Verbruggen doet opvallende onthulling over Oranje-selectie

100 stemmen
Verbruggen doet opvallende onthulling over Oranje-selectie

Anderlecht ging zondagavond met 1-0 onderuit tegen AA Gent en deed daarmee een zeer slechte zaak in de strijd om de play-offs. Het ziet de achtste plaats verder wegglippen en daar kon Bart Verbruggen moeilijk mee leven. De jonge doelman ging vlak na het laatste fluitsignaal opvallend in discussie met Benito Raman en sloot zo een mooie week af met een sisser.


Op vrijdag had Verbruggen immers nog geweldig nieuws gekregen. De 20-jarige werd immers voor het eerst opgenomen in de voorselectie van Oranje. Nieuwe bondscoach Ronald Koeman nam hem meteen op in de ruime kern van 37 spelers voor de EK-kwalificatiematchen tegen Frankrijk en Gibraltar. Voor een plaatsje in de definitieve selectie zal Verbruggen moeten strijden met Mark Flekken (Freiburg), Jasper Cillessen (NEC), Kjell Scherpen (Vitesse) en Andries Noppert (Heerenveen), al raakt die laatste meer dan waarschijnlijk niet tijdig fit.

"Ik heb wel wel altijd ervan gedroomd om erbij te komen. Als je dan op een gegeven moment gaat spelen bij Anderlecht en je haalt een paar goede resultaten, dan weet je dat je vroeg of laat wel in aanmerking komt. Helemaal verbaasd was ik dus niet, alleen misschien een klein beetje over de timing", grijnsde Verbruggen bij NOS.

Of hij de definitieve selectie haalt, daar heeft Verbruggen nog geen zicht op. "Ik moet eerlijk zeggen dat ik ze nog niet gesproken heb", moest hij bekennen. "Misschien was het ook omdat we zo kort bij de wedstrijd zaten en ze daar rekening mee hielden. Maar goed, het is ook mijn eerste keer, dus ik weet niet zo goed hoe het allemaal werkt. Ik ga het wel zien."


LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Moet Verbruggen de definitieve selectie halen?

Meest recent

Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

20
20
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

327
327
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

153
153
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

132
132
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

146
146
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

113
113
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

46
46
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

44
44
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

53
53
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

140
140
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

123
123
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

492
492
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

91
91
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

172
172
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

346
346
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

66
66
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1014
1014
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

511
511
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

12
12
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

187
187
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

986
986
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

170
170
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

465
465
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

865
865

Meer sportnieuws