Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

783
Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert maakten geen goede keuze door Scott Parker aan te stellen als de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge, maar ook veel individuele spelers halen niet meer hun gewoonlijk niveau. De verzadiging in de spelersgroep is zowat elk jaar een groot probleem bij de West-Vlamingen en misschien dringt een make-over zich wel op? Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki), het 19-jarige Griekse toptalent dat omschreven wordt als een ‘Lionel Messi-kloon’ en reeds een (korte) passage achter de rug heeft bij KAS Eupen.


BIZARRE PASSAGE BIJ EUPEN

In januari 2022 shopte KAS Eupen bij verschillende hoger aangeschreven buitenlandse clubs. James Jeggo (Aris Saloniki) was de enige aanwinst die definitief werd aangetrokken. Daarnaast haalden de Panda’s drie spelers op uitleenbasis: Torben Müsel (Borussia Mönchengladbach), Teddy Alloh (Paris Saint-Germain) en Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki). Die laatste werd op voorspraak gehaald van Michael Valkanis, de Grieks-Australische assistent-coach stond helemaal achter de uitleenbeurt van Konstantelias.

Michael Valkanis wist uiteraard ook dat Giannis Konstantelias een absoluut toptalent was in Griekenland. De spelmaker legde op 15-jarige leeftijd een uitstekende proef af bij FC Barcelona, maar de Catalanen haakten echter af omdat ze niet bereid waren om 1 miljoen euro te betalen. Na het afspringen van deze deal probeerde Atlético Madrid te profiteren, maar ook de Colchoneros visten achter het net. Het was dus een straffe stunt dat KAS Eupen dit Griekse wonderkind (tijdelijk) kon binnenhalen, maar veel plezier beleefden ze echter niet aan hem.



Drie maanden na zijn komst besliste sportief directeur Tim Cahill immers om schoon schip te maken Am Kehrweg en daardoor moesten 13 spelers beschikken, waaronder ook Giannis Konstantelias. Maar dat was op voorhand reeds een uitgemaakte zaak omdat PAOK Saloniki hem altijd beschouwde als een echt goudklompje en de Grieken namen daarom geen aankoopoptie op in de huurdeal met Eupen. Konstantelias moest vooral ervaring opdoen in de Oostkantons (hij kwam er 8 keer in actie) en harden in een iets hoger aangeschreven competitie.

GEGEERD DOOR HALF EUROPA

En die ervaring deed hem duidelijk goed. Dit seizoen is Giannis Konstantelias namelijk de grote revelatie bij PAOK Saloniki en bij uitbreiding van de Griekse Super League. De aanvallende middenvelder wordt het momenteel hof gemaakt door heel wat buitenlandse (top)clubs vanuit de grootste Europese competities. Club Brugge werpt zich op als een kandidaat-overnemer, en daarnaast heerst er vooral vanuit Engeland, Italië en Spanje grote interesse voor hem. Voor de volledigheid, hieronder volgt de enorm lange lijst van geïnteresseerde teams.



Foto: Instagram konstantelias_

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, AA Gent, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. In de wintermercato was Arsenal zelfs bereid om 11 miljoen euro te investeren in de transfer van Giannis Konstantelias, terwijl RB Salzburg (12 miljoen euro) en ook AC Milan (10 miljoen euro) al concrete pogingen ondernamen om het toptalent binnen te halen.

MESSI-KLOON VAN 20 MILJOEN EURO

PAOK Saloniki mikt echter veel hoger dan deze voorgestelde bedragen want de Grieken verlangen in de eerstkomende zomermercato een transfersom tussen maar liefst 15 en 20 miljoen euro. En dat voor een speler die vorig seizoen nog een invaller was bij KAS Eupen. Het is maar de vraag of Giannis Konstantelias dat hoge bedrag waard is, maar zijn prestaties dit seizoen in Griekenland bewijzen alleszins dat hij klaar is om de stap te zetten naar een hoger aangeschreven competitie. Club Brugge en de Jupiler Pro League lijkt dan ook een verstandige en logische tussenstap in zijn carrière.

In zijn thuisland schrijft men dat het lang geleden is dat er nog eens zo’n groot en veelbelovend talent opduikt in het Griekse voetbal. Eentje met Messi-achtige karakteristieken zelfs volgens journalist Stavros Kolkas. “PAOK heeft een Messi-kloon in zijn academie”, zei hij. Ook Alexandros Malakasiotis, hoofd opleidingen bij Agia Paraskevi, Giannis Konstantelias’ eerste club, is eveneens erg enthousiast over de youngster. “Zo’n speler duikt niet elke dag op. Zelfs niet elke 50 jaar. Hij heeft enorme en unieke kwaliteiten. Voor mij is hij een fenomeen. Eén-tegen-één is hij zoals Neymar.”



Foto: Instagram konstantelias_

Neymar is niet toevallig het grote voorbeeld en de grootste invloed van Giannis Konstantelias. Zijn speelstijl toont dan ook enkele gelijkenissen door zijn grote snelheid, exceptionele techniek, dribbels, positionering en diepgang. Maar Konstantelias is wel meer een nummer tien, die perfect kan spelen achter een diepe spits, goed in de kleine ruimte kan voetballen, intelligent is en steeds de verticale oplossing zoekt. De 19-jarige, die ‘slechts’ 1 meter 75 meet, moet wel nog grote stappen zetten op het gebied van dynamiek, duelkracht en fysiek vermogen.

LEES OOK: ‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Interessante speler voor Club Brugge?

Meest recent

Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

152
152
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

75
75
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

97
97
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

38
38
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

213
213
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

84
84
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

95
95
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

126
126
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

17
17
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

95
95
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

41
41
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

647
647
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

110
110
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

84
84
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

103
103
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

586
586
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

93
93
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

420
420
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

131
131
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

816
816
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

373
373
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

623
623
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

393
393
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

258
258
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

573
573

Meer sportnieuws