Vanhaezebrouck baalt ondanks kwalificatie: "Dat is absurd"

door
Vanhaezebrouck baalt ondanks kwalificatie:

Net als vorig seizoen staat AA Gent in de achtste finales van de Conference League, nadat het tegen Qarabag tot het gaatje moest. Na de 1-0-nederlaag in de heenmatch sleepte Orban een kwartier voor tijd verlengingen uit de brand, waarna nog strafschoppen volgde. Daarin was het wachten op een foutje, maar Roef stopte uiteindelijk de vierde strafschop van Qarabag. Daardoor kon jeugdproduct Cederick Van Daele de beslissende elfmeter binnentrappen.


Hein Vanhaezebrouck was natuurlijk tevreden met de kwalificatie van zijn ploeg, maar heel erg uitbundig was de trainer ook niet. Hij keek immers al vooruit en zag dat zijn ploeg maar zeer weinig tijd zal krijgen om te recupereren van de slopende Europese match. Aangezien de Gentse ziekenboeg al overvol zit en de bank donderdag daardoor vooral bevolkt werd door jeugdspelers, kan Vanhaezebrouck bovendien niet al te veel roteren.

"Eigenlijk is het een beetje absurd dat je op donderdagavond moet spelen om 21 u., wetende dat er een kans op verlengingen en penalty's is. Dat je dan zondag al om 13.30 u. moet spelen, is te gek voor woorden", sneerde hij bij Sporza naar de kalendercommissie. "Dat ze dan die wedstrijd om 18.30 u. leggen, dan hebben we nog een volledige dag om te recupereren. Maar goed: dat kan blijkbaar niet."

SLAG OM VLAANDEREN
De match van zondag is bovendien van cruciaal belang voor de Buffalo's. Op het veld van aartsrivaal Club Brugge staat de vierde plaats immers op het spel. Als Vanhaezebrouck de komende dagen nog meer spelers ziet afhaken - Castro-Montes moest bijvoorbeeld geblesseerd naar de kant - zou de kwalificatie toch een zure nasmaak krijgen.

LEES OOK: De Mil komt met update over verguisde Kanga

Had de match op Club later gespeeld moeten worden?

Meest recent

'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

12
12
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

70
70
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

35
35
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

55
55
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

44
44
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

42
42
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

241
241
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

274
274
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

197
197
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

51
51
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

56
56
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

50
50
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

251
251
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

426
426
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

169
169
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

111
111
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

243
243
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

527
527
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

417
417
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

116
116
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

414
414
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

483
483
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

128
128
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

28
28

Meer sportnieuws