Defour ziet Mechels voordeel ten opzichte van Essevee

184
Defour ziet Mechels voordeel ten opzichte van Essevee

De komende dagen zal duidelijk worden welke twee teams op 1 mei in het Koning Boudewijnstadion zullen strijden om de Croky Cup. Deze week staan immers de terugwedstrijden in de halve finales op het programma. Dinsdag openen KV Mechelen en Zulte Waregem de debatten. Vier weken geleden zette Malinwa al een eerste grote stap richting de finale door met 1-2 te gaan winnen aan de Gaverbeek.


In eigen stadion heeft het dus voldoende aan een gelijkspel om zich vier jaar na de laatste bekerwinst opnieuw voor de finale te plaatsen. Steven Defour hoopt dat zijn spelers daardoor echter niet nonchalant zullen worden, al erkent de trainer wel dat zijn ploeg op een aantal vlakken in het voordeel is ten opzichte van zijn tegenstander.

"Wij zitten misschien wel in een comfortabelere situatie, zowel in de competitie als in de beker", merkt Defour op bij Het Belang van Limburg. "Zulte Waregem moet meer alles op alles spelen en de kans bestaat dat ze dat dinsdag ook gaan doen. Wij moeten daar klaar voor zijn, want het is nog verre van gebeurd."

DEGRADATIESTRIJD
Met een vier op zes tegen KRC Genk en Seraing lijkt KV Mechelen zich de voorbije weken onttrokken te hebben aan de degradatiestrijd, terwijl Essevee nog altijd op een degradatieplaats staat. Malinwa is opgerukt naar de dertiende plaats en heeft zeven punten voorsprong op de gevarenzone. Het zit bovendien ook meer in een positieve flow en recupereert ook nog eens aanvoerder Rob Schoofs na een schorsing.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Zal KV Mechelen de bekerfinale halen?

Meest recent

Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

0
0
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

36
36
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

33
33
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

30
30
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

30
30
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

12
12
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

22
22
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

99
99
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

27
27
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

213
213
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

97
97
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

198
198
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

67
67
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

65
65
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

229
229
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

54
54
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

262
262
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

56
56
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

147
147
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

89
89

Meer sportnieuws