Refs verdedigen zich na VAR-commotie: "Verre van ideaal"

door
Refs verdedigen zich na VAR-commotie:

De scheidsrechters in België beleven moeilijke tijden. Er is opnieuw heel wat te doen rond de VAR, die in enkele wedstrijden een slechte beurt maakte. De refs zelf verdedigen zich nu.


De commotie begon opnieuw na Club Brugge-AA Gent. Kevin Van Damme, de videoref van dienst, greep niet in bij een duidelijke elleboog van Club-speler Tajon Buchanan, ondanks een bebloede lip van Gift Orban. Gent-coach Hein Vanhaezebrouck sprak achteraf van een "pure schande", terwijl de Buffalo's woensdag ook met een vlammend statement kwamen over de VAR. Ook tijdens Eupen-Cercle Brugge ging de VAR de mist bij een zware fout van Djeidi Gassama.

Kort daarna was het ópnieuw prijs, deze keer in de Beker van België. Zulte Waregem-speler Alessandro Ciranni kreeg voor een ingreep op Rob Schoofs eerst geel, maar werd na tussenkomst van de VAR uitgesloten. Tot grote woede van coach Mbaye Leye, die dan weer sprak over een "schandaal". Laat het duidelijk zijn: de frustratie zit diep in de Belgische voetbalwereld.

REFS VERDEDIGEN ZICH
Bij Het Nieuwsblad verdedigen de refs zich nu. Zij vinden het bijvoorbeeld nefast dat een videoref op dezelfde dag twee wedstrijden moet afwerken. Dat was het geval bij Kevin Van Damme, die eerst Club-Gent moest doen, en een paar uren later ook van dienst was bij Sint-Truiden-Charleroi. "Verre van ideaal. Als er in die eerste wedstrijd zoiets gebeurt, draag je dat sowieso mee. Niet goed voor de concentratie", verklaart een anonieme ref bij de krant.

Ook de vergoeding voor een videoref - 400 euro bruto per duel - komt ter sprake. "Voor het geld moet je sowieso niet achter het scherm gaan zitten. Wat we daarvoor krijgen, is peanuts. Terwijl je ook als videoscheidsrechter een gigantische verantwoordelijkheid draagt en bij een foute beslissing net zo goed de risee bent."

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Moet de VAR stevig herzien worden in België?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

155
155
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

21
21
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

51
51
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

13
13
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

30
30
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

67
67
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

75
75
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

94
94
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

209
209
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

100
100
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

36
36
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws