoen al vaak prima maar slaagde er niet in om vlotte combinaties op de mat te leggen. Op dik twintig minuten van het einde vloog een afvallende bal van Verstraete in de handen van de Truiense doelman en niet veel later pakte Schmidt ook een laag schot van Nikola Storm. Een doelpunt leek er niet meer te gaan vallen deze namiddag, tot Malinwa op tien minuten van het einde plots een strafschop kreeg na een handsbal van Hara. Na tussenkomst van de VAR pakte Hairemans het cadeautje ook uit: 1-0 voor het team van Defour. STVV had geen reactie meer in huis en moest met een zuur gevoel de bus op richting Sint-Truiden. KV Mechelen lijkt nu helemaal zeker van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (84') Hairemans (p)

LEES OOK: Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

Vond u het een strafschop?

Meest recent

De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

0
0
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

57
57
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

73
73
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

141
141
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

78
78
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

71
71
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

119
119
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

174
174
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

95
95
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

82
82
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

88
88
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

600
600
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

31
31
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

70
70
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

184
184
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

208
208
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

64
64
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

81
81
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

259
259
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

211
211
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

73
73
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

311
311
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

511
511
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

214
214
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

180
180

Meer sportnieuws