Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

462
Charleroi en KV Mechelen in de clinch over stilgelegde wedstrijd

We zijn intussen al 28 speeldagen ver in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League, maar KV Mechelen en Charleroi staan nog steeds met een wedstrijd minder achter hun naam. Het is immers nog steeds wachten op een verdict over hun onderlinge confrontatie van 12 november, die op Mambourg stilgelegd moest worden.


De wedstrijd werd toen na 67 minuten gestaakt doordat de fans van Charleroi het te bont maakten. Zij protesteerden tegen het beleid van sterke man Mehdi Bayat en deden dat door vuurpijlen en tennisballen op het veld te gooien. Opmerkelijk genoeg deden ze dat bij een 1-0-voorsprong voor hun ploeg. Scheidsrechter Christoph Dierick besloot de wedstrijd te staken.

Bij KV Mechelen rekenen ze natuurlijk op een forfaitzege, want in principe schrijft het reglement voor dat bij een gestaakte wedstrijd de drie punten gaan naar de partij die niet betrokken was bij het onderbreken van de match. "In het reglement is geen bewegingsruimte om een ander oordeel te vellen", meent clubadvocaat Thierry Lammar in Gazet van Antwerpen.

VERZET
Alleen weigert Charleroi zich daarbij neer te leggen, tot grote onvrede van Malinwa. Bovendien vinden de argumenten van Mehdi Bayat en co wel gehoor bij de Disciplinaire Raad die over de zaak moet oordelen. Bayat voert aan dat de actie van de fans er duidelijk enkel op gericht was de club te schaden, aangezien de feiten zich afspeelden bij een voorsprong en de Raad zou hem daarin wel kunnen volgen. Charleroi hoopt dan ook dat de match herspeeld zal worden, zij het volledig of vanaf het moment dat de match stilgelegd werd. Volgende week zou een uitspraak moeten volgen.

LEES OOK: Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Moet KV Mechelen een forfaitzege krijgen?

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

41
41
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

297
297
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

61
61
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

57
57
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

375
375
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

70
70
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

242
242
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

667
667
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

67
67
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

164
164
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1011
1011
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

251
251
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

209
209
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

106
106
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

421
421
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

759
759
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

174
174
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

316
316
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

116
116
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

831
831
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

789
789
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

655
655
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

124
124
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

126
126
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

491
491

Meer sportnieuws