Vanhaezebrouck baalt ondanks kwalificatie: "Dat is absurd"

1045 stemmen
Vanhaezebrouck baalt ondanks kwalificatie:

Net als vorig seizoen staat AA Gent in de achtste finales van de Conference League, nadat het tegen Qarabag tot het gaatje moest. Na de 1-0-nederlaag in de heenmatch sleepte Orban een kwartier voor tijd verlengingen uit de brand, waarna nog strafschoppen volgde. Daarin was het wachten op een foutje, maar Roef stopte uiteindelijk de vierde strafschop van Qarabag. Daardoor kon jeugdproduct Cederick Van Daele de beslissende elfmeter binnentrappen.


Hein Vanhaezebrouck was natuurlijk tevreden met de kwalificatie van zijn ploeg, maar heel erg uitbundig was de trainer ook niet. Hij keek immers al vooruit en zag dat zijn ploeg maar zeer weinig tijd zal krijgen om te recupereren van de slopende Europese match. Aangezien de Gentse ziekenboeg al overvol zit en de bank donderdag daardoor vooral bevolkt werd door jeugdspelers, kan Vanhaezebrouck bovendien niet al te veel roteren.

"Eigenlijk is het een beetje absurd dat je op donderdagavond moet spelen om 21 u., wetende dat er een kans op verlengingen en penalty's is. Dat je dan zondag al om 13.30 u. moet spelen, is te gek voor woorden", sneerde hij bij Sporza naar de kalendercommissie. "Dat ze dan die wedstrijd om 18.30 u. leggen, dan hebben we nog een volledige dag om te recupereren. Maar goed: dat kan blijkbaar niet."

SLAG OM VLAANDEREN
De match van zondag is bovendien van cruciaal belang voor de Buffalo's. Op het veld van aartsrivaal Club Brugge staat de vierde plaats immers op het spel. Als Vanhaezebrouck de komende dagen nog meer spelers ziet afhaken - Castro-Montes moest bijvoorbeeld geblesseerd naar de kant - zou de kwalificatie toch een zure nasmaak krijgen.

LEES OOK: Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

Had de match op Club later gespeeld moeten worden?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

6
6
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

23
23
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

119
119
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

85
85
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

50
50
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

180
180
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

64
64
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

209
209
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

83
83
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

53
53
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

459
459
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

219
219
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

85
85
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

73
73
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

138
138
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

401
401
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws