Ajax-fiasco dreigt voor Club Brugge

822 stemmen
Ajax-fiasco dreigt voor Club Brugge

Scott Parker in, Alfred Schreuder out? Het plan van Club Brugge is om de Nederlandse coach terug te halen naar het Jan Breydelstadion, terwijl Schreuder ook zelf bereid is om terug te keren naar Brugge. De duur van het contract is nog een struikelblok, maar vooral de timing is niet ideaal. Schreuder heeft er namelijk een erg lastige periode opzitten bij Ajax, waar hij eind januari pijnlijk op de keien werd gezet. De fans smeekten om zijn ontslag, de spelers waren hem kotsbeu, en het bestuur was zwaar ontevreden. Niet élke situatie kan hij ombuigen in een succesverhaal.


DE MONSTERKLUS VAN SCHREUDER

Ajax was verwend na 4,5 jaar onder Erik ten Hag. Hij zette nieuwe torenhoge standaarden bij Ajax, zowel op het Nederlandse als het Europees niveau. De Amsterdammers raakten stilaan gewend aan titels en glorieuze Champions League campagnes. Door het grote succes bij Ajax vertrok ten Hag eind vorig seizoen naar Manchester United, en als zijn opvolger werd een oude bekende aangesteld. Alfred Schreuder, de kampioenenmaker van Club Brugge die voorheen nog de assistent-coach was van ten Hag bij Ajax. Schreuder kende het reilen en het zeilen van de Nederlandse topclub dus erg goed, en dat was net zijn grote voordeel om de job te krijgen.



Erik ten Hag beschreef het werken bij Ajax al eens als ‘dansen op een vulkaan’. Algemeen Dagblad omschrijft de sfeer bij Ajax als “een wespennest.” En naast die complexe, uitdagende en explosieve sfeer bij de club, moeten er uiteraard ook resultaten geboekt worden. Het liefst nog met mooi en dominant voetbal, waarbij de tegenstander met veel technisch vernuft van het veld wordt gespeeld. Géén realistisch en resultaatgericht voetbal zoals bij Club Brugge. Alfred Schreuder moest dus een loodzware erfenis dragen van succescoach ten Hag en er wachtte hem bijgevolg “een monsterklus”, dixit De Telegraaf.

ZO SNEL MOGELIJK OPROTTEN

Alfred Schreuder startte verschroeiend aan zijn avontuur bij Ajax, maar al snel trad het verval in bij de Nederlandse topclub. De hoogspanning werd zichtbaar en voelbaar, en de druk nam wekelijks toe op Schreuder. Fluitconcerten waren zijn deel, net als het feit dat de supporters in de tribunes luidkeels om zijn ontslag schreeuwden. In de laatste weken onder Schreuder zwaaiden de fans zelfs met witte zakdoeken, om hem te laten weten om zo snel mogelijk op te rotten. De historische 6-1 nederlaag tegen Napoli in Champions League in november als katalysator.



In Italië lieten de spelers elkaar vallen als een baksteen en hing het elftal als los zand aan elkaar. Sindsdien staken onderlinge irritaties en verdeeldheid de kop op bij de spelers. Het hielp ook niet dat Alfred Schreuder maandenlang op zoek was naar de juiste tactiek, die hij uiteindelijk ook nooit gevonden heeft. Schreuder varieerde in opstellingen, tactieken, en spelers, maar hij vond nooit de succesformule. De balans tussen aanvallen en verdedigingen was nooit in evenwicht. Hij twijfelde vaak, ook openlijk. Ajax won dan ook geen enkele topwedstrijd onder de schipperende coach.

SABOTAGE ONDER DE SPELERS

Alfred Schreuder communiceerde moeizaam en ook niet erg handig met zijn spelers. Hij hield afstand van de groep en hij liet de veldtrainingen vaak over aan zijn assistenten. Schreuder fungeerde meer een manager, maar wel eentje die amper greep had op zijn spelers. Hij voelde bijvoorbeeld niet goed aan wanneer een (gepasseerde) speler nood had aan een uitgebreid gesprek. Maar vooral op het tactisch vlak vielen zijn richtlijnen niet goed in de selectie. De spelers wisten vaak niet wat er van hen verwacht werd. Logisch, gezien de vele position switches, tactische onbeslistheid en variatie in de opstellingen.



Alfred Schreuder maakte zich ook niet erg populair door het clubicoon Daley Blind naar de uitgang te forceren bij Ajax. Schreuder degradeerde de Oranje-international van belangrijke basisspeler tot bankzitter en beide heren onderhielden op z’n zachtst uitgedrukt geen al te beste relatie. Blind werd zelfs van sabotage beticht toen hij op een dramatische wijze inviel tegen Emmen. De verdediger bakte er toen bitter weinig van en Rafael Van der Vaart claimde in Studio Voetbal zelfs dat Blind de ploeg saboteerde. “Ik denk dat sommige spelers de tweede helft gesaboteerd hebben. Daar leek het op. Ik zag een blik in de ogen van Daley Blind … Die is zó boos, die loopt geen seconde meer voor Schreuder.”

SCHREUDER BEMOEIT ZICH MET TRANSFERS

Alfred Schreuder presteerde dus duidelijk onder de verwachtingen bij Ajax, maar hij werd ook niet geholpen door het dramatisch aankoopbeleid van de club. Marc Overmars stapte begin 2022 op vanwege grensoverschrijdend gedrag en sindsdien is het Amsterdamse schip stuurloos op de transfermarkt. Eigenlijk kreeg Schreuder een ondankbare taak bij Ajax want hij zag een half elftal vertrekken, en dat waren niet van de minste, terwijl hun matige vervangers allerminst van hetzelfde niveau waren.



De verkoop van Sébastian Haller, Lisandro Martinez, Ryan Gravenberch en Anthony bracht de clubkas ruim 200 miljoen euro op, een aardig potje waarmee elke club mooie zaken kan verwezenlijken op de transfermarkt. Maar Ajax heeft geen opvolger voor voetbaldirecteur Marc Overmars, waardoor Schreuder en zijn zaakwaarnemer zich zelfs moesten bemoeien bij (sommige) inkomende transfers. Erik ten Hag onderhield altijd korte lijnen met Overmars, maar Schreuder was intern dus aangewezen op eerder onervaren technische mensen, die slagkracht tekort komen aan de onderhandelingstafel.

LEES OOK: 'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Schreuder is de ideale coach voor Club Brugge

Meest recent

Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

85
85
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

161
161
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

67
67
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

348
348
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

72
72
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

223
223
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

555
555
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

656
656
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

393
393
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

140
140
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

454
454
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

507
507
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

1030
1030
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1229
1229
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

521
521
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

209
209
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

630
630
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

726
726
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

781
781
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

201
201
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

1037
1037
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

419
419
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

309
309
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

478
478
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

714
714

Meer sportnieuws