'Tedesco mag één Rode Duivel al vergeten'

door
'Tedesco mag één Rode Duivel al vergeten'

De Rode Duivels hebben met Domenico Tedesco een nieuwe baas. De Duitser met Italiaanse roots begint volgende maand aan zijn belangrijkste opdracht: de Belgen plaatsen voor EURO 2024. Het is uitkijken naar de eerste selectie van de ex-coach van RB Leipzig.


De Duivels trekken op 24 maart naar Zweden waar ze hun eerste kwalificatiewedstrijd afwerken. Na het desastreuze WK in Qatar en met heel wat pionnen die een dagje ouder worden, lijkt Tedesco door te gaan moeten selecteren. Het lijkt zaak te gaan worden om een generatiewissel door te voeren en jonge talenten stilaan in te passen in de basiself van de Duivels. Vraag is dan wie van de oude(re) generatie zal afvallen.

Nacer Chadli lijkt de handdoek zelf al in de ring te werpen. "Er is nu een vrije jonge groep en ik ben van de iets oudere generatie. Ik ben al gewend aan het idee dat het voor mij voorbij zou kunnen zijn bij de Rode Duivels", verklaarde de speler van KVC Westerlo dit weekend bij de RTBF. Chadli hoopte er nog bij te zijn op het voorbije WK in Qatar en koos ervoor om zich bij Westerlo in de kijker te spelen van ex-bondscoach Roberto Martinez. Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd voor het toernooi en dat doet hem blijkbaar de nodige conclusies trekken.

JAPAN
Chadli is aan een goed seizoen bezig met Westerlo. Hij scoorde al vijf keer in de JPL en stond ook dit weekend tegen Union SG (4-2-winst) aan het kanon. Chadli speelde 66 keer voor de Rode Duivels. Daarin scoorde hij 8 keer. Zijn meest memorabele goal is zonder twijfel die tegen Japan, waarmee hij de Duivels in de slotseconden naar de kwartfinales schoot op het WK in Rusland.

LEES OOK: Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Verdient Chadli nog een selectie?

Meest recent

Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

1
1
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

25
25
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

336
336
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

72
72
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

199
199
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

40
40
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

370
370
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

109
109
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

48
48
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

346
346
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

97
97
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

233
233
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

264
264
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

734
734
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

93
93
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

192
192
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

462
462
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

59
59
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

306
306
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

324
324
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

130
130
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

658
658
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

53
53
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

108
108
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

206
206

Meer sportnieuws