Anderlecht mag dromen van legendarische avond

door
Anderlecht mag dromen van legendarische avond

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Villarreal. Paars-Wit heeft in het verleden in eigen huis wel wat memorabele Europese avonden weten af te werken tegen Spaanse tegenstanders. De Brusselaars hopen op een herhaling van de epische thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao, de laatste zege tegen een Spaanse club.


De laatste keer dat Anderlecht tegen een Spaanse ploeg speelde, was in het seizoen 2012-2013. Toen kwam Malaga in de Champions League op bezoek. Er werd toen met 0-1 verloren. In de Europa League hadden ze enkele jaren voordien meer succes, toen ze met 4-0 wonnen van Athletic Bilbao. Romelu Lukaku, Jonathan Legaer, Roland Juhasz en een own-goal zorgden voor die score. Paars-Wit droomt uiteraard van dergelijk scenario, al lijkt dat héél onrealistisch.

REAL MADRID

Een andere droomzege was die tegen Real Madrid in 2001. Tijdens die legendarische Champions League-campagne won Anderlecht met 2-0 na treffers van Bart Goor en Aruna Dindane. In 1985 was er een straffe 3-0-zege tegen de Koninklijke dankzij Erwin Vandenbergh, Frank Vercauteren en Alex Czerniatynski. In 1966 zorgde een goal van Paul Van Himst voor de 1-0-overwinning. In 1963 was er dezelfde overwinning dankzij Jef Jurion.

In 1989 ging FC Barcelona voor de bijl dankzij Milan Jankovic en Marc Degryse. Voordien wisten ze in 1978 ook al met 3-0 te winnen via François Van der Elst (2 keer) en Ludo Coeck. In 1983 werd er ook gewonnen van Valencia (3-1 via 2x Kenneth Brylle en Michel de Grootte).

VILLARREAL

Anderlecht ging in eigen huis naast Malaga nog een aantal keren onderuit. Real Madrid was in 2000 met 0-2 te sterk. Anderlecht verloor ook nog van Valencia (1-2, Christian Wilhelmsson) en Real Betis (0-1). Anderlecht speelde in zijn Europese geschiedenis dus 12 keer in eigen stadion tegen een Spaanse club. Het won maar liefst 8 keer en ging 4 keer onderuit. De tijden zijn echter veranderd. In het verleden was Anderlecht een Europese topclub. Tegen Villarreal, geen Spaanse topclub, is het nu ondertussen een verre outsider. Wat zal het worden tegen de gele onderzeeër?

   

LEES OOK: ‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Wat zal het worden tegen Villarreal?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

32
32
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

18
18
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

21
21
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

85
85
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

65
65
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

48
48
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

213
213
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

333
333
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

79
79
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

129
129
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

144
144
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

204
204
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

680
680
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

544
544
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

296
296
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws