Dit bedrag verdient een VAR per wedstrijd

door
Dit bedrag verdient een VAR per wedstrijd

De voorbije dagen was hét gespreksonderwerp in de Belgische voetbalwereld het functioneren van de VAR. Aanleiding waren enkele flagrante fouten in de laatste wedstrijden, met als uitschieter de niet-bestrafte elleboog van Buchanan tijdens Club Brugge-AA Gent en de rode kaart voor Ciranni in KV Mechelen-Zulte Waregem. Heel wat voorstellen vlogen de voorbije dagen rond.


Bij AA Gent eisten ze in een statement dat ze de communicatie van de VAR zouden mogen inkijken om te achterhalen wat er precies gezegd werd en waarom Buchanan geen rode kaart kreeg tijdens de Slag om Vlaanderen. Ze kregen ook steun van Lorin Parys, CEO van de Pro League, die op zijn beurt pleitte voor een model zoals in het hockey, waar de fans live kunnen meeluisteren wanneer de VAR een beslissing neemt.

Ook de scheidsrechters zelf trekken nu aan de alarmbel, al zoeken zij het eerder in een andere hoek. Zo pleit een anonieme scheidsrechter in Het Nieuwsblad om videorefs niet langer twee wedstrijden op één dag te laten doen, zoals nu vaak het geval is. Zo moest Kevin Van Damme, de VAR tijdens die bewuste Club-Gent, enkele uren later nog achter het scherm voor STVV-Charleroi. Komende zondag is Lawrence Visser dan weer VAR bij zowel STVV-Genk als AA Gent-Anderlecht.

VERGOEDING
Een andere suggestie is het optrekken van de vergoeding. Momenteel krijgen hoofdscheidsrechters zo'n 2.000 euro bruto per wedstrijd, terwijl een wedstrijd als VAR amper 400 euro bruto oplevert. "Terwijl je ook als videoscheidsrechter een gigantische verantwoordelijkheid draagt en bij een foute beslissing net zo goed de risee bent.", klinkt het.

LEES OOK: Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

Zouden die veranderingen helpen?

Meest recent

Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

1
1
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

74
74
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

57
57
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

25
25
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

213
213
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

173
173
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

481
481
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

55
55
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

128
128
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

369
369
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

313
313
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

175
175
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

175
175
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

136
136
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

105
105
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

458
458
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

92
92
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

349
349
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

143
143
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

882
882
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

461
461
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

142
142
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

574
574
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

757
757

Meer sportnieuws