Parker ongemeen hard in de aanval

door
Parker ongemeen hard in de aanval

Scott Parker wordt wel eens smalend ‘Tinkerman’ genoemd. Die term wordt vooral gebruikt in Engeland en verwijst naar een coach die bijna elke wedstrijd wijzigingen doorvoert in zijn veldbezetting en personeelsmanagement. Maar soms is Parker verplicht om te wisselen in zijn elftal. Zoals vorig weekend tegen AA Gent bijvoorbeeld, toen Raphael Onyedika niet beschikbaar was wegens ziekte. Casper Nielsen nam diens plaats in als nummer zes en hij deed het uitstekend. De grote vraag is echter of Parker bereid is om de Deense middenvelder te laten staan op de zes.


NIELSEN EEN BANK VOORUIT?

Casper Nielsen ligt niet meteen in de bovenste schuif van Scott Parker: sinds de komst van de Engelse coach schippert de Deense middenvelder tussen de bank en de basis. De 28-jarige weet niet waarom hij vaste basisspeler meer is bij Club Brugge, maar hij is vastbesloten om terug zijn waarde aan te tonen in het Jan Breydelstadion. “Ik probeer om te laten zien wat ik kan en ben er vrij zeker van dat ik nog steeds een van de beste middenvelders in de competitie ben”, zei Nielsen drie weken geleden na de wedstrijd tegen zijn ex-club Union SG, waarin hij nota bene opnieuw op de bank moest starten.



Vorig weekend kreeg Casper Nielsen eindelijk nog eens zijn kans in de startende elf van Club Brugge, maar dat was zeker niet omdat hij zelf een basisplaats afdwong. Raphael Onyedika was ziek voor de wedstrijd tegen AA Gent en daarom mocht Nielsen vorig weekend opdraven in de Brugse basiself. Als nummer zes nota bene, en niet als dynamische acht - de positie die hij dit seizoen doorgaans (en met wisselend succes overigens) bekleedde. De Deense middenvelder deed het wel uitstekend tegen de Buffalo’s en door zijn knappe prestatie kreeg hij veel lof van verschillende media en analisten.

ONTEMBARE AANJAGER

“Hij creëerde meer schwung. Dat had Club echt wel nodig, dat er meer beweging was”, liet Filip Joos verstaan bij Extra Time. “Hij is een betere '6' dan een '8'”, vulde Gert Verheyen aan in het praatprogramma. Ook René Vandereycken vond het een geslaagde zet om Casper Nielsen op de zes te plaatsen. “Een van de sleutelspelers bij Club Brugge was Casper Nielsen”, zei de analist in Het Nieuwsblad. “Nielsen fungeerde in zijn 'nieuwe' positie als een echte aanjager. Daarom vond ik het ook zo vreemd dat Club een speler die vorig seizoen bij de beteren van de competitie was plots op een andere positie opstelde.”



Casper Nielsen is een hardwerkende teamspeler die zich altijd ten dienste stelt voor het groter belang van de ploeg. Zijn grote mate van onverzettelijkheid combineert hij met een enorme dynamiek en een ontembare offensieve diepgang. Nielsen speelt de bal ook graag in één tijd, waardoor hij het spel kan versnellen en het tempo verhogen, en hij houdt tegelijkertijd (bijna) altijd het overzicht. Ook in de balrecuperatie speelt hij trouwens vaak in één tijd. Met Nielsen op de zes wordt er dus veel meer verticaal en directer gevoetbald in vergelijking met Raphael Onyedika op die positie.

DE WITSEL VAN CLUB BRUGGE

Iedereen staat nu op de banken dat Casper Nielsen de nieuwe vaste nummer zes moet worden, maar dat is absoluut geen zekerheid. Raphael Onyedika behoort samen met Bjorn Meijer, Hans Vanaken, Noa Lang en Tajon Buchanan tot de vijf veldspelers die het meest gebruikt worden door Scott Parker. En daar heeft de Engelse coach ook zijn redenen voor. De Nigeriaan is bijvoorbeeld erg balvast en hij lijdt zelden balverlies, zelfs zo’n 30% minder dan Nielsen. Onyedika wint ook meer duels, en op het gebied van duelkracht behoort hij zelfs tot de tien beste verdedigende middenvelder van de competitie.



Raphael Onyedika is daarnaast defensief regelmatiger dan Casper Nielsen en veel zuiverder in de passing. Maar daarover is het laatste woord zeker nog niet gezegd. De Nigeriaan haalt weliswaar een hoge passing-zuiverheid, waarmee hij zelfs in de top tien van de Jupiler Pro League staat, weliswaar door een uitermate risicoloze passing, die vooral achteruit en lateraal gaat. Het is dan ook geen toeval dat Onyedika onder zijn positionele collega’s het minst verticale passes verstuurt - en ook nog geen enkele sleutelpass -, maar in diezelfde vergelijking wel bijzonder veel passes in de breedte en achteruit.

GAAT PARKER BLIND TEN AANVAL?

Raphael Onyedika heeft dan ook de neiging om het spel te vertragen, want hij is een speler die het best gedijt in een tactiek met veel balbezit en controle. En dat terwijl Casper Nielsen een totaal ander type is als nummer zes. De Deense middenvelder denkt altijd vooruit, zowel in balbezit, balverlies als in de looplijnen. Met hem als nummer zes in de plaats van Onyedika kan Club Brugge veel aanvallender denken en dat kan Scott Parker goed gebruiken, want voorlopig is het doelpuntensaldo onder de Engelsman nog steeds negatief (12 goals voor, 13 goals tegen). Al is de Engelsman wel een adept van controlerend voetbal met een stevige defensieve basis.

LEES OOK: Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Wie moet op de zes spelen bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

17
17
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

103
103
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

47
47
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

64
64
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

111
111
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

222
222
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

142
142
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

188
188
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

383
383
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

212
212
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

552
552
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

109
109
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

209
209
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

208
208
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

142
142
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

58
58
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

151
151
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

273
273

Meer sportnieuws