Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

door
Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

We zijn intussen al 28 speeldagen ver in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League, maar KV Mechelen en Charleroi staan nog steeds met een wedstrijd minder achter hun naam. Het is immers nog steeds wachten op een verdict over hun onderlinge confrontatie van 12 november, die op Mambourg stilgelegd moest worden.


De wedstrijd werd toen na 67 minuten gestaakt doordat de fans van Charleroi het te bont maakten. Zij protesteerden tegen het beleid van sterke man Mehdi Bayat en deden dat door vuurpijlen en tennisballen op het veld te gooien. Opmerkelijk genoeg deden ze dat bij een 1-0-voorsprong voor hun ploeg. Scheidsrechter Christoph Dierick besloot de wedstrijd te staken.

Bij KV Mechelen rekenen ze natuurlijk op een forfaitzege, want in principe schrijft het reglement voor dat bij een gestaakte wedstrijd de drie punten gaan naar de partij die niet betrokken was bij het onderbreken van de match. "In het reglement is geen bewegingsruimte om een ander oordeel te vellen", meent clubadvocaat Thierry Lammar in Gazet van Antwerpen.

VERZET
Alleen weigert Charleroi zich daarbij neer te leggen, tot grote onvrede van Malinwa. Bovendien vinden de argumenten van Mehdi Bayat en co wel gehoor bij de Disciplinaire Raad die over de zaak moet oordelen. Bayat voert aan dat de actie van de fans er duidelijk enkel op gericht was de club te schaden, aangezien de feiten zich afspeelden bij een voorsprong en de Raad zou hem daarin wel kunnen volgen. Charleroi hoopt dan ook dat de match herspeeld zal worden, zij het volledig of vanaf het moment dat de match stilgelegd werd. Volgende week zou een uitspraak moeten volgen.

LEES OOK: Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Moet KV Mechelen een forfaitzege krijgen?

Meest recent

Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

34
34
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

186
186
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

51
51
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

574
574
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

992
992
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

249
249
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

240
240
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

219
219
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

413
413
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

427
427
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

213
213
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

311
311
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

94
94
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

214
214
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

950
950
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

215
215
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

53
53
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

46
46
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

340
340
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

307
307
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

179
179
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

406
406
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

359
359
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

243
243
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

73
73

Meer sportnieuws