Refs verdedigen zich na VAR-commotie: "Verre van ideaal"

227 stemmen
Refs verdedigen zich na VAR-commotie:

De scheidsrechters in België beleven moeilijke tijden. Er is opnieuw heel wat te doen rond de VAR, die in enkele wedstrijden een slechte beurt maakte. De refs zelf verdedigen zich nu.


De commotie begon opnieuw na Club Brugge-AA Gent. Kevin Van Damme, de videoref van dienst, greep niet in bij een duidelijke elleboog van Club-speler Tajon Buchanan, ondanks een bebloede lip van Gift Orban. Gent-coach Hein Vanhaezebrouck sprak achteraf van een "pure schande", terwijl de Buffalo's woensdag ook met een vlammend statement kwamen over de VAR. Ook tijdens Eupen-Cercle Brugge ging de VAR de mist bij een zware fout van Djeidi Gassama.

Kort daarna was het ópnieuw prijs, deze keer in de Beker van België. Zulte Waregem-speler Alessandro Ciranni kreeg voor een ingreep op Rob Schoofs eerst geel, maar werd na tussenkomst van de VAR uitgesloten. Tot grote woede van coach Mbaye Leye, die dan weer sprak over een "schandaal". Laat het duidelijk zijn: de frustratie zit diep in de Belgische voetbalwereld.

REFS VERDEDIGEN ZICH
Bij Het Nieuwsblad verdedigen de refs zich nu. Zij vinden het bijvoorbeeld nefast dat een videoref op dezelfde dag twee wedstrijden moet afwerken. Dat was het geval bij Kevin Van Damme, die eerst Club-Gent moest doen, en een paar uren later ook van dienst was bij Sint-Truiden-Charleroi. "Verre van ideaal. Als er in die eerste wedstrijd zoiets gebeurt, draag je dat sowieso mee. Niet goed voor de concentratie", verklaart een anonieme ref bij de krant.

Ook de vergoeding voor een videoref - 400 euro bruto per duel - komt ter sprake. "Voor het geld moet je sowieso niet achter het scherm gaan zitten. Wat we daarvoor krijgen, is peanuts. Terwijl je ook als videoscheidsrechter een gigantische verantwoordelijkheid draagt en bij een foute beslissing net zo goed de risee bent."

LEES OOK: Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

Moet de VAR stevig herzien worden in België?

Meest recent

België écht niet naar WK? KBVB reageert op UEFA-boycot

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

48
48
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1055
1055
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

74
74
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

276
276
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

95
95
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

368
368
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

11
11
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

343
343
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

266
266
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

103
103
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

194
194
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

426
426
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

107
107
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

84
84
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

192
192
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

107
107
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

117
117
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

428
428
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

154
154
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1536
1536
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

84
84
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

64
64
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

111
111
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

264
264
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

191
191

Meer sportnieuws