Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

door
Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

We zijn intussen al 28 speeldagen ver in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League, maar KV Mechelen en Charleroi staan nog steeds met een wedstrijd minder achter hun naam. Het is immers nog steeds wachten op een verdict over hun onderlinge confrontatie van 12 november, die op Mambourg stilgelegd moest worden.


De wedstrijd werd toen na 67 minuten gestaakt doordat de fans van Charleroi het te bont maakten. Zij protesteerden tegen het beleid van sterke man Mehdi Bayat en deden dat door vuurpijlen en tennisballen op het veld te gooien. Opmerkelijk genoeg deden ze dat bij een 1-0-voorsprong voor hun ploeg. Scheidsrechter Christoph Dierick besloot de wedstrijd te staken.

Bij KV Mechelen rekenen ze natuurlijk op een forfaitzege, want in principe schrijft het reglement voor dat bij een gestaakte wedstrijd de drie punten gaan naar de partij die niet betrokken was bij het onderbreken van de match. "In het reglement is geen bewegingsruimte om een ander oordeel te vellen", meent clubadvocaat Thierry Lammar in Gazet van Antwerpen.

VERZET
Alleen weigert Charleroi zich daarbij neer te leggen, tot grote onvrede van Malinwa. Bovendien vinden de argumenten van Mehdi Bayat en co wel gehoor bij de Disciplinaire Raad die over de zaak moet oordelen. Bayat voert aan dat de actie van de fans er duidelijk enkel op gericht was de club te schaden, aangezien de feiten zich afspeelden bij een voorsprong en de Raad zou hem daarin wel kunnen volgen. Charleroi hoopt dan ook dat de match herspeeld zal worden, zij het volledig of vanaf het moment dat de match stilgelegd werd. Volgende week zou een uitspraak moeten volgen.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Moet KV Mechelen een forfaitzege krijgen?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

42
42
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

55
55
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

27
27
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

59
59
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

247
247
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

289
289
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

186
186
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

214
214
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

253
253
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

490
490
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

98
98
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

159
159
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

211
211
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

113
113
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

62
62
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

162
162
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

51
51
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

81
81
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

228
228
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

625
625

Meer sportnieuws