Riemer scoort punten bij Kompany

530
Riemer scoort punten bij Kompany

Brian Riemer moest donderdag al zijn creativiteit bovenhalen om een deugdelijke defensie op poten te zetten voor de belangrijke Conference League wedstrijd tegen Ludogorets. De Deense coach verraste vriend en vijand door Kristian Arnstad op de rechtsachter te droppen, maar zo’n grote surprise was dat nu ook weer niet. Niemand minder dan Vincent Kompany probeerde Arnstad namelijk al eerder uit op die positie.


ONORTHODOXE ARNSTAD

Donderdag waren Michael Murillo (geschorst), Zeno Debast (geblesseerd) en Hannes Delcroix (geblesseerd) allemaal niet beschikbaar tegen Ludogorets, waardoor Brian Riemer moest schuiven in zijn verdediging. Killian Sardella speelde centraal achterin naast Jan Vertonghen en op links startte Moussa N’Diaye. Logische keuzes allemaal, behalve die van Kristian Arnstad. De Noor is van nature een centrale middenvelder, maar Riemer zette hem donderdag zowaar op de rechtsback.

Dat was een bijzondere keuze van de Deense coach, die daarvoor misschien wel de mosterd haalde bij Vincent Kompany. In de voorbereiding op het seizoen 2020/21 speelde Kompany hem al eens uit op de rechtstachter. Dat gebeurde in de oefenwedstrijd tegen Sporting Charleroi, en toen was de prestatie van de amper 16-jarige Noor erg bevredigend. Bijna drie jaar later werd Arnstad dus voor de tweede keer als rechtsachter gebruikt, maar tegen Ludogorets was zijn prestatie verre van indrukwekkend.



Kristian Arnstad had een aandeel in het tegendoelpunt van Thiago, hij was ook onwennig en hij vond zijn draai niet. Dat is volledig logisch omdat de 19-jarige op een voor hem onnatuurlijke positie speelde, maar desondanks gaf de 19-jarige alles en toonde hij een tomeloze inzet. Brian Riemer was wel opgetogen over de prestatie van Arnstad. “ Ik vond de wedstrijd van Arnstad erg goed. We hebben hem pas woensdag in de laatste training op rechts gezet, maar hij deed het heel goed”, aldus Riemer.

CHOUCHOU VAN KOMPANY EN RIEMER

Vincent Kompany was een grote bewonderaar van Kristian Arnstad, die in 2019 door Frank Arnesen naar Anderlecht werd gehaald en toen stond geboekstaafd als het grootste talent in Scandinavië. Onder Kompany maakte Arnstad zijn debuut voor Anderlecht, al werd hij wel weggespeeld en opgepeuzeld in zijn debuutwedstrijd tegen Club Brugge. “Maar ik heb hem toen meteen gezegd dat van al die spelers die toen op het veld stonden hij de grootste carrière zou maken”, zei Kompany vorig jaar.



En ook Brian Riemer is blijkbaar een grote fan van Kristian Arnstad. Volgens Adrien Trebel is Arnstad zelfs de chouchou van de coach, en dat komt niet alleen door hun gezamenlijke Scandinavische achtergrond. Riemer is voornamelijk gecharmeerd door de intense speelstijl van Arnstad, met veel loopwerk, veel duels en veel grinta, terwijl hij daarnaast ook de juiste mentale ingesteldheid heeft en altijd de juiste vragen stelt.

GEEN BESLISSENDE SPELER

Kristian Arnstad is dit seizoen een halve basisspeler bij Anderlecht maar hij krijgt wel veel kritiek wanneer hij in actie komt. De 19-jarige is een dragende speler en hij is amper beslissend - getuige zijn één assist in 32 wedstrijden dit seizoen. Hij is een box-to-box-middenvelder die hard werkt en knokt, maar zeker geen creatieveling die een wedstrijd met één flits kan beslissen. Dat hoeft ook niet, maar het is wel een feit dat zijn prestaties erg wisselvallig zijn dit seizoen. Én dat de rechtsachter nooit zijn positie zal worden.

LEES OOK: Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Is Arnstad een topper in wording?

Meest recent

Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

14
14
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

60
60
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

261
261
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

248
248
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

184
184
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

21
21
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

78
78
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

398
398
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

176
176
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

248
248
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

212
212
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

39
39
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

344
344
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

290
290
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

251
251
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

263
263
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

259
259
De Mil vernietigend na bekerdrama: "Hij was ongelofelijk"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

310
310
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

301
301
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

77
77
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

597
597
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

396
396
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

365
365
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

491
491
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

194
194

Meer sportnieuws