'Club Brugge krijgt helpende hand in stadiondossier'

door
'Club Brugge krijgt helpende hand in stadiondossier'

Club Brugge aast al jaren vruchteloos op een nieuw stadion. Blauw-Zwart kreeg onlangs slecht nieuws toen bekend raakte dat de omgevingsvergunning vernietigd werd door de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Daardoor is Club weer bij af.


Er zouden problemen geweest zijn met de parkeergelegenheid en het mobiliteitsplan in het dossier. Club zag zo jaren van werk teniet gedaan, terwijl een nieuw stadion echt wel nodig is. Het Jan Breydel-stadion is sterk verouderd en nu en dan lekken foto's uit over de erbarmelijke staat van de voetbaltempel. Toch krijgt de regerende landskampioen nu mogelijk een helpende hand van de stad Brugge, die het nieuwe stadion vergund wil krijgen.

"We zijn ermee bezig om de verordening deels aan te passen. In de eindfase, binnen de vijf maanden, komt dit dossier naar de gemeenteraad", wordt gemeenteraadslid Franky Demon (CD&V) geciteerd bij Het Nieuwsblad. Club Brugge moet het mobiliteitsplan aanpassen en daarna zal de bal in het kamp komen te liggen van Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir. "Het komt erop aan dat er een nieuwe beslissing wordt genomen die beter gemotiveerd zal zijn", voegde Brugs burgemeester Dirk De Fauw eraan toe.

BART VERHAEGHE
Club-voorzitter Bart Verhaeghe hoopt het dossier terug op de rails te krijgen. De sterke man van de Bruggelingen was een tijdje geleden keihard na de vernietiging van de omgevingsvergunning. "Er gebeurt niets meer in Vlaanderen. Niet enkel ons voetbalstadion staat stil, maar heel veel zaken. Ik kijk met steeds vreemdere ogen naar dit land. België mist ambitie, positiviteit en kracht vooruit. Moed en durf worden in deze samenleving afgestraft. Maar ik weiger mij daar bij neer te leggen. We gaan ons best doen dat het stadion in orde komt", werd Verhaeghe geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Zal het stadion er binnen afzienbare tijd komen?

Meest recent

Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

1
1
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

18
18
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

66
66
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

31
31
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

200
200
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

240
240
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

149
149
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

428
428
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

148
148
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

277
277
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

73
73
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

97
97
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

212
212
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

110
110
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

172
172
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

108
108
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

296
296
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

79
79
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

291
291
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

260
260
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

145
145
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

68
68
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

147
147

Meer sportnieuws