Onana legt vinger op wonde: "Dát liep fout op WK"

door
Onana legt vinger op wonde:

Het WK in Qatar draaide uit op een grote ontgoocheling voor de Rode Duivels. Onze landgenoten sneuvelden in de eerste ronde en bleven zo ver onder de verwachtingen. Amadou Onana denkt te weten waar het fout gelopen is in het Midden-Oosten.


De Duivels begonnen met een overwinning tegen Canada na een magere prestatie. Daarna volgde een nederlaag tegen Marokko, dat snedig voor de dag kwam tegen de troepen van toenmalig bondscoach Roberto Martinez. Een gelijkspel tegen Kroatië op de laatste speeldag van de poulefase was er te veel aan: de Rode Duivels mochten beschikken. Amadou Onana was een van de weinige lichtpunten bij België.

Over wat er gebeurd is in Qatar, heeft de middenvelder een duidelijke mening. "Onze prestaties waren niet naar behoren", vertelt hij bij SoFoot. "Als je ziet hoe we speelden, was het geen verrassing dat we er in de eerste ronde uit lagen. Als ik een team als Marokko zie, dan was de mentaliteit en de spirit waarmee ze speelden allemaal niet aanwezig in onze wedstrijden. Het is jammer, want we hadden door willen gaan. Voor sommigen was het hun laatste WK. Maar we mogen niet verbaasd zijn over wat er is gebeurd", aldus Onana.

TOEKOMST
Onana lijkt een van de mannen voor de toekomst te worden voor de Duivels. De speler van Everton was een van de beteren bij de Belgen op het WK en speelde zich in de gratie van de fans. Afwachten of nieuwbakken bondscoach Domenico Tedesco het ook ziet zitten in Onana. Eind deze maand volgt de eerste officiële opdracht van de Duitser. De Duivels nemen het dan in de EK-kwalificaties op tegen Zweden.

LEES OOK: Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Ontbrak het de Belgen aan mentaliteit en spirit op het WK?

Meest recent

'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

79
79
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

50
50
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

138
138
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

208
208
'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

42
42
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

77
77
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

35
35
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

364
364
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

76
76
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

359
359
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

55
55
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

170
170
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

379
379
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

445
445
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

223
223
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

732
732
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

485
485
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

107
107
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

212
212
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

139
139
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

128
128
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

169
169
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

462
462
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

704
704
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

341
341

Meer sportnieuws