Rednic hint naar terugkeer bij Belgische club

door
Rednic hint naar terugkeer bij Belgische club

Als een Belgische profclub op zoek is naar een nieuwe trainer, dan valt regelmatig de naam van Mircea Rednic. De 60-jarige Roemeen zit intussen al anderhalf jaar zonder werk sinds zijn laatste job bij Dinamo Boekarest. Hij lijkt wel graag opnieuw in ons land aan de slag te willen.


"Ik vond het aangenaam werken bij Standard, Moeskroen en zelfs bij AA Gent", laat hij weten in La Dernière Heure. Rednic coachte Standard in het seizoen 2012/13 en ging enkele maanden na zijn vertrek in Luik aan de slag bij de Buffalo's. Dat werd geen groot succes. Daarna was hij nog iets meer dan een jaar aan de slag bij Moeskroen, van eind 2016 tot begin 2018.

Rednic geeft aan dat er ook interesse blijft komen uit België. "Ik heb contact gehad met twee Belgische clubs, maar ik wil correct zijn tegenover hen en dus zal ik geen namen geven", vertelt hij. "Ik kan jullie wel verzekeren dat Seraing er niet bij zit. Ik denk dat Laszlo mijn naam laten vallen heeft bij Lucien (Bölöni is trainer van moederclub FC Metz, terwijl D'Onofrio er de sportieve baas is, ndvr) en ik weet nog altijd niet of dat serieus was of niet. Ik heb ook contacten gehad in Saudi-Arabië en Roemenië, maar daar is er te weinig stabiliteit."

Rednic versleet in een lange trainerscarrière al een waslijst aan clubs. Naast de eerder genoemde Belgische teams was hij ook trainer van Rapid Boekarest (3x), FCM Bacau, Al-Nasr, U. Craiova, FC Vaslui, Dinamo Boekarest (5x), Alania Vladikavkaz, Xäzär, Astra Ploiesti, Petrolul (2x), CFR Cluj, Al-Faisaly, ACSM Poli Iasi en FC Viitorul.

Zou hij nog een goede trainer zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

13
13
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

22
22
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

55
55
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

158
158
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

26
26
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

241
241
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

24
24
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

81
81
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

76
76
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

656
656
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

58
58
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

180
180
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

91
91
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

86
86
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

130
130
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

113
113
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

96
96
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

38
38
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

75
75
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

204
204
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

434
434
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

239
239
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

244
244

Meer sportnieuws