Anderlecht herontdekt talent: "Er was veel interesse in januari"

door
Anderlecht herontdekt talent:

De afgelopen jaren kregen tal van jeugdspelers de nodige kansen bij RSC Anderlecht. Het ene talent stond er meteen, anderen hadden langer nodig. Eén van die jonkies is Killian Sardella (die vorige zondag weliswaar een ongelukkige partij kende tegen Standard) en hij bewijst dat clubs meer geduld moeten hebben met jonge talenten. De verdediger breekt dit seizoen helemaal door bij Anderlecht. Onze redactie sprak met Pascal Renier, spelersbegeleider van Sardella, over zijn plotse opkomst in het team van RSCA.


Vincent Kompany zag al snel het potentieel van Sardella. Technisch onderlegd, snelheid en iemand die zeer polyvalent is. Alleen werd hij op zijn 17de wellicht iets te vroeg gebracht, mede door de problemen die er waren bij Anderlecht. De jeugd moest soms te vroeg gebracht worden, waardoor ze zich niet altijd in ideale omstandigheden konden doorontwikkelen. Sardella werd kritisch bejegend door de media en een deeltje van de aanhang.



RIEMER

Dit seizoen zag Felice Mazzu het allerminst zitten in hem, maar sinds de komst van Brian Riemer is alles veranderd. De ondertussen 20-jarige Sardella werd de nieuwe linksachter en profiteerde van het feit dat Harry Toffolo alsnog niet naar het Lotto Park trok. Sardella maakte indruk als linksachter, wat allerminst zijn positie is. Zijn beste positie is wellicht die van rechter centrale verdediger, in een driemansdefensie waar hij in voorbereidingsmatchen en bij RSCA Futures veel indruk maakte.

"Killian kreeg zijn opleiding als centrale verdediger, maar ik denk dat weinig trainers hem daar durven gebruiken (wellicht omdat hij ‘amper’ 1m74 is, nvdr.). Zijn toekomst lijkt zich vooral te situeren op de positie van rechtsachter, maar hij kan uiteraard ook centraal achteren spelen", vertelt Renier.

Sardella toonde zich als linksachter, maar ook als centrale verdediger in een viermansdefensie. Hij durft in te schuiven en met zijn snelheid en verbetenheid toont hij dat zeker zijn plaats heeft bij de Brusselaars. “Killian neemt het match per match en concentreert zich vooral op zijn defensieve taak. Hij speelt ondertussen wel met veel meer maturiteit in zijn spel”, analyseert de voormalige Rode Duivel.



VERTONGHEN

Renier, in zijn periode bij onder meer Club Brugge en Standard ook een polyvalente speler die op de flank en centraal in de verdediging uit de voeten kon, ziet zeker nog een reden waarom Sardella goed voor de dag komt: Jan Vertonghen. “Hij is een heel grote meerwaarde voor Killian. Jan is een op en top prof die op het allerhoogste niveau heeft gespeeld. Hij geeft veel kennis door en zorgt met zijn coaching voor veel vertrouwen bij Killian.”

Afgelopen januari was er even sprake van een vertrek, maar Brian Riemer en Jesper Fredberg gaven al snel aan dat Sardella niet weg mocht. De speler vond dat zeker niet erg, want het is zijn ultieme doel om door te breken bij Anderlecht. Zijn teller staat er ondertussen toch al op 59 duels. “Het zou natuurlijk ideaal zijn dat hij bij Anderlecht kan blijven spelen zoals nu, het geval is zodat hij echt kan tonen wat hij waard is. Als Brusselaar wil hij niets lever dan volledig doorbreken bij Anderlecht. De geruchten in januari? Er was meer dan genoeg interesse in hem”, besluit Renier.

Claudio Reulens

LEES OOK: Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Verrast Sardella jou?

Meest recent

'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

5
5
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

93
93
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

81
81
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

16
16
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

93
93
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

155
155
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

202
202
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

132
132
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

44
44
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

94
94
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

56
56
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

87
87
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

34
34
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

69
69
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

278
278
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

94
94
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

273
273
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

248
248
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

192
192
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

511
511
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

75
75
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

982
982
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

82
82

Meer sportnieuws