AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

936 stemmen
AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

AA Gent is op zoek naar nieuwe investeerders. De Buffalo’s verliezen steeds meer terrein aan de concurrentie, die over veel grotere financiële mogelijkheden beschikken. Daarnaast maakt Gent al drie boekjaren op een rij verlies, en wordt er vandaag en in de komende maanden flink bespaard op salarissen en transfers. Desondanks wordt de club wel gelinkt aan Giannis Konstantelias, de peperdure aanvallende middenvelder van PAOK Saloniki, die ook gewild is door Club Brugge.


TRANSFER VAN 15 À 20 MILJOEN EURO

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach, VfB Stuttgart, Club Brugge en … AA Gent. Giannis Konstantelias kan op veel belangstelling rekenen van clubs uit de grootste Europese competities, maar de interesse van de Oost-Vlamingen is op z’n minst verrassend en bizar te noemen.



De 19-jarige Giannis Konstantelias is namelijk één van de meest gegeerde toptalenten van het moment, hij wordt zelfs omschreven als ‘een kloon van Lionel Messi’, en bovendien hangt er een peperduur prijskaartje rond zijn nek. RB Salzburg (12 miljoen euro), Arsenal (11 miljoen euro) en AC Milan (10 miljoen euro) brachten al een aanbieding uit bij PAOK Saloniki, maar de Grieken verlangen niet minder dan 15 à 20 miljoen euro voor hun jong en veelbelovend goudklompje.

KOORTSACHTIG OP ZOEK NAAR INVESTEERDERS

Het is dan ook erg bizar dat het Griekse medium Gazetta melding maakt van de interesse van AA Gent in Giannis Konstantelias. De Buffalo’s hebben namelijk te kampen met financiële issues, hoewel deze zeker niet erg zorgwekkend of zelfs dramatisch zijn. Gent maakte in de drie laatste boekjaren telkens verlies, en in het meest recente boekjaar 2021/22 bedroeg het tekort maar liefst 7,5 miljoen euro. En ook de prognoses voor het volgend boekjaar (2022-23) zouden ook al niet erg rooskleurig zijn.

Daarom liet AA Gent in de voorbij wintermercato Ibrahim Salah (Stade Rennes, 6,5 miljoen euro) wel erg gemakkelijk vertrekken en worden de zware aflopende contracten van pakweg Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu hoogstwaarschijnlijk niet meer verlengd aan diezelfde hoge financiële voorwaarden. “Michel Louwagie draait elke euro om, maar zelfs dan dreigt er eind dit seizoen opnieuw een verlies”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen over de situatie in Gent.



Voorzitter Ivan De Witte spreekt al maanden dat er extra investeringen nodig zijn om AA Gent concurrentieel te houden tegenover de grote Belgische clubs, want de Buffalo’s zijn één van de vijf Belgische profclubs (Zulte Waregem, KRC Genk, KV Kortrijk en Sporting Charleroi) die in de voorbije vijf jaar geen enkele kapitaalsverhoging heeft doorgevoerd. En dat is fel contrasterend met de kapitaalsverhogingen bij pakweg Anderlecht (106 miljoen euro) en Antwerp (meer dan 114 miljoen).

STUNT VAN LOUWAGIE?

AA Gent snakt dus naar kapitaalkrachtige investeerders om financieel - en sportief - terug te kunnen wedijveren met de topclubs in België. De Buffalo’s hebben bijgevolg weinig wisselgeld om in te zetten op de spelersmarkt, iets wat vloekt met de vermeende interesse in Giannis Konstantelias - een target van maar liefst 15 à 20 miljoen euro. Of wendt Michael Louwagie al zijn creativiteit en koopmanskunst aan om het Griekse toptalent toch naar de Ghelamco Arena te halen?

LEES OOK: 'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Zal AA Gent terug kunnen concurreren met de Belgische topclubs?

Meest recent

Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

99
99
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

333
333
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

21
21
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

159
159
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

81
81
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

97
97
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

181
181
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

693
693
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

173
173
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

355
355
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

184
184
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

496
496
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

454
454
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

329
329
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

173
173
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

285
285
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

75
75
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

393
393
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

122
122
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

424
424
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

181
181
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

349
349
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

50
50
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

253
253

Meer sportnieuws