Parker ongemeen hard in de aanval

door
Parker ongemeen hard in de aanval

Scott Parker wordt wel eens smalend ‘Tinkerman’ genoemd. Die term wordt vooral gebruikt in Engeland en verwijst naar een coach die bijna elke wedstrijd wijzigingen doorvoert in zijn veldbezetting en personeelsmanagement. Maar soms is Parker verplicht om te wisselen in zijn elftal. Zoals vorig weekend tegen AA Gent bijvoorbeeld, toen Raphael Onyedika niet beschikbaar was wegens ziekte. Casper Nielsen nam diens plaats in als nummer zes en hij deed het uitstekend. De grote vraag is echter of Parker bereid is om de Deense middenvelder te laten staan op de zes.


NIELSEN EEN BANK VOORUIT?

Casper Nielsen ligt niet meteen in de bovenste schuif van Scott Parker: sinds de komst van de Engelse coach schippert de Deense middenvelder tussen de bank en de basis. De 28-jarige weet niet waarom hij vaste basisspeler meer is bij Club Brugge, maar hij is vastbesloten om terug zijn waarde aan te tonen in het Jan Breydelstadion. “Ik probeer om te laten zien wat ik kan en ben er vrij zeker van dat ik nog steeds een van de beste middenvelders in de competitie ben”, zei Nielsen drie weken geleden na de wedstrijd tegen zijn ex-club Union SG, waarin hij nota bene opnieuw op de bank moest starten.



Vorig weekend kreeg Casper Nielsen eindelijk nog eens zijn kans in de startende elf van Club Brugge, maar dat was zeker niet omdat hij zelf een basisplaats afdwong. Raphael Onyedika was ziek voor de wedstrijd tegen AA Gent en daarom mocht Nielsen vorig weekend opdraven in de Brugse basiself. Als nummer zes nota bene, en niet als dynamische acht - de positie die hij dit seizoen doorgaans (en met wisselend succes overigens) bekleedde. De Deense middenvelder deed het wel uitstekend tegen de Buffalo’s en door zijn knappe prestatie kreeg hij veel lof van verschillende media en analisten.

ONTEMBARE AANJAGER

“Hij creëerde meer schwung. Dat had Club echt wel nodig, dat er meer beweging was”, liet Filip Joos verstaan bij Extra Time. “Hij is een betere '6' dan een '8'”, vulde Gert Verheyen aan in het praatprogramma. Ook René Vandereycken vond het een geslaagde zet om Casper Nielsen op de zes te plaatsen. “Een van de sleutelspelers bij Club Brugge was Casper Nielsen”, zei de analist in Het Nieuwsblad. “Nielsen fungeerde in zijn 'nieuwe' positie als een echte aanjager. Daarom vond ik het ook zo vreemd dat Club een speler die vorig seizoen bij de beteren van de competitie was plots op een andere positie opstelde.”



Casper Nielsen is een hardwerkende teamspeler die zich altijd ten dienste stelt voor het groter belang van de ploeg. Zijn grote mate van onverzettelijkheid combineert hij met een enorme dynamiek en een ontembare offensieve diepgang. Nielsen speelt de bal ook graag in één tijd, waardoor hij het spel kan versnellen en het tempo verhogen, en hij houdt tegelijkertijd (bijna) altijd het overzicht. Ook in de balrecuperatie speelt hij trouwens vaak in één tijd. Met Nielsen op de zes wordt er dus veel meer verticaal en directer gevoetbald in vergelijking met Raphael Onyedika op die positie.

DE WITSEL VAN CLUB BRUGGE

Iedereen staat nu op de banken dat Casper Nielsen de nieuwe vaste nummer zes moet worden, maar dat is absoluut geen zekerheid. Raphael Onyedika behoort samen met Bjorn Meijer, Hans Vanaken, Noa Lang en Tajon Buchanan tot de vijf veldspelers die het meest gebruikt worden door Scott Parker. En daar heeft de Engelse coach ook zijn redenen voor. De Nigeriaan is bijvoorbeeld erg balvast en hij lijdt zelden balverlies, zelfs zo’n 30% minder dan Nielsen. Onyedika wint ook meer duels, en op het gebied van duelkracht behoort hij zelfs tot de tien beste verdedigende middenvelder van de competitie.



Raphael Onyedika is daarnaast defensief regelmatiger dan Casper Nielsen en veel zuiverder in de passing. Maar daarover is het laatste woord zeker nog niet gezegd. De Nigeriaan haalt weliswaar een hoge passing-zuiverheid, waarmee hij zelfs in de top tien van de Jupiler Pro League staat, weliswaar door een uitermate risicoloze passing, die vooral achteruit en lateraal gaat. Het is dan ook geen toeval dat Onyedika onder zijn positionele collega’s het minst verticale passes verstuurt - en ook nog geen enkele sleutelpass -, maar in diezelfde vergelijking wel bijzonder veel passes in de breedte en achteruit.

GAAT PARKER BLIND TEN AANVAL?

Raphael Onyedika heeft dan ook de neiging om het spel te vertragen, want hij is een speler die het best gedijt in een tactiek met veel balbezit en controle. En dat terwijl Casper Nielsen een totaal ander type is als nummer zes. De Deense middenvelder denkt altijd vooruit, zowel in balbezit, balverlies als in de looplijnen. Met hem als nummer zes in de plaats van Onyedika kan Club Brugge veel aanvallender denken en dat kan Scott Parker goed gebruiken, want voorlopig is het doelpuntensaldo onder de Engelsman nog steeds negatief (12 goals voor, 13 goals tegen). Al is de Engelsman wel een adept van controlerend voetbal met een stevige defensieve basis.

LEES OOK: Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Wie moet op de zes spelen bij Club Brugge?

Meest recent

Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

42
42
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

86
86
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

134
134
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

33
33
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

108
108
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

402
402
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

255
255
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

185
185
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

25
25
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

180
180
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

291
291
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

324
324
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

94
94
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

289
289
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

230
230
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

208
208
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

214
214
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

251
251
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

221
221
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

387
387
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

323
323
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

63
63
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

636
636
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

231
231

Meer sportnieuws