Refs verdedigen zich na VAR-commotie: "Verre van ideaal"

227
Refs verdedigen zich na VAR-commotie:

De scheidsrechters in België beleven moeilijke tijden. Er is opnieuw heel wat te doen rond de VAR, die in enkele wedstrijden een slechte beurt maakte. De refs zelf verdedigen zich nu.


De commotie begon opnieuw na Club Brugge-AA Gent. Kevin Van Damme, de videoref van dienst, greep niet in bij een duidelijke elleboog van Club-speler Tajon Buchanan, ondanks een bebloede lip van Gift Orban. Gent-coach Hein Vanhaezebrouck sprak achteraf van een "pure schande", terwijl de Buffalo's woensdag ook met een vlammend statement kwamen over de VAR. Ook tijdens Eupen-Cercle Brugge ging de VAR de mist bij een zware fout van Djeidi Gassama.

Kort daarna was het ópnieuw prijs, deze keer in de Beker van België. Zulte Waregem-speler Alessandro Ciranni kreeg voor een ingreep op Rob Schoofs eerst geel, maar werd na tussenkomst van de VAR uitgesloten. Tot grote woede van coach Mbaye Leye, die dan weer sprak over een "schandaal". Laat het duidelijk zijn: de frustratie zit diep in de Belgische voetbalwereld.

REFS VERDEDIGEN ZICH
Bij Het Nieuwsblad verdedigen de refs zich nu. Zij vinden het bijvoorbeeld nefast dat een videoref op dezelfde dag twee wedstrijden moet afwerken. Dat was het geval bij Kevin Van Damme, die eerst Club-Gent moest doen, en een paar uren later ook van dienst was bij Sint-Truiden-Charleroi. "Verre van ideaal. Als er in die eerste wedstrijd zoiets gebeurt, draag je dat sowieso mee. Niet goed voor de concentratie", verklaart een anonieme ref bij de krant.

Ook de vergoeding voor een videoref - 400 euro bruto per duel - komt ter sprake. "Voor het geld moet je sowieso niet achter het scherm gaan zitten. Wat we daarvoor krijgen, is peanuts. Terwijl je ook als videoscheidsrechter een gigantische verantwoordelijkheid draagt en bij een foute beslissing net zo goed de risee bent."

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Moet de VAR stevig herzien worden in België?

Meest recent

Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

15
15
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

50
50
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

9
9
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

91
91
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

148
148
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

247
247
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

233
233
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

35
35
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

248
248
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

61
61
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

31
31
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

135
135
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

128
128
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

75
75
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

53
53
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

58
58
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

357
357
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

65
65
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

149
149
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

94
94
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

157
157
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

188
188
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69

Meer sportnieuws