Vanhaezebrouck baalt ondanks kwalificatie: "Dat is absurd"

1045 stemmen
Vanhaezebrouck baalt ondanks kwalificatie:

Net als vorig seizoen staat AA Gent in de achtste finales van de Conference League, nadat het tegen Qarabag tot het gaatje moest. Na de 1-0-nederlaag in de heenmatch sleepte Orban een kwartier voor tijd verlengingen uit de brand, waarna nog strafschoppen volgde. Daarin was het wachten op een foutje, maar Roef stopte uiteindelijk de vierde strafschop van Qarabag. Daardoor kon jeugdproduct Cederick Van Daele de beslissende elfmeter binnentrappen.


Hein Vanhaezebrouck was natuurlijk tevreden met de kwalificatie van zijn ploeg, maar heel erg uitbundig was de trainer ook niet. Hij keek immers al vooruit en zag dat zijn ploeg maar zeer weinig tijd zal krijgen om te recupereren van de slopende Europese match. Aangezien de Gentse ziekenboeg al overvol zit en de bank donderdag daardoor vooral bevolkt werd door jeugdspelers, kan Vanhaezebrouck bovendien niet al te veel roteren.

"Eigenlijk is het een beetje absurd dat je op donderdagavond moet spelen om 21 u., wetende dat er een kans op verlengingen en penalty's is. Dat je dan zondag al om 13.30 u. moet spelen, is te gek voor woorden", sneerde hij bij Sporza naar de kalendercommissie. "Dat ze dan die wedstrijd om 18.30 u. leggen, dan hebben we nog een volledige dag om te recupereren. Maar goed: dat kan blijkbaar niet."

SLAG OM VLAANDEREN
De match van zondag is bovendien van cruciaal belang voor de Buffalo's. Op het veld van aartsrivaal Club Brugge staat de vierde plaats immers op het spel. Als Vanhaezebrouck de komende dagen nog meer spelers ziet afhaken - Castro-Montes moest bijvoorbeeld geblesseerd naar de kant - zou de kwalificatie toch een zure nasmaak krijgen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Had de match op Club later gespeeld moeten worden?

Meest recent

'Openda zet stapje terug: transferstrijd met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

97
97
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

40
40
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

110
110
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

262
262
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

285
285
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

72
72
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

372
372
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

129
129
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

45
45
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

509
509
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

279
279
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

246
246
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

491
491
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

193
193
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

108
108
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

81
81
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

260
260
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

105
105
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

419
419
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

106
106
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

405
405

Meer sportnieuws