Boodschap voor Tedesco: "Er is geen reden om hem niet te selecteren"

door
Boodschap voor Tedesco:

Binnen exact drie weken staat Domenico Tedesco in Zweden voor de eerste keer aan de zijlijn als bondscoach van de Rode Duivels. Dat betekent dat de Duitser wellicht binnen een kleine twee weken zijn eerste selectie zal bekendmaken en het is nu al reikhalzend uitkijken in welke mate hij zal afwijken van wat voorganger Roberto Martinez deed.


Velen vinden dat het stilaan tijd is voor verjonging bij de nationale ploeg, al leek Tedesco aan te geven dat hij geen volledige omwenteling door zal voeren. Toch mogen we mogelijk enkele nieuwe namen verwachten en in de Jupiler Pro League solliciteerden de voorbije maanden al een aantal spelers. Schrik bijvoorbeeld niet als Westerlo straks plots een Rode Duivel aflevert.

Maxim De Cuyper blijft dit seizoen maar indruk maken en zijn ploegmaat Nacer Chadli, zelf natuurlijk ex-Rode Duivel, vindt dat de linkerflankspeler klaar is voor het grote werk. "Hij heeft het niveau om internationaal te spelen, daar twijfel ik niet aan. Het is nu aan de nieuwe bondscoach om hem te selecteren, maar ik zie geen reden om hem er niet bij te nemen", stelt Chadli in Het Laatste Nieuws. "Hij heeft me dit seizoen echt verbaasd."

VOORSELECTIE
De 22-jarige De Cuyper was dit seizoen al goed voor acht goals en zes assists in de Jupiler Pro League, wat gewoon indrukwekkende cijfers zijn voor een linksback. Ook Martinez was al onder de indruk en nam De Cuyper op in de ruime voorselectie voor het WK. Tedesco liet zich ook al lovend uit over de huurling van Club Brugge, al hield hij zich over een mogelijke selectie op de vlakte.

LEES OOK: 'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Is De Cuyper klaar voor de Rode Duivels?

Meest recent

'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

8
8
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

204
204
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

188
188
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

127
127
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

113
113
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

55
55
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

62
62
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

106
106
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

210
210
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

59
59
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

74
74
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

582
582
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

182
182
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

257
257
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

328
328
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

44
44
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

144
144
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

563
563
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

165
165
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

287
287
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

414
414
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

285
285
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

201
201

Meer sportnieuws