Parker ongemeen hard in de aanval

door
Parker ongemeen hard in de aanval

Scott Parker wordt wel eens smalend ‘Tinkerman’ genoemd. Die term wordt vooral gebruikt in Engeland en verwijst naar een coach die bijna elke wedstrijd wijzigingen doorvoert in zijn veldbezetting en personeelsmanagement. Maar soms is Parker verplicht om te wisselen in zijn elftal. Zoals vorig weekend tegen AA Gent bijvoorbeeld, toen Raphael Onyedika niet beschikbaar was wegens ziekte. Casper Nielsen nam diens plaats in als nummer zes en hij deed het uitstekend. De grote vraag is echter of Parker bereid is om de Deense middenvelder te laten staan op de zes.


NIELSEN EEN BANK VOORUIT?

Casper Nielsen ligt niet meteen in de bovenste schuif van Scott Parker: sinds de komst van de Engelse coach schippert de Deense middenvelder tussen de bank en de basis. De 28-jarige weet niet waarom hij vaste basisspeler meer is bij Club Brugge, maar hij is vastbesloten om terug zijn waarde aan te tonen in het Jan Breydelstadion. “Ik probeer om te laten zien wat ik kan en ben er vrij zeker van dat ik nog steeds een van de beste middenvelders in de competitie ben”, zei Nielsen drie weken geleden na de wedstrijd tegen zijn ex-club Union SG, waarin hij nota bene opnieuw op de bank moest starten.



Vorig weekend kreeg Casper Nielsen eindelijk nog eens zijn kans in de startende elf van Club Brugge, maar dat was zeker niet omdat hij zelf een basisplaats afdwong. Raphael Onyedika was ziek voor de wedstrijd tegen AA Gent en daarom mocht Nielsen vorig weekend opdraven in de Brugse basiself. Als nummer zes nota bene, en niet als dynamische acht - de positie die hij dit seizoen doorgaans (en met wisselend succes overigens) bekleedde. De Deense middenvelder deed het wel uitstekend tegen de Buffalo’s en door zijn knappe prestatie kreeg hij veel lof van verschillende media en analisten.

ONTEMBARE AANJAGER

“Hij creëerde meer schwung. Dat had Club echt wel nodig, dat er meer beweging was”, liet Filip Joos verstaan bij Extra Time. “Hij is een betere '6' dan een '8'”, vulde Gert Verheyen aan in het praatprogramma. Ook René Vandereycken vond het een geslaagde zet om Casper Nielsen op de zes te plaatsen. “Een van de sleutelspelers bij Club Brugge was Casper Nielsen”, zei de analist in Het Nieuwsblad. “Nielsen fungeerde in zijn 'nieuwe' positie als een echte aanjager. Daarom vond ik het ook zo vreemd dat Club een speler die vorig seizoen bij de beteren van de competitie was plots op een andere positie opstelde.”



Casper Nielsen is een hardwerkende teamspeler die zich altijd ten dienste stelt voor het groter belang van de ploeg. Zijn grote mate van onverzettelijkheid combineert hij met een enorme dynamiek en een ontembare offensieve diepgang. Nielsen speelt de bal ook graag in één tijd, waardoor hij het spel kan versnellen en het tempo verhogen, en hij houdt tegelijkertijd (bijna) altijd het overzicht. Ook in de balrecuperatie speelt hij trouwens vaak in één tijd. Met Nielsen op de zes wordt er dus veel meer verticaal en directer gevoetbald in vergelijking met Raphael Onyedika op die positie.

DE WITSEL VAN CLUB BRUGGE

Iedereen staat nu op de banken dat Casper Nielsen de nieuwe vaste nummer zes moet worden, maar dat is absoluut geen zekerheid. Raphael Onyedika behoort samen met Bjorn Meijer, Hans Vanaken, Noa Lang en Tajon Buchanan tot de vijf veldspelers die het meest gebruikt worden door Scott Parker. En daar heeft de Engelse coach ook zijn redenen voor. De Nigeriaan is bijvoorbeeld erg balvast en hij lijdt zelden balverlies, zelfs zo’n 30% minder dan Nielsen. Onyedika wint ook meer duels, en op het gebied van duelkracht behoort hij zelfs tot de tien beste verdedigende middenvelder van de competitie.



Raphael Onyedika is daarnaast defensief regelmatiger dan Casper Nielsen en veel zuiverder in de passing. Maar daarover is het laatste woord zeker nog niet gezegd. De Nigeriaan haalt weliswaar een hoge passing-zuiverheid, waarmee hij zelfs in de top tien van de Jupiler Pro League staat, weliswaar door een uitermate risicoloze passing, die vooral achteruit en lateraal gaat. Het is dan ook geen toeval dat Onyedika onder zijn positionele collega’s het minst verticale passes verstuurt - en ook nog geen enkele sleutelpass -, maar in diezelfde vergelijking wel bijzonder veel passes in de breedte en achteruit.

GAAT PARKER BLIND TEN AANVAL?

Raphael Onyedika heeft dan ook de neiging om het spel te vertragen, want hij is een speler die het best gedijt in een tactiek met veel balbezit en controle. En dat terwijl Casper Nielsen een totaal ander type is als nummer zes. De Deense middenvelder denkt altijd vooruit, zowel in balbezit, balverlies als in de looplijnen. Met hem als nummer zes in de plaats van Onyedika kan Club Brugge veel aanvallender denken en dat kan Scott Parker goed gebruiken, want voorlopig is het doelpuntensaldo onder de Engelsman nog steeds negatief (12 goals voor, 13 goals tegen). Al is de Engelsman wel een adept van controlerend voetbal met een stevige defensieve basis.

LEES OOK: Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Wie moet op de zes spelen bij Club Brugge?

Meest recent

'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

1
1
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

88
88
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

89
89
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

48
48
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

162
162
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

313
313
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

108
108
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

247
247
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

229
229
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

132
132
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

129
129
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

90
90
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

87
87
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

429
429
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

149
149
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

47
47
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

304
304
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

372
372
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

280
280
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

347
347
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

271
271
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

522
522
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

795
795
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

559
559

Meer sportnieuws