'Club Brugge krijgt helpende hand in stadiondossier'

door
'Club Brugge krijgt helpende hand in stadiondossier'

Club Brugge aast al jaren vruchteloos op een nieuw stadion. Blauw-Zwart kreeg onlangs slecht nieuws toen bekend raakte dat de omgevingsvergunning vernietigd werd door de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Daardoor is Club weer bij af.


Er zouden problemen geweest zijn met de parkeergelegenheid en het mobiliteitsplan in het dossier. Club zag zo jaren van werk teniet gedaan, terwijl een nieuw stadion echt wel nodig is. Het Jan Breydel-stadion is sterk verouderd en nu en dan lekken foto's uit over de erbarmelijke staat van de voetbaltempel. Toch krijgt de regerende landskampioen nu mogelijk een helpende hand van de stad Brugge, die het nieuwe stadion vergund wil krijgen.

"We zijn ermee bezig om de verordening deels aan te passen. In de eindfase, binnen de vijf maanden, komt dit dossier naar de gemeenteraad", wordt gemeenteraadslid Franky Demon (CD&V) geciteerd bij Het Nieuwsblad. Club Brugge moet het mobiliteitsplan aanpassen en daarna zal de bal in het kamp komen te liggen van Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir. "Het komt erop aan dat er een nieuwe beslissing wordt genomen die beter gemotiveerd zal zijn", voegde Brugs burgemeester Dirk De Fauw eraan toe.

BART VERHAEGHE
Club-voorzitter Bart Verhaeghe hoopt het dossier terug op de rails te krijgen. De sterke man van de Bruggelingen was een tijdje geleden keihard na de vernietiging van de omgevingsvergunning. "Er gebeurt niets meer in Vlaanderen. Niet enkel ons voetbalstadion staat stil, maar heel veel zaken. Ik kijk met steeds vreemdere ogen naar dit land. België mist ambitie, positiviteit en kracht vooruit. Moed en durf worden in deze samenleving afgestraft. Maar ik weiger mij daar bij neer te leggen. We gaan ons best doen dat het stadion in orde komt", werd Verhaeghe geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Zal het stadion er binnen afzienbare tijd komen?

Meest recent

KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

5
5
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

59
59
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

29
29
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

123
123
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

58
58
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

57
57
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

117
117
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

170
170
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

429
429
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

96
96
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

61
61
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

155
155
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

559
559
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

173
173
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

224
224
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

792
792
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

347
347
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

128
128
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

141
141
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

158
158
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

58
58
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1451
1451
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

68
68
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

744
744

Meer sportnieuws