Mata zet Parker helemaal te kijk na afstraffing

door
Mata zet Parker helemaal te kijk na afstraffing

Club Brugge legde dit seizoen een bijzonder fraai parcours af in de Champions League, waarbij het voor de eerste keer wist te overwinteren in het kampioenenbal. Maar het avontuur eindigde met een zeer valse noot, want dinsdagavond werden ze met 5-1 vernederd door Benfica. Het lijkt ook meteen de zwanenzang geweest te zijn van Scott Parker als trainer van Club.


De positie van de Engelsman werd de voorbije weken al door zowat iedereen in vraag gesteld en daar kwamen ook nog eens berichten bij dat de spelers zich stilaan tegen hem begonnen te keren. Na de wedstrijd deden Hans Vanaken en Noa Lang wel nog halfslachtige pogingen om hun coach te verdedigen, maar Clinton Mata zette zijn trainer daarentegen vol in de wind.

"De coach is het best geplaatst om te weten wie op welke positie moet spelen, maar het is duidelijk dat een aantal spelers vandaag niet op hun beste positie stonden", verklaarde de verdediger veelbetekenend aan RTBF. Parker verbaasde tegen Benfica alweer door plots Buchanan als centrale middenvelder uit te spelen, terwijl Sowah vanaf de rechterkant moest komen.

SPIEGEL
Ondanks zijn kritiek wil Mata de Brugse malaise echter niet volledig in de schoenen van Parker schuiven. "Oké, er is de trainer en dit en dat, maar als spelers moeten we ook in de spiegel kijken en onszelf in vraag stellen. We zullen daarover in de kleedkamer praten en dat zal intern blijven, maar ik vind dat wij ook onze verantwoordelijkheid moeten nemen. We halen niet het niveau voor Club Brugge - en daar reken ik ook mezelf bij. Ik schaam me."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Vind je het kunnen dat Mata die kritiek openlijk uit?

Meest recent

Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

3
3
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

71
71
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

116
116
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

176
176
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

407
407
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

190
190
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

448
448
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

339
339
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

165
165
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

406
406
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

571
571
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

476
476
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

109
109
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

199
199
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

291
291
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

307
307
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

455
455
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

84
84
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

453
453
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

435
435
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

113
113
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

720
720
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

426
426
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

202
202

Meer sportnieuws