'Huurlingen bezorgen Anderlecht grote kopzorgen'

454 stemmen
'Huurlingen bezorgen Anderlecht grote kopzorgen'

Komende zomer zal er bij Anderlecht opnieuw heel wat werk op het bureau van CEO Sports Jesper Fredberg liggen. De sportieve baas zal immers op zoek moeten gaan naar de nodige versterkingen, maar daarnaast ook weer met de bezem door de huidige selectie moeten gaan. Daarbij zal hij zich ook moeten buigen over de vele spelers die Anderlecht dit seizoen verhuurd heeft.


Zeven spelers werden dit seizoen door Anderlecht elders gestald en Het Nieuwsblad merkt op dat hun marktwaardes wellicht niet meteen gestegen zullen zijn. Slechts drie van het zevental komen immers regelmatig aan spelen toe: Mohamed Bouchouari bij FC Emmen, Kristoffer Olsson bij FC Midtjylland en Bogdan Mykhaylichenko bij Shakhtar Donetsk. Die laatste had Paars-Wit dit seizoen wel kunnen gebruiken gezien het gebrek aan opties op de linksachter.

Het is echter maar de vraag of Anderlecht hem nog terugziet, want Shakhtar beschikt over een aankoopoptie. Midtjylland heeft die ook bij Olsson, maar zal ze wellicht niet lichten. De Denen hopen de middenvelder voor een lager bedrag dan de afgesproken 4 miljoen euro over te nemen, maar een terugkeer naar het Lotto Park lijkt ook niet uitgesloten. Bouchouari keert dan weer zeker terug, al lijken er nog twijfels te heersen of de jonge rechtsachter wel het niveau voor de A-ploeg van Anderlecht heeft.

ZORGENKINDEREN
En dan zijn er ook nog de zorgwekkende gevallen. Mo Dauda (Tenerife), Antoine Colassin (Heerenveen), Mustapha Bundu (FC Andorra) en Timon Wellenreuther (Feyenoord) komen ook bij hun huurclubs amper aan spelen toe. Dauda is einde contract en vertrekt vrijwel zeker, maar met de andere drie zit Anderlecht komende zomer opnieuw in de maag. Het zal zeker geen evidente opdracht worden voor Fredberg om een (definitieve?) oplossing voor hen te vinden.

LEES OOK: Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Zit daar minstens één speler tussen die Anderlecht nog kan gebruiken?

Meest recent

"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

9
9
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

39
39
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

12
12
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

45
45
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

124
124
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

263
263
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

169
169
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

523
523
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

44
44
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

392
392
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

789
789
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

225
225
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

178
178
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

326
326
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

81
81
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

52
52
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

45
45
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

585
585
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

273
273
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

59
59
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

260
260
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

191
191
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

139
139

Meer sportnieuws