Riemer scoort punten bij Kompany

530
Riemer scoort punten bij Kompany

Brian Riemer moest donderdag al zijn creativiteit bovenhalen om een deugdelijke defensie op poten te zetten voor de belangrijke Conference League wedstrijd tegen Ludogorets. De Deense coach verraste vriend en vijand door Kristian Arnstad op de rechtsachter te droppen, maar zo’n grote surprise was dat nu ook weer niet. Niemand minder dan Vincent Kompany probeerde Arnstad namelijk al eerder uit op die positie.


ONORTHODOXE ARNSTAD

Donderdag waren Michael Murillo (geschorst), Zeno Debast (geblesseerd) en Hannes Delcroix (geblesseerd) allemaal niet beschikbaar tegen Ludogorets, waardoor Brian Riemer moest schuiven in zijn verdediging. Killian Sardella speelde centraal achterin naast Jan Vertonghen en op links startte Moussa N’Diaye. Logische keuzes allemaal, behalve die van Kristian Arnstad. De Noor is van nature een centrale middenvelder, maar Riemer zette hem donderdag zowaar op de rechtsback.

Dat was een bijzondere keuze van de Deense coach, die daarvoor misschien wel de mosterd haalde bij Vincent Kompany. In de voorbereiding op het seizoen 2020/21 speelde Kompany hem al eens uit op de rechtstachter. Dat gebeurde in de oefenwedstrijd tegen Sporting Charleroi, en toen was de prestatie van de amper 16-jarige Noor erg bevredigend. Bijna drie jaar later werd Arnstad dus voor de tweede keer als rechtsachter gebruikt, maar tegen Ludogorets was zijn prestatie verre van indrukwekkend.



Kristian Arnstad had een aandeel in het tegendoelpunt van Thiago, hij was ook onwennig en hij vond zijn draai niet. Dat is volledig logisch omdat de 19-jarige op een voor hem onnatuurlijke positie speelde, maar desondanks gaf de 19-jarige alles en toonde hij een tomeloze inzet. Brian Riemer was wel opgetogen over de prestatie van Arnstad. “ Ik vond de wedstrijd van Arnstad erg goed. We hebben hem pas woensdag in de laatste training op rechts gezet, maar hij deed het heel goed”, aldus Riemer.

CHOUCHOU VAN KOMPANY EN RIEMER

Vincent Kompany was een grote bewonderaar van Kristian Arnstad, die in 2019 door Frank Arnesen naar Anderlecht werd gehaald en toen stond geboekstaafd als het grootste talent in Scandinavië. Onder Kompany maakte Arnstad zijn debuut voor Anderlecht, al werd hij wel weggespeeld en opgepeuzeld in zijn debuutwedstrijd tegen Club Brugge. “Maar ik heb hem toen meteen gezegd dat van al die spelers die toen op het veld stonden hij de grootste carrière zou maken”, zei Kompany vorig jaar.



En ook Brian Riemer is blijkbaar een grote fan van Kristian Arnstad. Volgens Adrien Trebel is Arnstad zelfs de chouchou van de coach, en dat komt niet alleen door hun gezamenlijke Scandinavische achtergrond. Riemer is voornamelijk gecharmeerd door de intense speelstijl van Arnstad, met veel loopwerk, veel duels en veel grinta, terwijl hij daarnaast ook de juiste mentale ingesteldheid heeft en altijd de juiste vragen stelt.

GEEN BESLISSENDE SPELER

Kristian Arnstad is dit seizoen een halve basisspeler bij Anderlecht maar hij krijgt wel veel kritiek wanneer hij in actie komt. De 19-jarige is een dragende speler en hij is amper beslissend - getuige zijn één assist in 32 wedstrijden dit seizoen. Hij is een box-to-box-middenvelder die hard werkt en knokt, maar zeker geen creatieveling die een wedstrijd met één flits kan beslissen. Dat hoeft ook niet, maar het is wel een feit dat zijn prestaties erg wisselvallig zijn dit seizoen. Én dat de rechtsachter nooit zijn positie zal worden.

LEES OOK: 'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Is Arnstad een topper in wording?

Meest recent

'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

0
0
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

97
97
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

15
15
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

34
34
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

188
188
'Anderlecht dumpt miscast: Sibierski eist volle pot'

Het beloven straks nog drukke dagen te worden bij RSC Anderlecht, dat al volop op zoek is naar ...

254
254
'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling richting exit?'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

812
812
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

438
438
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

481
481
Paniek bij Boeckx na komst van opvallende nieuwe gast

Een doorgewinterde professional als Frank Boeckx krijgt je niet snel van zijn voetstuk. Toch was het ...

56
56
‘KV Kortrijk pakt uit met oude bekende Antwerp en Beerschot’

De zomermercato loopt nog even door en de Belgische clubs halen nog alles uit de kast om de selectie ...

217
217
Openda roept oorlogstaal richting Lukaku

Loïs Openda speelde al drie keer negentig minuten achter elkaar bij Olympique Lyon. Dat is al ...

98
98
‘Wending van formaat: 60 miljoen euro voor Rode Duivel’

De Rode Duivels zijn deze zomermercato gewild, zou het sterke WK daar iets mee te maken hebben? Ook ...

193
193
Nog verrassende zomerse knaltransfer Lukebakio?

Maakt Dodi Lukebakio nog een zomerse knaltransfer? De buitenspeler van Benfica kan rekenen op ...

73
73
Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Speeldag 4 van de Jupiler Pro League nadert al met rasse schreden, maar sommige wedstrijden van ...

298
298
‘KRC Genk baalt: PSV plukt uit het niets speler weg’

KRC Genk moet nog een transferdomper incasseren. De Limburgers kenden al een moeilijk ...

364
364
Penders in doel? Xabi Alonso reageert op keeperskwestie

Het seizoen is nog maar net begonnen of er is al een keeperskwestie bij Chelsea. De Londenaren ...

233
233
‘STVV wil stunten en gaat vol voor Belgisch toptalent’

Sint-Truiden VV zag Loic Mbe Soh naar Sparta Praag vertrekken, maar de Kanaries blijven niet bij de ...

168
168
Ruben Van Gucht vs Brusselmans belooft enorm vuurwerk

Ruben Van Gucht blijft de voorbije maanden maar opduiken op plaatsen waar je hem niet meteen zou ...

32
32
KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is aan het snoeien. Na het ontslag van bondscoach Rudi Garcia ...

363
363
‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Matias Fernandez-Pardo wil deze zomer een stap hogerop zetten. De aanvaller kende een sterk seizoen ...

156
156
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

360
360
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

805
805
Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

61
61
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

179
179

Meer sportnieuws