Refs verdedigen zich na VAR-commotie: "Verre van ideaal"

227 stemmen
Refs verdedigen zich na VAR-commotie:

De scheidsrechters in België beleven moeilijke tijden. Er is opnieuw heel wat te doen rond de VAR, die in enkele wedstrijden een slechte beurt maakte. De refs zelf verdedigen zich nu.


De commotie begon opnieuw na Club Brugge-AA Gent. Kevin Van Damme, de videoref van dienst, greep niet in bij een duidelijke elleboog van Club-speler Tajon Buchanan, ondanks een bebloede lip van Gift Orban. Gent-coach Hein Vanhaezebrouck sprak achteraf van een "pure schande", terwijl de Buffalo's woensdag ook met een vlammend statement kwamen over de VAR. Ook tijdens Eupen-Cercle Brugge ging de VAR de mist bij een zware fout van Djeidi Gassama.

Kort daarna was het ópnieuw prijs, deze keer in de Beker van België. Zulte Waregem-speler Alessandro Ciranni kreeg voor een ingreep op Rob Schoofs eerst geel, maar werd na tussenkomst van de VAR uitgesloten. Tot grote woede van coach Mbaye Leye, die dan weer sprak over een "schandaal". Laat het duidelijk zijn: de frustratie zit diep in de Belgische voetbalwereld.

REFS VERDEDIGEN ZICH
Bij Het Nieuwsblad verdedigen de refs zich nu. Zij vinden het bijvoorbeeld nefast dat een videoref op dezelfde dag twee wedstrijden moet afwerken. Dat was het geval bij Kevin Van Damme, die eerst Club-Gent moest doen, en een paar uren later ook van dienst was bij Sint-Truiden-Charleroi. "Verre van ideaal. Als er in die eerste wedstrijd zoiets gebeurt, draag je dat sowieso mee. Niet goed voor de concentratie", verklaart een anonieme ref bij de krant.

Ook de vergoeding voor een videoref - 400 euro bruto per duel - komt ter sprake. "Voor het geld moet je sowieso niet achter het scherm gaan zitten. Wat we daarvoor krijgen, is peanuts. Terwijl je ook als videoscheidsrechter een gigantische verantwoordelijkheid draagt en bij een foute beslissing net zo goed de risee bent."

LEES OOK: Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Moet de VAR stevig herzien worden in België?

Meest recent

'Anderlecht zkt. flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

21
21
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

177
177
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

132
132
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

35
35
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

239
239
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

66
66
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

270
270
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

282
282
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

466
466
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

291
291
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

723
723
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

408
408
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

837
837
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

657
657
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

317
317
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

137
137
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

831
831
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

127
127
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

47
47
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

255
255
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

563
563
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

210
210
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

178
178
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

52
52
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

283
283

Meer sportnieuws