Van den Brom heeft gouden tip voor Anderlecht

door
Van den Brom heeft gouden tip voor Anderlecht

Anderlecht wacht de komende weken nog een helse strijd om de top acht in de Jupiler Pro League te halen, maar tussendoor krijgt Paars-Wit ook nog een bijzonder lastige opdracht voor de kiezen in de Conference League. Straks treffen ze immers met Villarreal een ploeg die al enkele jaren meedraait in de (sub)top van La Liga en vorig seizoen nog de halve finale van de Champions League speelde.


Doorstoten naar de kwartfinale zou dus een absolute stunt zijn voor Anderlecht, dat wel inspiratie kan halen bij een oude bekende. De enige die Villarreal dit seizoen in Europa al kon kloppen, was immers... John van den Brom. De ex-trainer van RSCA haalde het met zijn Lech Poznan in de laatste poulewedstrijd met 3-0 van de Spanjaarden, nadat ze hun openingsmatch op het veld van Villarreal met 4-3 verloren hadden.

De Nederlander weet ook wat Anderlecht moet doen om kans te maken. "Villarreal is een ploeg die altijd wil voetballen. Ze laten de bal rondgaan en wachten op een opening om de verdediging van de tegenstander te ontregelen. Je moet dus het centrum goed afsluiten en de passlijnen afsnijden", merkt hij op in La Dernière Heure. "Het is ook opletten op de counter, want op rechts is Chukwueze pijlsnel. Villarreal heeft veel offensieve troeven, maar het is niet onmogelijk die lam te leggen. Als Anderlecht daarin slaagt, maken ze kans om zich te kwalificeren."

Zelf is Van den Brom overigens ook nog steeds actief in de Conference League. Hij parkeerde Lech Poznan op de tweede plaats in de poule van Villarreal en wipte vervolgens het Noorse Bodö/Glimt in de play-offs. Voor een plaats in de kwartfinales moeten ze nu voorbij het Zweedse Djurgarden, dat in de poulefase AA Gent wist voor te blijven.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Maakt Anderlecht kans op kwalificatie?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

157
157
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

38
38
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

97
97
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

22
22
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

93
93
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

191
191
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

167
167
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

67
67
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

139
139
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

301
301
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

258
258
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

146
146
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

515
515
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

401
401
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1368
1368
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

713
713
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

255
255
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

395
395
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

179
179
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

352
352

Meer sportnieuws