Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht: "Niet dankzij hem"

door
Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht:

Met nog zeven speeldagen te gaan in de reguliere competitie is Anderlecht er nog altijd niet in geslaagd om een plaats in de top acht te veroveren. Het kwam de voorbije weken wel dichter en dichter, maar staat momenteel nog altijd op de negende plaats op één punt van Cercle Brugge. Komend weekend wacht hen bovendien een lastige topper op het veld van AA Gent.


Het optimisme in en rond Neerpede is de voorbije weken wel gegroeid. Zo maakten de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer tot dusver een goede indruk. Sinds de trainerswissel klom Anderlecht ook op vanuit de rechterkolom, want op een gegeven moment stond het dichter bij een degradatieplaats dan bij de top acht.

Maar Yves Vanderhaeghe heeft een opmerkelijke mening over de trainerswissel. Tegenover Sudpresse geeft hij aan dat Anderlecht onder Riemer inderdaad progressie gemaakt heeft, maar die wijst hij vooral toe aan de kwaliteitsinjectie die de komst van Anders Dreyer en Islam Slimani in januari gebracht heeft. Hij denkt dat de ploeg onder Felice Mazzu even ver gestaan zou hebben als die dezelfde transfers gekregen had.

ERVARING
Vanderhaeghe denkt wel dat Anderlecht op de goede weg is en dat ze terug aan de top zullen raken, al zal dat wel tijd kosten. Hij wijst erop dat Club Brugge en Standard ook tien en 25 jaar nodig gehad hebben om opnieuw een titel te winnen nadat ze in een dip beland waren. Met jeugd alleen zal het volgens de ex-trainer van onder meer KV Oostende wel niet lukken en hij wijst op de noodzaak om hen te omringen met ervaren spelers.

LEES OOK: 'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

Had Mazzu met deze kern even goed gedaan als Riemer?

Meest recent

KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

5
5
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

8
8
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

30
30
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

68
68
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

205
205
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

194
194
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

623
623
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

464
464
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

44
44
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

411
411
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

126
126
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

128
128
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

254
254
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

120
120
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

66
66
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

245
245
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

132
132
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

188
188
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

254
254
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

352
352
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

21
21
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

444
444
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

60
60
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

225
225
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

374
374

Meer sportnieuws