Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

door
Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

We zijn intussen al 28 speeldagen ver in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League, maar KV Mechelen en Charleroi staan nog steeds met een wedstrijd minder achter hun naam. Het is immers nog steeds wachten op een verdict over hun onderlinge confrontatie van 12 november, die op Mambourg stilgelegd moest worden.


De wedstrijd werd toen na 67 minuten gestaakt doordat de fans van Charleroi het te bont maakten. Zij protesteerden tegen het beleid van sterke man Mehdi Bayat en deden dat door vuurpijlen en tennisballen op het veld te gooien. Opmerkelijk genoeg deden ze dat bij een 1-0-voorsprong voor hun ploeg. Scheidsrechter Christoph Dierick besloot de wedstrijd te staken.

Bij KV Mechelen rekenen ze natuurlijk op een forfaitzege, want in principe schrijft het reglement voor dat bij een gestaakte wedstrijd de drie punten gaan naar de partij die niet betrokken was bij het onderbreken van de match. "In het reglement is geen bewegingsruimte om een ander oordeel te vellen", meent clubadvocaat Thierry Lammar in Gazet van Antwerpen.

VERZET
Alleen weigert Charleroi zich daarbij neer te leggen, tot grote onvrede van Malinwa. Bovendien vinden de argumenten van Mehdi Bayat en co wel gehoor bij de Disciplinaire Raad die over de zaak moet oordelen. Bayat voert aan dat de actie van de fans er duidelijk enkel op gericht was de club te schaden, aangezien de feiten zich afspeelden bij een voorsprong en de Raad zou hem daarin wel kunnen volgen. Charleroi hoopt dan ook dat de match herspeeld zal worden, zij het volledig of vanaf het moment dat de match stilgelegd werd. Volgende week zou een uitspraak moeten volgen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Moet KV Mechelen een forfaitzege krijgen?

Meest recent

'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

7
7
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

47
47
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

46
46
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

164
164
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

32
32
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

62
62
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

142
142
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

48
48
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

33
33
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

128
128
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

258
258
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

48
48
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

72
72
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

40
40
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

169
169
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

233
233
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

185
185
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

338
338
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

575
575
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

214
214
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

294
294
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

415
415
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

129
129

Meer sportnieuws