Parker ongemeen hard in de aanval

door
Parker ongemeen hard in de aanval

Scott Parker wordt wel eens smalend ‘Tinkerman’ genoemd. Die term wordt vooral gebruikt in Engeland en verwijst naar een coach die bijna elke wedstrijd wijzigingen doorvoert in zijn veldbezetting en personeelsmanagement. Maar soms is Parker verplicht om te wisselen in zijn elftal. Zoals vorig weekend tegen AA Gent bijvoorbeeld, toen Raphael Onyedika niet beschikbaar was wegens ziekte. Casper Nielsen nam diens plaats in als nummer zes en hij deed het uitstekend. De grote vraag is echter of Parker bereid is om de Deense middenvelder te laten staan op de zes.


NIELSEN EEN BANK VOORUIT?

Casper Nielsen ligt niet meteen in de bovenste schuif van Scott Parker: sinds de komst van de Engelse coach schippert de Deense middenvelder tussen de bank en de basis. De 28-jarige weet niet waarom hij vaste basisspeler meer is bij Club Brugge, maar hij is vastbesloten om terug zijn waarde aan te tonen in het Jan Breydelstadion. “Ik probeer om te laten zien wat ik kan en ben er vrij zeker van dat ik nog steeds een van de beste middenvelders in de competitie ben”, zei Nielsen drie weken geleden na de wedstrijd tegen zijn ex-club Union SG, waarin hij nota bene opnieuw op de bank moest starten.



Vorig weekend kreeg Casper Nielsen eindelijk nog eens zijn kans in de startende elf van Club Brugge, maar dat was zeker niet omdat hij zelf een basisplaats afdwong. Raphael Onyedika was ziek voor de wedstrijd tegen AA Gent en daarom mocht Nielsen vorig weekend opdraven in de Brugse basiself. Als nummer zes nota bene, en niet als dynamische acht - de positie die hij dit seizoen doorgaans (en met wisselend succes overigens) bekleedde. De Deense middenvelder deed het wel uitstekend tegen de Buffalo’s en door zijn knappe prestatie kreeg hij veel lof van verschillende media en analisten.

ONTEMBARE AANJAGER

“Hij creëerde meer schwung. Dat had Club echt wel nodig, dat er meer beweging was”, liet Filip Joos verstaan bij Extra Time. “Hij is een betere '6' dan een '8'”, vulde Gert Verheyen aan in het praatprogramma. Ook René Vandereycken vond het een geslaagde zet om Casper Nielsen op de zes te plaatsen. “Een van de sleutelspelers bij Club Brugge was Casper Nielsen”, zei de analist in Het Nieuwsblad. “Nielsen fungeerde in zijn 'nieuwe' positie als een echte aanjager. Daarom vond ik het ook zo vreemd dat Club een speler die vorig seizoen bij de beteren van de competitie was plots op een andere positie opstelde.”



Casper Nielsen is een hardwerkende teamspeler die zich altijd ten dienste stelt voor het groter belang van de ploeg. Zijn grote mate van onverzettelijkheid combineert hij met een enorme dynamiek en een ontembare offensieve diepgang. Nielsen speelt de bal ook graag in één tijd, waardoor hij het spel kan versnellen en het tempo verhogen, en hij houdt tegelijkertijd (bijna) altijd het overzicht. Ook in de balrecuperatie speelt hij trouwens vaak in één tijd. Met Nielsen op de zes wordt er dus veel meer verticaal en directer gevoetbald in vergelijking met Raphael Onyedika op die positie.

DE WITSEL VAN CLUB BRUGGE

Iedereen staat nu op de banken dat Casper Nielsen de nieuwe vaste nummer zes moet worden, maar dat is absoluut geen zekerheid. Raphael Onyedika behoort samen met Bjorn Meijer, Hans Vanaken, Noa Lang en Tajon Buchanan tot de vijf veldspelers die het meest gebruikt worden door Scott Parker. En daar heeft de Engelse coach ook zijn redenen voor. De Nigeriaan is bijvoorbeeld erg balvast en hij lijdt zelden balverlies, zelfs zo’n 30% minder dan Nielsen. Onyedika wint ook meer duels, en op het gebied van duelkracht behoort hij zelfs tot de tien beste verdedigende middenvelder van de competitie.



Raphael Onyedika is daarnaast defensief regelmatiger dan Casper Nielsen en veel zuiverder in de passing. Maar daarover is het laatste woord zeker nog niet gezegd. De Nigeriaan haalt weliswaar een hoge passing-zuiverheid, waarmee hij zelfs in de top tien van de Jupiler Pro League staat, weliswaar door een uitermate risicoloze passing, die vooral achteruit en lateraal gaat. Het is dan ook geen toeval dat Onyedika onder zijn positionele collega’s het minst verticale passes verstuurt - en ook nog geen enkele sleutelpass -, maar in diezelfde vergelijking wel bijzonder veel passes in de breedte en achteruit.

GAAT PARKER BLIND TEN AANVAL?

Raphael Onyedika heeft dan ook de neiging om het spel te vertragen, want hij is een speler die het best gedijt in een tactiek met veel balbezit en controle. En dat terwijl Casper Nielsen een totaal ander type is als nummer zes. De Deense middenvelder denkt altijd vooruit, zowel in balbezit, balverlies als in de looplijnen. Met hem als nummer zes in de plaats van Onyedika kan Club Brugge veel aanvallender denken en dat kan Scott Parker goed gebruiken, want voorlopig is het doelpuntensaldo onder de Engelsman nog steeds negatief (12 goals voor, 13 goals tegen). Al is de Engelsman wel een adept van controlerend voetbal met een stevige defensieve basis.

LEES OOK: 'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Wie moet op de zes spelen bij Club Brugge?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

101
101
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

70
70
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

34
34
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

23
23
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

18
18
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

138
138
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

57
57
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

97
97
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

149
149
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

110
110
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

404
404
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

151
151
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

88
88
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

122
122
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

221
221
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

262
262
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

142
142
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

86
86
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

356
356
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

131
131

Meer sportnieuws