FIFA Awards: Lionel Messi bekroond tot beste speler van 2022

82
FIFA Awards: Lionel Messi bekroond tot beste speler van 2022

Vanavond werden in Parijs de Best FIFA Football Awards uitgereikt. De prestigieuze trofee is een tegenhanger van de alombekende Ballon D’Or. Lionel Messi kroonde zich tot beste speler van 2022.


Lionel Messi was samen met Kylian Mbappé en Karim Benzema genomineerd voor eindwinst van de prestigieuze Beste FIFA Football Award. De Argentijn haalde het voor het Franse duo, en mag voor de tweede keer in zijn carrière de trofee in zijn prijzenkast zetten. Messi volgt Robert Lewandowski op. De Pool won de voorbije twee edities.

Lionel Messi kan terugblikken op een wervelend jaar. De Argentijn won in 2022 zijn eerste landstitel met Paris Saint-Germain, en werd in Qatar wereldkampioen met Argentinië. Vooral de laatste trofee zou de doorslag gegeven hebben bij de stemgerechtigden. Het was pas de eerste keer in zijn carrière dat Messi wereldkampioen werd met zijn land.

Géén Benzema of Mbappé

De nummers twee en drie op de ranglijst, Karim Benzema en Kylian Mbappé, konden net als de Argentijn terugblikken op een succesvol jaar. Eerstgenoemde werd met Real Madrid kampioen en mocht ook nog de Champions League-trofee in de lucht steken. Mbappé werd daarentegen ‘enkel’ kampioen met PSG, maar werd dan weer topschutter van de Ligue I, én bereikte ook de finale van het WK.

Putellas viert tweede winst op rij

Ook bij de vrouwen was er uiteraard een laureaat voor de verkiezing. Alexia Putellas kroonde zich voor de tweede keer op rij tot beste speelster van het jaar. De ster van het vrouwenelftal van Barcelona heeft er opnieuw een wervelend seizoen opzitten, en mocht enkele maanden geleden ook ,al de Gouden Bal in de lucht steken. Putellas is 'amper' 29 jaar oud, en denkt naar verluidt nog niet aan ophouden. 


Is Messi de terechte winnaar?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

17
17
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

33
33
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

33
33
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

43
43
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

107
107
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

94
94
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws