Pro League trekt duidelijke streep door deelname Super League

door
Pro League trekt duidelijke streep door deelname Super League

De afgelopen weken stak een nieuwe vorm van de Super League, het idee voor een nieuwe Europese voetbalcompetitie, opnieuw de kop op. Enkele grootmachten zouden vast lid worden van de nieuwe competitie, zonder enige vorm van promotie of degradatie. De Belgische Pro League nam alvast een duidelijk standpunt in. 


Lorin Parys, de voorzitter van de Pro League, wil niets afweten van de Super League. Volgens de voormalige politicus druisen de waarden en normen van het nieuwe competitieformat in tegen alles waar de Belgische clubs voor staan. "Voor mij bestaat er een heilig principe in een competitievorm, zelfs op Europees vlak: ze moet open zijn", aldus Parys in een interview met het Waalse L'Avenir. 

Een duidelijk antwoord dus van de CEO van de Pro League. De Super League werd in het leven geroepen door ploegen als Juventus, Manchester United en Real Madrid. De competitie zou gespeeld worden met twintig Europese topclubs, die het in twee poules van tien tegen mekaar opnemen. De top vier uit elke groep zou dan doorstoten naar knock-out-fase. 

VAST BENOEMD
Maar vijftien van de twintig teams zouden vast benoemd worden. Zij zouden zich dus verzekeren van deelname, ongeacht of ze degraderen of promoveren. Er zouden maar vijf ploegen veranderen elk jaar. Voorstanders van het nieuwe format lieten al optekenen dat ze nog steeds zouden deelnemen aan hun nationale competities, maar verstek zouden laten gaan aan bijvoorbeeld de Champions League en de Europa League. 

LEES OOK: Waanzin: JPL-clubs verdienen dit enorme bedrag op mercato

Wat vind jij van de Super League?

Meest recent

Voor deze Unionist wordt openingsmatch in CL extra speciaal

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

1
1
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

112
112
'Om deze reden verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

43
43
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

67
67
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

210
210
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

79
79
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

238
238
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

620
620
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

185
185
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

573
573
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

332
332
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

372
372
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

253
253
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

379
379
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

189
189
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

561
561
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

535
535
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

402
402
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1828
1828
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

414
414
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

162
162
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

429
429
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

766
766
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

605
605

Meer sportnieuws