VAR helpt Chelsea om scheve situatie nog recht te zetten

door
VAR helpt Chelsea om scheve situatie nog recht te zetten

Naast Benfica heeft ook Chelsea zich dinsdagavond nog bij de laatste acht van de Champions League geschaard. De Blues moesten op Stamford Bridge een scheve situatie rechtzetten nadat ze de heenwedstrijd in Dortmund met 1-0 verloren hadden en slaagden daar ook in. Een goal van Sterling en een opmerkelijke penaltyfase loodsten hen naar de kwartfinale.


Chelsea was zich wel bewust van zijn klus en ging meteen in de aanval. Het dichtste bij een goal kwam Kai Havertz, die zijn poging via de binnenkant van de paal net niet over de doellijn zag rollen en daarna nog een goal wegens nipt buitenspel afgekeurd zag. Dortmund stelde daar een fraaie vrijschop van Reus tegenover, maar Kepa had een goede redding in huis.

Vlak voor rust werd de ban toch gebroken in Londen. Sterling maaide eerst nog naast een voorzet van Chilwell, maar kreeg de bal terug voor de voeten en werkte vervolgens wel fraai af. Daarmee was de nederlaag uit de heenmatch al weggeveegd, maar Chelsea wou ook nog over zijn tegenstander. Vroeg in de tweede helft lukte dat ook, zij het op controversiële wijze.

Een voorzet van Chilwell belandde op de hand van Wolf, waarop de bal op de stip ging. Havertz knalde zijn elfmeter tegen de paal, maar mocht het van de VAR nog eens proberen omdat er al spelers van beide teams in de zestien stonden op het moment dat hij aanlegde. Bij zijn tweede poging ging de bal wel tegen de netten. Het hield daarna ook nog stand tegen het slotoffensiefje van Dortmund en wist zijn missie zo te volbrengen.

LEES OOK: 'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

Verdiende Chelsea de kwalificatie?

Meest recent

Oorlog Club-Gent: blauw-zwart boegbeeld haalt stevig uit

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

0
0
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

23
23
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

96
96
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

301
301
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

52
52
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

709
709
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

94
94
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

170
170
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

248
248
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

105
105
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

316
316
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

314
314
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

68
68
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

871
871
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

93
93
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

163
163
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

693
693
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

369
369
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

265
265
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

635
635
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

440
440
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

389
389
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

94
94
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

830
830

Meer sportnieuws