Analist verdedigt RSCA-speler: "Slachtoffer van zijn goed karakakter"

door
Analist verdedigt RSCA-speler:

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag 2-2 gelijk in eigen huis tegen Standard Luik. De Brusselaars konden de afgelopen weken opnieuw rekenen op de kunsten van Killian Sardella, maar de rechtervleugelverdediger kreeg na de Clasico opnieuw heel wat kritiek te verwerken. 


Sardella, nog steeds maar amper 20 jaar oud, lag aan de basis van het eerste tegendoelpunt van Paars-Wit nadat hij zich in de luren liet leggen door Balikwisha. Even later maakte hij ook op ongelukkige wijze de gelijkmaker voor Standard via een own goal. De jonge Belg is opgeleid als centrale verdediger, maar moet momenteel post vatten op links. "Hij speelt met een oneerlijke last op zijn schouders in Anderlecht", analyseerde Alex Teklak in La Dernière Heure. 

"In zijn verloren duel met Balikwisha is zijn houding gekoppeld aan zijn motorische voorkeuren. Het is moeilijk als rechtsvoetige op de linkerkant", ging Teklak, die zelf nog speelde als verdediger, verder. "Voor mij is Sardella het slachtoffer van zijn veelzijdigheid en goede karakter. De coach moet hem nu steunen. Hij had de linksvoetige N'Diaye kunnen opstellen, maar hij heeft een positioneringsprobleem in een viermansdefensie. Ik begrijp dat Riemer de voorkeur geeft aan Sardella."

LASTIG SCHEMA
Ook dit weekend staat Anderlecht weer voor een moeilijke opdracht. De Brusselaars trekken naar de Ghelamco Arena om er KAA Gent te bekampen. De Buffalo's staan op de vijfde plaats in de Belgische competitie en moeten winnen om opnieuw aansluiting te vinden met de top vier van het klassement. 

LEES OOK: Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

Ben jij het eens met Teklak?

Meest recent

'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

72
72
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

121
121
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

120
120
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

74
74
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

45
45
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

443
443
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

269
269
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

257
257
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

331
331
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

192
192
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

165
165
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

299
299
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

756
756
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

255
255
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

203
203
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

111
111
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

176
176
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

82
82
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

291
291
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1047
1047
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

341
341
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

357
357
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

101
101
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

527
527

Meer sportnieuws