Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

door
Club Brugge gaat vol voor ‘Messi-kloon’

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert maakten geen goede keuze door Scott Parker aan te stellen als de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge, maar ook veel individuele spelers halen niet meer hun gewoonlijk niveau. De verzadiging in de spelersgroep is zowat elk jaar een groot probleem bij de West-Vlamingen en misschien dringt een make-over zich wel op? Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki), het 19-jarige Griekse toptalent dat omschreven wordt als een ‘Lionel Messi-kloon’ en reeds een (korte) passage achter de rug heeft bij KAS Eupen.


BIZARRE PASSAGE BIJ EUPEN

In januari 2022 shopte KAS Eupen bij verschillende hoger aangeschreven buitenlandse clubs. James Jeggo (Aris Saloniki) was de enige aanwinst die definitief werd aangetrokken. Daarnaast haalden de Panda’s drie spelers op uitleenbasis: Torben Müsel (Borussia Mönchengladbach), Teddy Alloh (Paris Saint-Germain) en Giannis Konstantelias (PAOK Saloniki). Die laatste werd op voorspraak gehaald van Michael Valkanis, de Grieks-Australische assistent-coach stond helemaal achter de uitleenbeurt van Konstantelias.

Michael Valkanis wist uiteraard ook dat Giannis Konstantelias een absoluut toptalent was in Griekenland. De spelmaker legde op 15-jarige leeftijd een uitstekende proef af bij FC Barcelona, maar de Catalanen haakten echter af omdat ze niet bereid waren om 1 miljoen euro te betalen. Na het afspringen van deze deal probeerde Atlético Madrid te profiteren, maar ook de Colchoneros visten achter het net. Het was dus een straffe stunt dat KAS Eupen dit Griekse wonderkind (tijdelijk) kon binnenhalen, maar veel plezier beleefden ze echter niet aan hem.



Drie maanden na zijn komst besliste sportief directeur Tim Cahill immers om schoon schip te maken Am Kehrweg en daardoor moesten 13 spelers beschikken, waaronder ook Giannis Konstantelias. Maar dat was op voorhand reeds een uitgemaakte zaak omdat PAOK Saloniki hem altijd beschouwde als een echt goudklompje en de Grieken namen daarom geen aankoopoptie op in de huurdeal met Eupen. Konstantelias moest vooral ervaring opdoen in de Oostkantons (hij kwam er 8 keer in actie) en harden in een iets hoger aangeschreven competitie.

GEGEERD DOOR HALF EUROPA

En die ervaring deed hem duidelijk goed. Dit seizoen is Giannis Konstantelias namelijk de grote revelatie bij PAOK Saloniki en bij uitbreiding van de Griekse Super League. De aanvallende middenvelder wordt het momenteel hof gemaakt door heel wat buitenlandse (top)clubs vanuit de grootste Europese competities. Club Brugge werpt zich op als een kandidaat-overnemer, en daarnaast heerst er vooral vanuit Engeland, Italië en Spanje grote interesse voor hem. Voor de volledigheid, hieronder volgt de enorm lange lijst van geïnteresseerde teams.



Foto: Instagram konstantelias_

Arsenal, Manchester City, Chelsea, Wolverhampton, Leeds, Crystal Palace, AC Milan, Atalanta, Torino, Genoa, Red Bull Salzburg, FC Barcelona, Sevilla, Villarreal, Real Sociedad, AA Gent, PSV, Groningen, Feyenoord, Borussia Mönchengladbach en VfB Stuttgart. In de wintermercato was Arsenal zelfs bereid om 11 miljoen euro te investeren in de transfer van Giannis Konstantelias, terwijl RB Salzburg (12 miljoen euro) en ook AC Milan (10 miljoen euro) al concrete pogingen ondernamen om het toptalent binnen te halen.

MESSI-KLOON VAN 20 MILJOEN EURO

PAOK Saloniki mikt echter veel hoger dan deze voorgestelde bedragen want de Grieken verlangen in de eerstkomende zomermercato een transfersom tussen maar liefst 15 en 20 miljoen euro. En dat voor een speler die vorig seizoen nog een invaller was bij KAS Eupen. Het is maar de vraag of Giannis Konstantelias dat hoge bedrag waard is, maar zijn prestaties dit seizoen in Griekenland bewijzen alleszins dat hij klaar is om de stap te zetten naar een hoger aangeschreven competitie. Club Brugge en de Jupiler Pro League lijkt dan ook een verstandige en logische tussenstap in zijn carrière.

In zijn thuisland schrijft men dat het lang geleden is dat er nog eens zo’n groot en veelbelovend talent opduikt in het Griekse voetbal. Eentje met Messi-achtige karakteristieken zelfs volgens journalist Stavros Kolkas. “PAOK heeft een Messi-kloon in zijn academie”, zei hij. Ook Alexandros Malakasiotis, hoofd opleidingen bij Agia Paraskevi, Giannis Konstantelias’ eerste club, is eveneens erg enthousiast over de youngster. “Zo’n speler duikt niet elke dag op. Zelfs niet elke 50 jaar. Hij heeft enorme en unieke kwaliteiten. Voor mij is hij een fenomeen. Eén-tegen-één is hij zoals Neymar.”



Foto: Instagram konstantelias_

Neymar is niet toevallig het grote voorbeeld en de grootste invloed van Giannis Konstantelias. Zijn speelstijl toont dan ook enkele gelijkenissen door zijn grote snelheid, exceptionele techniek, dribbels, positionering en diepgang. Maar Konstantelias is wel meer een nummer tien, die perfect kan spelen achter een diepe spits, goed in de kleine ruimte kan voetballen, intelligent is en steeds de verticale oplossing zoekt. De 19-jarige, die ‘slechts’ 1 meter 75 meet, moet wel nog grote stappen zetten op het gebied van dynamiek, duelkracht en fysiek vermogen.

LEES OOK: Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Interessante speler voor Club Brugge?

Meest recent

'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

29
29
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

41
41
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

46
46
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

88
88
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

136
136
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

45
45
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

45
45
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

94
94
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

697
697
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

187
187
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

229
229
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

269
269
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

91
91
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

95
95
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

68
68
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

287
287
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

138
138
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

265
265
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

511
511
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

154
154
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1689
1689
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

535
535
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

196
196
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

311
311
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

294
294

Meer sportnieuws