Lang-nachtmerrie door ‘nieuwe Club Brugge-coach’

door
Lang-nachtmerrie door ‘nieuwe Club Brugge-coach’

De positie van Scott Parker stond al enkele weken zwaar ter discussie, en na de afgang tegen Benfica werd het ontslag van de Engelsman stilaan onvermijdelijk. Er ligt ondertussen één coach in pole positie om de job van Parker over te nemen: Alfred Schreuder zou een terugkeer naar Club Brugge wel goed zien zitten. Maar dat zou wel een serieuze tegenslag betekenen voor Noa Lang.


GROTE LIEFDE TUSSEN PARKER EN LANG

Vandaag was de laatste dag van Scott Parker als coach van Club Brugge. De Engelse veldheer kreeg steeds meer tegenstand vanuit de kleed- en bestuurskamer, waardoor een ontslag onvermijdelijk werd. Noa Lang zal het vertrek van Parker wel jammer vinden, want op het veld kreeg hij veel vrijheid van de Engelse coach en de komst van Parker heeft veel veranderd voor hem. Met Carl Hoefkens boterde het niet zo goed, hij liet Lang zelfs eens uit de wedstrijdselectie tegen Anderlecht, maar met de 42-jarige Engelsman klikte het wel goed.

Scott Parker praatte veel met de Oranje-international en op het veld kreeg hij vrijheid, mocht hij zwerven en doen wat hij wilde. Lang voelde waardering. “Eigenlijk is onze tactiek nu misschien een beetje gebaseerd op mij, en dat vind ik prettig. Zo voel ik vertrouwen en komt het beste in mij naar boven.” Maar tegen Benfica haalde Parker de aanvaller al tijdens de rust naar de kant, en volgens de coach was dat omdat de ploeg te beschermen omdat Lang al met geel geboekt stond. “Daarnaast was de wissel ook wel wat met het oog op zondag, dus Noa begreep dit wel.”



Er heerste een goede verstandhouding tussen Noa Lang en Scott Parker, en voor de afstraffing tegen Benfica zette de Nederlander zijn coach nog uit de wind. “Zowel ik als de hele spelersgroep geloven nog in hem. Velen vergeten dat we ook onder Parker bij vlagen heel goed voetbal speelden. Het is typisch voetbal dat de trainer de schuld van alles krijgt.” Desondanks was het krediet van Parker helemaal op bij Club Brugge en wordt Alfred Schreuder genoemd als diens opvolger. En daar zal Lang ongetwijfeld niet zo blij mee zijn.

SCHREUDER-NACHTMERRIE VOOR LANG?

5 maart 2022, Stade du Pairay. Na een uur speeltijd op de klok wordt Noa Lang naar de kant gehaald door Alfred Schreuder. En dat was duidelijk tegen de zin van de flamboyante aanvaller, die na zijn wissel meteen richting de kleedkamers stormde. “Het is zonde dat dat gebeurt. Het is onnodig. Het was een heel mooie avond, dan hoort dit eigenlijk niet te gebeuren”, reageerde Alfred Schreuder op het asociale gedrag van zijn sterspeler. Club Brugge won met 0-5 van RFC Seraing, maar het incident tussen Schreuder en Lang zorgde voor een smet op de knappe forfaitzege.

Noa Lang nam na de wedstrijd tegen Seraing ook al snel plaats op de bus, terwijl de meeste ploegmaats zich nog maar pas aan het wassen waren. De Nederlandse aanvaller frustreerde zich openlijk over zijn eigen weinig hoogstaande wedstrijd, maar daarnaast ook over de problematische vorm waarin hij zich toen bevond. Maar volgens Het Laatste Nieuws was er toen nog meer aan de hand. De krant schreef namelijk dat de relatie tussen Lang en Schreuder al een tijdje niet optimaal zou zijn, integendeel zelfs.



De coach van Club Brugge zou zich vooral ergeren aan het gedrag en de maniertjes van Noa Lang. De aanvaller zou het Alfred Schreuder op zijn beurt kwalijk nemen dat hij veel minder appreciatie krijgt in vergelijking met diens voorganger Philippe Clement. Ook de vroegtijdige vervanging tegen Union SG enkele weken eerder, stootte Lang tegen de borst. Na die bewuste wedstrijd tegen Seraing zette Schreuder zijn landgenoot tegen KRC Genk en KV Oostende vervolgens twee competitiewedstrijden op rij op de bank. “Het is belangrijk dat je nu niet al te vaak meer wisselt.”

VEEL RUZIE TUSSEN SCHREUDER EN LANG

Noa Lang knokte zich daarna wel terug in de ploeg, maar de beste vrienden zouden ze nooit meer worden. Alfred Schreuder kon het incident in Seraing moeilijk plaatsen, waar hij straal genegeerd werd door de gewisselde aanvaller, want voor de coach gaat het team boven alles. De spanning was lange tijd te snijden tussen beide heren en dat is nog maar een understatement. “Toen ik in maart naar het Nederlands elftal ging, had ik Schreuder bijna een bericht gestuurd. Dat het beter was dat hij niet meer tegen me zou praten”, zei Lang over dat pikante en gevoelige onderwerp in zijn ‘afscheidsinterview’ eind vorig seizoen bij Het Laatste Nieuws.



Noa Lang had het gevoel dat Alfred Schreuder hem gebruikte om een voorbeeld te stellen. De coach schreeuwde bijvoorbeeld op Lang toen hij op training een verkeerde bal gaf, waarna de aanvaller op zijn beurt reageerde. “We hebben echt ruzie gehad, man. Veel ‘bonje'. Geen vriendelijke dingen naar elkaar geroepen. Seraing was de druppel. Van beide kanten. Een week later liet hij me van minuut 30 tot minuut 80 warmlopen. Dan was ik er helemaal klaar mee.” Lang werd naar eigen zeggen echt gek en boos van deze hachelijke situatie. “Toegegeven, ik heb het Schreuder moeilijk gemaakt. Maar hij me ook. We hebben er beiden veel uit geleerd. Trouwens: voetbaltechnisch is Schreuder een hele goeie trainer. Niets op aan te merken. Alleen zijn we als personen gebotst.”

LEES OOK: Noa Lang krijgt 'geheimzinnig telefoontje' tijdens vakantie

Trending:

Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit
Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit

Lang en Schreuder terug samen: een goed idee?

Meest recent

'Beerschot rondt komst vierde zomeraanwinst af'

Het bestuur van Beerschot heeft duidelijk zijn netwerk aangesproken in Frankrijk. De Kielse Ratten ...

41
41
AA Gent en Stade Reims ronden plots transfer af

Toch wel verrassend nieuws bij AA Gent. Daar hebben ze een speler van de hand gedaan en niet geheel ...

32
32
Dimata versiert transfer, Wesley zet groot avontuur verder

Landry Dimata en Wesley Moraes maakten vele jaren geleden het mooie weer op de Belgische velden. ...

49
49
STVV’s geheim achter de 25 miljoen: van kritiek tot succes

STVV verkocht Joel Fujima aan St. Pauli. Alweer een mooie transfer voor een Japanse speler van de ...

49
49
Anderlecht krijgt wake-upcall: Club Brugge als voorbeeld

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding om ‘u’ tegen te zeggen. Dat wordt al jaren ...

188
188
Farioli irriteert Ajax, PSV wacht niet langer op sterkhouder

Bij PSV en Ajax gonst het ook van de geruchten. De twee Nederlandse topclubs gaan zich nog roeren op ...

30
30
‘RSCA flirt met transferbom: kleedkamer onrustig’

Anderlecht wil snel werk maken van een nieuwe tweede doelman. Maar de mogelijke komst van een jong ...

252
252
Transfers Jupiler Pro League: 10 pikante deals op til

De transfermarkt is ondertussen officieel geopend. In de Jupiler Pro League gebeurde al het een en ...

695
695
Toptransfer voor Hoefkens richting Premier League?

Carl Hoefkens deed het afgelopen seizoen goed bij NAC Breda en is er ook zeer geliefd bij de ...

90
90
'Club Brugge eist miljoenenbedrag van Union SG'

Union SG zal in de komende mercato's niet meer snel 'koopjes' gaan kunnen doen bij de andere ...

440
440
Anderlecht on fire: deze transfers zijn nog op komst

Ilay Camara trekt wellicht naar RSC Anderlecht, maar daar stopt het niet bij. Onze redactie vernam ...

438
438
'Laatste struikelblok van tafel: miljoenenklepper Sadiki'

De Jupiler Pro League staat op punt om opnieuw één van zijn smaakmakers te verliezen. ...

117
117
'Anderlecht dendert door: twee extra aanwinsten op komst'

Woensdag vond bij RSC Anderlecht een Raad van Bestuur plaats. Tijdens die meeting werd de ...

640
640
'Jashari steenrijk: transferakkoord helemaal rond'

Het begint er meer en meer naar uit te zien dat Ardon Jashari deze zomer vertrekt bij Club Brugge ...

743
743
'Gent in de wolken met onverwachte miljoenentransfer'

Om komend seizoen kans te maken op een Europees ticket, kan KAA Gent nog wat versterking gebruiken. ...

227
227
'Megatransfer Barça in gevaar: Bayern onderneemt actie'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

123
123
Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding achter de rug. Onder een loden ...

693
693
OHL houdt goudhaantje vast, Beveren shopt bij Standard

De start van het Belgische voetbalseizoen komt steeds dichter. Maar de ploegen uit de Jupiler Pro ...

71
71
'Contract van vier jaar: Club op zucht van transferdeal'

De zomerse transfermolen begint bij Club Brugge KV stilaan op volle toeren te draaien, vooral aan ...

1463
1463
'Mondeling akkoord: Arsenal vindt eindelijk topspits'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

353
353
'Anderlecht dokt miljoenen: details Camara-deal gelekt'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Daags nadat de komst van middenvelder ...

1044
1044
Fink zet slijpmachine aan: nieuwe Genk-diamanten staan klaar

KRC Genk is foutloos begonnen aan zijn oefencampagne. Ondanks een zware eerste trainingsweek werd ...

401
401
‘Onverwachte zet: Club Brugge slaat genadeloos toe’

Club Brugge verrast vriend en vijand met een nieuwe transferzet op het zomerse toneel. De ...

702
702
'Gent lacht tanden bloot: enorme transferom voor Fofana'

AA Gent krijgt straks mogelijke een welgekomen financiële bonus erbij. De Buffalo's hebben ...

643
643
Topdeal in JPL: Standard haalt Nielsen weg bij Club Brugge

Club Brugge heeft woensdagavond zijn tweede grote uitgaande transfer van de zomermercato ...

244
244

Meer sportnieuws