TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hebben ze nog niet al te veel plezier beleefd aan Roman Yaremchuk, die in de zomer voor een recordbedrag van 16 miljoen euro overkwam van Benfica. Die transfersom zou bovendien alleen maar oplopen, want de Portugezen zouden intussen nog eens 1 miljoen euro aan bonussen ontvangen hebben. Daar zou in de toekomst nog eens 2 miljoen bij kunnen komen, terwijl ze ook over een doorverkooppercentage van 10 procent beschikken als Yaremchuk voor minstens 10 miljoen euro Club zou verlaten.



Anderlecht investeerde in de zomer dan weer stevig in de komst van Amadou Diawara. De details van die transfer zijn inmiddels ook uitgelekt. De middenvelder zou bij de grootverdieners van Paars-Wit horen, dat bovendien geen winst op hem lijkt te zullen kunnen maken. Bij een doorverkoop moet het immers 50 procent van de transfersom afstaan aan zijn vorige club AS Roma.

BUITENLAND

Het lijkt inmiddels duidelijk te zijn waar de toekomst van Dries Mertens ligt. De Rode Duivel maakte in de zomer de overstap naar Galatasaray en doet het daar zeker niet onaardig. De Turkse topclub zou dan ook tevreden zijn over de inbreng van de 35-jarige aanvaller en daarom eerstdaags bekendmaken dat Mertens ook volgend seizoen nog in Istanboel zal blijven.



Voor een aantal andere Rode Duivels zou er in de zomer wel een transfer kunnen komen. De toekomst van Romelu Lukaku is bijvoorbeeld nog hoogst onzeker. Een opmerkelijke optie zou zich nu aandienen voor de spits, want hij wordt nu gelinkt aan een overstap naar Real Madrid. De Koninklijke is dringend op zoek naar een spits en Lukaku staat op hun lijstje. De eerste keuze is hij echter niet, dat zou Dusan Vlahovic (Juventus) zijn.

Ook Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen maken. Spaanse media verwachten dat de rechtsachter in de zomer voor FC Barcelona gaat tekenen. Hij gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Borussia Dortmund en lijkt er ook geen titularis meer te zijn, waardoor Barça een opening ziet om hem voor een zacht prijsje over te nemen. Zijn ervaring en polyvalentie zijn bovendien extra troeven voor de Catalanen.



Aleksandar Mitrovic is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Fulham en dat zou de ex-spits van Anderlecht in de zomer een fraaie transfer kunnen opleveren. Niemand minder dan Chelsea zou een poging willen wagen om hem binnen te halen. Het ontbreekt de Blues momenteel aan een echte spits en dat euvel zouden ze snel willen verhelpen. Ook Victor Osimhen (Napoli) is een optie, maar Mitrovic valt wel een pak goedkoper uit.

LEES OOK: Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Zou Meunier een aanwinst zijn voor Barça?

Meest recent

Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

11
11
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

30
30
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

181
181
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

282
282
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

295
295
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

153
153
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

399
399
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

306
306
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

46
46
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

101
101
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

215
215
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

42
42
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

113
113
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

173
173
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

156
156
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

174
174
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

98
98
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

175
175
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

56
56
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

358
358
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

426
426
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

212
212
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

92
92
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

387
387
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

315
315

Meer sportnieuws