Anderlecht mag dromen van legendarische avond

door
Anderlecht mag dromen van legendarische avond

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Villarreal. Paars-Wit heeft in het verleden in eigen huis wel wat memorabele Europese avonden weten af te werken tegen Spaanse tegenstanders. De Brusselaars hopen op een herhaling van de epische thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao, de laatste zege tegen een Spaanse club.


De laatste keer dat Anderlecht tegen een Spaanse ploeg speelde, was in het seizoen 2012-2013. Toen kwam Malaga in de Champions League op bezoek. Er werd toen met 0-1 verloren. In de Europa League hadden ze enkele jaren voordien meer succes, toen ze met 4-0 wonnen van Athletic Bilbao. Romelu Lukaku, Jonathan Legaer, Roland Juhasz en een own-goal zorgden voor die score. Paars-Wit droomt uiteraard van dergelijk scenario, al lijkt dat héél onrealistisch.

REAL MADRID

Een andere droomzege was die tegen Real Madrid in 2001. Tijdens die legendarische Champions League-campagne won Anderlecht met 2-0 na treffers van Bart Goor en Aruna Dindane. In 1985 was er een straffe 3-0-zege tegen de Koninklijke dankzij Erwin Vandenbergh, Frank Vercauteren en Alex Czerniatynski. In 1966 zorgde een goal van Paul Van Himst voor de 1-0-overwinning. In 1963 was er dezelfde overwinning dankzij Jef Jurion.

In 1989 ging FC Barcelona voor de bijl dankzij Milan Jankovic en Marc Degryse. Voordien wisten ze in 1978 ook al met 3-0 te winnen via François Van der Elst (2 keer) en Ludo Coeck. In 1983 werd er ook gewonnen van Valencia (3-1 via 2x Kenneth Brylle en Michel de Grootte).

VILLARREAL

Anderlecht ging in eigen huis naast Malaga nog een aantal keren onderuit. Real Madrid was in 2000 met 0-2 te sterk. Anderlecht verloor ook nog van Valencia (1-2, Christian Wilhelmsson) en Real Betis (0-1). Anderlecht speelde in zijn Europese geschiedenis dus 12 keer in eigen stadion tegen een Spaanse club. Het won maar liefst 8 keer en ging 4 keer onderuit. De tijden zijn echter veranderd. In het verleden was Anderlecht een Europese topclub. Tegen Villarreal, geen Spaanse topclub, is het nu ondertussen een verre outsider. Wat zal het worden tegen de gele onderzeeër?

   

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Wat zal het worden tegen Villarreal?

Meest recent

Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

0
0
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

54
54
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

106
106
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

32
32
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

102
102
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

186
186
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

255
255
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

101
101
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

117
117
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

170
170
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

293
293
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

69
69
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

403
403
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

276
276
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

400
400
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

489
489
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

385
385
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

118
118
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

519
519
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

264
264
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

773
773
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

448
448
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

155
155
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

670
670
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

72
72

Meer sportnieuws