Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

door
Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert maakten geen goede keuze door Scott Parker aan te stellen als de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge, maar ook veel individuele spelers halen niet meer hun gewoonlijk niveau. De verzadiging in de spelersgroep is zowat elk jaar een groot probleem bij de West-Vlamingen en misschien dringt een make-over zich wel op? Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki), het 19-jarige Griekse toptalent dat omschreven wordt als een ‘Lionel Messi-kloon’ en reeds een (korte) passage achter de rug heeft bij KAS Eupen.


BIZARRE PASSAGE BIJ EUPEN

In januari 2022 shopte KAS Eupen bij verschillende hoger aangeschreven buitenlandse clubs. James Jeggo (Aris Saloniki) was de enige aanwinst die definitief werd aangetrokken. Daarnaast haalden de Panda’s drie spelers op uitleenbasis: Torben Müsel (Borussia Mönchengladbach), Teddy Alloh (Paris Saint-Germain) en Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki). Die laatste werd op voorspraak gehaald van Michael Valkanis, de Grieks-Australische assistent-coach stond helemaal achter de uitleenbeurt van Konstantelias.

Michael Valkanis wist uiteraard ook dat Giannis Konstantelias een absoluut toptalent was in Griekenland. De spelmaker legde op 15-jarige leeftijd een uitstekende proef af bij FC Barcelona, maar de Catalanen haakten echter af omdat ze niet bereid waren om 1 miljoen euro te betalen. Na het afspringen van deze deal probeerde Atlético Madrid te profiteren, maar ook de Colchoneros visten achter het net. Het was dus een straffe stunt dat KAS Eupen dit Griekse wonderkind (tijdelijk) kon binnenhalen, maar veel plezier beleefden ze echter niet aan hem.



Drie maanden na zijn komst besliste sportief directeur Tim Cahill immers om schoon schip te maken Am Kehrweg en daardoor moesten 13 spelers beschikken, waaronder ook Giannis Konstantelias. Maar dat was op voorhand reeds een uitgemaakte zaak omdat PAOK Saloniki hem altijd beschouwde als een echt goudklompje en de Grieken namen daarom geen aankoopoptie op in de huurdeal met Eupen. Konstantelias moest vooral ervaring opdoen in de Oostkantons (hij kwam er 8 keer in actie) en harden in een iets hoger aangeschreven competitie.

GEGEERD DOOR HALF EUROPA

En die ervaring deed hem duidelijk goed. Dit seizoen is Giannis Konstantelias namelijk de grote revelatie bij PAOK Saloniki en bij uitbreiding van de Griekse Super League. De aanvallende middenvelder wordt het momenteel hof gemaakt door heel wat buitenlandse (top)clubs vanuit de grootste Europese competities. Club Brugge werpt zich op als een kandidaat-overnemer, en daarnaast heerst er vooral vanuit Engeland, Italië en Spanje grote interesse voor hem. Voor de volledigheid, hieronder volgt de enorm lange lijst van geïnteresseerde teams.



Foto: Instagram konstantelias_

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, AA Gent, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. In de wintermercato was Arsenal zelfs bereid om 11 miljoen euro te investeren in de transfer van Giannis Konstantelias, terwijl RB Salzburg (12 miljoen euro) en ook AC Milan (10 miljoen euro) al concrete pogingen ondernamen om het toptalent binnen te halen.

MESSI-KLOON VAN 20 MILJOEN EURO

PAOK Saloniki mikt echter veel hoger dan deze voorgestelde bedragen want de Grieken verlangen in de eerstkomende zomermercato een transfersom tussen maar liefst 15 en 20 miljoen euro. En dat voor een speler die vorig seizoen nog een invaller was bij KAS Eupen. Het is maar de vraag of Giannis Konstantelias dat hoge bedrag waard is, maar zijn prestaties dit seizoen in Griekenland bewijzen alleszins dat hij klaar is om de stap te zetten naar een hoger aangeschreven competitie. Club Brugge en de Jupiler Pro League lijkt dan ook een verstandige en logische tussenstap in zijn carrière.

In zijn thuisland schrijft men dat het lang geleden is dat er nog eens zo’n groot en veelbelovend talent opduikt in het Griekse voetbal. Eentje met Messi-achtige karakteristieken zelfs volgens journalist Stavros Kolkas. “PAOK heeft een Messi-kloon in zijn academie”, zei hij. Ook Alexandros Malakasiotis, hoofd opleidingen bij Agia Paraskevi, Giannis Konstantelias’ eerste club, is eveneens erg enthousiast over de youngster. “Zo’n speler duikt niet elke dag op. Zelfs niet elke 50 jaar. Hij heeft enorme en unieke kwaliteiten. Voor mij is hij een fenomeen. Eén-tegen-één is hij zoals Neymar.”



Foto: Instagram konstantelias_

Neymar is niet toevallig het grote voorbeeld en de grootste invloed van Giannis Konstantelias. Zijn speelstijl toont dan ook enkele gelijkenissen door zijn grote snelheid, exceptionele techniek, dribbels, positionering en diepgang. Maar Konstantelias is wel meer een nummer tien, die perfect kan spelen achter een diepe spits, goed in de kleine ruimte kan voetballen, intelligent is en steeds de verticale oplossing zoekt. De 19-jarige, die ‘slechts’ 1 meter 75 meet, moet wel nog grote stappen zetten op het gebied van dynamiek, duelkracht en fysiek vermogen.

LEES OOK: 'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Interessante speler voor Club Brugge?

Meest recent

'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

100
100
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

25
25
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

129
129
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

36
36
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

44
44
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

42
42
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

92
92
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

63
63
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

127
127
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

103
103
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

67
67
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

225
225
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

63
63
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

81
81
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

516
516
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

178
178
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

101
101
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

507
507
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

729
729
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

52
52
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

70
70
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

63
63
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

551
551

Meer sportnieuws