TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hebben ze nog niet al te veel plezier beleefd aan Roman Yaremchuk, die in de zomer voor een recordbedrag van 16 miljoen euro overkwam van Benfica. Die transfersom zou bovendien alleen maar oplopen, want de Portugezen zouden intussen nog eens 1 miljoen euro aan bonussen ontvangen hebben. Daar zou in de toekomst nog eens 2 miljoen bij kunnen komen, terwijl ze ook over een doorverkooppercentage van 10 procent beschikken als Yaremchuk voor minstens 10 miljoen euro Club zou verlaten.



Anderlecht investeerde in de zomer dan weer stevig in de komst van Amadou Diawara. De details van die transfer zijn inmiddels ook uitgelekt. De middenvelder zou bij de grootverdieners van Paars-Wit horen, dat bovendien geen winst op hem lijkt te zullen kunnen maken. Bij een doorverkoop moet het immers 50 procent van de transfersom afstaan aan zijn vorige club AS Roma.

BUITENLAND

Het lijkt inmiddels duidelijk te zijn waar de toekomst van Dries Mertens ligt. De Rode Duivel maakte in de zomer de overstap naar Galatasaray en doet het daar zeker niet onaardig. De Turkse topclub zou dan ook tevreden zijn over de inbreng van de 35-jarige aanvaller en daarom eerstdaags bekendmaken dat Mertens ook volgend seizoen nog in Istanboel zal blijven.



Voor een aantal andere Rode Duivels zou er in de zomer wel een transfer kunnen komen. De toekomst van Romelu Lukaku is bijvoorbeeld nog hoogst onzeker. Een opmerkelijke optie zou zich nu aandienen voor de spits, want hij wordt nu gelinkt aan een overstap naar Real Madrid. De Koninklijke is dringend op zoek naar een spits en Lukaku staat op hun lijstje. De eerste keuze is hij echter niet, dat zou Dusan Vlahovic (Juventus) zijn.

Ook Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen maken. Spaanse media verwachten dat de rechtsachter in de zomer voor FC Barcelona gaat tekenen. Hij gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Borussia Dortmund en lijkt er ook geen titularis meer te zijn, waardoor Barça een opening ziet om hem voor een zacht prijsje over te nemen. Zijn ervaring en polyvalentie zijn bovendien extra troeven voor de Catalanen.



Aleksandar Mitrovic is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Fulham en dat zou de ex-spits van Anderlecht in de zomer een fraaie transfer kunnen opleveren. Niemand minder dan Chelsea zou een poging willen wagen om hem binnen te halen. Het ontbreekt de Blues momenteel aan een echte spits en dat euvel zouden ze snel willen verhelpen. Ook Victor Osimhen (Napoli) is een optie, maar Mitrovic valt wel een pak goedkoper uit.

LEES OOK: 'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

Zou Meunier een aanwinst zijn voor Barça?

Meest recent

Rode Duivel stuurde Anderlecht wandelen

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

15
15
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met Engelse knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

65
65
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

118
118
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

205
205
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

70
70
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

62
62
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

347
347
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

90
90
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

123
123
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

290
290
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

214
214
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

202
202
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

203
203
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

70
70
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

102
102
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

170
170
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

130
130
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

573
573
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

335
335
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

76
76
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

147
147
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

384
384
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

512
512

Meer sportnieuws