Defour ziet Mechels voordeel ten opzichte van Essevee

184 stemmen
Defour ziet Mechels voordeel ten opzichte van Essevee

De komende dagen zal duidelijk worden welke twee teams op 1 mei in het Koning Boudewijnstadion zullen strijden om de Croky Cup. Deze week staan immers de terugwedstrijden in de halve finales op het programma. Dinsdag openen KV Mechelen en Zulte Waregem de debatten. Vier weken geleden zette Malinwa al een eerste grote stap richting de finale door met 1-2 te gaan winnen aan de Gaverbeek.


In eigen stadion heeft het dus voldoende aan een gelijkspel om zich vier jaar na de laatste bekerwinst opnieuw voor de finale te plaatsen. Steven Defour hoopt dat zijn spelers daardoor echter niet nonchalant zullen worden, al erkent de trainer wel dat zijn ploeg op een aantal vlakken in het voordeel is ten opzichte van zijn tegenstander.

"Wij zitten misschien wel in een comfortabelere situatie, zowel in de competitie als in de beker", merkt Defour op bij Het Belang van Limburg. "Zulte Waregem moet meer alles op alles spelen en de kans bestaat dat ze dat dinsdag ook gaan doen. Wij moeten daar klaar voor zijn, want het is nog verre van gebeurd."

DEGRADATIESTRIJD
Met een vier op zes tegen KRC Genk en Seraing lijkt KV Mechelen zich de voorbije weken onttrokken te hebben aan de degradatiestrijd, terwijl Essevee nog altijd op een degradatieplaats staat. Malinwa is opgerukt naar de dertiende plaats en heeft zeven punten voorsprong op de gevarenzone. Het zit bovendien ook meer in een positieve flow en recupereert ook nog eens aanvoerder Rob Schoofs na een schorsing.

LEES OOK: Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Zal KV Mechelen de bekerfinale halen?

Meest recent

'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

15
15
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

153
153
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

53
53
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

495
495
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

124
124
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

378
378
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

133
133
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

265
265
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

791
791
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

353
353
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

275
275
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

400
400
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

350
350
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

261
261
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

185
185
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

428
428
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

323
323
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

148
148
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

120
120
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

192
192
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

226
226
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

165
165
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

103
103
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

482
482
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

117
117

Meer sportnieuws