Defour ziet Mechels voordeel ten opzichte van Essevee

door
Defour ziet Mechels voordeel ten opzichte van Essevee

De komende dagen zal duidelijk worden welke twee teams op 1 mei in het Koning Boudewijnstadion zullen strijden om de Croky Cup. Deze week staan immers de terugwedstrijden in de halve finales op het programma. Dinsdag openen KV Mechelen en Zulte Waregem de debatten. Vier weken geleden zette Malinwa al een eerste grote stap richting de finale door met 1-2 te gaan winnen aan de Gaverbeek.


In eigen stadion heeft het dus voldoende aan een gelijkspel om zich vier jaar na de laatste bekerwinst opnieuw voor de finale te plaatsen. Steven Defour hoopt dat zijn spelers daardoor echter niet nonchalant zullen worden, al erkent de trainer wel dat zijn ploeg op een aantal vlakken in het voordeel is ten opzichte van zijn tegenstander.

"Wij zitten misschien wel in een comfortabelere situatie, zowel in de competitie als in de beker", merkt Defour op bij Het Belang van Limburg. "Zulte Waregem moet meer alles op alles spelen en de kans bestaat dat ze dat dinsdag ook gaan doen. Wij moeten daar klaar voor zijn, want het is nog verre van gebeurd."

DEGRADATIESTRIJD
Met een vier op zes tegen KRC Genk en Seraing lijkt KV Mechelen zich de voorbije weken onttrokken te hebben aan de degradatiestrijd, terwijl Essevee nog altijd op een degradatieplaats staat. Malinwa is opgerukt naar de dertiende plaats en heeft zeven punten voorsprong op de gevarenzone. Het zit bovendien ook meer in een positieve flow en recupereert ook nog eens aanvoerder Rob Schoofs na een schorsing.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Zal KV Mechelen de bekerfinale halen?

Meest recent

'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

43
43
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

59
59
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

33
33
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

184
184
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

101
101
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

65
65
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

69
69
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

52
52
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

162
162
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

340
340
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

260
260
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

114
114
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

184
184
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

26
26
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

450
450
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

814
814
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

86
86
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

319
319
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

55
55
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

540
540
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

122
122
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

460
460
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

73
73
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

202
202

Meer sportnieuws