'Tedesco mag één Rode Duivel al vergeten'

door
'Tedesco mag één Rode Duivel al vergeten'

De Rode Duivels hebben met Domenico Tedesco een nieuwe baas. De Duitser met Italiaanse roots begint volgende maand aan zijn belangrijkste opdracht: de Belgen plaatsen voor EURO 2024. Het is uitkijken naar de eerste selectie van de ex-coach van RB Leipzig.


De Duivels trekken op 24 maart naar Zweden waar ze hun eerste kwalificatiewedstrijd afwerken. Na het desastreuze WK in Qatar en met heel wat pionnen die een dagje ouder worden, lijkt Tedesco door te gaan moeten selecteren. Het lijkt zaak te gaan worden om een generatiewissel door te voeren en jonge talenten stilaan in te passen in de basiself van de Duivels. Vraag is dan wie van de oude(re) generatie zal afvallen.

Nacer Chadli lijkt de handdoek zelf al in de ring te werpen. "Er is nu een vrije jonge groep en ik ben van de iets oudere generatie. Ik ben al gewend aan het idee dat het voor mij voorbij zou kunnen zijn bij de Rode Duivels", verklaarde de speler van KVC Westerlo dit weekend bij de RTBF. Chadli hoopte er nog bij te zijn op het voorbije WK in Qatar en koos ervoor om zich bij Westerlo in de kijker te spelen van ex-bondscoach Roberto Martinez. Uiteindelijk werd hij niet geselecteerd voor het toernooi en dat doet hem blijkbaar de nodige conclusies trekken.

JAPAN
Chadli is aan een goed seizoen bezig met Westerlo. Hij scoorde al vijf keer in de JPL en stond ook dit weekend tegen Union SG (4-2-winst) aan het kanon. Chadli speelde 66 keer voor de Rode Duivels. Daarin scoorde hij 8 keer. Zijn meest memorabele goal is zonder twijfel die tegen Japan, waarmee hij de Duivels in de slotseconden naar de kwartfinales schoot op het WK in Rusland.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Verdient Chadli nog een selectie?

Meest recent

Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

6
6
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

71
71
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

300
300
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

36
36
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

73
73
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

37
37
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

171
171
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

114
114
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

72
72
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

177
177
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

107
107
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

100
100
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

351
351
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

95
95
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

676
676
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

269
269
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57

Meer sportnieuws