"Ik denk dat mijn kansen op de Rode Duivels gestegen zijn"

163 stemmen

Domenico Tedesco zal dezer dagen volop bezig zijn met het voorbereiden van zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. De bondscoach zal daarbij enkele stevige knopen moeten doorhakken. Hij moet immers een verjongingsoperatie in gang zetten, terwijl op sommige posities de concurrentie enorm groot is. Vooral op het middenveld lijkt hij opties te over te hebben.


Eén van de spelers die hoopt dat de trainerswissel bij de nationale ploeg hem goed kan doen, is Albert Sambi Lokonga. "Ik ken de nieuwe trainer niet en ik weet niet wat hij zal willen invoeren. Het is voor iedereen een verandering, maar het biedt nieuwe kansen", stelt hij bij RTBF. "Hoe groot de kans is dat ik er straks bij zal zijn, dat kan ik niet zetten. Maar ik denk dat ik nu weer een beetje meer kans maak dan voordien, omdat ik nu speelminuten krijg."

Eind januari verkaste Sambi Lokonga nog op huurbasis van Arsenal naar Crystal Palace, waar hij vrij snel een basisplaats wist af te dwingen. Ongetwijfeld hoopt de 23-jarige dat hij daardoor een nieuwe kans bij de Rode Duivels zal krijgen. Roberto Martinez liet Lokonga in september 2021 debuteren met een korte invalbeurt tegen Estland, maar daarna zakte hij snel weg in de pikorde en een tweede cap volgde niet. Hij werd ook gepasseerd voor het WK.

CONCURRENTIE
Sambi Lokonga beseft echter dat de concurrentie op zijn positie niet min is. Axel Witsel, Youri Tielemans en Amadou Onana mochten mee naar het WK, terwijl ook Roméo Lavia alsmaar nadrukkelijker op de deur klopt. "Eigenlijk moet je ook nog Orel Mangala en Aster Vranckx aan dat lijstje toevoegen", weet Lokonga. "België is een klein landje, maar telt veel goede spelers. Er zijn opties, het zal aan de bondscoach zijn om keuzes te maken."

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Moet Sambi Lokonga erbij zijn tegen Zweden en Duitsland?

Meest recent

Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

28
28
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

71
71
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

256
256
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

65
65
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

62
62
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

546
546
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

147
147
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

116
116
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

332
332
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

538
538
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

309
309
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

631
631
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

242
242
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

319
319
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

87
87
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

237
237
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

294
294
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

527
527

Meer sportnieuws