Anderlecht herontdekt talent: "Er was veel interesse in januari"

380
Anderlecht herontdekt talent:

De afgelopen jaren kregen tal van jeugdspelers de nodige kansen bij RSC Anderlecht. Het ene talent stond er meteen, anderen hadden langer nodig. Eén van die jonkies is Killian Sardella (die vorige zondag weliswaar een ongelukkige partij kende tegen Standard) en hij bewijst dat clubs meer geduld moeten hebben met jonge talenten. De verdediger breekt dit seizoen helemaal door bij Anderlecht. Onze redactie sprak met Pascal Renier, spelersbegeleider van Sardella, over zijn plotse opkomst in het team van RSCA.


Vincent Kompany zag al snel het potentieel van Sardella. Technisch onderlegd, snelheid en iemand die zeer polyvalent is. Alleen werd hij op zijn 17de wellicht iets te vroeg gebracht, mede door de problemen die er waren bij Anderlecht. De jeugd moest soms te vroeg gebracht worden, waardoor ze zich niet altijd in ideale omstandigheden konden doorontwikkelen. Sardella werd kritisch bejegend door de media en een deeltje van de aanhang.



RIEMER

Dit seizoen zag Felice Mazzu het allerminst zitten in hem, maar sinds de komst van Brian Riemer is alles veranderd. De ondertussen 20-jarige Sardella werd de nieuwe linksachter en profiteerde van het feit dat Harry Toffolo alsnog niet naar het Lotto Park trok. Sardella maakte indruk als linksachter, wat allerminst zijn positie is. Zijn beste positie is wellicht die van rechter centrale verdediger, in een driemansdefensie waar hij in voorbereidingsmatchen en bij RSCA Futures veel indruk maakte.

"Killian kreeg zijn opleiding als centrale verdediger, maar ik denk dat weinig trainers hem daar durven gebruiken (wellicht omdat hij ‘amper’ 1m74 is, nvdr.). Zijn toekomst lijkt zich vooral te situeren op de positie van rechtsachter, maar hij kan uiteraard ook centraal achteren spelen", vertelt Renier.

Sardella toonde zich als linksachter, maar ook als centrale verdediger in een viermansdefensie. Hij durft in te schuiven en met zijn snelheid en verbetenheid toont hij dat zeker zijn plaats heeft bij de Brusselaars. “Killian neemt het match per match en concentreert zich vooral op zijn defensieve taak. Hij speelt ondertussen wel met veel meer maturiteit in zijn spel”, analyseert de voormalige Rode Duivel.



VERTONGHEN

Renier, in zijn periode bij onder meer Club Brugge en Standard ook een polyvalente speler die op de flank en centraal in de verdediging uit de voeten kon, ziet zeker nog een reden waarom Sardella goed voor de dag komt: Jan Vertonghen. “Hij is een heel grote meerwaarde voor Killian. Jan is een op en top prof die op het allerhoogste niveau heeft gespeeld. Hij geeft veel kennis door en zorgt met zijn coaching voor veel vertrouwen bij Killian.”

Afgelopen januari was er even sprake van een vertrek, maar Brian Riemer en Jesper Fredberg gaven al snel aan dat Sardella niet weg mocht. De speler vond dat zeker niet erg, want het is zijn ultieme doel om door te breken bij Anderlecht. Zijn teller staat er ondertussen toch al op 59 duels. “Het zou natuurlijk ideaal zijn dat hij bij Anderlecht kan blijven spelen zoals nu, het geval is zodat hij echt kan tonen wat hij waard is. Als Brusselaar wil hij niets lever dan volledig doorbreken bij Anderlecht. De geruchten in januari? Er was meer dan genoeg interesse in hem”, besluit Renier.

Claudio Reulens

LEES OOK: Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Verrast Sardella jou?

Meest recent

‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

6
6
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

3
3
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

10
10
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

148
148
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

149
149
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

285
285
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

143
143
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

26
26
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

65
65
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

400
400
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

60
60
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

61
61
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

384
384
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

314
314
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

354
354
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

237
237
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

235
235
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

124
124
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

88
88
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

228
228
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

48
48
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

319
319
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

254
254
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

608
608
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

914
914

Meer sportnieuws