Analist verdedigt RSCA-speler: "Slachtoffer van zijn goed karakakter"

door
Analist verdedigt RSCA-speler:

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag 2-2 gelijk in eigen huis tegen Standard Luik. De Brusselaars konden de afgelopen weken opnieuw rekenen op de kunsten van Killian Sardella, maar de rechtervleugelverdediger kreeg na de Clasico opnieuw heel wat kritiek te verwerken. 


Sardella, nog steeds maar amper 20 jaar oud, lag aan de basis van het eerste tegendoelpunt van Paars-Wit nadat hij zich in de luren liet leggen door Balikwisha. Even later maakte hij ook op ongelukkige wijze de gelijkmaker voor Standard via een own goal. De jonge Belg is opgeleid als centrale verdediger, maar moet momenteel post vatten op links. "Hij speelt met een oneerlijke last op zijn schouders in Anderlecht", analyseerde Alex Teklak in La Dernière Heure. 

"In zijn verloren duel met Balikwisha is zijn houding gekoppeld aan zijn motorische voorkeuren. Het is moeilijk als rechtsvoetige op de linkerkant", ging Teklak, die zelf nog speelde als verdediger, verder. "Voor mij is Sardella het slachtoffer van zijn veelzijdigheid en goede karakter. De coach moet hem nu steunen. Hij had de linksvoetige N'Diaye kunnen opstellen, maar hij heeft een positioneringsprobleem in een viermansdefensie. Ik begrijp dat Riemer de voorkeur geeft aan Sardella."

LASTIG SCHEMA
Ook dit weekend staat Anderlecht weer voor een moeilijke opdracht. De Brusselaars trekken naar de Ghelamco Arena om er KAA Gent te bekampen. De Buffalo's staan op de vijfde plaats in de Belgische competitie en moeten winnen om opnieuw aansluiting te vinden met de top vier van het klassement. 

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

Ben jij het eens met Teklak?

Meest recent

Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

21
21
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

23
23
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

63
63
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

60
60
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

22
22
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

86
86
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

160
160
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

215
215
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

111
111
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

24
24
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

353
353
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

67
67
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

181
181
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

105
105
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

75
75
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

71
71
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

98
98
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

93
93
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

161
161
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

172
172
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

92
92
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

265
265
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

75
75
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

91
91
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

575
575

Meer sportnieuws