Vanzeir doet boekje open over transferopties

door
Vanzeir doet boekje open over transferopties

Dante Vanzeir kan in de nacht van zaterdag op zondag zijn grote debuut maken in de MLS, want dan gaat hij met New York Red Bulls op bezoek bij Orlando City. De aanvaller streek deze week eindelijk neer in de Verenigde Staten, nadat het enkele weken duurde eer alle papierwerk voor zijn verhuis in orde raakte. In New York zal hij er wel meteen moeten staan.


New York telde immers een recordbedrag van 5 miljoen euro neer voor de komst van de eenmalige Rode Duivel en maakte hem één van de twee Designated Players, die niet meetellen voor het salarisplafond. Er wordt dus veel verwacht van Vanzeir, die met de VS toch voor een opmerkelijke bestemming koos. In MIDMID sprak hij zich uit over de andere opties die hij had.

"Hier en daar werd ik wel gepolst en werd er geluisterd bij de manager, maar er was niets meteen zo concreet als New York Red Bulls", verklaart Vanzeir. "Vorig jaar in de zomer was er wel één en ander, maar nu in de winter was dat minder. Ik denk dat ik ook nooit een speler zal zijn die voor veel ploegen interessant zal zijn. Ik heb een profiel dat niet in elke ploeg past, omdat ik best tot mijn recht kom in een systeem met twee spitsen."

LANGDURIGE INTERESSE
De Amerikanen toonden bovendien ook al langer interesse. Vanzeir stond al een hele tijd op de radar van de Red Bull-clubs en New York polste ook in de zomer al. Omdat ze toen er niet in slaagden om een andere Designated Player van de hand te doen, ging dat toen niet door. Uiteindelijk kwam dat Vanzeir niet slecht uit, want nu strijkt hij neer bij de start van een nieuw seizoen.


Zal Vanzeir snel ontploffen bij New York Red Bulls?

Meest recent

Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

42
42
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

84
84
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

27
27
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

143
143
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

119
119
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

37
37
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

48
48
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

693
693
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

436
436
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

159
159
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

82
82
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

163
163
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

315
315
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

85
85
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

288
288
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

141
141
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

261
261
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

275
275
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

223
223
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

59
59
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

108
108
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

385
385
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

219
219

Meer sportnieuws