Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

door
Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert maakten geen goede keuze door Scott Parker aan te stellen als de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge, maar ook veel individuele spelers halen niet meer hun gewoonlijk niveau. De verzadiging in de spelersgroep is zowat elk jaar een groot probleem bij de West-Vlamingen en misschien dringt een make-over zich wel op? Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki), het 19-jarige Griekse toptalent dat omschreven wordt als een ‘Lionel Messi-kloon’ en reeds een (korte) passage achter de rug heeft bij KAS Eupen.


BIZARRE PASSAGE BIJ EUPEN

In januari 2022 shopte KAS Eupen bij verschillende hoger aangeschreven buitenlandse clubs. James Jeggo (Aris Saloniki) was de enige aanwinst die definitief werd aangetrokken. Daarnaast haalden de Panda’s drie spelers op uitleenbasis: Torben Müsel (Borussia Mönchengladbach), Teddy Alloh (Paris Saint-Germain) en Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki). Die laatste werd op voorspraak gehaald van Michael Valkanis, de Grieks-Australische assistent-coach stond helemaal achter de uitleenbeurt van Konstantelias.

Michael Valkanis wist uiteraard ook dat Giannis Konstantelias een absoluut toptalent was in Griekenland. De spelmaker legde op 15-jarige leeftijd een uitstekende proef af bij FC Barcelona, maar de Catalanen haakten echter af omdat ze niet bereid waren om 1 miljoen euro te betalen. Na het afspringen van deze deal probeerde Atlético Madrid te profiteren, maar ook de Colchoneros visten achter het net. Het was dus een straffe stunt dat KAS Eupen dit Griekse wonderkind (tijdelijk) kon binnenhalen, maar veel plezier beleefden ze echter niet aan hem.



Drie maanden na zijn komst besliste sportief directeur Tim Cahill immers om schoon schip te maken Am Kehrweg en daardoor moesten 13 spelers beschikken, waaronder ook Giannis Konstantelias. Maar dat was op voorhand reeds een uitgemaakte zaak omdat PAOK Saloniki hem altijd beschouwde als een echt goudklompje en de Grieken namen daarom geen aankoopoptie op in de huurdeal met Eupen. Konstantelias moest vooral ervaring opdoen in de Oostkantons (hij kwam er 8 keer in actie) en harden in een iets hoger aangeschreven competitie.

GEGEERD DOOR HALF EUROPA

En die ervaring deed hem duidelijk goed. Dit seizoen is Giannis Konstantelias namelijk de grote revelatie bij PAOK Saloniki en bij uitbreiding van de Griekse Super League. De aanvallende middenvelder wordt het momenteel hof gemaakt door heel wat buitenlandse (top)clubs vanuit de grootste Europese competities. Club Brugge werpt zich op als een kandidaat-overnemer, en daarnaast heerst er vooral vanuit Engeland, Italië en Spanje grote interesse voor hem. Voor de volledigheid, hieronder volgt de enorm lange lijst van geïnteresseerde teams.



Foto: Instagram konstantelias_

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, AA Gent, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. In de wintermercato was Arsenal zelfs bereid om 11 miljoen euro te investeren in de transfer van Giannis Konstantelias, terwijl RB Salzburg (12 miljoen euro) en ook AC Milan (10 miljoen euro) al concrete pogingen ondernamen om het toptalent binnen te halen.

MESSI-KLOON VAN 20 MILJOEN EURO

PAOK Saloniki mikt echter veel hoger dan deze voorgestelde bedragen want de Grieken verlangen in de eerstkomende zomermercato een transfersom tussen maar liefst 15 en 20 miljoen euro. En dat voor een speler die vorig seizoen nog een invaller was bij KAS Eupen. Het is maar de vraag of Giannis Konstantelias dat hoge bedrag waard is, maar zijn prestaties dit seizoen in Griekenland bewijzen alleszins dat hij klaar is om de stap te zetten naar een hoger aangeschreven competitie. Club Brugge en de Jupiler Pro League lijkt dan ook een verstandige en logische tussenstap in zijn carrière.

In zijn thuisland schrijft men dat het lang geleden is dat er nog eens zo’n groot en veelbelovend talent opduikt in het Griekse voetbal. Eentje met Messi-achtige karakteristieken zelfs volgens journalist Stavros Kolkas. “PAOK heeft een Messi-kloon in zijn academie”, zei hij. Ook Alexandros Malakasiotis, hoofd opleidingen bij Agia Paraskevi, Giannis Konstantelias’ eerste club, is eveneens erg enthousiast over de youngster. “Zo’n speler duikt niet elke dag op. Zelfs niet elke 50 jaar. Hij heeft enorme en unieke kwaliteiten. Voor mij is hij een fenomeen. Eén-tegen-één is hij zoals Neymar.”



Foto: Instagram konstantelias_

Neymar is niet toevallig het grote voorbeeld en de grootste invloed van Giannis Konstantelias. Zijn speelstijl toont dan ook enkele gelijkenissen door zijn grote snelheid, exceptionele techniek, dribbels, positionering en diepgang. Maar Konstantelias is wel meer een nummer tien, die perfect kan spelen achter een diepe spits, goed in de kleine ruimte kan voetballen, intelligent is en steeds de verticale oplossing zoekt. De 19-jarige, die ‘slechts’ 1 meter 75 meet, moet wel nog grote stappen zetten op het gebied van dynamiek, duelkracht en fysiek vermogen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Interessante speler voor Club Brugge?

Meest recent

Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

20
20
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

86
86
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

68
68
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

130
130
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

83
83
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

142
142
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

186
186
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

151
151
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

144
144
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

32
32
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

209
209
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

408
408
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

307
307
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

163
163
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

61
61
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

157
157
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

125
125
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

463
463
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

153
153
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

296
296
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

74
74
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

104
104

Meer sportnieuws