Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

783
Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert maakten geen goede keuze door Scott Parker aan te stellen als de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge, maar ook veel individuele spelers halen niet meer hun gewoonlijk niveau. De verzadiging in de spelersgroep is zowat elk jaar een groot probleem bij de West-Vlamingen en misschien dringt een make-over zich wel op? Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki), het 19-jarige Griekse toptalent dat omschreven wordt als een ‘Lionel Messi-kloon’ en reeds een (korte) passage achter de rug heeft bij KAS Eupen.


BIZARRE PASSAGE BIJ EUPEN

In januari 2022 shopte KAS Eupen bij verschillende hoger aangeschreven buitenlandse clubs. James Jeggo (Aris Saloniki) was de enige aanwinst die definitief werd aangetrokken. Daarnaast haalden de Panda’s drie spelers op uitleenbasis: Torben Müsel (Borussia Mönchengladbach), Teddy Alloh (Paris Saint-Germain) en Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki). Die laatste werd op voorspraak gehaald van Michael Valkanis, de Grieks-Australische assistent-coach stond helemaal achter de uitleenbeurt van Konstantelias.

Michael Valkanis wist uiteraard ook dat Giannis Konstantelias een absoluut toptalent was in Griekenland. De spelmaker legde op 15-jarige leeftijd een uitstekende proef af bij FC Barcelona, maar de Catalanen haakten echter af omdat ze niet bereid waren om 1 miljoen euro te betalen. Na het afspringen van deze deal probeerde Atlético Madrid te profiteren, maar ook de Colchoneros visten achter het net. Het was dus een straffe stunt dat KAS Eupen dit Griekse wonderkind (tijdelijk) kon binnenhalen, maar veel plezier beleefden ze echter niet aan hem.



Drie maanden na zijn komst besliste sportief directeur Tim Cahill immers om schoon schip te maken Am Kehrweg en daardoor moesten 13 spelers beschikken, waaronder ook Giannis Konstantelias. Maar dat was op voorhand reeds een uitgemaakte zaak omdat PAOK Saloniki hem altijd beschouwde als een echt goudklompje en de Grieken namen daarom geen aankoopoptie op in de huurdeal met Eupen. Konstantelias moest vooral ervaring opdoen in de Oostkantons (hij kwam er 8 keer in actie) en harden in een iets hoger aangeschreven competitie.

GEGEERD DOOR HALF EUROPA

En die ervaring deed hem duidelijk goed. Dit seizoen is Giannis Konstantelias namelijk de grote revelatie bij PAOK Saloniki en bij uitbreiding van de Griekse Super League. De aanvallende middenvelder wordt het momenteel hof gemaakt door heel wat buitenlandse (top)clubs vanuit de grootste Europese competities. Club Brugge werpt zich op als een kandidaat-overnemer, en daarnaast heerst er vooral vanuit Engeland, Italië en Spanje grote interesse voor hem. Voor de volledigheid, hieronder volgt de enorm lange lijst van geïnteresseerde teams.



Foto: Instagram konstantelias_

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, AA Gent, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. In de wintermercato was Arsenal zelfs bereid om 11 miljoen euro te investeren in de transfer van Giannis Konstantelias, terwijl RB Salzburg (12 miljoen euro) en ook AC Milan (10 miljoen euro) al concrete pogingen ondernamen om het toptalent binnen te halen.

MESSI-KLOON VAN 20 MILJOEN EURO

PAOK Saloniki mikt echter veel hoger dan deze voorgestelde bedragen want de Grieken verlangen in de eerstkomende zomermercato een transfersom tussen maar liefst 15 en 20 miljoen euro. En dat voor een speler die vorig seizoen nog een invaller was bij KAS Eupen. Het is maar de vraag of Giannis Konstantelias dat hoge bedrag waard is, maar zijn prestaties dit seizoen in Griekenland bewijzen alleszins dat hij klaar is om de stap te zetten naar een hoger aangeschreven competitie. Club Brugge en de Jupiler Pro League lijkt dan ook een verstandige en logische tussenstap in zijn carrière.

In zijn thuisland schrijft men dat het lang geleden is dat er nog eens zo’n groot en veelbelovend talent opduikt in het Griekse voetbal. Eentje met Messi-achtige karakteristieken zelfs volgens journalist Stavros Kolkas. “PAOK heeft een Messi-kloon in zijn academie”, zei hij. Ook Alexandros Malakasiotis, hoofd opleidingen bij Agia Paraskevi, Giannis Konstantelias’ eerste club, is eveneens erg enthousiast over de youngster. “Zo’n speler duikt niet elke dag op. Zelfs niet elke 50 jaar. Hij heeft enorme en unieke kwaliteiten. Voor mij is hij een fenomeen. Eén-tegen-één is hij zoals Neymar.”



Foto: Instagram konstantelias_

Neymar is niet toevallig het grote voorbeeld en de grootste invloed van Giannis Konstantelias. Zijn speelstijl toont dan ook enkele gelijkenissen door zijn grote snelheid, exceptionele techniek, dribbels, positionering en diepgang. Maar Konstantelias is wel meer een nummer tien, die perfect kan spelen achter een diepe spits, goed in de kleine ruimte kan voetballen, intelligent is en steeds de verticale oplossing zoekt. De 19-jarige, die ‘slechts’ 1 meter 75 meet, moet wel nog grote stappen zetten op het gebied van dynamiek, duelkracht en fysiek vermogen.

LEES OOK: Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Interessante speler voor Club Brugge?

Meest recent

'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

10
10
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

82
82
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

20
20
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

142
142
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

81
81
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

15
15
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

40
40
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

77
77
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

61
61
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

308
308
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

26
26
'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

RSC Anderlecht wil in de slotdagen van de transferperiode nog een extra sterkhouder voor het ...

400
400
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club

Afgelopen donderdag werd in Monaco geloot voor de samenstelling van de League Phase van de Champions ...

175
175
Van Bommel drukt stempel: grote naam bevestigt, megatalent op radar

Eind september blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. Dan ...

708
708
Striemende kritiek op Van Gucht: Coorevits verbijsterd

Ruben Van Gucht begon vrijdagavond aan zijn nieuwe avontuur bij VTM met Happy Hour, maar veel ...

193
193
Union strikt Club Brugge-product; ook OHL haalt oude bekende

Het zomerse transferspektakel nadert zijn climax, volgende week sluit de mercato onheroepelijk zijn ...

54
54
'PSG vindt totaalakkoord: monstertransfer Barcola'

Aanstaande dinsdag sluit de zomerse transfermarkt in meeste grote Europese voetballanden. Maar voor ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'El Ouahdi vertrekt, Anderlecht dokt miljoenen'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

308
308
'Bruno verrast: nieuwkomer Anderlecht al buitenspel'

Antoine Sibierski heeft zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht vooralsnog niet ...

837
837
'Club Brugge schiet wakker: last-minute toptransfers'

Nu de overstap van Joel Ordonez naar Crystal Palace in het water is gevallen, lijkt Club Brugge ...

623
623
Anderlecht houdt adem in: fans niet welkom in Europa?

Na de loting voor de League Phase van de Europa League overheerst toch vooral het enthousiasme bij ...

355
355
Super Sunday: basisdebutanten bij Club en Anderlecht?

Op speeldag vier van de Jupiler Pro League is het tijd om de term 'Super Sunday' nog eens vanonder ...

520
520
De Mil: "Dat wordt een goede test voor AA Gent"

AA Gent pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League en zit in de Conference League. Rik De Mil ...

218
218
'Pech voor Antwerp: Overmars vangt bot'

Geen grote naam voor Royal Antwerp FC. De Great Old hoopte nog een bekende naam naar de Bosuil te ...

237
237
Leko telt af: "Zal blij zijn als het gedaan is"

Club Brugge neemt het zondag op tegen AA Gent. De Bruggelingen zijn uiteraard de grote favoriet, al ...

256
256

Meer sportnieuws