Analist verdedigt RSCA-speler: "Slachtoffer van zijn goed karakakter"

door
Analist verdedigt RSCA-speler:

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag 2-2 gelijk in eigen huis tegen Standard Luik. De Brusselaars konden de afgelopen weken opnieuw rekenen op de kunsten van Killian Sardella, maar de rechtervleugelverdediger kreeg na de Clasico opnieuw heel wat kritiek te verwerken. 


Sardella, nog steeds maar amper 20 jaar oud, lag aan de basis van het eerste tegendoelpunt van Paars-Wit nadat hij zich in de luren liet leggen door Balikwisha. Even later maakte hij ook op ongelukkige wijze de gelijkmaker voor Standard via een own goal. De jonge Belg is opgeleid als centrale verdediger, maar moet momenteel post vatten op links. "Hij speelt met een oneerlijke last op zijn schouders in Anderlecht", analyseerde Alex Teklak in La Dernière Heure. 

"In zijn verloren duel met Balikwisha is zijn houding gekoppeld aan zijn motorische voorkeuren. Het is moeilijk als rechtsvoetige op de linkerkant", ging Teklak, die zelf nog speelde als verdediger, verder. "Voor mij is Sardella het slachtoffer van zijn veelzijdigheid en goede karakter. De coach moet hem nu steunen. Hij had de linksvoetige N'Diaye kunnen opstellen, maar hij heeft een positioneringsprobleem in een viermansdefensie. Ik begrijp dat Riemer de voorkeur geeft aan Sardella."

LASTIG SCHEMA
Ook dit weekend staat Anderlecht weer voor een moeilijke opdracht. De Brusselaars trekken naar de Ghelamco Arena om er KAA Gent te bekampen. De Buffalo's staan op de vijfde plaats in de Belgische competitie en moeten winnen om opnieuw aansluiting te vinden met de top vier van het klassement. 

Ben jij het eens met Teklak?

Meest recent

Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

46
46
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

70
70
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

12
12
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

31
31
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

67
67
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

37
37
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

75
75
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

407
407
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

114
114
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

85
85
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

240
240
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

267
267
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

205
205
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

239
239
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

622
622
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

388
388
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

326
326
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

334
334
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

239
239
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

344
344
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

290
290
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

593
593
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

663
663
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

445
445
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

611
611

Meer sportnieuws