FIFA Awards: Lionel Messi bekroond tot beste speler van 2022

door
FIFA Awards: Lionel Messi bekroond tot beste speler van 2022

Vanavond werden in Parijs de Best FIFA Football Awards uitgereikt. De prestigieuze trofee is een tegenhanger van de alombekende Ballon D’Or. Lionel Messi kroonde zich tot beste speler van 2022.


Lionel Messi was samen met Kylian Mbappé en Karim Benzema genomineerd voor eindwinst van de prestigieuze Beste FIFA Football Award. De Argentijn haalde het voor het Franse duo, en mag voor de tweede keer in zijn carrière de trofee in zijn prijzenkast zetten. Messi volgt Robert Lewandowski op. De Pool won de voorbije twee edities.

Lionel Messi kan terugblikken op een wervelend jaar. De Argentijn won in 2022 zijn eerste landstitel met Paris Saint-Germain, en werd in Qatar wereldkampioen met Argentinië. Vooral de laatste trofee zou de doorslag gegeven hebben bij de stemgerechtigden. Het was pas de eerste keer in zijn carrière dat Messi wereldkampioen werd met zijn land.

Géén Benzema of Mbappé

De nummers twee en drie op de ranglijst, Karim Benzema en Kylian Mbappé, konden net als de Argentijn terugblikken op een succesvol jaar. Eerstgenoemde werd met Real Madrid kampioen en mocht ook nog de Champions League-trofee in de lucht steken. Mbappé werd daarentegen ‘enkel’ kampioen met PSG, maar werd dan weer topschutter van de Ligue I, én bereikte ook de finale van het WK.

Putellas viert tweede winst op rij

Ook bij de vrouwen was er uiteraard een laureaat voor de verkiezing. Alexia Putellas kroonde zich voor de tweede keer op rij tot beste speelster van het jaar. De ster van het vrouwenelftal van Barcelona heeft er opnieuw een wervelend seizoen opzitten, en mocht enkele maanden geleden ook ,al de Gouden Bal in de lucht steken. Putellas is 'amper' 29 jaar oud, en denkt naar verluidt nog niet aan ophouden. 


LEES OOK: Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Is Messi de terechte winnaar?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

33
33
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

22
22
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

23
23
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

426
426
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

222
222
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

359
359
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

126
126
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

205
205
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

176
176
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

133
133
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

104
104
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

301
301
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

150
150
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

523
523
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

391
391

Meer sportnieuws