Mata zet Parker helemaal te kijk na afstraffing

1837 stemmen
Mata zet Parker helemaal te kijk na afstraffing

Club Brugge legde dit seizoen een bijzonder fraai parcours af in de Champions League, waarbij het voor de eerste keer wist te overwinteren in het kampioenenbal. Maar het avontuur eindigde met een zeer valse noot, want dinsdagavond werden ze met 5-1 vernederd door Benfica. Het lijkt ook meteen de zwanenzang geweest te zijn van Scott Parker als trainer van Club.


De positie van de Engelsman werd de voorbije weken al door zowat iedereen in vraag gesteld en daar kwamen ook nog eens berichten bij dat de spelers zich stilaan tegen hem begonnen te keren. Na de wedstrijd deden Hans Vanaken en Noa Lang wel nog halfslachtige pogingen om hun coach te verdedigen, maar Clinton Mata zette zijn trainer daarentegen vol in de wind.

"De coach is het best geplaatst om te weten wie op welke positie moet spelen, maar het is duidelijk dat een aantal spelers vandaag niet op hun beste positie stonden", verklaarde de verdediger veelbetekenend aan RTBF. Parker verbaasde tegen Benfica alweer door plots Buchanan als centrale middenvelder uit te spelen, terwijl Sowah vanaf de rechterkant moest komen.

SPIEGEL
Ondanks zijn kritiek wil Mata de Brugse malaise echter niet volledig in de schoenen van Parker schuiven. "Oké, er is de trainer en dit en dat, maar als spelers moeten we ook in de spiegel kijken en onszelf in vraag stellen. We zullen daarover in de kleedkamer praten en dat zal intern blijven, maar ik vind dat wij ook onze verantwoordelijkheid moeten nemen. We halen niet het niveau voor Club Brugge - en daar reken ik ook mezelf bij. Ik schaam me."

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Vind je het kunnen dat Mata die kritiek openlijk uit?

Meest recent

Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

5
5
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

23
23
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

36
36
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

34
34
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

26
26
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

191
191
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

117
117
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

242
242
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

159
159
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

289
289
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

425
425
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

204
204
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

71
71
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

70
70
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

87
87
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

155
155
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

203
203
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

291
291
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

565
565
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

136
136
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1081
1081
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

362
362
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

121
121
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

558
558
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

339
339

Meer sportnieuws