TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

491 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Toekomst Mertens duidelijk, Barça haalt Duivel'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hebben ze nog niet al te veel plezier beleefd aan Roman Yaremchuk, die in de zomer voor een recordbedrag van 16 miljoen euro overkwam van Benfica. Die transfersom zou bovendien alleen maar oplopen, want de Portugezen zouden intussen nog eens 1 miljoen euro aan bonussen ontvangen hebben. Daar zou in de toekomst nog eens 2 miljoen bij kunnen komen, terwijl ze ook over een doorverkooppercentage van 10 procent beschikken als Yaremchuk voor minstens 10 miljoen euro Club zou verlaten.



Anderlecht investeerde in de zomer dan weer stevig in de komst van Amadou Diawara. De details van die transfer zijn inmiddels ook uitgelekt. De middenvelder zou bij de grootverdieners van Paars-Wit horen, dat bovendien geen winst op hem lijkt te zullen kunnen maken. Bij een doorverkoop moet het immers 50 procent van de transfersom afstaan aan zijn vorige club AS Roma.

BUITENLAND

Het lijkt inmiddels duidelijk te zijn waar de toekomst van Dries Mertens ligt. De Rode Duivel maakte in de zomer de overstap naar Galatasaray en doet het daar zeker niet onaardig. De Turkse topclub zou dan ook tevreden zijn over de inbreng van de 35-jarige aanvaller en daarom eerstdaags bekendmaken dat Mertens ook volgend seizoen nog in Istanboel zal blijven.



Voor een aantal andere Rode Duivels zou er in de zomer wel een transfer kunnen komen. De toekomst van Romelu Lukaku is bijvoorbeeld nog hoogst onzeker. Een opmerkelijke optie zou zich nu aandienen voor de spits, want hij wordt nu gelinkt aan een overstap naar Real Madrid. De Koninklijke is dringend op zoek naar een spits en Lukaku staat op hun lijstje. De eerste keuze is hij echter niet, dat zou Dusan Vlahovic (Juventus) zijn.

Ook Thomas Meunier zou weleens een droomtransfer kunnen maken. Spaanse media verwachten dat de rechtsachter in de zomer voor FC Barcelona gaat tekenen. Hij gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Borussia Dortmund en lijkt er ook geen titularis meer te zijn, waardoor Barça een opening ziet om hem voor een zacht prijsje over te nemen. Zijn ervaring en polyvalentie zijn bovendien extra troeven voor de Catalanen.



Aleksandar Mitrovic is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Fulham en dat zou de ex-spits van Anderlecht in de zomer een fraaie transfer kunnen opleveren. Niemand minder dan Chelsea zou een poging willen wagen om hem binnen te halen. Het ontbreekt de Blues momenteel aan een echte spits en dat euvel zouden ze snel willen verhelpen. Ook Victor Osimhen (Napoli) is een optie, maar Mitrovic valt wel een pak goedkoper uit.

LEES OOK: Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Zou Meunier een aanwinst zijn voor Barça?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

19
19
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

14
14
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

121
121
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

97
97
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

28
28
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

296
296
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

124
124
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

396
396
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

50
50
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

101
101
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

304
304
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

648
648
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

479
479
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

141
141
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1047
1047
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

173
173
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

75
75
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

638
638
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

240
240
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

501
501
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

244
244
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

272
272
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1233
1233
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

628
628

Meer sportnieuws