Anderlecht mag dromen van legendarische avond

151
Anderlecht mag dromen van legendarische avond

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Villarreal. Paars-Wit heeft in het verleden in eigen huis wel wat memorabele Europese avonden weten af te werken tegen Spaanse tegenstanders. De Brusselaars hopen op een herhaling van de epische thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao, de laatste zege tegen een Spaanse club.


De laatste keer dat Anderlecht tegen een Spaanse ploeg speelde, was in het seizoen 2012-2013. Toen kwam Malaga in de Champions League op bezoek. Er werd toen met 0-1 verloren. In de Europa League hadden ze enkele jaren voordien meer succes, toen ze met 4-0 wonnen van Athletic Bilbao. Romelu Lukaku, Jonathan Legaer, Roland Juhasz en een own-goal zorgden voor die score. Paars-Wit droomt uiteraard van dergelijk scenario, al lijkt dat héél onrealistisch.

REAL MADRID

Een andere droomzege was die tegen Real Madrid in 2001. Tijdens die legendarische Champions League-campagne won Anderlecht met 2-0 na treffers van Bart Goor en Aruna Dindane. In 1985 was er een straffe 3-0-zege tegen de Koninklijke dankzij Erwin Vandenbergh, Frank Vercauteren en Alex Czerniatynski. In 1966 zorgde een goal van Paul Van Himst voor de 1-0-overwinning. In 1963 was er dezelfde overwinning dankzij Jef Jurion.

In 1989 ging FC Barcelona voor de bijl dankzij Milan Jankovic en Marc Degryse. Voordien wisten ze in 1978 ook al met 3-0 te winnen via François Van der Elst (2 keer) en Ludo Coeck. In 1983 werd er ook gewonnen van Valencia (3-1 via 2x Kenneth Brylle en Michel de Grootte).

VILLARREAL

Anderlecht ging in eigen huis naast Malaga nog een aantal keren onderuit. Real Madrid was in 2000 met 0-2 te sterk. Anderlecht verloor ook nog van Valencia (1-2, Christian Wilhelmsson) en Real Betis (0-1). Anderlecht speelde in zijn Europese geschiedenis dus 12 keer in eigen stadion tegen een Spaanse club. Het won maar liefst 8 keer en ging 4 keer onderuit. De tijden zijn echter veranderd. In het verleden was Anderlecht een Europese topclub. Tegen Villarreal, geen Spaanse topclub, is het nu ondertussen een verre outsider. Wat zal het worden tegen de gele onderzeeër?

   

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Wat zal het worden tegen Villarreal?

Meest recent

Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

8
8
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

5
5
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

29
29
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

48
48
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

33
33
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

30
30
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

15
15
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

160
160
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

53
53
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

108
108
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

74
74
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

97
97
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

82
82
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

310
310
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

57
57
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

315
315
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

285
285
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

232
232
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

180
180
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

206
206
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

207
207
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

261
261

Meer sportnieuws