'Club Brugge krijgt helpende hand in stadiondossier'

door
'Club Brugge krijgt helpende hand in stadiondossier'

Club Brugge aast al jaren vruchteloos op een nieuw stadion. Blauw-Zwart kreeg onlangs slecht nieuws toen bekend raakte dat de omgevingsvergunning vernietigd werd door de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Daardoor is Club weer bij af.


Er zouden problemen geweest zijn met de parkeergelegenheid en het mobiliteitsplan in het dossier. Club zag zo jaren van werk teniet gedaan, terwijl een nieuw stadion echt wel nodig is. Het Jan Breydel-stadion is sterk verouderd en nu en dan lekken foto's uit over de erbarmelijke staat van de voetbaltempel. Toch krijgt de regerende landskampioen nu mogelijk een helpende hand van de stad Brugge, die het nieuwe stadion vergund wil krijgen.

"We zijn ermee bezig om de verordening deels aan te passen. In de eindfase, binnen de vijf maanden, komt dit dossier naar de gemeenteraad", wordt gemeenteraadslid Franky Demon (CD&V) geciteerd bij Het Nieuwsblad. Club Brugge moet het mobiliteitsplan aanpassen en daarna zal de bal in het kamp komen te liggen van Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir. "Het komt erop aan dat er een nieuwe beslissing wordt genomen die beter gemotiveerd zal zijn", voegde Brugs burgemeester Dirk De Fauw eraan toe.

BART VERHAEGHE
Club-voorzitter Bart Verhaeghe hoopt het dossier terug op de rails te krijgen. De sterke man van de Bruggelingen was een tijdje geleden keihard na de vernietiging van de omgevingsvergunning. "Er gebeurt niets meer in Vlaanderen. Niet enkel ons voetbalstadion staat stil, maar heel veel zaken. Ik kijk met steeds vreemdere ogen naar dit land. België mist ambitie, positiviteit en kracht vooruit. Moed en durf worden in deze samenleving afgestraft. Maar ik weiger mij daar bij neer te leggen. We gaan ons best doen dat het stadion in orde komt", werd Verhaeghe geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Zal het stadion er binnen afzienbare tijd komen?

Meest recent

Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

9
9
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

135
135
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

105
105
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

209
209
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

43
43
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

117
117
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

52
52
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

134
134
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

132
132
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

193
193
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

178
178
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

329
329
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

166
166
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

163
163
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

223
223
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

330
330
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

170
170
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

115
115
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

418
418
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

239
239
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

518
518
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

89
89
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

94
94
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

59
59
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

250
250

Meer sportnieuws