Riemer scoort punten bij Kompany

530 stemmen
Riemer scoort punten bij Kompany

Brian Riemer moest donderdag al zijn creativiteit bovenhalen om een deugdelijke defensie op poten te zetten voor de belangrijke Conference League wedstrijd tegen Ludogorets. De Deense coach verraste vriend en vijand door Kristian Arnstad op de rechtsachter te droppen, maar zo’n grote surprise was dat nu ook weer niet. Niemand minder dan Vincent Kompany probeerde Arnstad namelijk al eerder uit op die positie.


ONORTHODOXE ARNSTAD

Donderdag waren Michael Murillo (geschorst), Zeno Debast (geblesseerd) en Hannes Delcroix (geblesseerd) allemaal niet beschikbaar tegen Ludogorets, waardoor Brian Riemer moest schuiven in zijn verdediging. Killian Sardella speelde centraal achterin naast Jan Vertonghen en op links startte Moussa N’Diaye. Logische keuzes allemaal, behalve die van Kristian Arnstad. De Noor is van nature een centrale middenvelder, maar Riemer zette hem donderdag zowaar op de rechtsback.

Dat was een bijzondere keuze van de Deense coach, die daarvoor misschien wel de mosterd haalde bij Vincent Kompany. In de voorbereiding op het seizoen 2020/21 speelde Kompany hem al eens uit op de rechtstachter. Dat gebeurde in de oefenwedstrijd tegen Sporting Charleroi, en toen was de prestatie van de amper 16-jarige Noor erg bevredigend. Bijna drie jaar later werd Arnstad dus voor de tweede keer als rechtsachter gebruikt, maar tegen Ludogorets was zijn prestatie verre van indrukwekkend.



Kristian Arnstad had een aandeel in het tegendoelpunt van Thiago, hij was ook onwennig en hij vond zijn draai niet. Dat is volledig logisch omdat de 19-jarige op een voor hem onnatuurlijke positie speelde, maar desondanks gaf de 19-jarige alles en toonde hij een tomeloze inzet. Brian Riemer was wel opgetogen over de prestatie van Arnstad. “ Ik vond de wedstrijd van Arnstad erg goed. We hebben hem pas woensdag in de laatste training op rechts gezet, maar hij deed het heel goed”, aldus Riemer.

CHOUCHOU VAN KOMPANY EN RIEMER

Vincent Kompany was een grote bewonderaar van Kristian Arnstad, die in 2019 door Frank Arnesen naar Anderlecht werd gehaald en toen stond geboekstaafd als het grootste talent in Scandinavië. Onder Kompany maakte Arnstad zijn debuut voor Anderlecht, al werd hij wel weggespeeld en opgepeuzeld in zijn debuutwedstrijd tegen Club Brugge. “Maar ik heb hem toen meteen gezegd dat van al die spelers die toen op het veld stonden hij de grootste carrière zou maken”, zei Kompany vorig jaar.



En ook Brian Riemer is blijkbaar een grote fan van Kristian Arnstad. Volgens Adrien Trebel is Arnstad zelfs de chouchou van de coach, en dat komt niet alleen door hun gezamenlijke Scandinavische achtergrond. Riemer is voornamelijk gecharmeerd door de intense speelstijl van Arnstad, met veel loopwerk, veel duels en veel grinta, terwijl hij daarnaast ook de juiste mentale ingesteldheid heeft en altijd de juiste vragen stelt.

GEEN BESLISSENDE SPELER

Kristian Arnstad is dit seizoen een halve basisspeler bij Anderlecht maar hij krijgt wel veel kritiek wanneer hij in actie komt. De 19-jarige is een dragende speler en hij is amper beslissend - getuige zijn één assist in 32 wedstrijden dit seizoen. Hij is een box-to-box-middenvelder die hard werkt en knokt, maar zeker geen creatieveling die een wedstrijd met één flits kan beslissen. Dat hoeft ook niet, maar het is wel een feit dat zijn prestaties erg wisselvallig zijn dit seizoen. Én dat de rechtsachter nooit zijn positie zal worden.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Is Arnstad een topper in wording?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

14
14
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

27
27
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

49
49
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

32
32
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

12
12
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

34
34
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

60
60
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

219
219
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

51
51
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

347
347
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

37
37
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

166
166
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

112
112
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

621
621
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

132
132
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

113
113
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

430
430
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

652
652
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

486
486
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

415
415
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

503
503

Meer sportnieuws