Lille geeft jonge Belg na stormachtige ontwikkeling profcontract

88 stemmen
Lille geeft jonge Belg na stormachtige ontwikkeling profcontract

Lille lanceerde de voorbije jaren heel wat Belgische spelers, met Kevin Mirallas, Eden Hazard en Divock Origi als bekendste namen. Er zitten momenteel nog een aantal jonge talenten klaar in de wachtkamer bij de Noord-Franse topclub, want in hun B-ploeg spelen momenteel twee jeugdinternationals. Eén van hen wordt beloond voor zijn stormachtige ontwikkeling.


Lille maakte dinsdag immers bekend dat Lucas Mbamba zijn handtekening gezet heeft onder een eerste profcontract. De 16-jarige rechtsachter is de jongere broer van Noah Mbamba, die tegenwoordig actief is bij Bayer Leverkusen. Net als zijn broer speelde Mbamba in de jeugdopleidingen van KRC Genk en Club Brugge, waar Lille hem vorige zomer ging wegplukken.

Aanvankelijk was het de bedoeling dat Mbamba in Lille zou aansluiten bij de U17, maar hij ontwikkelde zich zo goed dat hij snel doorgeschoven werd naar de U19. Van daaruit ging het vrijwel meteen naar het B-elftal, voor wie hij intussen al elf wedstrijden in de National 3, het vijfde niveau in Frankrijk, gespeeld heeft. Mbamba, die ook Belgisch jeugdinternational is bij de U16, kreeg als beloning een contrac tot 2025 voorgeschoteld.

"We zijn heel blij dat Lucas zijn eerste profcontract getekend heeft", reageert Lille-voorzitter Olivier Létang. "Hij is één van de jongens in onze opleiding die een groot potentieel hebben en iedereen binnen de club zal dat helpen ontwikkelen, zodat hij op termijn kan aansluiten bij de A-kern. Dit is een nieuwe stap in zijn ontwikkeling."


LEES OOK: 'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

Zal hij ook doorbreken bij Lille?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

97
97
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

78
78
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

144
144
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

199
199
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

624
624
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

683
683
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

362
362
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

235
235
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws