Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht: "Niet dankzij hem"

door
Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht:

Met nog zeven speeldagen te gaan in de reguliere competitie is Anderlecht er nog altijd niet in geslaagd om een plaats in de top acht te veroveren. Het kwam de voorbije weken wel dichter en dichter, maar staat momenteel nog altijd op de negende plaats op één punt van Cercle Brugge. Komend weekend wacht hen bovendien een lastige topper op het veld van AA Gent.


Het optimisme in en rond Neerpede is de voorbije weken wel gegroeid. Zo maakten de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer tot dusver een goede indruk. Sinds de trainerswissel klom Anderlecht ook op vanuit de rechterkolom, want op een gegeven moment stond het dichter bij een degradatieplaats dan bij de top acht.

Maar Yves Vanderhaeghe heeft een opmerkelijke mening over de trainerswissel. Tegenover Sudpresse geeft hij aan dat Anderlecht onder Riemer inderdaad progressie gemaakt heeft, maar die wijst hij vooral toe aan de kwaliteitsinjectie die de komst van Anders Dreyer en Islam Slimani in januari gebracht heeft. Hij denkt dat de ploeg onder Felice Mazzu even ver gestaan zou hebben als die dezelfde transfers gekregen had.

ERVARING
Vanderhaeghe denkt wel dat Anderlecht op de goede weg is en dat ze terug aan de top zullen raken, al zal dat wel tijd kosten. Hij wijst erop dat Club Brugge en Standard ook tien en 25 jaar nodig gehad hebben om opnieuw een titel te winnen nadat ze in een dip beland waren. Met jeugd alleen zal het volgens de ex-trainer van onder meer KV Oostende wel niet lukken en hij wijst op de noodzaak om hen te omringen met ervaren spelers.

LEES OOK: Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Had Mazzu met deze kern even goed gedaan als Riemer?

Meest recent

'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

13
13
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

36
36
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

20
20
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

34
34
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

130
130
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

206
206
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

181
181
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

170
170
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

35
35
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

194
194
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

219
219
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

150
150
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

37
37
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

221
221
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

134
134
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

418
418
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

71
71
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

232
232
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

117
117
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

301
301
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

278
278
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

67
67
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

432
432

Meer sportnieuws