Antwerp ruikt Premier League-jackpot

820
Antwerp ruikt Premier League-jackpot

Na een aarzelende start heeft Vincent Janssen zich helemaal onmisbaar gemaakt bij Antwerp FC. De Great Old investeerde flink in zijn transfer, een transfersom van 5,5 miljoen euro met een netto-jaarloon van 2,5 miljoen euro, en die grote financiële inspanning levert rendement. Janssen is goed op weg om zijn indrukwekkende statistieken te evenaren van bij AZ Alkmaar, waar hij het absolute piekmoment van zijn carrière beleefde. Kort daarna maakte hij een knaltransfer naar Tottenham voor 22 miljoen euro. En zeven jaar later lonkt een transfer naar de kapitaalkrachtige Premier League opnieuw …


AAN DE ABSOLUTE TOP VAN ZIJN KUNNEN

Vincent Janssen is gelukkig bij Antwerp FC. Hij voelt zich helemaal in z’n sas op de Bosuil en een transfer is momenteel niet aan de orde. Janssen wil prijzen winnen bij Antwerp. “Of ik nog droom van een topcompetitie? Neen”, zei hij vorige week stellig in een interview met Eleven Sports. “Ik ben hier zo op mijn plek dat ik die ambitie nu niet heb of daarmee bezig ben.” Maar in het leven mag je nooit iets uitsluiten en dat doet de Nederlander ook over een eventuele transfer. “Mocht zoiets ooit voorkomen zal ik er natuurlijk over nadenken, maar dat is niet wat ik op dit moment zou willen.”



Vincent Janssen is per slot van rekening 28 jaar, en in voetbaltermen bevindt hij zich aan de absolute top van z’n kunnen. En dat blijkt ook uit de cijfers. De spits scoorde dit seizoen reeds 15 doelpunten in 27 competitiewedstrijden. Gemiddeld is dat 0,61 goal per 90 minuten, een heel aardige regelmaat. Daarmee komt hij aardig in de buurt van zijn topperiode bij AZ Alkmaar, waar hij in het seizoen 2015/16 maar liefst 27 keer scoorde in 34 Eredivisie wedstrijden. Oftewel 0,87 doelpunt per 90 minuten. Nooit of te nimmer haalde hij betere statistieken in zijn carrière als toen.

DE BESTE SPITS VAN BELGIË

Vincent Janssen toont zich bij Antwerp FC wel veel efficiënter voor het doel in vergelijking met zijn topseizoen bij AZ Alkmaar, en hij heeft ook veel minder nodig om de netten te doen trillen. Bij Antwerp scoort hij bijvoorbeeld 16% boven de verwachtingen en zet hij 21% van zijn doelkansen om in een doelpunt. Bij AZ Alkmaar presteerde hij 4% onder de verwachtingen in de box en zette hij 18% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Beide parameters zijn dit seizoen dus beter. Zeven jaar later is Janssen een meer ervaren en geroutineerde spits. Kwalitatiever en dodelijker.



Voor wie er dus nog aan mocht twijfelen: Vincent Janssen bevindt zich duidelijk in de vorm van zijn leven. Het Belang van Limburg vroeg vorig weekend aan Johan Boskamp of zijn landgenoot op dit moment de beste spits in België is en de analist ging daar volmondig akkoord mee. “Die verkeert wel in bloedvorm, ja.” Janssens woorden over een eventuele transfer naar een topcompetitie waren nog maar koud, toen de journalist Ekrem Konur naar buiten kwam met buitenlandse interesse in hem. Twee niet nader genoemde clubs uit de Premier League zouden zijn situatie immers op de voet volgen. Logisch ook, gelet op zijn indrukwekkende prestaties dit seizoen bij Antwerp FC.

BETER DAN OOIT

Eerder in zijn carrière stond Vincent Janssen al onder contract bij Tottenham Hotspur, dat de Nederlandse goaltjesdief voor 22 miljoen euro overnam van AZ Alkmaar. Maar in Engeland flopte hij grandioos. Daarna bracht een uitleenbeurt aan Fenerbahçe ook geen soelaas, waardoor Janssen de drie jaar daarna in Mexico voetbalde, bij Monterrey. Maar in de lager aangeschreven Liga MX vond hij zijn torinstinct en scorend vermogen ook al niet terug. Tot nu bij Antwerp FC dus, waar hij één van de meest gevreesde spitsen van de Jupiler Pro League is geworden, en zelfs ook terug Oranje-international.

Vincent Janssen zette zijn carrière dus duidelijk terug op de rails bij Antwerp FC met hoogwaardige prestaties en vele doelpunten, waardoor de interesse vanuit de Premier League een logisch gevolg is. Daarnaast is Janssen een erg hardwerkende spits die ook het verschil maakt met zijn arbeidsethos, balvastheid en duelkracht. In het balbezit is hij een cruciaal rustpunt voor zijn ploeg en in het balverlies is hij altijd de eerste verdediger. Janssen weegt op een verdediging. Tot op het irritante af, zelfs. “Hij is … irritant”, stelde Mark van Bommel eerder dit seizoen.



“Een lastpak voor de verdediging. Een aanvaller die eigenlijk alles kan. Hij kan snel draaien en keren. Trappen met links, met rechts. Hij is redelijk goed met de kop. Het is gewoon een complete, hardwerkende speler die de tegenstander voortdurend op de huid zit.” Een spits die zo’n specifieke kwaliteiten combineert, samen met een neus voor doelpunten en een hoge efficiëntie voor het doel, is dan ook altijd een interessant profiel voor clubs uit de Premier League. Per slot van rekening is Janssen ook nog ‘maar’ 28 jaar, Oranje-international, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.

RECORDTRANSFER ANTWERP?

Op die manier kan Antwerp FC zelfs de jackpot ruiken, want de Premier League is de meest kapitaalkrachtige competitie ter wereld. In de voorbije zomer- én wintermercato werd het inkomend transferrecord telkens verbeterd, in januari zelfs met 90% (!). Marc Overmars mag zich straks dus misschien verheugen op een mega-aanbieding vanuit de Premier League voor Janssen. Zelfs indien er een transferaanbieding zou komen aan zijn huidige marktwaarde van 6 miljoen euro, dan zou hij nog de duurste uitgaande transfer ooit worden bij de Great Old - de vermeende transfer van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt (16 miljoen euro) is tot op heden nog niet officieel gecommuniceerd.

LEES OOK: Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

Speelt Janssen volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

12
12
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

193
193
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

138
138
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

58
58
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

118
118
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

247
247
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

74
74
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

319
319
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

273
273
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

663
663
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

323
323
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

505
505
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

333
333
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

128
128
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1167
1167
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

364
364
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

960
960
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

127
127
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

819
819
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

468
468
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

125
125
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

122
122
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

642
642
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

101
101

Meer sportnieuws