Anderlecht herontdekt talent: "Er was veel interesse in januari"

door
Anderlecht herontdekt talent:

De afgelopen jaren kregen tal van jeugdspelers de nodige kansen bij RSC Anderlecht. Het ene talent stond er meteen, anderen hadden langer nodig. Eén van die jonkies is Killian Sardella (die vorige zondag weliswaar een ongelukkige partij kende tegen Standard) en hij bewijst dat clubs meer geduld moeten hebben met jonge talenten. De verdediger breekt dit seizoen helemaal door bij Anderlecht. Onze redactie sprak met Pascal Renier, spelersbegeleider van Sardella, over zijn plotse opkomst in het team van RSCA.


Vincent Kompany zag al snel het potentieel van Sardella. Technisch onderlegd, snelheid en iemand die zeer polyvalent is. Alleen werd hij op zijn 17de wellicht iets te vroeg gebracht, mede door de problemen die er waren bij Anderlecht. De jeugd moest soms te vroeg gebracht worden, waardoor ze zich niet altijd in ideale omstandigheden konden doorontwikkelen. Sardella werd kritisch bejegend door de media en een deeltje van de aanhang.



RIEMER

Dit seizoen zag Felice Mazzu het allerminst zitten in hem, maar sinds de komst van Brian Riemer is alles veranderd. De ondertussen 20-jarige Sardella werd de nieuwe linksachter en profiteerde van het feit dat Harry Toffolo alsnog niet naar het Lotto Park trok. Sardella maakte indruk als linksachter, wat allerminst zijn positie is. Zijn beste positie is wellicht die van rechter centrale verdediger, in een driemansdefensie waar hij in voorbereidingsmatchen en bij RSCA Futures veel indruk maakte.

"Killian kreeg zijn opleiding als centrale verdediger, maar ik denk dat weinig trainers hem daar durven gebruiken (wellicht omdat hij ‘amper’ 1m74 is, nvdr.). Zijn toekomst lijkt zich vooral te situeren op de positie van rechtsachter, maar hij kan uiteraard ook centraal achteren spelen", vertelt Renier.

Sardella toonde zich als linksachter, maar ook als centrale verdediger in een viermansdefensie. Hij durft in te schuiven en met zijn snelheid en verbetenheid toont hij dat zeker zijn plaats heeft bij de Brusselaars. “Killian neemt het match per match en concentreert zich vooral op zijn defensieve taak. Hij speelt ondertussen wel met veel meer maturiteit in zijn spel”, analyseert de voormalige Rode Duivel.



VERTONGHEN

Renier, in zijn periode bij onder meer Club Brugge en Standard ook een polyvalente speler die op de flank en centraal in de verdediging uit de voeten kon, ziet zeker nog een reden waarom Sardella goed voor de dag komt: Jan Vertonghen. “Hij is een heel grote meerwaarde voor Killian. Jan is een op en top prof die op het allerhoogste niveau heeft gespeeld. Hij geeft veel kennis door en zorgt met zijn coaching voor veel vertrouwen bij Killian.”

Afgelopen januari was er even sprake van een vertrek, maar Brian Riemer en Jesper Fredberg gaven al snel aan dat Sardella niet weg mocht. De speler vond dat zeker niet erg, want het is zijn ultieme doel om door te breken bij Anderlecht. Zijn teller staat er ondertussen toch al op 59 duels. “Het zou natuurlijk ideaal zijn dat hij bij Anderlecht kan blijven spelen zoals nu, het geval is zodat hij echt kan tonen wat hij waard is. Als Brusselaar wil hij niets lever dan volledig doorbreken bij Anderlecht. De geruchten in januari? Er was meer dan genoeg interesse in hem”, besluit Renier.

Claudio Reulens

LEES OOK: RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Verrast Sardella jou?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

59
59
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

427
427
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

47
47
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

50
50
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

267
267
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

62
62
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

321
321
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

359
359
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

54
54
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

143
143
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

36
36
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

268
268
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

122
122
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

311
311
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

234
234
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

304
304
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

718
718
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws