Ex-wonderkind fleurt op bij Kortrijk: "Kon ook naar OHL"

door
Ex-wonderkind fleurt op bij Kortrijk:

Bij KV Kortrijk hebben ze een aantal zeer interessante spelers in hun rangen. Eén van hen is David Henen, die na het nodige blessureleed weer fit is. De flankaanvaller sprak op de website van KV Kortrijk over zijn parcours tot dusver.


Henen werd in de jeugd van Standard en Anderlecht aanzien als een ‘wonderkind’. Maar hij liet zich door makelaars het hoofd gek maken en hij belandde bij ploegen als AS Monaco, Olympiacos en Everton. “Ik ben te veel en te lang in het buitenland geweest. Roberto Martinez kwam me toen halen, maar net toen ik er was, ging hij weg en kwam Koeman die opteerde voor de oudere spelers. En zo ging het al heel mijn carrière: altijd wanneer een coach wat zag in mij vertrok hij. Bij Kortrijk was het niet anders: onder Belhocine speelde ik amper maar Custovic geloofde in mij. Gelukkig kwam daarna Bernd Storck die me ook meteen het vertrouwen gaf.”

REDDING

Opvallend: het was Belhocine die hem nochtans naar Kortrijk haalde. “Hij belde me dat hij me per se in Kortrijk wou. Ik kon ook naar OHL maar als de coach je wil, vind je dat natuurlijk belangrijk. We hadden een goede band en nog altijd want we bellen nog regelmatig. Maar… hij stelde me amper op. Waarom? Ik weet het niet. Nee, ik heb het nog nooit gevraagd. Dat doe je niet.”

Henen is van mening dat Kortrijk zich gaat redden. “Honderd procent zeker. Er is niet één procent in mijn hoofd dat denkt van niet. Jammer dat we tegen Anderlecht en Zulte de voorsprong niet konden vasthouden. Misschien zijn sommigen toch wat angstig en zenuwachtig, maar geloof me: we redden ons absoluut. Deze club, met deze spelers, is een team voor de top-tien. In een slecht seizoen kan het eens twaalfde worden, maar nooit lager.”

LEES OOK: Hubert grijpt in bij Union en drukt meteen stempel

Had Henen meer uit zijn carrière kunnen halen?

Meest recent

"Zij hebben misschien meer kwaliteit als coach dan Kompany"

Daniël Van Buyten is samen met Jean-Marie Pfaff de Belgische speler met de grootste staat van ...

0
0
Union SG moet iets bedenken: "In België lukt dat wél"

Union SG verloor met 0-4 van Inter. Een terechte uitslag als je naar het spelbeeld en alle kansen ...

12
12
Club Brugge krijgt beetje hoop: "Bayern onklopbaar? Neen"

Bayern München hoopt vanavond zijn twaalfde opeenvolgende zege van het seizoen te boeken. ...

37
37
Union SG likt zijn wonden: "Of dit een tik is?"

Union SG verloor kansloos met 0-4 van Inter. Een oververdiende zege. De Brusselaars botsen in de ...

19
19
Kompany versus Club Brugge: RSCA denkt met weemoed terug

Bayern München - Club Brugge is in België toch vooral Vincent Kompany tegen Blauw-Zwart. ...

86
86
'AS Roma wil Zirkzee of Jupiler Pro League-spits'

Union SG werd de afgelopen jaren compleet leeggeroofd. Al kregen ze daar wel correcte transfersommen ...

32
32
Kompany verklapt: zó denkt Bayern-coach over Vanaken

In de Champions League waagt Club Brugge zich woensdag aan de loodzware verplaatsing op het veld van ...

216
216
'Vaste waarde moet vrezen voor WK-selectie bij Duivels'

Terwijl het clubvoetbal inmiddels weer op volle toeren draait, kan Rudi Garcia zich stilaan buigen ...

127
127
Onverwachte uithaal Hayen: "Geen recht van spreken"

Club Brugge werkte tot dusver een behoorlijk goed seizoen af, maar liet ook al de nodige steken ...

220
220
Emotionele Lang geeft vlammend interview: "Schandalig!"

Wat een erg mooie Champions League-avond had moeten worden, is uitgedraaid op een ware nachtmerrie ...

148
148
Marc Coucke schaakmat gezet: "In minder dan één minuut"

Hij is een man die niet snel terugdeinst voor risico’s. Miljardair, ondernemer, eigenaar van ...

136
136
Klap na klap: Vermeeren breekt volledig bij Marseille

Zaterdag won Marseille met 6–2 en speelde meer dan een uur tegen tien man, maar Arthur ...

545
545
Hasi in de wolken: enorme meevaller Anderlecht

RSC Anderlecht liet zondag twee punten liggen op het veld van STVV. Veel tijd om daar bij stil te ...

638
638
Totale afgang Napoli: Italianen slachten De Bruyne af

De Champions League heeft dinsdagavond enkele opvallende resultaten opgeleverd. Maar de meest ...

226
226
MacAllister geeft bijzondere verklaring na bizarre handsbal

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

63
63
Bayern vs. Club Brugge: 'Hayen dropt surprise in basiself'

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een loodzware opdracht. Zo gaat de ...

411
411
Hubert baalt keihard: "Een onnodige pandoering"

Voor David Hubert is de eerste kennismaking met de Champions League geen fijne geworden. De nieuwe ...

99
99
Kranten unaniem: twee Unionisten vallen door mand

De knappe stuntzege op PSV lijkt intussen al ver in het verleden te liggen voor Union. In de laatste ...

201
201
Spektakel troef in CL: PSG én PSV zorgen voor tennisscores

In de andere dinsdagavondwedstrijden in de Champions League kregen we heel wat spektakel te zien. ...

56
56
Union krijgt nu ook van Inter een stevige pandoering

De Champions League lijkt voor Union stilaan een kalvarietocht te gaan worden. Het kreeg al voor de ...

71
71
Oud-Rangers-Belg vindt nieuwe job bij buitenlandse topclub

De voorbije jaren waren er bij Rangers de nodige Belgen aan de slag, maar zij zijn stilaan allemaal ...

37
37
La Liga trekt staart in: controversieel plan afgevoerd

De voorbije weken was er in Spanje heel wat ophef nadat La Liga met een toch wel zeer opmerkelijk ...

69
69
'Charaï met handen in haar: enorme domper Westerlo'

Westerlo hoopt dit seizoen mee te kunnen strijden voor de top zes, maar deed vorig weekend daarvoor ...

27
27
Bertaccini stuurt boodschap: "Dat is mijn beste rol"

Anderlecht bleef zondag weer ontgoocheld achter na puntenverlies tegen STVV. Daardoor zag het de ...

168
168
Pocognoli velt oordeel over eerste week in Monaco

Woensdag staat Sébastien Pocognoli ook voor zijn vuurdoop bij AS Monaco in de Champions ...

50
50

Meer sportnieuws