Anderlecht herontdekt talent: "Er was veel interesse in januari"

door
Anderlecht herontdekt talent:

De afgelopen jaren kregen tal van jeugdspelers de nodige kansen bij RSC Anderlecht. Het ene talent stond er meteen, anderen hadden langer nodig. Eén van die jonkies is Killian Sardella (die vorige zondag weliswaar een ongelukkige partij kende tegen Standard) en hij bewijst dat clubs meer geduld moeten hebben met jonge talenten. De verdediger breekt dit seizoen helemaal door bij Anderlecht. Onze redactie sprak met Pascal Renier, spelersbegeleider van Sardella, over zijn plotse opkomst in het team van RSCA.


Vincent Kompany zag al snel het potentieel van Sardella. Technisch onderlegd, snelheid en iemand die zeer polyvalent is. Alleen werd hij op zijn 17de wellicht iets te vroeg gebracht, mede door de problemen die er waren bij Anderlecht. De jeugd moest soms te vroeg gebracht worden, waardoor ze zich niet altijd in ideale omstandigheden konden doorontwikkelen. Sardella werd kritisch bejegend door de media en een deeltje van de aanhang.



RIEMER

Dit seizoen zag Felice Mazzu het allerminst zitten in hem, maar sinds de komst van Brian Riemer is alles veranderd. De ondertussen 20-jarige Sardella werd de nieuwe linksachter en profiteerde van het feit dat Harry Toffolo alsnog niet naar het Lotto Park trok. Sardella maakte indruk als linksachter, wat allerminst zijn positie is. Zijn beste positie is wellicht die van rechter centrale verdediger, in een driemansdefensie waar hij in voorbereidingsmatchen en bij RSCA Futures veel indruk maakte.

"Killian kreeg zijn opleiding als centrale verdediger, maar ik denk dat weinig trainers hem daar durven gebruiken (wellicht omdat hij ‘amper’ 1m74 is, nvdr.). Zijn toekomst lijkt zich vooral te situeren op de positie van rechtsachter, maar hij kan uiteraard ook centraal achteren spelen", vertelt Renier.

Sardella toonde zich als linksachter, maar ook als centrale verdediger in een viermansdefensie. Hij durft in te schuiven en met zijn snelheid en verbetenheid toont hij dat zeker zijn plaats heeft bij de Brusselaars. “Killian neemt het match per match en concentreert zich vooral op zijn defensieve taak. Hij speelt ondertussen wel met veel meer maturiteit in zijn spel”, analyseert de voormalige Rode Duivel.



VERTONGHEN

Renier, in zijn periode bij onder meer Club Brugge en Standard ook een polyvalente speler die op de flank en centraal in de verdediging uit de voeten kon, ziet zeker nog een reden waarom Sardella goed voor de dag komt: Jan Vertonghen. “Hij is een heel grote meerwaarde voor Killian. Jan is een op en top prof die op het allerhoogste niveau heeft gespeeld. Hij geeft veel kennis door en zorgt met zijn coaching voor veel vertrouwen bij Killian.”

Afgelopen januari was er even sprake van een vertrek, maar Brian Riemer en Jesper Fredberg gaven al snel aan dat Sardella niet weg mocht. De speler vond dat zeker niet erg, want het is zijn ultieme doel om door te breken bij Anderlecht. Zijn teller staat er ondertussen toch al op 59 duels. “Het zou natuurlijk ideaal zijn dat hij bij Anderlecht kan blijven spelen zoals nu, het geval is zodat hij echt kan tonen wat hij waard is. Als Brusselaar wil hij niets lever dan volledig doorbreken bij Anderlecht. De geruchten in januari? Er was meer dan genoeg interesse in hem”, besluit Renier.

Claudio Reulens

POLL: Verrast Sardella jou?

Meest recent

Club hoopt op rivaal: "Zij mogen eens iets voor ons doen"

Club Brugge heeft zondag gedaan wat het moest doen om zijn titeldroom in leven te houden. Het ging ...

18
18
Ondanks goal Lukaku: Napoli doet slechte zaak in titelstrijd

De titelstrijd in de Serie A is zondagavond weer wat spannender geworden. Leider Napoli bleef immers ...

39
39
Hrosovsky: "Daar hebben we met Genk de titel verloren"

KRC Genk mag definitief een kruis maken over de landstitel. Een 0-2-nederlaag tegen Club Brugge ...

74
74
Club nog kampioen? Hayen oordeelt over titelstrijd

Club Brugge wil dolgraag zijn titel verlengen en twee speeldagen voor het einde mag het daar nog ...

219
219
Game over voor Genk: Fink is om deze reden toch tevreden

'Strive for five' was in deze play-offs het motto van KRC Genk, maar die verhoopte vijfde titel zal ...

94
94
De Bruyne naar Napoli? Opvallende uitspraak van TD

De voorbije week kreeg het transferdossier van Kevin De Bruyne plots een verrassende wending. ...

79
79
Dender smeert OHL forfaitcijfers aan in overbodige match

In de laatste wedstrijd van dit voetbalweekend in de Jupiler Pro League stond er niets meer op het ...

40
40
Union volgende week kampioen? Bij dit scenario kan het

En toen waren ze nog met twee. KRC Genk werd zondagavond definitief uitgeteld voor de titel in de ...

390
390
Club beëindigt Genkse titeldroom en blijft in spoor Union

KRC Genk zal dit seizoen zijn vijfde landstitel niet veroveren. De Limburgers zijn mathematisch ...

229
229
Antwerp kan Europa ruiken: "Of het nu ook binnen is?"

Antwerp heeft zondag een grote stap gezet richting het veilig stellen van de vijfde plaats. Het ...

243
243
Gooit Nainggolan bommetje over zijn toekomstplannen?

Lokeren-Temse zal volgend seizoen niet in de Jupiler Pro League spelen. Na een tumultueuze wedstrijd ...

250
250
Trossard helpt Arsenal aan knappe comeback tegen Liverpool

Arsenal kreeg deze week een immense klap met de uitschakeling door PSG in de halve finale van de ...

42
42
Club-fans viseren Genk-speler: "Hij is Burgess 2.0"

Club Brugge lijkt goed op weg om KRC Genk uit de titelstrijd te kegelen. Halfweg staat Blauw-Zwart ...

400
400
Ajax zit titel op spel na vernedering, afgang UEL-finalisten

In de Nederlandse Eredivisie stevent de titelstrijd op een razend spannende ontknoping af. Met nog ...

82
82
Gent-fans in opstand: vertrouwen in Milicevic opgezegd?

KAA Gent moet de kelk tot op de bodem ledigen in de Champions' Play-Offs. De Buffalo's begonnen ...

294
294
Barça kan cava koud zetten: Real onderuit in krankzinnige Clasico

FC Barcelona heeft het Spaanse kampioenschap binnen handbereik. In de titelclash tegen Real Madrid ...

176
176
Patro naar barrages: promotieduel ontaardt in knokpartij

Patro Eisden mag in de barrages tegen Cercle Brugge gaan strijden om promotie naar de Jupiler Pro ...

635
635
Club met grote verrassing in basiself, Genk zonder Karetsas

Door de zege van Union SG staat Club Brugge zondagavond onder zware druk. Het moet winnen op het ...

240
240
Antwerp doet gouden zaak: "Als je hem in de ploeg hebt ..."

Antwerp FC heeft zondagmiddag een gouden zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. De Great Old ging ...

203
203
Vrancken spreekt heldere transfertaal na behoud STVV

STVV wist zaterdag beslag te leggen op de eindzege in de Play-Downs en zal dus ook volgend seizoen ...

265
265

Meer sportnieuws