Parker ongemeen hard in de aanval

door
Parker ongemeen hard in de aanval

Scott Parker wordt wel eens smalend ‘Tinkerman’ genoemd. Die term wordt vooral gebruikt in Engeland en verwijst naar een coach die bijna elke wedstrijd wijzigingen doorvoert in zijn veldbezetting en personeelsmanagement. Maar soms is Parker verplicht om te wisselen in zijn elftal. Zoals vorig weekend tegen AA Gent bijvoorbeeld, toen Raphael Onyedika niet beschikbaar was wegens ziekte. Casper Nielsen nam diens plaats in als nummer zes en hij deed het uitstekend. De grote vraag is echter of Parker bereid is om de Deense middenvelder te laten staan op de zes.


NIELSEN EEN BANK VOORUIT?

Casper Nielsen ligt niet meteen in de bovenste schuif van Scott Parker: sinds de komst van de Engelse coach schippert de Deense middenvelder tussen de bank en de basis. De 28-jarige weet niet waarom hij vaste basisspeler meer is bij Club Brugge, maar hij is vastbesloten om terug zijn waarde aan te tonen in het Jan Breydelstadion. “Ik probeer om te laten zien wat ik kan en ben er vrij zeker van dat ik nog steeds een van de beste middenvelders in de competitie ben”, zei Nielsen drie weken geleden na de wedstrijd tegen zijn ex-club Union SG, waarin hij nota bene opnieuw op de bank moest starten.



Vorig weekend kreeg Casper Nielsen eindelijk nog eens zijn kans in de startende elf van Club Brugge, maar dat was zeker niet omdat hij zelf een basisplaats afdwong. Raphael Onyedika was ziek voor de wedstrijd tegen AA Gent en daarom mocht Nielsen vorig weekend opdraven in de Brugse basiself. Als nummer zes nota bene, en niet als dynamische acht - de positie die hij dit seizoen doorgaans (en met wisselend succes overigens) bekleedde. De Deense middenvelder deed het wel uitstekend tegen de Buffalo’s en door zijn knappe prestatie kreeg hij veel lof van verschillende media en analisten.

ONTEMBARE AANJAGER

“Hij creëerde meer schwung. Dat had Club echt wel nodig, dat er meer beweging was”, liet Filip Joos verstaan bij Extra Time. “Hij is een betere '6' dan een '8'”, vulde Gert Verheyen aan in het praatprogramma. Ook René Vandereycken vond het een geslaagde zet om Casper Nielsen op de zes te plaatsen. “Een van de sleutelspelers bij Club Brugge was Casper Nielsen”, zei de analist in Het Nieuwsblad. “Nielsen fungeerde in zijn 'nieuwe' positie als een echte aanjager. Daarom vond ik het ook zo vreemd dat Club een speler die vorig seizoen bij de beteren van de competitie was plots op een andere positie opstelde.”



Casper Nielsen is een hardwerkende teamspeler die zich altijd ten dienste stelt voor het groter belang van de ploeg. Zijn grote mate van onverzettelijkheid combineert hij met een enorme dynamiek en een ontembare offensieve diepgang. Nielsen speelt de bal ook graag in één tijd, waardoor hij het spel kan versnellen en het tempo verhogen, en hij houdt tegelijkertijd (bijna) altijd het overzicht. Ook in de balrecuperatie speelt hij trouwens vaak in één tijd. Met Nielsen op de zes wordt er dus veel meer verticaal en directer gevoetbald in vergelijking met Raphael Onyedika op die positie.

DE WITSEL VAN CLUB BRUGGE

Iedereen staat nu op de banken dat Casper Nielsen de nieuwe vaste nummer zes moet worden, maar dat is absoluut geen zekerheid. Raphael Onyedika behoort samen met Bjorn Meijer, Hans Vanaken, Noa Lang en Tajon Buchanan tot de vijf veldspelers die het meest gebruikt worden door Scott Parker. En daar heeft de Engelse coach ook zijn redenen voor. De Nigeriaan is bijvoorbeeld erg balvast en hij lijdt zelden balverlies, zelfs zo’n 30% minder dan Nielsen. Onyedika wint ook meer duels, en op het gebied van duelkracht behoort hij zelfs tot de tien beste verdedigende middenvelder van de competitie.



Raphael Onyedika is daarnaast defensief regelmatiger dan Casper Nielsen en veel zuiverder in de passing. Maar daarover is het laatste woord zeker nog niet gezegd. De Nigeriaan haalt weliswaar een hoge passing-zuiverheid, waarmee hij zelfs in de top tien van de Jupiler Pro League staat, weliswaar door een uitermate risicoloze passing, die vooral achteruit en lateraal gaat. Het is dan ook geen toeval dat Onyedika onder zijn positionele collega’s het minst verticale passes verstuurt - en ook nog geen enkele sleutelpass -, maar in diezelfde vergelijking wel bijzonder veel passes in de breedte en achteruit.

GAAT PARKER BLIND TEN AANVAL?

Raphael Onyedika heeft dan ook de neiging om het spel te vertragen, want hij is een speler die het best gedijt in een tactiek met veel balbezit en controle. En dat terwijl Casper Nielsen een totaal ander type is als nummer zes. De Deense middenvelder denkt altijd vooruit, zowel in balbezit, balverlies als in de looplijnen. Met hem als nummer zes in de plaats van Onyedika kan Club Brugge veel aanvallender denken en dat kan Scott Parker goed gebruiken, want voorlopig is het doelpuntensaldo onder de Engelsman nog steeds negatief (12 goals voor, 13 goals tegen). Al is de Engelsman wel een adept van controlerend voetbal met een stevige defensieve basis.

LEES OOK: 'Wilmots flipt: nóg drie versterkingen voor Standard'

Trending:

'Club Brugge in rep en roer: Feyenoord meldt zich plots'
'Club Brugge in rep en roer: Feyenoord meldt zich plots'

Wie moet op de zes spelen bij Club Brugge?

Meest recent

'Toptransfer krijgt vorm: Club Brugge opent debatten'

Voorlopig zocht enkel Ferran Jutglà andere oorden op, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

172
172
'Genk heeft beet: De Condé rondt spraakmakende deal af'

Dimitri de Condé dacht deze zomer eens op zijn lauweren te kunnen rusten, maar het Head of ...

111
111
Fiasco voor Futures: Anderlecht zoekt nieuwe thuishaven

Olivier Renard is niet alleen druk in de weer met de A-kern van RSC Anderlecht, ook voor de RSCA ...

108
108
Wils vloekt: Antwerp incasseert mokerslag uit ziekenboeg

Antwerp begint straks aan een nieuw hoofdstuk. Niet met Rik De Mil of Ivan Leko, maar wel met Stef ...

201
201
'Club Brugge voegt nieuw toptarget toe aan verlanglijst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis al twee aanwinsten in huis, maar daarmee ...

224
224
'De Condé laat centen rollen: toptargets Genk bekend'

De doelstelling om iedereen aan boord te houden dreigt ijdele hoop te worden voor KRC Genk, dat ...

308
308
'Bayern klopt in eindeloze zoektocht aan bij Liverpool'

Bayern München plaatste zich zondagavond op overtuigende wijze voor de kwartfinales van het WK ...

52
52
'Club ontvangt miljoenenbod, De Cuyper verkiest nieuwe club'

De spelers van Club Brugge zijn momenteel grof wild op de transfermarkt. Jongens als Ardon ...

476
476
'Liverpool zet Premier League op stelten met vierde superaanwinst'

Liverpool FC kroonde zich afgelopen seizoen op indrukwekkende wijze tot Engelse kampioen. Maar ...

119
119
KVM kondigt 'toptransfer' aan, KVK strikt bekend gezicht

Vanaf dinsdag opent de zomermercato in België pas officieel zijn deuren. Maar de ploegen uit de ...

164
164
Triest: Charly Musonda Jr. stopt op 28ste met profvoetbal

Ooit werd hij getipt als één van de grootste talenten uit het Belgische, en bij ...

332
332
'Messi dropt enorme transferbom vlak na WK-afgang Miami'

Op het wereldkampioenschap voor clubteams werd het Inter Miami CF van Lionel Messi zondag op ...

298
298
Renard shockeert: Anderlecht krijgt nieuwe leider

Na een seizoen vol gemiste kansen en teleurstellende prestaties drukt RSC Anderlecht resoluut ...

720
720
'Club Brugge zet zinnen op peperduur Liverpool-talent'

Hans Vanaken blijft gewoon op post, maar voor het overige zal het middenveld van Club Brugge er ...

380
380
Done deal: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken

Onder leiding van Ivan Leko begint AA Gent na een teleurstellend seizoen alweer aan een nieuw ...

161
161
'Anderlecht en Club Brugge vechten om opvallende deal'

De transfermolen draait op volle toeren, want zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge wemelt het ...

369
369
'Club Brugge neemt standpunt in over vertrek Meijer'

In het zog van Ferran Jutglà ziet Club Brugge straks wellicht nog heel smaakmakers andere ...

332
332
Kassa kassa Anderlecht? 'Publiekslieveling richting exit'

Olivier Renard voert momenteel een verjongingskuur door bij RSC Anderlecht, waar zijn voorganger ...

956
956
'Here we go: Jashari geeft zelf jawoord aan AC Milan'

Club Brugge hoopte Ardon Jashari nog een jaartje langer aan boord te kunnen houden, maar dat lijkt ...

781
781
‘Anderlecht gelinkt aan ex-topper JPL’

RSC Anderlecht wordt met héél veel spelers in verband gebracht. Paars-Wit zal echter ...

395
395
Rednic dolgelukkig: "Zij zijn op weg naar Standard"

Standard was al heel erg actief op de transfermarkt. De Rouches zijn allerminst klaar en Marc ...

565
565
'Club Brugge in rep en roer: Feyenoord meldt zich plots'

De spelers van Club Brugge zijn zéér gegeerd. De afgelopen weken gonst het van de ...

952
952
Anderlecht slaat toe: "Ajax heeft die kans laten liggen"

RSC Anderlecht stelt weldra Enric Llansana voor als nieuwe middenvelder. De 24-jarige Nederlander ...

756
756
KV Kortrijk ziet smaakmaker alsnog definitief vertrekken

Uitgaand transfernieuws bij KV Kortrijk. De Kerels hebben vandaag een van hun smaakmakers van de ...

130
130
Heeft PSV na mislopen Debast nu wel succes bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er nog heel wat volk moeten vertrekken. Eén van de jongens die quasi ...

669
669

Meer sportnieuws