Antwerp ruikt Premier League-jackpot

820 stemmen
Antwerp ruikt Premier League-jackpot

Na een aarzelende start heeft Vincent Janssen zich helemaal onmisbaar gemaakt bij Antwerp FC. De Great Old investeerde flink in zijn transfer, een transfersom van 5,5 miljoen euro met een netto-jaarloon van 2,5 miljoen euro, en die grote financiële inspanning levert rendement. Janssen is goed op weg om zijn indrukwekkende statistieken te evenaren van bij AZ Alkmaar, waar hij het absolute piekmoment van zijn carrière beleefde. Kort daarna maakte hij een knaltransfer naar Tottenham voor 22 miljoen euro. En zeven jaar later lonkt een transfer naar de kapitaalkrachtige Premier League opnieuw …


AAN DE ABSOLUTE TOP VAN ZIJN KUNNEN

Vincent Janssen is gelukkig bij Antwerp FC. Hij voelt zich helemaal in z’n sas op de Bosuil en een transfer is momenteel niet aan de orde. Janssen wil prijzen winnen bij Antwerp. “Of ik nog droom van een topcompetitie? Neen”, zei hij vorige week stellig in een interview met Eleven Sports. “Ik ben hier zo op mijn plek dat ik die ambitie nu niet heb of daarmee bezig ben.” Maar in het leven mag je nooit iets uitsluiten en dat doet de Nederlander ook over een eventuele transfer. “Mocht zoiets ooit voorkomen zal ik er natuurlijk over nadenken, maar dat is niet wat ik op dit moment zou willen.”



Vincent Janssen is per slot van rekening 28 jaar, en in voetbaltermen bevindt hij zich aan de absolute top van z’n kunnen. En dat blijkt ook uit de cijfers. De spits scoorde dit seizoen reeds 15 doelpunten in 27 competitiewedstrijden. Gemiddeld is dat 0,61 goal per 90 minuten, een heel aardige regelmaat. Daarmee komt hij aardig in de buurt van zijn topperiode bij AZ Alkmaar, waar hij in het seizoen 2015/16 maar liefst 27 keer scoorde in 34 Eredivisie wedstrijden. Oftewel 0,87 doelpunt per 90 minuten. Nooit of te nimmer haalde hij betere statistieken in zijn carrière als toen.

DE BESTE SPITS VAN BELGIË

Vincent Janssen toont zich bij Antwerp FC wel veel efficiënter voor het doel in vergelijking met zijn topseizoen bij AZ Alkmaar, en hij heeft ook veel minder nodig om de netten te doen trillen. Bij Antwerp scoort hij bijvoorbeeld 16% boven de verwachtingen en zet hij 21% van zijn doelkansen om in een doelpunt. Bij AZ Alkmaar presteerde hij 4% onder de verwachtingen in de box en zette hij 18% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Beide parameters zijn dit seizoen dus beter. Zeven jaar later is Janssen een meer ervaren en geroutineerde spits. Kwalitatiever en dodelijker.



Voor wie er dus nog aan mocht twijfelen: Vincent Janssen bevindt zich duidelijk in de vorm van zijn leven. Het Belang van Limburg vroeg vorig weekend aan Johan Boskamp of zijn landgenoot op dit moment de beste spits in België is en de analist ging daar volmondig akkoord mee. “Die verkeert wel in bloedvorm, ja.” Janssens woorden over een eventuele transfer naar een topcompetitie waren nog maar koud, toen de journalist Ekrem Konur naar buiten kwam met buitenlandse interesse in hem. Twee niet nader genoemde clubs uit de Premier League zouden zijn situatie immers op de voet volgen. Logisch ook, gelet op zijn indrukwekkende prestaties dit seizoen bij Antwerp FC.

BETER DAN OOIT

Eerder in zijn carrière stond Vincent Janssen al onder contract bij Tottenham Hotspur, dat de Nederlandse goaltjesdief voor 22 miljoen euro overnam van AZ Alkmaar. Maar in Engeland flopte hij grandioos. Daarna bracht een uitleenbeurt aan Fenerbahçe ook geen soelaas, waardoor Janssen de drie jaar daarna in Mexico voetbalde, bij Monterrey. Maar in de lager aangeschreven Liga MX vond hij zijn torinstinct en scorend vermogen ook al niet terug. Tot nu bij Antwerp FC dus, waar hij één van de meest gevreesde spitsen van de Jupiler Pro League is geworden, en zelfs ook terug Oranje-international.

Vincent Janssen zette zijn carrière dus duidelijk terug op de rails bij Antwerp FC met hoogwaardige prestaties en vele doelpunten, waardoor de interesse vanuit de Premier League een logisch gevolg is. Daarnaast is Janssen een erg hardwerkende spits die ook het verschil maakt met zijn arbeidsethos, balvastheid en duelkracht. In het balbezit is hij een cruciaal rustpunt voor zijn ploeg en in het balverlies is hij altijd de eerste verdediger. Janssen weegt op een verdediging. Tot op het irritante af, zelfs. “Hij is … irritant”, stelde Mark van Bommel eerder dit seizoen.



“Een lastpak voor de verdediging. Een aanvaller die eigenlijk alles kan. Hij kan snel draaien en keren. Trappen met links, met rechts. Hij is redelijk goed met de kop. Het is gewoon een complete, hardwerkende speler die de tegenstander voortdurend op de huid zit.” Een spits die zo’n specifieke kwaliteiten combineert, samen met een neus voor doelpunten en een hoge efficiëntie voor het doel, is dan ook altijd een interessant profiel voor clubs uit de Premier League. Per slot van rekening is Janssen ook nog ‘maar’ 28 jaar, Oranje-international, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.

RECORDTRANSFER ANTWERP?

Op die manier kan Antwerp FC zelfs de jackpot ruiken, want de Premier League is de meest kapitaalkrachtige competitie ter wereld. In de voorbije zomer- én wintermercato werd het inkomend transferrecord telkens verbeterd, in januari zelfs met 90% (!). Marc Overmars mag zich straks dus misschien verheugen op een mega-aanbieding vanuit de Premier League voor Janssen. Zelfs indien er een transferaanbieding zou komen aan zijn huidige marktwaarde van 6 miljoen euro, dan zou hij nog de duurste uitgaande transfer ooit worden bij de Great Old - de vermeende transfer van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt (16 miljoen euro) is tot op heden nog niet officieel gecommuniceerd.

LEES OOK: Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Speelt Janssen volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

13
13
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

13
13
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

21
21
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

108
108
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

42
42
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

201
201
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

77
77
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

89
89
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

581
581
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

28
28
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

55
55
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

67
67
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

249
249
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

118
118
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

149
149
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

241
241
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

82
82
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

135
135
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

141
141
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

156
156
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

453
453
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

142
142

Meer sportnieuws