"Ik denk dat mijn kansen op de Rode Duivels gestegen zijn"

163 stemmen

Domenico Tedesco zal dezer dagen volop bezig zijn met het voorbereiden van zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. De bondscoach zal daarbij enkele stevige knopen moeten doorhakken. Hij moet immers een verjongingsoperatie in gang zetten, terwijl op sommige posities de concurrentie enorm groot is. Vooral op het middenveld lijkt hij opties te over te hebben.


Eén van de spelers die hoopt dat de trainerswissel bij de nationale ploeg hem goed kan doen, is Albert Sambi Lokonga. "Ik ken de nieuwe trainer niet en ik weet niet wat hij zal willen invoeren. Het is voor iedereen een verandering, maar het biedt nieuwe kansen", stelt hij bij RTBF. "Hoe groot de kans is dat ik er straks bij zal zijn, dat kan ik niet zetten. Maar ik denk dat ik nu weer een beetje meer kans maak dan voordien, omdat ik nu speelminuten krijg."

Eind januari verkaste Sambi Lokonga nog op huurbasis van Arsenal naar Crystal Palace, waar hij vrij snel een basisplaats wist af te dwingen. Ongetwijfeld hoopt de 23-jarige dat hij daardoor een nieuwe kans bij de Rode Duivels zal krijgen. Roberto Martinez liet Lokonga in september 2021 debuteren met een korte invalbeurt tegen Estland, maar daarna zakte hij snel weg in de pikorde en een tweede cap volgde niet. Hij werd ook gepasseerd voor het WK.

CONCURRENTIE
Sambi Lokonga beseft echter dat de concurrentie op zijn positie niet min is. Axel Witsel, Youri Tielemans en Amadou Onana mochten mee naar het WK, terwijl ook Roméo Lavia alsmaar nadrukkelijker op de deur klopt. "Eigenlijk moet je ook nog Orel Mangala en Aster Vranckx aan dat lijstje toevoegen", weet Lokonga. "België is een klein landje, maar telt veel goede spelers. Er zijn opties, het zal aan de bondscoach zijn om keuzes te maken."

LEES OOK: Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Moet Sambi Lokonga erbij zijn tegen Zweden en Duitsland?

Meest recent

Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

0
0
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

35
35
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

33
33
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

177
177
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

220
220
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

133
133
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

583
583
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

455
455
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

101
101
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

85
85
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

147
147
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

173
173
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

81
81
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

24
24
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

75
75
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

117
117
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

373
373
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

71
71
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

34
34
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

53
53
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

368
368
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

43
43
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

210
210
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

134
134
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

717
717

Meer sportnieuws