KVO trekt van leer tegen fiscus: "Overdreven"

door
KVO trekt van leer tegen fiscus:

Opvallend nieuws uit de Belgische voetbalwereld vrijdag. De fiscus zal voortaan belastingen heffen op een boete voor een speler als die door de clubs betaald wordt. Dat meldt Sporza.


De fiscus nam de boekhoudingen van de clubs onder de loep in het kader van operatie "Propere Handen" en merkte dat het de clubs en niet de spelers zelf zijn die de boetes vaak voor hun rekening nemen. De fiscus vindt in dat geval dat er belastingen betaald moeten worden, omdat het om een "voordeel alle aard" zou gaan. Bij KV Oostende zijn ze niet tevreden. Chief operating officer Thorsten Theys reageert bij Sporza en noemt de maatregel "overdreven".

"Puur fiscaal heeft de fiscus 100 procent gelijk", verklaart Theys. "Maar ik heb toch het gevoel dat ze echt iets hebben gezocht om nog wat belasting te kunnen heffen. Ik vraag me af of de fiscus even coherent zal zijn bij de amateurclubs? En als je het dan doortrekt, dan zou er bijvoorbeeld ook een voordeel alle aard moeten worden gerekend op de maaltijden die de spelers krijgen op de clubs", aldus Theys.

OPLOSSING
"Maar het is toch overdreven om een belasting te innen op een boete die eigen is aan het voetbal", meent Theys. "Zeker omdat er de mogelijkheid is dat die kaart er komt door een te strenge beoordeling van de scheidsrechter." Waarna hij zelf met een oplossing komt. "We gaan aan de voetbalbond vragen om de boetes voor kaarten voortaan aan de clubs te richten en niet meer aan de individuele speler."

Terechte beslissing van de fiscus?

Meest recent

Bizarre soap in Anderlecht: "Belachelijk en amateuristisch"

Er valt dinsdagavond heel wat te beleven op de Belgische velden met de zestiende finales in de Croky ...

48
48
Anderlecht - Ninove om deze reden kwartier uitgesteld

RSC Anderlecht speelde normaal om 20u30 in de Beker van België tegen Ninove. De partij gaat ...

38
38
Lazare openhartig: "Stond op de rand van de afgrond"

Het verhaal van Lazare Amani was toch opvallend. Op een bepaald moment een topspeler bij Union SG, ...

22
22
De Zerbi slaat en zalft richting Vermeeren

Arthur Vermeeren werd in de zomer van RB Leipzig naar Olympique Marseille getransfereerd. De ...

25
25
Hasi maakt ploeg bekend: aanwinst eindelijk in de basis

RSC Anderlecht speelt om 20u30 in de Beker van België tegen Ninove. De partij gaat door in een ...

164
164
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV is bezig aan een goed seizoen. De Kanaries willen ook meer spelers van eigen bodem in de ploeg ...

17
17
Anderlecht schrijft op ongekende wijze geschiedenis

RSC Anderlecht speelt vanavond in de Beker van België in eigen huis tegen KVK Ninove. Paars-Wit ...

257
257
'Renard slaat bal mis: Anderlecht dumpt zomerflop'

Naar verluidt staat zijn job bij RSC Anderlecht op het spel, maar dat weerhoudt Besnik Hasi er ...

247
247
Code rood bij KRC Genk: Fink verklapt deels bekeropstelling

KRC Genk bleef de voorbije weken zowel tegen Cercle Brugge als La Louvière steken op een ...

206
206
‘Anderlecht-bom: uitgespuwde PL-kroonprins nu al op komst’

Anderlecht laat een bommetje vallen: een “uitgespuwde” PL-kroonprins komt plots in ...

722
722
Lamine Yamal en Shakira bezegelen prachtig nieuw verhaal

Lamine Yamal blijft de Spaanse(roddel)pers domineren. De jonge superster van FC Barcelona werd in de ...

57
57
Grote kuis in Anderlecht: Hasi én Renard richting exit?

In de 1/16 finale van de Croky Cup ontvangt RSC Anderlecht straks derdeklasser KVK Ninove. In ...

294
294
Pro League in wurggreep: nieuwe twist in DAZN-soap

De soap rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Dat de tv-rechtenhouder er nu mee dreigt om de ...

569
569
Hasi in penarie: opvallend experiment bij Anderlecht

In de 1/16 finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht dinsdagavond KVK Ninove over de vloer. ...

274
274
Bouchez beschermt DAZN: "Ik waarschuw de Pro League"

George-Louis Bouchez is een man met een mening. Zo is de voorzitter van Francs Borains niet te ...

449
449
Imago Rik Verheye aan diggelen: ex maakt brandhout van BV

Bij Sporting Hasselt loopt het sportief lekker, maar naast het veld krijgt de club onverwacht ...

741
741
Anderlecht leeft: Lotto Park loopt vol voor Ninove

RSC Anderlecht zoekt al jarenlang naar een prijs. Paars-Wit lijkt ook dit seizoen niet voor de titel ...

176
176
Oorlog in Schotland: Arne Engels verstikt in “giftige sfeer”

Het rommelt ferm bij Celtic. De Schotse topclub nam afscheid van Brendan Rodgers, maar dat ging niet ...

76
76
Inter in shock: dodelijk verkeersongeval met man in rolstoel

Inter is opgeschrikt door een dodelijk verkeersongeval met doelman Josep Martinez. De reservegoalie ...

20
20
Filip Joos baart opzien over horrorblessure Fofana

De Rode Duivels vallen één voor één uit met blessures. Afgelopen ...

163
163
Kompany onder druk: ambities Bayern op tafel

Vincent Kompany is perfect aan het seizoen begonnen bij Bayern München. De Belgische ...

96
96
Dokter verrast met belangrijke update De Bruyne

De blessure van Kevin De Bruyne blijft nazinderen. Napoli zag de sterspeler afgelopen speeldag met ...

355
355
Groot gokschandaal in Turkije: 152 refs en 18.227 matchen

Turkije staat in rep en roer na een groot gokschandaal. De afgelopen vijf jaar zouden maar liefst ...

70
70
'Club Brugge troefde zes clubs af, moeder gaf doorslag'

Club Brugge kende een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders verlieten de club en ook aan ...

526
526
‘Kookpunt bij Vini Jr bereikt: transferbom na tirade'

Real Madrid won afgelopen speeldag de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal ...

169
169

Meer sportnieuws