Deila treedt in de voetsporen van Kompany

door
Deila treedt in de voetsporen van Kompany

Standard en RSC Anderlecht spelen al enkele jaren niet meer mee voor de landstitel. Wanbeleid uit het verleden zorgde voor financiële putten. RSCA leek onder Vincent Kompany op de weg terug naar de top, maar die werd abrupt afgebroken. Standard heeft met Ronny Deila zijn leider wel nog aan boord. Er zijn de nodige gelijkenissen tussen de twee, die als gegoten pasten/passen bij het DNA van Standard en RSCA. 


Het eerste jaar met Vincent Kompany als officiële coach was zeker niet makkelijk, aangezien Paars-Wit zeker geen sterke kern had. Toch eindigde Kompany in zijn officiële debuutjaar als trainer derde in de reguliere competitie en vierde na de play-offs. Een jaar later werd beter gedaan met een derde plaats in de reguliere competitie en de play-offs, plus een bekerfinale.

Bij Standard doet Deila het best goed. Het bekeravontuur was geen groot succes, maar Standard staat op een zesde plaats op twee punten van nummer vier Club Brugge. De Noor moet het net als Kompany doen met een niet al te sterke spelerskern. We trokken enkele paralellen bij het eerste jaar van Kompany en Deila bij hun clubs.



Beste spelers weg

Kompany zag voor en tijdens dat seizoen zijn beste spelers vertrekken. Hijzelf stopte, Nacer Chadli vertrok en vooral het vertrek van Jérémy Doku was een grote domper. Daardoor moest de coach van Anderlecht toen zwaar puzzelen met vooral huurlingen. Anderlecht had amper geld en kon maar voor 4,5 miljoen euro aan spelers kopen. Deila zit in hetzelfde schuitje. Financieel zijn er de nodige problemen in de Vurige Stede en hij zag met Nicolas Raskin en Selim Amallah zijn beste spelers vertrekken. Echt veel geld voor versterking was er niet in de zomer en in januari, met 5,4 miljoen euro aan geïnvesteerde transfergelden.

Beste transfer via de coach

Kompany wist via zijn netwerk Lukas Nmecha op huurbasis naar Anderlecht te halen. De spits was een schot in de roos en groeide uit tot één van de beste spitsen in België. Jammer genoeg werd hij gehuurd zonder aankoopoptie en had RSCA niet de middelen om hem nadien over te nemen. Deila wist Philip Zinckernagel, die hij nog kende uit de Noorse competitie, naar de Vurige Stede te halen. De Deense aanvallende middenvelder is een absolute meerwaarde voor Standard en de Belgische competitie. Maar ook hier is er het feit dat Standard geen aankoopoptie heeft. De Deen houden zal financieel zéér moeilijk worden.



Indrukwekkend in topmatchen

Anderlecht was in de reguliere competitie in het eerste jaar onder Kompany bijzonder sterk in toppers. Tegen Club Brugge, KRC Genk, Standard, Antwerp en AA Gent boekte het een knappe 21 op 30. De ploeg miste echter de kwaliteit om zelf het spel te maken tegen kleinere ploegen, waar het regelmatig punten verloor. Standard is hetzelfde verhaal. Pover in de kleine matchen, goed in de topwedstrijden. Tegen Union SG, Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk, AA Gent en Antwerp wisten ze tot op heden 14 op 27 te halen. Vooral de thuiswedstrijden tegen Club, Antwerp en RSCA en de uitmatch op Union waren indrukwekkend.

Eigen jeugd

Kompany moest de eigen jeugd kansen geven. In dat seizoen maakten spelers als Lucas Lissens, Anouar Ait El Hadj, Killian Sardella, Hannes Delcroix, Zeno Debast, Marco Kana, Yari Verschaeren, Francis Amuzu, Sambi Lokonga, Mario Stroeykens, Jérémy Doku en Antoine Colassin minuten. De ene uiteraard al wat meer dan de andere. Deila doet dit seizoen hetzelfde met spelers van de eigen academie zoals Nathan Ngoy, Alexandro Calut, Lucas Noubi, Cihan Canak, William Balikwisha, Rayan Berberi en Leandre Kuavita.



Spelers nadien op lager niveau

De spelerskern van Anderlecht liep toen niet over van kwaliteit, dat bewees hun parcours achteraf. Timon Wellenreuther (Feyenoord, tweede keeper), Bogdan Mikhalychenko (Shakhtar Donetsk), Elias Cobbaut (Parma), Matt Miazga (Cincinatti), Michael Murillo, Josh Cullen (Burnley), Sambi Lokonga (Crystal Palace), Yari Verschaeren, Lukas Nmecha (Wolfsburg), Francis Amuzu en Anouar Ait El Hadj (KRC Genk) waren vaak de basispionnen. Vooral Lokonga en Nmecha waren toen de absolute smaakmakers die de ploeg bij de hand namen.

Invallers (waarvan er in januari een aantal van de hand werden gedaan) als Kemar Lawrence (Minnesota United), Adrien Trebel, Majeed Ashimeru, Percy Tau (Al-Ahly), Paul Mukairu (bankzitter FC Kopenhagen), Mo Dauda (Tenerife), Mustapha Bundu (FC Andorra), Antoine Colassin (Heerenveen), Zakaria Bakkali (RKC), Luka Adzic (Cucaricki), Warner Hahn (Kyota Sanga), Michel Vlap (Twente), Peter Zulj (Changchun Yatai), Ognjen Vranjes (Hatayspor), Derrick Luckassen (Maccabi Tel Aviv), Jacob Bruun-Larsen (bankzitter Hoffenheim) en Abdoulay Diaby (Al-Ittihad) wisten zich nadien niet bepaald door te zetten. Daarnaast maakten zeer jonge knapen als Bart Verbruggen, Lucas Lissens, Marco Kana, Killian Sardella, Zeno Debast, Mario Stroeykens en Kristian Arnstad deel uit van de A-kern. Dat seizoen had Kompany ook de pech dat sterkhouders als Hendrik Van Crombrugge en Hannes Delcroix maandenlang buiten strijd waren en het grootste deel van het seizoen misten.

Bij Standard is dat nog afwachten, maar we denken niet dat spelers als Noë Dussenne, Jacob Laursen, Filippo Melegoni, Osher Davida, Renaud Emond, Stipe Perica & co op termijn hoger zullen spelen dan de Rouches.

CR

LEES OOK: Real en Bayern lonken naar JPL-parel: "Volgen hem al 2 jaar"

Gaat Deila net als Kompany snel een mooie transfer versieren?

Meest recent

'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

37
37
Real en Bayern lonken naar JPL-parel: "Volgen hem al 2 jaar"

In de Belgische competitie breken elk seizoen nieuwe spelers door. Het niveau blijft daardoor altijd ...

75
75
Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Denis Odoi is nog steeds nergens aan de slag als profspeler. De voormalige speler van RSC ...

30
30
'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

384
384
Lammens krijgt enorm compliment van Sir Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

79
79
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

88
88
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

46
46
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

94
94
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

95
95
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

119
119
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

231
231
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

99
99
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

491
491
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

91
91
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

65
65
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

138
138
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

117
117
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

135
135
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

130
130
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

137
137
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

315
315
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

532
532
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

155
155
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

87
87
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

114
114

Meer sportnieuws