AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

door
AA Gent gaat voor ronduit bizarre transfer

AA Gent is op zoek naar nieuwe investeerders. De Buffalo’s verliezen steeds meer terrein aan de concurrentie, die over veel grotere financiële mogelijkheden beschikken. Daarnaast maakt Gent al drie boekjaren op een rij verlies, en wordt er vandaag en in de komende maanden flink bespaard op salarissen en transfers. Desondanks wordt de club wel gelinkt aan Giannis Konstantelias, de peperdure aanvallende middenvelder van PAOK Saloniki, die ook gewild is door Club Brugge.


TRANSFER VAN 15 À 20 MILJOEN EURO

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach, VfB Stuttgart, Club Brugge en … AA Gent. Giannis Konstantelias kan op veel belangstelling rekenen van clubs uit de grootste Europese competities, maar de interesse van de Oost-Vlamingen is op z’n minst verrassend en bizar te noemen.



De 19-jarige Giannis Konstantelias is namelijk één van de meest gegeerde toptalenten van het moment, hij wordt zelfs omschreven als ‘een kloon van Lionel Messi’, en bovendien hangt er een peperduur prijskaartje rond zijn nek. RB Salzburg (12 miljoen euro), Arsenal (11 miljoen euro) en AC Milan (10 miljoen euro) brachten al een aanbieding uit bij PAOK Saloniki, maar de Grieken verlangen niet minder dan 15 à 20 miljoen euro voor hun jong en veelbelovend goudklompje.

KOORTSACHTIG OP ZOEK NAAR INVESTEERDERS

Het is dan ook erg bizar dat het Griekse medium Gazetta melding maakt van de interesse van AA Gent in Giannis Konstantelias. De Buffalo’s hebben namelijk te kampen met financiële issues, hoewel deze zeker niet erg zorgwekkend of zelfs dramatisch zijn. Gent maakte in de drie laatste boekjaren telkens verlies, en in het meest recente boekjaar 2021/22 bedroeg het tekort maar liefst 7,5 miljoen euro. En ook de prognoses voor het volgend boekjaar (2022-23) zouden ook al niet erg rooskleurig zijn.

Daarom liet AA Gent in de voorbij wintermercato Ibrahim Salah (Stade Rennes, 6,5 miljoen euro) wel erg gemakkelijk vertrekken en worden de zware aflopende contracten van pakweg Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe en Michael Ngadeu hoogstwaarschijnlijk niet meer verlengd aan diezelfde hoge financiële voorwaarden. “Michel Louwagie draait elke euro om, maar zelfs dan dreigt er eind dit seizoen opnieuw een verlies”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen over de situatie in Gent.



Voorzitter Ivan De Witte spreekt al maanden dat er extra investeringen nodig zijn om AA Gent concurrentieel te houden tegenover de grote Belgische clubs, want de Buffalo’s zijn één van de vijf Belgische profclubs (Zulte Waregem, KRC Genk, KV Kortrijk en Sporting Charleroi) die in de voorbije vijf jaar geen enkele kapitaalsverhoging heeft doorgevoerd. En dat is fel contrasterend met de kapitaalsverhogingen bij pakweg Anderlecht (106 miljoen euro) en Antwerp (meer dan 114 miljoen).

STUNT VAN LOUWAGIE?

AA Gent snakt dus naar kapitaalkrachtige investeerders om financieel - en sportief - terug te kunnen wedijveren met de topclubs in België. De Buffalo’s hebben bijgevolg weinig wisselgeld om in te zetten op de spelersmarkt, iets wat vloekt met de vermeende interesse in Giannis Konstantelias - een target van maar liefst 15 à 20 miljoen euro. Of wendt Michael Louwagie al zijn creativiteit en koopmanskunst aan om het Griekse toptalent toch naar de Ghelamco Arena te halen?

LEES OOK: Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

Zal AA Gent terug kunnen concurreren met de Belgische topclubs?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

17
17
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

29
29
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

48
48
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

200
200
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

154
154
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

195
195
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

792
792
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

495
495
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

178
178
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

366
366
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

289
289
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

231
231

Meer sportnieuws