TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

491 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hebben ze nog niet al te veel plezier beleefd aan Roman Yaremchuk, die in de zomer voor een recordbedrag van 16 miljoen euro overkwam van Benfica. Die transfersom zou bovendien alleen maar oplopen, want de Portugezen zouden intussen nog eens 1 miljoen euro aan bonussen ontvangen hebben. Daar zou in de toekomst nog eens 2 miljoen bij kunnen komen, terwijl ze ook over een doorverkooppercentage van 10 procent beschikken als Yaremchuk voor minstens 10 miljoen euro Club zou verlaten.



Anderlecht investeerde in de zomer dan weer stevig in de komst van Amadou Diawara. De details van die transfer zijn inmiddels ook uitgelekt. De middenvelder zou bij de grootverdieners van Paars-Wit horen, dat bovendien geen winst op hem lijkt te zullen kunnen maken. Bij een doorverkoop moet het immers 50 procent van de transfersom afstaan aan zijn vorige club AS Roma.

BUITENLAND

Het lijkt inmiddels duidelijk te zijn waar de toekomst van Dries Mertens ligt. De Rode Duivel maakte in de zomer de overstap naar Galatasaray en doet het daar zeker niet onaardig. De Turkse topclub zou dan ook tevreden zijn over de inbreng van de 35-jarige aanvaller en daarom eerstdaags bekendmaken dat Mertens ook volgend seizoen nog in Istanboel zal blijven.



Voor een aantal andere Rode Duivels zou er in de zomer wel een transfer kunnen komen. De toekomst van Romelu Lukaku is bijvoorbeeld nog hoogst onzeker. Een opmerkelijke optie zou zich nu aandienen voor de spits, want hij wordt nu gelinkt aan een overstap naar Real Madrid. De Koninklijke is dringend op zoek naar een spits en Lukaku staat op hun lijstje. De eerste keuze is hij echter niet, dat zou Dusan Vlahovic (Juventus) zijn.

Ook Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen maken. Spaanse media verwachten dat de rechtsachter in de zomer voor FC Barcelona gaat tekenen. Hij gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Borussia Dortmund en lijkt er ook geen titularis meer te zijn, waardoor Barça een opening ziet om hem voor een zacht prijsje over te nemen. Zijn ervaring en polyvalentie zijn bovendien extra troeven voor de Catalanen.



Aleksandar Mitrovic is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Fulham en dat zou de ex-spits van Anderlecht in de zomer een fraaie transfer kunnen opleveren. Niemand minder dan Chelsea zou een poging willen wagen om hem binnen te halen. Het ontbreekt de Blues momenteel aan een echte spits en dat euvel zouden ze snel willen verhelpen. Ook Victor Osimhen (Napoli) is een optie, maar Mitrovic valt wel een pak goedkoper uit.

LEES OOK: Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Zou Meunier een aanwinst zijn voor Barça?

Meest recent

'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

2
2
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

12
12
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

101
101
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

19
19
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

201
201
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

462
462
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

86
86
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

76
76
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

238
238
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

89
89
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

35
35
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

72
72
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

167
167
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

324
324
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

201
201
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

43
43
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

384
384
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

507
507
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

406
406
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

769
769
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

276
276
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

382
382
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

185
185

Meer sportnieuws