Lang-nachtmerrie door ‘nieuwe Club Brugge-coach’

708 stemmen
Lang-nachtmerrie door ‘nieuwe Club Brugge-coach’

De positie van Scott Parker stond al enkele weken zwaar ter discussie, en na de afgang tegen Benfica werd het ontslag van de Engelsman stilaan onvermijdelijk. Er ligt ondertussen één coach in pole positie om de job van Parker over te nemen: Alfred Schreuder zou een terugkeer naar Club Brugge wel goed zien zitten. Maar dat zou wel een serieuze tegenslag betekenen voor Noa Lang.


GROTE LIEFDE TUSSEN PARKER EN LANG

Vandaag was de laatste dag van Scott Parker als coach van Club Brugge. De Engelse veldheer kreeg steeds meer tegenstand vanuit de kleed- en bestuurskamer, waardoor een ontslag onvermijdelijk werd. Noa Lang zal het vertrek van Parker wel jammer vinden, want op het veld kreeg hij veel vrijheid van de Engelse coach en de komst van Parker heeft veel veranderd voor hem. Met Carl Hoefkens boterde het niet zo goed, hij liet Lang zelfs eens uit de wedstrijdselectie tegen Anderlecht, maar met de 42-jarige Engelsman klikte het wel goed.

Scott Parker praatte veel met de Oranje-international en op het veld kreeg hij vrijheid, mocht hij zwerven en doen wat hij wilde. Lang voelde waardering. “Eigenlijk is onze tactiek nu misschien een beetje gebaseerd op mij, en dat vind ik prettig. Zo voel ik vertrouwen en komt het beste in mij naar boven.” Maar tegen Benfica haalde Parker de aanvaller al tijdens de rust naar de kant, en volgens de coach was dat omdat de ploeg te beschermen omdat Lang al met geel geboekt stond. “Daarnaast was de wissel ook wel wat met het oog op zondag, dus Noa begreep dit wel.”



Er heerste een goede verstandhouding tussen Noa Lang en Scott Parker, en voor de afstraffing tegen Benfica zette de Nederlander zijn coach nog uit de wind. “Zowel ik als de hele spelersgroep geloven nog in hem. Velen vergeten dat we ook onder Parker bij vlagen heel goed voetbal speelden. Het is typisch voetbal dat de trainer de schuld van alles krijgt.” Desondanks was het krediet van Parker helemaal op bij Club Brugge en wordt Alfred Schreuder genoemd als diens opvolger. En daar zal Lang ongetwijfeld niet zo blij mee zijn.

SCHREUDER-NACHTMERRIE VOOR LANG?

5 maart 2022, Stade du Pairay. Na een uur speeltijd op de klok wordt Noa Lang naar de kant gehaald door Alfred Schreuder. En dat was duidelijk tegen de zin van de flamboyante aanvaller, die na zijn wissel meteen richting de kleedkamers stormde. “Het is zonde dat dat gebeurt. Het is onnodig. Het was een heel mooie avond, dan hoort dit eigenlijk niet te gebeuren”, reageerde Alfred Schreuder op het asociale gedrag van zijn sterspeler. Club Brugge won met 0-5 van RFC Seraing, maar het incident tussen Schreuder en Lang zorgde voor een smet op de knappe forfaitzege.

Noa Lang nam na de wedstrijd tegen Seraing ook al snel plaats op de bus, terwijl de meeste ploegmaats zich nog maar pas aan het wassen waren. De Nederlandse aanvaller frustreerde zich openlijk over zijn eigen weinig hoogstaande wedstrijd, maar daarnaast ook over de problematische vorm waarin hij zich toen bevond. Maar volgens Het Laatste Nieuws was er toen nog meer aan de hand. De krant schreef namelijk dat de relatie tussen Lang en Schreuder al een tijdje niet optimaal zou zijn, integendeel zelfs.



De coach van Club Brugge zou zich vooral ergeren aan het gedrag en de maniertjes van Noa Lang. De aanvaller zou het Alfred Schreuder op zijn beurt kwalijk nemen dat hij veel minder appreciatie krijgt in vergelijking met diens voorganger Philippe Clement. Ook de vroegtijdige vervanging tegen Union SG enkele weken eerder, stootte Lang tegen de borst. Na die bewuste wedstrijd tegen Seraing zette Schreuder zijn landgenoot tegen KRC Genk en KV Oostende vervolgens twee competitiewedstrijden op rij op de bank. “Het is belangrijk dat je nu niet al te vaak meer wisselt.”

VEEL RUZIE TUSSEN SCHREUDER EN LANG

Noa Lang knokte zich daarna wel terug in de ploeg, maar de beste vrienden zouden ze nooit meer worden. Alfred Schreuder kon het incident in Seraing moeilijk plaatsen, waar hij straal genegeerd werd door de gewisselde aanvaller, want voor de coach gaat het team boven alles. De spanning was lange tijd te snijden tussen beide heren en dat is nog maar een understatement. “Toen ik in maart naar het Nederlands elftal ging, had ik Schreuder bijna een bericht gestuurd. Dat het beter was dat hij niet meer tegen me zou praten”, zei Lang over dat pikante en gevoelige onderwerp in zijn ‘afscheidsinterview’ eind vorig seizoen bij Het Laatste Nieuws.



Noa Lang had het gevoel dat Alfred Schreuder hem gebruikte om een voorbeeld te stellen. De coach schreeuwde bijvoorbeeld op Lang toen hij op training een verkeerde bal gaf, waarna de aanvaller op zijn beurt reageerde. “We hebben echt ruzie gehad, man. Veel ‘bonje'. Geen vriendelijke dingen naar elkaar geroepen. Seraing was de druppel. Van beide kanten. Een week later liet hij me van minuut 30 tot minuut 80 warmlopen. Dan was ik er helemaal klaar mee.” Lang werd naar eigen zeggen echt gek en boos van deze hachelijke situatie. “Toegegeven, ik heb het Schreuder moeilijk gemaakt. Maar hij me ook. We hebben er beiden veel uit geleerd. Trouwens: voetbaltechnisch is Schreuder een hele goeie trainer. Niets op aan te merken. Alleen zijn we als personen gebotst.”

LEES OOK: 'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Lang en Schreuder terug samen: een goed idee?

Meest recent

'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

30
30
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

38
38
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

59
59
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

116
116
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

55
55
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

587
587
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

213
213
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

249
249
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

366
366
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

115
115
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

87
87
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

139
139
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

233
233
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

301
301
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

212
212
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

39
39
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

39
39
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

155
155
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

261
261
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

74
74
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

224
224
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

222
222
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

293
293

Meer sportnieuws