Riemer scoort punten bij Kompany

530
Riemer scoort punten bij Kompany

Brian Riemer moest donderdag al zijn creativiteit bovenhalen om een deugdelijke defensie op poten te zetten voor de belangrijke Conference League wedstrijd tegen Ludogorets. De Deense coach verraste vriend en vijand door Kristian Arnstad op de rechtsachter te droppen, maar zo’n grote surprise was dat nu ook weer niet. Niemand minder dan Vincent Kompany probeerde Arnstad namelijk al eerder uit op die positie.


ONORTHODOXE ARNSTAD

Donderdag waren Michael Murillo (geschorst), Zeno Debast (geblesseerd) en Hannes Delcroix (geblesseerd) allemaal niet beschikbaar tegen Ludogorets, waardoor Brian Riemer moest schuiven in zijn verdediging. Killian Sardella speelde centraal achterin naast Jan Vertonghen en op links startte Moussa N’Diaye. Logische keuzes allemaal, behalve die van Kristian Arnstad. De Noor is van nature een centrale middenvelder, maar Riemer zette hem donderdag zowaar op de rechtsback.

Dat was een bijzondere keuze van de Deense coach, die daarvoor misschien wel de mosterd haalde bij Vincent Kompany. In de voorbereiding op het seizoen 2020/21 speelde Kompany hem al eens uit op de rechtstachter. Dat gebeurde in de oefenwedstrijd tegen Sporting Charleroi, en toen was de prestatie van de amper 16-jarige Noor erg bevredigend. Bijna drie jaar later werd Arnstad dus voor de tweede keer als rechtsachter gebruikt, maar tegen Ludogorets was zijn prestatie verre van indrukwekkend.



Kristian Arnstad had een aandeel in het tegendoelpunt van Thiago, hij was ook onwennig en hij vond zijn draai niet. Dat is volledig logisch omdat de 19-jarige op een voor hem onnatuurlijke positie speelde, maar desondanks gaf de 19-jarige alles en toonde hij een tomeloze inzet. Brian Riemer was wel opgetogen over de prestatie van Arnstad. “ Ik vond de wedstrijd van Arnstad erg goed. We hebben hem pas woensdag in de laatste training op rechts gezet, maar hij deed het heel goed”, aldus Riemer.

CHOUCHOU VAN KOMPANY EN RIEMER

Vincent Kompany was een grote bewonderaar van Kristian Arnstad, die in 2019 door Frank Arnesen naar Anderlecht werd gehaald en toen stond geboekstaafd als het grootste talent in Scandinavië. Onder Kompany maakte Arnstad zijn debuut voor Anderlecht, al werd hij wel weggespeeld en opgepeuzeld in zijn debuutwedstrijd tegen Club Brugge. “Maar ik heb hem toen meteen gezegd dat van al die spelers die toen op het veld stonden hij de grootste carrière zou maken”, zei Kompany vorig jaar.



En ook Brian Riemer is blijkbaar een grote fan van Kristian Arnstad. Volgens Adrien Trebel is Arnstad zelfs de chouchou van de coach, en dat komt niet alleen door hun gezamenlijke Scandinavische achtergrond. Riemer is voornamelijk gecharmeerd door de intense speelstijl van Arnstad, met veel loopwerk, veel duels en veel grinta, terwijl hij daarnaast ook de juiste mentale ingesteldheid heeft en altijd de juiste vragen stelt.

GEEN BESLISSENDE SPELER

Kristian Arnstad is dit seizoen een halve basisspeler bij Anderlecht maar hij krijgt wel veel kritiek wanneer hij in actie komt. De 19-jarige is een dragende speler en hij is amper beslissend - getuige zijn één assist in 32 wedstrijden dit seizoen. Hij is een box-to-box-middenvelder die hard werkt en knokt, maar zeker geen creatieveling die een wedstrijd met één flits kan beslissen. Dat hoeft ook niet, maar het is wel een feit dat zijn prestaties erg wisselvallig zijn dit seizoen. Én dat de rechtsachter nooit zijn positie zal worden.

LEES OOK: Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Is Arnstad een topper in wording?

Meest recent

'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

16
16
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

212
212
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

47
47
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

21
21
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

213
213
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

23
23
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

319
319
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

303
303
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

16
16
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

66
66
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

39
39
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

42
42
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

240
240
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

43
43
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

153
153
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

622
622
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

138
138
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

77
77
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

165
165
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

31
31
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

175
175
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

91
91
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

227
227
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

206
206
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

119
119

Meer sportnieuws