AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

936
AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

AA Gent is op zoek naar nieuwe investeerders. De Buffalo’s verliezen steeds meer terrein aan de concurrentie, die over veel grotere financiële mogelijkheden beschikken. Daarnaast maakt Gent al drie boekjaren op een rij verlies, en wordt er vandaag en in de komende maanden flink bespaard op salarissen en transfers. Desondanks wordt de club wel gelinkt aan Giannis Konstantelias, de peperdure aanvallende middenvelder van PAOK Saloniki, die ook gewild is door Club Brugge.


TRANSFER VAN 15 À 20 MILJOEN EURO

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach, VfB Stuttgart, Club Brugge en … AA Gent. Giannis Konstantelias kan op veel belangstelling rekenen van clubs uit de grootste Europese competities, maar de interesse van de Oost-Vlamingen is op z’n minst verrassend en bizar te noemen.



De 19-jarige Giannis Konstantelias is namelijk één van de meest gegeerde toptalenten van het moment, hij wordt zelfs omschreven als ‘een kloon van Lionel Messi’, en bovendien hangt er een peperduur prijskaartje rond zijn nek. RB Salzburg (12 miljoen euro), Arsenal (11 miljoen euro) en AC Milan (10 miljoen euro) brachten al een aanbieding uit bij PAOK Saloniki, maar de Grieken verlangen niet minder dan 15 à 20 miljoen euro voor hun jong en veelbelovend goudklompje.

KOORTSACHTIG OP ZOEK NAAR INVESTEERDERS

Het is dan ook erg bizar dat het Griekse medium Gazetta melding maakt van de interesse van AA Gent in Giannis Konstantelias. De Buffalo’s hebben namelijk te kampen met financiële issues, hoewel deze zeker niet erg zorgwekkend of zelfs dramatisch zijn. Gent maakte in de drie laatste boekjaren telkens verlies, en in het meest recente boekjaar 2021/22 bedroeg het tekort maar liefst 7,5 miljoen euro. En ook de prognoses voor het volgend boekjaar (2022-23) zouden ook al niet erg rooskleurig zijn.

Daarom liet AA Gent in de voorbij wintermercato Ibrahim Salah (Stade Rennes, 6,5 miljoen euro) wel erg gemakkelijk vertrekken en worden de zware aflopende contracten van pakweg Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu hoogstwaarschijnlijk niet meer verlengd aan diezelfde hoge financiële voorwaarden. “Michel Louwagie draait elke euro om, maar zelfs dan dreigt er eind dit seizoen opnieuw een verlies”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen over de situatie in Gent.



Voorzitter Ivan De Witte spreekt al maanden dat er extra investeringen nodig zijn om AA Gent concurrentieel te houden tegenover de grote Belgische clubs, want de Buffalo’s zijn één van de vijf Belgische profclubs (Zulte Waregem, KRC Genk, KV Kortrijk en Sporting Charleroi) die in de voorbije vijf jaar geen enkele kapitaalsverhoging heeft doorgevoerd. En dat is fel contrasterend met de kapitaalsverhogingen bij pakweg Anderlecht (106 miljoen euro) en Antwerp (meer dan 114 miljoen).

STUNT VAN LOUWAGIE?

AA Gent snakt dus naar kapitaalkrachtige investeerders om financieel - en sportief - terug te kunnen wedijveren met de topclubs in België. De Buffalo’s hebben bijgevolg weinig wisselgeld om in te zetten op de spelersmarkt, iets wat vloekt met de vermeende interesse in Giannis Konstantelias - een target van maar liefst 15 à 20 miljoen euro. Of wendt Michael Louwagie al zijn creativiteit en koopmanskunst aan om het Griekse toptalent toch naar de Ghelamco Arena te halen?

LEES OOK: Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

Zal AA Gent terug kunnen concurreren met de Belgische topclubs?

Meest recent

"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

42
42
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

12
12
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

69
69
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

122
122
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

226
226
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

214
214
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

68
68
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

70
70
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

246
246
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

118
118
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

433
433
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

325
325
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

244
244
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

399
399
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

206
206
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

325
325
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

179
179
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

182
182
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

54
54
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

90
90
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

105
105
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

223
223
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

30
30
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

395
395
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

136
136

Meer sportnieuws