Pro League trekt duidelijke streep door deelname Super League

201 stemmen
Pro League trekt duidelijke streep door deelname Super League

De afgelopen weken stak een nieuwe vorm van de Super League, het idee voor een nieuwe Europese voetbalcompetitie, opnieuw de kop op. Enkele grootmachten zouden vast lid worden van de nieuwe competitie, zonder enige vorm van promotie of degradatie. De Belgische Pro League nam alvast een duidelijk standpunt in. 


Lorin Parys, de voorzitter van de Pro League, wil niets afweten van de Super League. Volgens de voormalige politicus druisen de waarden en normen van het nieuwe competitieformat in tegen alles waar de Belgische clubs voor staan. "Voor mij bestaat er een heilig principe in een competitievorm, zelfs op Europees vlak: ze moet open zijn", aldus Parys in een interview met het Waalse L'Avenir. 

Een duidelijk antwoord dus van de CEO van de Pro League. De Super League werd in het leven geroepen door ploegen als Juventus, Manchester United en Real Madrid. De competitie zou gespeeld worden met twintig Europese topclubs, die het in twee poules van tien tegen mekaar opnemen. De top vier uit elke groep zou dan doorstoten naar knock-out-fase. 

VAST BENOEMD
Maar vijftien van de twintig teams zouden vast benoemd worden. Zij zouden zich dus verzekeren van deelname, ongeacht of ze degraderen of promoveren. Er zouden maar vijf ploegen veranderen elk jaar. Voorstanders van het nieuwe format lieten al optekenen dat ze nog steeds zouden deelnemen aan hun nationale competities, maar verstek zouden laten gaan aan bijvoorbeeld de Champions League en de Europa League. 

Wat vind jij van de Super League?

Meest recent

Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

5
5
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

32
32
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

17
17
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

135
135
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

379
379
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

217
217
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

92
92
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

50
50
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

83
83
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

906
906
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

66
66
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

43
43
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

854
854
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

348
348
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

260
260
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

665
665
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

705
705
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

602
602
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

178
178
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

58
58
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

163
163
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

849
849
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89

Meer sportnieuws