Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht: "Niet dankzij hem"

door
Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht:

Met nog zeven speeldagen te gaan in de reguliere competitie is Anderlecht er nog altijd niet in geslaagd om een plaats in de top acht te veroveren. Het kwam de voorbije weken wel dichter en dichter, maar staat momenteel nog altijd op de negende plaats op één punt van Cercle Brugge. Komend weekend wacht hen bovendien een lastige topper op het veld van AA Gent.


Het optimisme in en rond Neerpede is de voorbije weken wel gegroeid. Zo maakten de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer tot dusver een goede indruk. Sinds de trainerswissel klom Anderlecht ook op vanuit de rechterkolom, want op een gegeven moment stond het dichter bij een degradatieplaats dan bij de top acht.

Maar Yves Vanderhaeghe heeft een opmerkelijke mening over de trainerswissel. Tegenover Sudpresse geeft hij aan dat Anderlecht onder Riemer inderdaad progressie gemaakt heeft, maar die wijst hij vooral toe aan de kwaliteitsinjectie die de komst van Anders Dreyer en Islam Slimani in januari gebracht heeft. Hij denkt dat de ploeg onder Felice Mazzu even ver gestaan zou hebben als die dezelfde transfers gekregen had.

ERVARING
Vanderhaeghe denkt wel dat Anderlecht op de goede weg is en dat ze terug aan de top zullen raken, al zal dat wel tijd kosten. Hij wijst erop dat Club Brugge en Standard ook tien en 25 jaar nodig gehad hebben om opnieuw een titel te winnen nadat ze in een dip beland waren. Met jeugd alleen zal het volgens de ex-trainer van onder meer KV Oostende wel niet lukken en hij wijst op de noodzaak om hen te omringen met ervaren spelers.

LEES OOK: Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Had Mazzu met deze kern even goed gedaan als Riemer?

Meest recent

Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

15
15
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

63
63
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

58
58
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

67
67
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

224
224
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

69
69
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

201
201
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

447
447
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

88
88
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

87
87
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

140
140
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

193
193
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

659
659
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

79
79
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

280
280
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

91
91
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

153
153
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

879
879
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

114
114
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

251
251
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

538
538
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

146
146
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

479
479
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

86
86
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

459
459

Meer sportnieuws