Antwerp ruikt Premier League-jackpot

820
Antwerp ruikt Premier League-jackpot

Na een aarzelende start heeft Vincent Janssen zich helemaal onmisbaar gemaakt bij Antwerp FC. De Great Old investeerde flink in zijn transfer, een transfersom van 5,5 miljoen euro met een netto-jaarloon van 2,5 miljoen euro, en die grote financiële inspanning levert rendement. Janssen is goed op weg om zijn indrukwekkende statistieken te evenaren van bij AZ Alkmaar, waar hij het absolute piekmoment van zijn carrière beleefde. Kort daarna maakte hij een knaltransfer naar Tottenham voor 22 miljoen euro. En zeven jaar later lonkt een transfer naar de kapitaalkrachtige Premier League opnieuw …


AAN DE ABSOLUTE TOP VAN ZIJN KUNNEN

Vincent Janssen is gelukkig bij Antwerp FC. Hij voelt zich helemaal in z’n sas op de Bosuil en een transfer is momenteel niet aan de orde. Janssen wil prijzen winnen bij Antwerp. “Of ik nog droom van een topcompetitie? Neen”, zei hij vorige week stellig in een interview met Eleven Sports. “Ik ben hier zo op mijn plek dat ik die ambitie nu niet heb of daarmee bezig ben.” Maar in het leven mag je nooit iets uitsluiten en dat doet de Nederlander ook over een eventuele transfer. “Mocht zoiets ooit voorkomen zal ik er natuurlijk over nadenken, maar dat is niet wat ik op dit moment zou willen.”



Vincent Janssen is per slot van rekening 28 jaar, en in voetbaltermen bevindt hij zich aan de absolute top van z’n kunnen. En dat blijkt ook uit de cijfers. De spits scoorde dit seizoen reeds 15 doelpunten in 27 competitiewedstrijden. Gemiddeld is dat 0,61 goal per 90 minuten, een heel aardige regelmaat. Daarmee komt hij aardig in de buurt van zijn topperiode bij AZ Alkmaar, waar hij in het seizoen 2015/16 maar liefst 27 keer scoorde in 34 Eredivisie wedstrijden. Oftewel 0,87 doelpunt per 90 minuten. Nooit of te nimmer haalde hij betere statistieken in zijn carrière als toen.

DE BESTE SPITS VAN BELGIË

Vincent Janssen toont zich bij Antwerp FC wel veel efficiënter voor het doel in vergelijking met zijn topseizoen bij AZ Alkmaar, en hij heeft ook veel minder nodig om de netten te doen trillen. Bij Antwerp scoort hij bijvoorbeeld 16% boven de verwachtingen en zet hij 21% van zijn doelkansen om in een doelpunt. Bij AZ Alkmaar presteerde hij 4% onder de verwachtingen in de box en zette hij 18% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Beide parameters zijn dit seizoen dus beter. Zeven jaar later is Janssen een meer ervaren en geroutineerde spits. Kwalitatiever en dodelijker.



Voor wie er dus nog aan mocht twijfelen: Vincent Janssen bevindt zich duidelijk in de vorm van zijn leven. Het Belang van Limburg vroeg vorig weekend aan Johan Boskamp of zijn landgenoot op dit moment de beste spits in België is en de analist ging daar volmondig akkoord mee. “Die verkeert wel in bloedvorm, ja.” Janssens woorden over een eventuele transfer naar een topcompetitie waren nog maar koud, toen de journalist Ekrem Konur naar buiten kwam met buitenlandse interesse in hem. Twee niet nader genoemde clubs uit de Premier League zouden zijn situatie immers op de voet volgen. Logisch ook, gelet op zijn indrukwekkende prestaties dit seizoen bij Antwerp FC.

BETER DAN OOIT

Eerder in zijn carrière stond Vincent Janssen al onder contract bij Tottenham Hotspur, dat de Nederlandse goaltjesdief voor 22 miljoen euro overnam van AZ Alkmaar. Maar in Engeland flopte hij grandioos. Daarna bracht een uitleenbeurt aan Fenerbahçe ook geen soelaas, waardoor Janssen de drie jaar daarna in Mexico voetbalde, bij Monterrey. Maar in de lager aangeschreven Liga MX vond hij zijn torinstinct en scorend vermogen ook al niet terug. Tot nu bij Antwerp FC dus, waar hij één van de meest gevreesde spitsen van de Jupiler Pro League is geworden, en zelfs ook terug Oranje-international.

Vincent Janssen zette zijn carrière dus duidelijk terug op de rails bij Antwerp FC met hoogwaardige prestaties en vele doelpunten, waardoor de interesse vanuit de Premier League een logisch gevolg is. Daarnaast is Janssen een erg hardwerkende spits die ook het verschil maakt met zijn arbeidsethos, balvastheid en duelkracht. In het balbezit is hij een cruciaal rustpunt voor zijn ploeg en in het balverlies is hij altijd de eerste verdediger. Janssen weegt op een verdediging. Tot op het irritante af, zelfs. “Hij is … irritant”, stelde Mark van Bommel eerder dit seizoen.



“Een lastpak voor de verdediging. Een aanvaller die eigenlijk alles kan. Hij kan snel draaien en keren. Trappen met links, met rechts. Hij is redelijk goed met de kop. Het is gewoon een complete, hardwerkende speler die de tegenstander voortdurend op de huid zit.” Een spits die zo’n specifieke kwaliteiten combineert, samen met een neus voor doelpunten en een hoge efficiëntie voor het doel, is dan ook altijd een interessant profiel voor clubs uit de Premier League. Per slot van rekening is Janssen ook nog ‘maar’ 28 jaar, Oranje-international, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.

RECORDTRANSFER ANTWERP?

Op die manier kan Antwerp FC zelfs de jackpot ruiken, want de Premier League is de meest kapitaalkrachtige competitie ter wereld. In de voorbije zomer- én wintermercato werd het inkomend transferrecord telkens verbeterd, in januari zelfs met 90% (!). Marc Overmars mag zich straks dus misschien verheugen op een mega-aanbieding vanuit de Premier League voor Janssen. Zelfs indien er een transferaanbieding zou komen aan zijn huidige marktwaarde van 6 miljoen euro, dan zou hij nog de duurste uitgaande transfer ooit worden bij de Great Old - de vermeende transfer van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt (16 miljoen euro) is tot op heden nog niet officieel gecommuniceerd.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Speelt Janssen volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

Van Bommel doet plannen Rode Duivels uit de doeken

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

10
10
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

119
119
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

20
20
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

94
94
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

71
71
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

210
210
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

46
46
Van Bommel sneert op persconferentie na selectie zoon

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor de Nations ...

60
60
Verschueren maakt transferbalans op: Stroeykens uitgelicht

RSC Anderlecht heeft een drukke transferzomer achter de rug. Antoine Sibierski heeft heel wat ...

203
203
Vandenbroeck weer bij Belgische club? Opties op tafel

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een pijnlijke breuk. De oefenmeester kreeg ...

64
64
Van Bommel verbaast met Duivels duo: “Niét omdat ik hem ken”

Mark van Bommel heeft voor een eerste keer zijn selectie voor de Belgische nationale ploeg ...

190
190
Thibaut Courtois verrast iedereen met toekomstplannen

Thibaut Courtois zit niet in de selectie van de Rode Duivels, maar dat wil niet zeggen dat het ...

232
232
OHL haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven is dramatisch begonnen aan het seizoen en lijkt voor een degradatiestrijd te staan. De ...

26
26
Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als bondscoach van België meegedeeld. Hij gaat ...

462
462
Fans zien één afwezige bij Rode Duivels: "Waar zit hij?"

Mark van Bommel maakte zijn eerste selectie bekend voor de Rode Duivels. Uiteraard zijn er bepaalde ...

141
141
Van Bommel zéér duidelijk over situatie Courtois

Thibaut Courtois maakt geen deel uit van de selectie van de Rode Duivels. Dat was de logica zelve, ...

216
216
Selectie Rode Duivels: Van Bommel verrast met nieuwe namen

Mark van Bommel heeft zopas zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meegedeeld. De ...

345
345
TRANSFERUURTJE: Geen Ajax of RSCA, vervanger voor Flick

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

84
84
KAA Gent plukte Anderlecht-target weg: “Andere opties”

KAA Gent wrijft zich in de handen met Mouhamed El Bachir Ngom. De verdediger is dit seizoen een ...

185
185
Vandenbroeck hangt vuile was Zulte Waregem én Vossen buiten

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een mindere periode. Dit seizoen kent Essevee ...

697
697
Van Brederode gooit alles op tafel over knaltransfer

Myron van Brederode werd afgelopen zomer nadrukkelijk in verband gebracht met een knaltransfer. ...

222
222
Anderlecht showt nieuw derde shirt: zwart en zilver

RSC Anderlecht werkt sinds dit seizoen weer samen met Adidas en het thuis en uitshirt werden al een ...

127
127
Hubert blijft streng ondanks knappe Europese zege

Union SG maakte enorm veel indruk op de eerste speeldag van de League Phase van de Europa League. De ...

64
64
Verschueren verbaast: Lukaku nooit naar Anderlecht?

Dat Romelu Lukaku ooit terug wil keren bij RSC Anderlecht is geen geheim. Toch koos Big Rom ...

381
381
Van Bommel verjongt: afvaller Rode Duivels lekt uit

Binnen een week beginnen de Rode Duivels in Italië aan een nieuwe campagne in de Nations ...

396
396

Meer sportnieuws