Mata zet Parker helemaal te kijk na afstraffing

door
Mata zet Parker helemaal te kijk na afstraffing

Club Brugge legde dit seizoen een bijzonder fraai parcours af in de Champions League, waarbij het voor de eerste keer wist te overwinteren in het kampioenenbal. Maar het avontuur eindigde met een zeer valse noot, want dinsdagavond werden ze met 5-1 vernederd door Benfica. Het lijkt ook meteen de zwanenzang geweest te zijn van Scott Parker als trainer van Club.


De positie van de Engelsman werd de voorbije weken al door zowat iedereen in vraag gesteld en daar kwamen ook nog eens berichten bij dat de spelers zich stilaan tegen hem begonnen te keren. Na de wedstrijd deden Hans Vanaken en Noa Lang wel nog halfslachtige pogingen om hun coach te verdedigen, maar Clinton Mata zette zijn trainer daarentegen vol in de wind.

"De coach is het best geplaatst om te weten wie op welke positie moet spelen, maar het is duidelijk dat een aantal spelers vandaag niet op hun beste positie stonden", verklaarde de verdediger veelbetekenend aan RTBF. Parker verbaasde tegen Benfica alweer door plots Buchanan als centrale middenvelder uit te spelen, terwijl Sowah vanaf de rechterkant moest komen.

SPIEGEL
Ondanks zijn kritiek wil Mata de Brugse malaise echter niet volledig in de schoenen van Parker schuiven. "Oké, er is de trainer en dit en dat, maar als spelers moeten we ook in de spiegel kijken en onszelf in vraag stellen. We zullen daarover in de kleedkamer praten en dat zal intern blijven, maar ik vind dat wij ook onze verantwoordelijkheid moeten nemen. We halen niet het niveau voor Club Brugge - en daar reken ik ook mezelf bij. Ik schaam me."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

Vind je het kunnen dat Mata die kritiek openlijk uit?

Meest recent

Rode Duivel stuurde Anderlecht wandelen

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

27
27
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met Engelse knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

80
80
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

135
135
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

249
249
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

77
77
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

68
68
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

361
361
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

92
92
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

133
133
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

300
300
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

217
217
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

206
206
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

216
216
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

72
72
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

105
105
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

179
179
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

130
130
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

588
588
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

338
338
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

77
77
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

147
147
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

390
390
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

518
518

Meer sportnieuws