AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

door
AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

AA Gent is op zoek naar nieuwe investeerders. De Buffalo’s verliezen steeds meer terrein aan de concurrentie, die over veel grotere financiële mogelijkheden beschikken. Daarnaast maakt Gent al drie boekjaren op een rij verlies, en wordt er vandaag en in de komende maanden flink bespaard op salarissen en transfers. Desondanks wordt de club wel gelinkt aan Giannis Konstantelias, de peperdure aanvallende middenvelder van PAOK Saloniki, die ook gewild is door Club Brugge.


TRANSFER VAN 15 À 20 MILJOEN EURO

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach, VfB Stuttgart, Club Brugge en … AA Gent. Giannis Konstantelias kan op veel belangstelling rekenen van clubs uit de grootste Europese competities, maar de interesse van de Oost-Vlamingen is op z’n minst verrassend en bizar te noemen.



De 19-jarige Giannis Konstantelias is namelijk één van de meest gegeerde toptalenten van het moment, hij wordt zelfs omschreven als ‘een kloon van Lionel Messi’, en bovendien hangt er een peperduur prijskaartje rond zijn nek. RB Salzburg (12 miljoen euro), Arsenal (11 miljoen euro) en AC Milan (10 miljoen euro) brachten al een aanbieding uit bij PAOK Saloniki, maar de Grieken verlangen niet minder dan 15 à 20 miljoen euro voor hun jong en veelbelovend goudklompje.

KOORTSACHTIG OP ZOEK NAAR INVESTEERDERS

Het is dan ook erg bizar dat het Griekse medium Gazetta melding maakt van de interesse van AA Gent in Giannis Konstantelias. De Buffalo’s hebben namelijk te kampen met financiële issues, hoewel deze zeker niet erg zorgwekkend of zelfs dramatisch zijn. Gent maakte in de drie laatste boekjaren telkens verlies, en in het meest recente boekjaar 2021/22 bedroeg het tekort maar liefst 7,5 miljoen euro. En ook de prognoses voor het volgend boekjaar (2022-23) zouden ook al niet erg rooskleurig zijn.

Daarom liet AA Gent in de voorbij wintermercato Ibrahim Salah (Stade Rennes, 6,5 miljoen euro) wel erg gemakkelijk vertrekken en worden de zware aflopende contracten van pakweg Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu hoogstwaarschijnlijk niet meer verlengd aan diezelfde hoge financiële voorwaarden. “Michel Louwagie draait elke euro om, maar zelfs dan dreigt er eind dit seizoen opnieuw een verlies”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen over de situatie in Gent.



Voorzitter Ivan De Witte spreekt al maanden dat er extra investeringen nodig zijn om AA Gent concurrentieel te houden tegenover de grote Belgische clubs, want de Buffalo’s zijn één van de vijf Belgische profclubs (Zulte Waregem, KRC Genk, KV Kortrijk en Sporting Charleroi) die in de voorbije vijf jaar geen enkele kapitaalsverhoging heeft doorgevoerd. En dat is fel contrasterend met de kapitaalsverhogingen bij pakweg Anderlecht (106 miljoen euro) en Antwerp (meer dan 114 miljoen).

STUNT VAN LOUWAGIE?

AA Gent snakt dus naar kapitaalkrachtige investeerders om financieel - en sportief - terug te kunnen wedijveren met de topclubs in België. De Buffalo’s hebben bijgevolg weinig wisselgeld om in te zetten op de spelersmarkt, iets wat vloekt met de vermeende interesse in Giannis Konstantelias - een target van maar liefst 15 à 20 miljoen euro. Of wendt Michael Louwagie al zijn creativiteit en koopmanskunst aan om het Griekse toptalent toch naar de Ghelamco Arena te halen?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

Zal AA Gent terug kunnen concurreren met de Belgische topclubs?

Meest recent

Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

0
0
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

13
13
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

49
49
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

39
39
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

55
55
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

52
52
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

43
43
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

127
127
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

122
122
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

163
163
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

256
256
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

78
78
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

204
204
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

466
466
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

241
241
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

157
157
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

353
353
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

92
92
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

278
278
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

101
101
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

840
840
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

117
117
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

120
120

Meer sportnieuws