Ex-wonderkind fleurt op bij Kortrijk: "Kon ook naar OHL"

door
Ex-wonderkind fleurt op bij Kortrijk:

Bij KV Kortrijk hebben ze een aantal zeer interessante spelers in hun rangen. Eén van hen is David Henen, die na het nodige blessureleed weer fit is. De flankaanvaller sprak op de website van KV Kortrijk over zijn parcours tot dusver.


Henen werd in de jeugd van Standard en Anderlecht aanzien als een ‘wonderkind’. Maar hij liet zich door makelaars het hoofd gek maken en hij belandde bij ploegen als AS Monaco, Olympiacos en Everton. “Ik ben te veel en te lang in het buitenland geweest. Roberto Martinez kwam me toen halen, maar net toen ik er was, ging hij weg en kwam Koeman die opteerde voor de oudere spelers. En zo ging het al heel mijn carrière: altijd wanneer een coach wat zag in mij vertrok hij. Bij Kortrijk was het niet anders: onder Belhocine speelde ik amper maar Custovic geloofde in mij. Gelukkig kwam daarna Bernd Storck die me ook meteen het vertrouwen gaf.”

REDDING

Opvallend: het was Belhocine die hem nochtans naar Kortrijk haalde. “Hij belde me dat hij me per se in Kortrijk wou. Ik kon ook naar OHL maar als de coach je wil, vind je dat natuurlijk belangrijk. We hadden een goede band en nog altijd want we bellen nog regelmatig. Maar… hij stelde me amper op. Waarom? Ik weet het niet. Nee, ik heb het nog nooit gevraagd. Dat doe je niet.”

Henen is van mening dat Kortrijk zich gaat redden. “Honderd procent zeker. Er is niet één procent in mijn hoofd dat denkt van niet. Jammer dat we tegen Anderlecht en Zulte de voorsprong niet konden vasthouden. Misschien zijn sommigen toch wat angstig en zenuwachtig, maar geloof me: we redden ons absoluut. Deze club, met deze spelers, is een team voor de top-tien. In een slecht seizoen kan het eens twaalfde worden, maar nooit lager.”

LEES OOK: Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Had Henen meer uit zijn carrière kunnen halen?

Meest recent

'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

5
5
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

46
46
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

22
22
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

50
50
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

86
86
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

89
89
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

62
62
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

31
31
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

173
173
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

284
284
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

452
452
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

350
350
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

342
342
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

374
374
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

378
378
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

630
630
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

592
592
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

137
137
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

228
228
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

127
127
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

214
214
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

577
577
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

308
308
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

169
169
Osimhen ontploft op Afrika Cup: zware ambras bij Nigeria

Victor Osimhen speelde in het verleden bij Sporting Charleroi, maar de aanvaller is uitgegroeid tot ...

138
138

Meer sportnieuws