Antwerp ruikt Premier League-jackpot

820
Antwerp ruikt Premier League-jackpot

Na een aarzelende start heeft Vincent Janssen zich helemaal onmisbaar gemaakt bij Antwerp FC. De Great Old investeerde flink in zijn transfer, een transfersom van 5,5 miljoen euro met een netto-jaarloon van 2,5 miljoen euro, en die grote financiële inspanning levert rendement. Janssen is goed op weg om zijn indrukwekkende statistieken te evenaren van bij AZ Alkmaar, waar hij het absolute piekmoment van zijn carrière beleefde. Kort daarna maakte hij een knaltransfer naar Tottenham voor 22 miljoen euro. En zeven jaar later lonkt een transfer naar de kapitaalkrachtige Premier League opnieuw …


AAN DE ABSOLUTE TOP VAN ZIJN KUNNEN

Vincent Janssen is gelukkig bij Antwerp FC. Hij voelt zich helemaal in z’n sas op de Bosuil en een transfer is momenteel niet aan de orde. Janssen wil prijzen winnen bij Antwerp. “Of ik nog droom van een topcompetitie? Neen”, zei hij vorige week stellig in een interview met Eleven Sports. “Ik ben hier zo op mijn plek dat ik die ambitie nu niet heb of daarmee bezig ben.” Maar in het leven mag je nooit iets uitsluiten en dat doet de Nederlander ook over een eventuele transfer. “Mocht zoiets ooit voorkomen zal ik er natuurlijk over nadenken, maar dat is niet wat ik op dit moment zou willen.”



Vincent Janssen is per slot van rekening 28 jaar, en in voetbaltermen bevindt hij zich aan de absolute top van z’n kunnen. En dat blijkt ook uit de cijfers. De spits scoorde dit seizoen reeds 15 doelpunten in 27 competitiewedstrijden. Gemiddeld is dat 0,61 goal per 90 minuten, een heel aardige regelmaat. Daarmee komt hij aardig in de buurt van zijn topperiode bij AZ Alkmaar, waar hij in het seizoen 2015/16 maar liefst 27 keer scoorde in 34 Eredivisie wedstrijden. Oftewel 0,87 doelpunt per 90 minuten. Nooit of te nimmer haalde hij betere statistieken in zijn carrière als toen.

DE BESTE SPITS VAN BELGIË

Vincent Janssen toont zich bij Antwerp FC wel veel efficiënter voor het doel in vergelijking met zijn topseizoen bij AZ Alkmaar, en hij heeft ook veel minder nodig om de netten te doen trillen. Bij Antwerp scoort hij bijvoorbeeld 16% boven de verwachtingen en zet hij 21% van zijn doelkansen om in een doelpunt. Bij AZ Alkmaar presteerde hij 4% onder de verwachtingen in de box en zette hij 18% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Beide parameters zijn dit seizoen dus beter. Zeven jaar later is Janssen een meer ervaren en geroutineerde spits. Kwalitatiever en dodelijker.



Voor wie er dus nog aan mocht twijfelen: Vincent Janssen bevindt zich duidelijk in de vorm van zijn leven. Het Belang van Limburg vroeg vorig weekend aan Johan Boskamp of zijn landgenoot op dit moment de beste spits in België is en de analist ging daar volmondig akkoord mee. “Die verkeert wel in bloedvorm, ja.” Janssens woorden over een eventuele transfer naar een topcompetitie waren nog maar koud, toen de journalist Ekrem Konur naar buiten kwam met buitenlandse interesse in hem. Twee niet nader genoemde clubs uit de Premier League zouden zijn situatie immers op de voet volgen. Logisch ook, gelet op zijn indrukwekkende prestaties dit seizoen bij Antwerp FC.

BETER DAN OOIT

Eerder in zijn carrière stond Vincent Janssen al onder contract bij Tottenham Hotspur, dat de Nederlandse goaltjesdief voor 22 miljoen euro overnam van AZ Alkmaar. Maar in Engeland flopte hij grandioos. Daarna bracht een uitleenbeurt aan Fenerbahçe ook geen soelaas, waardoor Janssen de drie jaar daarna in Mexico voetbalde, bij Monterrey. Maar in de lager aangeschreven Liga MX vond hij zijn torinstinct en scorend vermogen ook al niet terug. Tot nu bij Antwerp FC dus, waar hij één van de meest gevreesde spitsen van de Jupiler Pro League is geworden, en zelfs ook terug Oranje-international.

Vincent Janssen zette zijn carrière dus duidelijk terug op de rails bij Antwerp FC met hoogwaardige prestaties en vele doelpunten, waardoor de interesse vanuit de Premier League een logisch gevolg is. Daarnaast is Janssen een erg hardwerkende spits die ook het verschil maakt met zijn arbeidsethos, balvastheid en duelkracht. In het balbezit is hij een cruciaal rustpunt voor zijn ploeg en in het balverlies is hij altijd de eerste verdediger. Janssen weegt op een verdediging. Tot op het irritante af, zelfs. “Hij is … irritant”, stelde Mark van Bommel eerder dit seizoen.



“Een lastpak voor de verdediging. Een aanvaller die eigenlijk alles kan. Hij kan snel draaien en keren. Trappen met links, met rechts. Hij is redelijk goed met de kop. Het is gewoon een complete, hardwerkende speler die de tegenstander voortdurend op de huid zit.” Een spits die zo’n specifieke kwaliteiten combineert, samen met een neus voor doelpunten en een hoge efficiëntie voor het doel, is dan ook altijd een interessant profiel voor clubs uit de Premier League. Per slot van rekening is Janssen ook nog ‘maar’ 28 jaar, Oranje-international, en heeft hij nog enkele mooie jaren voor zich.

RECORDTRANSFER ANTWERP?

Op die manier kan Antwerp FC zelfs de jackpot ruiken, want de Premier League is de meest kapitaalkrachtige competitie ter wereld. In de voorbije zomer- én wintermercato werd het inkomend transferrecord telkens verbeterd, in januari zelfs met 90% (!). Marc Overmars mag zich straks dus misschien verheugen op een mega-aanbieding vanuit de Premier League voor Janssen. Zelfs indien er een transferaanbieding zou komen aan zijn huidige marktwaarde van 6 miljoen euro, dan zou hij nog de duurste uitgaande transfer ooit worden bij de Great Old - de vermeende transfer van Willian Pacho naar Eintracht Frankfurt (16 miljoen euro) is tot op heden nog niet officieel gecommuniceerd.

LEES OOK: Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Speelt Janssen volgend seizoen nog bij Antwerp?

Meest recent

'KRC Genk trekt portefeuille open voor derde zomeraanwinst'

KRC Genk wil zaterdagavond tegen KVC Westerlo zijn eerste punten van het nieuwe seizoen pakken. ...

1
1
'Godts krijgt droomtransfer: financiële details bekend'

De laatste details worden momenteel nog afgerond, maar het heeft er alle schijn van dat straks een ...

27
27
‘Anderlecht plant recordbom: dodelijke aanval van 15M’

Anderlecht wil na Oliver Antman nog een tweede wapen toevoegen aan zijn aanval. Paars-wit heeft een ...

284
284
Club zet alles op alles: twéé ultieme zomeraanwinsten'

Club Brugge gaat zaterdagavond op bezoek bij het OH Leuven van Timmy Simons in zijn eerste uitmatch ...

255
255
RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

73
73
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

102
102
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

137
137
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

130
130
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

379
379
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

153
153
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

45
45
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

309
309
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

246
246
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

92
92
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

66
66
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

176
176
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

29
29
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

878
878
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

55
55
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

281
281
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

612
612
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

524
524
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

649
649
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

295
295
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

516
516

Meer sportnieuws