AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

door
AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

AA Gent is op zoek naar nieuwe investeerders. De Buffalo’s verliezen steeds meer terrein aan de concurrentie, die over veel grotere financiële mogelijkheden beschikken. Daarnaast maakt Gent al drie boekjaren op een rij verlies, en wordt er vandaag en in de komende maanden flink bespaard op salarissen en transfers. Desondanks wordt de club wel gelinkt aan Giannis Konstantelias, de peperdure aanvallende middenvelder van PAOK Saloniki, die ook gewild is door Club Brugge.


TRANSFER VAN 15 À 20 MILJOEN EURO

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach, VfB Stuttgart, Club Brugge en … AA Gent. Giannis Konstantelias kan op veel belangstelling rekenen van clubs uit de grootste Europese competities, maar de interesse van de Oost-Vlamingen is op z’n minst verrassend en bizar te noemen.



De 19-jarige Giannis Konstantelias is namelijk één van de meest gegeerde toptalenten van het moment, hij wordt zelfs omschreven als ‘een kloon van Lionel Messi’, en bovendien hangt er een peperduur prijskaartje rond zijn nek. RB Salzburg (12 miljoen euro), Arsenal (11 miljoen euro) en AC Milan (10 miljoen euro) brachten al een aanbieding uit bij PAOK Saloniki, maar de Grieken verlangen niet minder dan 15 à 20 miljoen euro voor hun jong en veelbelovend goudklompje.

KOORTSACHTIG OP ZOEK NAAR INVESTEERDERS

Het is dan ook erg bizar dat het Griekse medium Gazetta melding maakt van de interesse van AA Gent in Giannis Konstantelias. De Buffalo’s hebben namelijk te kampen met financiële issues, hoewel deze zeker niet erg zorgwekkend of zelfs dramatisch zijn. Gent maakte in de drie laatste boekjaren telkens verlies, en in het meest recente boekjaar 2021/22 bedroeg het tekort maar liefst 7,5 miljoen euro. En ook de prognoses voor het volgend boekjaar (2022-23) zouden ook al niet erg rooskleurig zijn.

Daarom liet AA Gent in de voorbij wintermercato Ibrahim Salah (Stade Rennes, 6,5 miljoen euro) wel erg gemakkelijk vertrekken en worden de zware aflopende contracten van pakweg Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu hoogstwaarschijnlijk niet meer verlengd aan diezelfde hoge financiële voorwaarden. “Michel Louwagie draait elke euro om, maar zelfs dan dreigt er eind dit seizoen opnieuw een verlies”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen over de situatie in Gent.



Voorzitter Ivan De Witte spreekt al maanden dat er extra investeringen nodig zijn om AA Gent concurrentieel te houden tegenover de grote Belgische clubs, want de Buffalo’s zijn één van de vijf Belgische profclubs (Zulte Waregem, KRC Genk, KV Kortrijk en Sporting Charleroi) die in de voorbije vijf jaar geen enkele kapitaalsverhoging heeft doorgevoerd. En dat is fel contrasterend met de kapitaalsverhogingen bij pakweg Anderlecht (106 miljoen euro) en Antwerp (meer dan 114 miljoen).

STUNT VAN LOUWAGIE?

AA Gent snakt dus naar kapitaalkrachtige investeerders om financieel - en sportief - terug te kunnen wedijveren met de topclubs in België. De Buffalo’s hebben bijgevolg weinig wisselgeld om in te zetten op de spelersmarkt, iets wat vloekt met de vermeende interesse in Giannis Konstantelias - een target van maar liefst 15 à 20 miljoen euro. Of wendt Michael Louwagie al zijn creativiteit en koopmanskunst aan om het Griekse toptalent toch naar de Ghelamco Arena te halen?

LEES OOK: De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

Zal AA Gent terug kunnen concurreren met de Belgische topclubs?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

11
11
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

93
93
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

261
261
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

326
326
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

231
231
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

159
159
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

275
275
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

345
345
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

230
230
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

274
274
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

392
392
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

148
148
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

278
278

Meer sportnieuws