TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hebben ze nog niet al te veel plezier beleefd aan Roman Yaremchuk, die in de zomer voor een recordbedrag van 16 miljoen euro overkwam van Benfica. Die transfersom zou bovendien alleen maar oplopen, want de Portugezen zouden intussen nog eens 1 miljoen euro aan bonussen ontvangen hebben. Daar zou in de toekomst nog eens 2 miljoen bij kunnen komen, terwijl ze ook over een doorverkooppercentage van 10 procent beschikken als Yaremchuk voor minstens 10 miljoen euro Club zou verlaten.



Anderlecht investeerde in de zomer dan weer stevig in de komst van Amadou Diawara. De details van die transfer zijn inmiddels ook uitgelekt. De middenvelder zou bij de grootverdieners van Paars-Wit horen, dat bovendien geen winst op hem lijkt te zullen kunnen maken. Bij een doorverkoop moet het immers 50 procent van de transfersom afstaan aan zijn vorige club AS Roma.

BUITENLAND

Het lijkt inmiddels duidelijk te zijn waar de toekomst van Dries Mertens ligt. De Rode Duivel maakte in de zomer de overstap naar Galatasaray en doet het daar zeker niet onaardig. De Turkse topclub zou dan ook tevreden zijn over de inbreng van de 35-jarige aanvaller en daarom eerstdaags bekendmaken dat Mertens ook volgend seizoen nog in Istanboel zal blijven.



Voor een aantal andere Rode Duivels zou er in de zomer wel een transfer kunnen komen. De toekomst van Romelu Lukaku is bijvoorbeeld nog hoogst onzeker. Een opmerkelijke optie zou zich nu aandienen voor de spits, want hij wordt nu gelinkt aan een overstap naar Real Madrid. De Koninklijke is dringend op zoek naar een spits en Lukaku staat op hun lijstje. De eerste keuze is hij echter niet, dat zou Dusan Vlahovic (Juventus) zijn.

Ook Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen maken. Spaanse media verwachten dat de rechtsachter in de zomer voor FC Barcelona gaat tekenen. Hij gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Borussia Dortmund en lijkt er ook geen titularis meer te zijn, waardoor Barça een opening ziet om hem voor een zacht prijsje over te nemen. Zijn ervaring en polyvalentie zijn bovendien extra troeven voor de Catalanen.



Aleksandar Mitrovic is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Fulham en dat zou de ex-spits van Anderlecht in de zomer een fraaie transfer kunnen opleveren. Niemand minder dan Chelsea zou een poging willen wagen om hem binnen te halen. Het ontbreekt de Blues momenteel aan een echte spits en dat euvel zouden ze snel willen verhelpen. Ook Victor Osimhen (Napoli) is een optie, maar Mitrovic valt wel een pak goedkoper uit.

LEES OOK: De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Zou Meunier een aanwinst zijn voor Barça?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

55
55
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

209
209
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

172
172
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

286
286
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

358
358
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

95
95
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

935
935
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

791
791
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

733
733
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

494
494
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws