Anderlecht herontdekt talent: "Er was veel interesse in januari"

door
Anderlecht herontdekt talent:

De afgelopen jaren kregen tal van jeugdspelers de nodige kansen bij RSC Anderlecht. Het ene talent stond er meteen, anderen hadden langer nodig. Eén van die jonkies is Killian Sardella (die vorige zondag weliswaar een ongelukkige partij kende tegen Standard) en hij bewijst dat clubs meer geduld moeten hebben met jonge talenten. De verdediger breekt dit seizoen helemaal door bij Anderlecht. Onze redactie sprak met Pascal Renier, spelersbegeleider van Sardella, over zijn plotse opkomst in het team van RSCA.


Vincent Kompany zag al snel het potentieel van Sardella. Technisch onderlegd, snelheid en iemand die zeer polyvalent is. Alleen werd hij op zijn 17de wellicht iets te vroeg gebracht, mede door de problemen die er waren bij Anderlecht. De jeugd moest soms te vroeg gebracht worden, waardoor ze zich niet altijd in ideale omstandigheden konden doorontwikkelen. Sardella werd kritisch bejegend door de media en een deeltje van de aanhang.



RIEMER

Dit seizoen zag Felice Mazzu het allerminst zitten in hem, maar sinds de komst van Brian Riemer is alles veranderd. De ondertussen 20-jarige Sardella werd de nieuwe linksachter en profiteerde van het feit dat Harry Toffolo alsnog niet naar het Lotto Park trok. Sardella maakte indruk als linksachter, wat allerminst zijn positie is. Zijn beste positie is wellicht die van rechter centrale verdediger, in een driemansdefensie waar hij in voorbereidingsmatchen en bij RSCA Futures veel indruk maakte.

"Killian kreeg zijn opleiding als centrale verdediger, maar ik denk dat weinig trainers hem daar durven gebruiken (wellicht omdat hij ‘amper’ 1m74 is, nvdr.). Zijn toekomst lijkt zich vooral te situeren op de positie van rechtsachter, maar hij kan uiteraard ook centraal achteren spelen", vertelt Renier.

Sardella toonde zich als linksachter, maar ook als centrale verdediger in een viermansdefensie. Hij durft in te schuiven en met zijn snelheid en verbetenheid toont hij dat zeker zijn plaats heeft bij de Brusselaars. “Killian neemt het match per match en concentreert zich vooral op zijn defensieve taak. Hij speelt ondertussen wel met veel meer maturiteit in zijn spel”, analyseert de voormalige Rode Duivel.



VERTONGHEN

Renier, in zijn periode bij onder meer Club Brugge en Standard ook een polyvalente speler die op de flank en centraal in de verdediging uit de voeten kon, ziet zeker nog een reden waarom Sardella goed voor de dag komt: Jan Vertonghen. “Hij is een heel grote meerwaarde voor Killian. Jan is een op en top prof die op het allerhoogste niveau heeft gespeeld. Hij geeft veel kennis door en zorgt met zijn coaching voor veel vertrouwen bij Killian.”

Afgelopen januari was er even sprake van een vertrek, maar Brian Riemer en Jesper Fredberg gaven al snel aan dat Sardella niet weg mocht. De speler vond dat zeker niet erg, want het is zijn ultieme doel om door te breken bij Anderlecht. Zijn teller staat er ondertussen toch al op 59 duels. “Het zou natuurlijk ideaal zijn dat hij bij Anderlecht kan blijven spelen zoals nu, het geval is zodat hij echt kan tonen wat hij waard is. Als Brusselaar wil hij niets lever dan volledig doorbreken bij Anderlecht. De geruchten in januari? Er was meer dan genoeg interesse in hem”, besluit Renier.

Claudio Reulens

LEES OOK: Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Verrast Sardella jou?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

123
123
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

116
116
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

134
134
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

53
53
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

378
378
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

544
544
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

816
816
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

265
265
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

580
580
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

462
462
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

211
211
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

88
88
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

274
274
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

306
306
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

164
164
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

305
305
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

366
366
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

79
79
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

383
383
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

142
142
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

235
235
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

586
586
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

71
71
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

556
556
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

65
65

Meer sportnieuws