'Huurlingen bezorgen Anderlecht grote kopzorgen'

454 stemmen
'Huurlingen bezorgen Anderlecht grote kopzorgen'

Komende zomer zal er bij Anderlecht opnieuw heel wat werk op het bureau van CEO Sports Jesper Fredberg liggen. De sportieve baas zal immers op zoek moeten gaan naar de nodige versterkingen, maar daarnaast ook weer met de bezem door de huidige selectie moeten gaan. Daarbij zal hij zich ook moeten buigen over de vele spelers die Anderlecht dit seizoen verhuurd heeft.


Zeven spelers werden dit seizoen door Anderlecht elders gestald en Het Nieuwsblad merkt op dat hun marktwaardes wellicht niet meteen gestegen zullen zijn. Slechts drie van het zevental komen immers regelmatig aan spelen toe: Mohamed Bouchouari bij FC Emmen, Kristoffer Olsson bij FC Midtjylland en Bogdan Mykhaylichenko bij Shakhtar Donetsk. Die laatste had Paars-Wit dit seizoen wel kunnen gebruiken gezien het gebrek aan opties op de linksachter.

Het is echter maar de vraag of Anderlecht hem nog terugziet, want Shakhtar beschikt over een aankoopoptie. Midtjylland heeft die ook bij Olsson, maar zal ze wellicht niet lichten. De Denen hopen de middenvelder voor een lager bedrag dan de afgesproken 4 miljoen euro over te nemen, maar een terugkeer naar het Lotto Park lijkt ook niet uitgesloten. Bouchouari keert dan weer zeker terug, al lijken er nog twijfels te heersen of de jonge rechtsachter wel het niveau voor de A-ploeg van Anderlecht heeft.

ZORGENKINDEREN
En dan zijn er ook nog de zorgwekkende gevallen. Mo Dauda (Tenerife), Antoine Colassin (Heerenveen), Mustapha Bundu (FC Andorra) en Timon Wellenreuther (Feyenoord) komen ook bij hun huurclubs amper aan spelen toe. Dauda is einde contract en vertrekt vrijwel zeker, maar met de andere drie zit Anderlecht komende zomer opnieuw in de maag. Het zal zeker geen evidente opdracht worden voor Fredberg om een (definitieve?) oplossing voor hen te vinden.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Zit daar minstens één speler tussen die Anderlecht nog kan gebruiken?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

16
16
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

287
287
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

309
309
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

394
394
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1063
1063
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws