VAR helpt Chelsea om scheve situatie nog recht te zetten

door
VAR helpt Chelsea om scheve situatie nog recht te zetten

Naast Benfica heeft ook Chelsea zich dinsdagavond nog bij de laatste acht van de Champions League geschaard. De Blues moesten op Stamford Bridge een scheve situatie rechtzetten nadat ze de heenwedstrijd in Dortmund met 1-0 verloren hadden en slaagden daar ook in. Een goal van Sterling en een opmerkelijke penaltyfase loodsten hen naar de kwartfinale.


Chelsea was zich wel bewust van zijn klus en ging meteen in de aanval. Het dichtste bij een goal kwam Kai Havertz, die zijn poging via de binnenkant van de paal net niet over de doellijn zag rollen en daarna nog een goal wegens nipt buitenspel afgekeurd zag. Dortmund stelde daar een fraaie vrijschop van Reus tegenover, maar Kepa had een goede redding in huis.

Vlak voor rust werd de ban toch gebroken in Londen. Sterling maaide eerst nog naast een voorzet van Chilwell, maar kreeg de bal terug voor de voeten en werkte vervolgens wel fraai af. Daarmee was de nederlaag uit de heenmatch al weggeveegd, maar Chelsea wou ook nog over zijn tegenstander. Vroeg in de tweede helft lukte dat ook, zij het op controversiële wijze.

Een voorzet van Chilwell belandde op de hand van Wolf, waarop de bal op de stip ging. Havertz knalde zijn elfmeter tegen de paal, maar mocht het van de VAR nog eens proberen omdat er al spelers van beide teams in de zestien stonden op het moment dat hij aanlegde. Bij zijn tweede poging ging de bal wel tegen de netten. Het hield daarna ook nog stand tegen het slotoffensiefje van Dortmund en wist zijn missie zo te volbrengen.

LEES OOK: 'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Verdiende Chelsea de kwalificatie?

Meest recent

Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

22
22
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

42
42
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

114
114
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

31
31
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

204
204
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

417
417
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

149
149
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

361
361
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

65
65
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

104
104
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

87
87
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

274
274
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

57
57
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

198
198
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

157
157
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

322
322
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

72
72
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

195
195
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

189
189
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

151
151
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

114
114
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

92
92
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

95
95
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

202
202
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

260
260

Meer sportnieuws