"Ik denk dat mijn kansen op de Rode Duivels gestegen zijn"

door

Domenico Tedesco zal dezer dagen volop bezig zijn met het voorbereiden van zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. De bondscoach zal daarbij enkele stevige knopen moeten doorhakken. Hij moet immers een verjongingsoperatie in gang zetten, terwijl op sommige posities de concurrentie enorm groot is. Vooral op het middenveld lijkt hij opties te over te hebben.


Eén van de spelers die hoopt dat de trainerswissel bij de nationale ploeg hem goed kan doen, is Albert Sambi Lokonga. "Ik ken de nieuwe trainer niet en ik weet niet wat hij zal willen invoeren. Het is voor iedereen een verandering, maar het biedt nieuwe kansen", stelt hij bij RTBF. "Hoe groot de kans is dat ik er straks bij zal zijn, dat kan ik niet zetten. Maar ik denk dat ik nu weer een beetje meer kans maak dan voordien, omdat ik nu speelminuten krijg."

Eind januari verkaste Sambi Lokonga nog op huurbasis van Arsenal naar Crystal Palace, waar hij vrij snel een basisplaats wist af te dwingen. Ongetwijfeld hoopt de 23-jarige dat hij daardoor een nieuwe kans bij de Rode Duivels zal krijgen. Roberto Martinez liet Lokonga in september 2021 debuteren met een korte invalbeurt tegen Estland, maar daarna zakte hij snel weg in de pikorde en een tweede cap volgde niet. Hij werd ook gepasseerd voor het WK.

CONCURRENTIE
Sambi Lokonga beseft echter dat de concurrentie op zijn positie niet min is. Axel Witsel, Youri Tielemans en Amadou Onana mochten mee naar het WK, terwijl ook Roméo Lavia alsmaar nadrukkelijker op de deur klopt. "Eigenlijk moet je ook nog Orel Mangala en Aster Vranckx aan dat lijstje toevoegen", weet Lokonga. "België is een klein landje, maar telt veel goede spelers. Er zijn opties, het zal aan de bondscoach zijn om keuzes te maken."

LEES OOK: "De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

Moet Sambi Lokonga erbij zijn tegen Zweden en Duitsland?

Meest recent

Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

11
11
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

57
57
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

51
51
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

60
60
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

220
220
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

67
67
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

200
200
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

437
437
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

88
88
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

87
87
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

139
139
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

193
193
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

656
656
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

79
79
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

279
279
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

90
90
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

152
152
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

877
877
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

114
114
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

250
250
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

535
535
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

145
145
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

479
479
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

86
86
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

459
459

Meer sportnieuws