Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht: "Niet dankzij hem"

929 stemmen
Vanderhaeghe over trainerswissel Anderlecht:

Met nog zeven speeldagen te gaan in de reguliere competitie is Anderlecht er nog altijd niet in geslaagd om een plaats in de top acht te veroveren. Het kwam de voorbije weken wel dichter en dichter, maar staat momenteel nog altijd op de negende plaats op één punt van Cercle Brugge. Komend weekend wacht hen bovendien een lastige topper op het veld van AA Gent.


Het optimisme in en rond Neerpede is de voorbije weken wel gegroeid. Zo maakten de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg en trainer Brian Riemer tot dusver een goede indruk. Sinds de trainerswissel klom Anderlecht ook op vanuit de rechterkolom, want op een gegeven moment stond het dichter bij een degradatieplaats dan bij de top acht.

Maar Yves Vanderhaeghe heeft een opmerkelijke mening over de trainerswissel. Tegenover Sudpresse geeft hij aan dat Anderlecht onder Riemer inderdaad progressie gemaakt heeft, maar die wijst hij vooral toe aan de kwaliteitsinjectie die de komst van Anders Dreyer en Islam Slimani in januari gebracht heeft. Hij denkt dat de ploeg onder Felice Mazzu even ver gestaan zou hebben als die dezelfde transfers gekregen had.

ERVARING
Vanderhaeghe denkt wel dat Anderlecht op de goede weg is en dat ze terug aan de top zullen raken, al zal dat wel tijd kosten. Hij wijst erop dat Club Brugge en Standard ook tien en 25 jaar nodig gehad hebben om opnieuw een titel te winnen nadat ze in een dip beland waren. Met jeugd alleen zal het volgens de ex-trainer van onder meer KV Oostende wel niet lukken en hij wijst op de noodzaak om hen te omringen met ervaren spelers.

LEES OOK: 'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Had Mazzu met deze kern even goed gedaan als Riemer?

Meest recent

Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

21
21
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

16
16
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

64
64
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

213
213
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

243
243
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

80
80
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

125
125
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

74
74
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

421
421
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

186
186
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

51
51
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

148
148
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

66
66
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

78
78
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

190
190
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

91
91
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

201
201
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

400
400
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

346
346
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

274
274
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

119
119
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

367
367
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

93
93
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

346
346

Meer sportnieuws