Riemer scoort punten bij Kompany

530 stemmen
Riemer scoort punten bij Kompany

Brian Riemer moest donderdag al zijn creativiteit bovenhalen om een deugdelijke defensie op poten te zetten voor de belangrijke Conference League wedstrijd tegen Ludogorets. De Deense coach verraste vriend en vijand door Kristian Arnstad op de rechtsachter te droppen, maar zo’n grote surprise was dat nu ook weer niet. Niemand minder dan Vincent Kompany probeerde Arnstad namelijk al eerder uit op die positie.


ONORTHODOXE ARNSTAD

Donderdag waren Michael Murillo (geschorst), Zeno Debast (geblesseerd) en Hannes Delcroix (geblesseerd) allemaal niet beschikbaar tegen Ludogorets, waardoor Brian Riemer moest schuiven in zijn verdediging. Killian Sardella speelde centraal achterin naast Jan Vertonghen en op links startte Moussa N’Diaye. Logische keuzes allemaal, behalve die van Kristian Arnstad. De Noor is van nature een centrale middenvelder, maar Riemer zette hem donderdag zowaar op de rechtsback.

Dat was een bijzondere keuze van de Deense coach, die daarvoor misschien wel de mosterd haalde bij Vincent Kompany. In de voorbereiding op het seizoen 2020/21 speelde Kompany hem al eens uit op de rechtstachter. Dat gebeurde in de oefenwedstrijd tegen Sporting Charleroi, en toen was de prestatie van de amper 16-jarige Noor erg bevredigend. Bijna drie jaar later werd Arnstad dus voor de tweede keer als rechtsachter gebruikt, maar tegen Ludogorets was zijn prestatie verre van indrukwekkend.



Kristian Arnstad had een aandeel in het tegendoelpunt van Thiago, hij was ook onwennig en hij vond zijn draai niet. Dat is volledig logisch omdat de 19-jarige op een voor hem onnatuurlijke positie speelde, maar desondanks gaf de 19-jarige alles en toonde hij een tomeloze inzet. Brian Riemer was wel opgetogen over de prestatie van Arnstad. “ Ik vond de wedstrijd van Arnstad erg goed. We hebben hem pas woensdag in de laatste training op rechts gezet, maar hij deed het heel goed”, aldus Riemer.

CHOUCHOU VAN KOMPANY EN RIEMER

Vincent Kompany was een grote bewonderaar van Kristian Arnstad, die in 2019 door Frank Arnesen naar Anderlecht werd gehaald en toen stond geboekstaafd als het grootste talent in Scandinavië. Onder Kompany maakte Arnstad zijn debuut voor Anderlecht, al werd hij wel weggespeeld en opgepeuzeld in zijn debuutwedstrijd tegen Club Brugge. “Maar ik heb hem toen meteen gezegd dat van al die spelers die toen op het veld stonden hij de grootste carrière zou maken”, zei Kompany vorig jaar.



En ook Brian Riemer is blijkbaar een grote fan van Kristian Arnstad. Volgens Adrien Trebel is Arnstad zelfs de chouchou van de coach, en dat komt niet alleen door hun gezamenlijke Scandinavische achtergrond. Riemer is voornamelijk gecharmeerd door de intense speelstijl van Arnstad, met veel loopwerk, veel duels en veel grinta, terwijl hij daarnaast ook de juiste mentale ingesteldheid heeft en altijd de juiste vragen stelt.

GEEN BESLISSENDE SPELER

Kristian Arnstad is dit seizoen een halve basisspeler bij Anderlecht maar hij krijgt wel veel kritiek wanneer hij in actie komt. De 19-jarige is een dragende speler en hij is amper beslissend - getuige zijn één assist in 32 wedstrijden dit seizoen. Hij is een box-to-box-middenvelder die hard werkt en knokt, maar zeker geen creatieveling die een wedstrijd met één flits kan beslissen. Dat hoeft ook niet, maar het is wel een feit dat zijn prestaties erg wisselvallig zijn dit seizoen. Én dat de rechtsachter nooit zijn positie zal worden.

LEES OOK: Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Is Arnstad een topper in wording?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

33
33
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

62
62
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

331
331
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

49
49
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

160
160
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

199
199
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

152
152
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

454
454
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

152
152
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

305
305
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

57
57
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

247
247
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

73
73
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

161
161
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

438
438
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

286
286
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

547
547
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws