VAR helpt Chelsea om scheve situatie nog recht te zetten

141 stemmen
VAR helpt Chelsea om scheve situatie nog recht te zetten

Naast Benfica heeft ook Chelsea zich dinsdagavond nog bij de laatste acht van de Champions League geschaard. De Blues moesten op Stamford Bridge een scheve situatie rechtzetten nadat ze de heenwedstrijd in Dortmund met 1-0 verloren hadden en slaagden daar ook in. Een goal van Sterling en een opmerkelijke penaltyfase loodsten hen naar de kwartfinale.


Chelsea was zich wel bewust van zijn klus en ging meteen in de aanval. Het dichtste bij een goal kwam Kai Havertz, die zijn poging via de binnenkant van de paal net niet over de doellijn zag rollen en daarna nog een goal wegens nipt buitenspel afgekeurd zag. Dortmund stelde daar een fraaie vrijschop van Reus tegenover, maar Kepa had een goede redding in huis.

Vlak voor rust werd de ban toch gebroken in Londen. Sterling maaide eerst nog naast een voorzet van Chilwell, maar kreeg de bal terug voor de voeten en werkte vervolgens wel fraai af. Daarmee was de nederlaag uit de heenmatch al weggeveegd, maar Chelsea wou ook nog over zijn tegenstander. Vroeg in de tweede helft lukte dat ook, zij het op controversiële wijze.

Een voorzet van Chilwell belandde op de hand van Wolf, waarop de bal op de stip ging. Havertz knalde zijn elfmeter tegen de paal, maar mocht het van de VAR nog eens proberen omdat er al spelers van beide teams in de zestien stonden op het moment dat hij aanlegde. Bij zijn tweede poging ging de bal wel tegen de netten. Het hield daarna ook nog stand tegen het slotoffensiefje van Dortmund en wist zijn missie zo te volbrengen.

LEES OOK: Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

Verdiende Chelsea de kwalificatie?

Meest recent

Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

11
11
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

67
67
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

45
45
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

175
175
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

43
43
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

61
61
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

99
99
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

363
363
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

30
30
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

79
79
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

231
231
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

156
156
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

120
120
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

94
94
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

160
160
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

425
425
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

81
81
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

467
467
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

104
104
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

332
332
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

525
525
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

382
382
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

480
480
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

567
567

Meer sportnieuws