Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

1334
Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

Michael Murillo scheert terug hoge toppen bij Anderlecht. De Panamees haalt eindelijk weer zijn hoge niveau dat hij in zijn beginperiode in Brussel ook etaleerde. Door zijn recente goede prestaties zal Murillo ongetwijfeld nog beter in de markt komen te liggen en Sporting zal het ijzer moeten smeden wanneer het heet is. Jesper Fredberg zal dus niet dezelfde fout mogen maken zoals zijn voorganger Peter Verbeke. Die verzuimde Francis Amuzu te verkopen in de vorige zomermercato, hoewel de flankaanvaller zich toen op zijn absoluut toppunt bevond.


TIMING, TIMING, TIMING

Verkopen op het juiste moment is een kunst. In de vorige zomermercato was hét moment aangebroken om Francis Amuzu te verkopen, OGC Nice had namelijk 8 miljoen euro veil voor de snelle aanvaller, die net indrukwekkende prestaties in Champions’ Play-offs had neergezet. Dat was hét moment bij uitstek voor Peter Verbeke & Co. om de flankaanvaller te gelde te maken want toen bereikte Amuzu zijn absoluut hoogtepunt bij Sporting. Maar in plaats van flink te cashen voor de snelle flankaanvaller besloten de sportieve beleidsmakers echter om hem een contractverlenging en een fikse loonsverhoging aan te bieden.

Met alle gevolgen vandien. Die geleverde financiële inspanning van Anderlecht vertalen zich dit seizoen helemaal niet op het veld, want wederom is Francis Amuzu bezig aan een veel te wisselvallige jaargang. Anderlecht zal niet dezelfde fout mogen maken in het transferdossier van Michael Murillo. De Panamees startte in januari 2020 veelbelovend aan zijn passage bij Sporting, maar drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal.



In de voorbije seizoenen blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar. Daarom keek Anderlecht in januari ook uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven.

MURILLO PIEKT TERUG

Maar sinds enkele maanden zien we terug de beste Michael Murillo aan het werk bij Anderlecht. Hij vormt een goede tandem met Anders Dreyer op rechts en hij is één van de sterkhouders in de ploeg van Brian Riemer. Vorig weekend was Murillo één van de paars-witte uitblinkers tegen KV Kortrijk en ook tegen Ludogorets viel hij in positieve zin op. “Ik vond Murillo defensief en offensief zeer interessant”, zei Philippe Albert bij RTBF. De Panamees is al sinds de vorige jaarwissel goed op dreef bij Anderlecht en dat is geen moment te vroeg want in drie jaar tijd loste hij de verwachtingen niet helemaal in.

Nu hij terug op topniveau acteert, en als hij dat nog tot eind dit seizoen volhoudt, moet Anderlecht zeker overwegen om het ijzer te smeden wanneer het heet is. Michael Murillo genoot in elke transferperiode wel de interesse van verschillende clubs, zoals Valencia, New York Red Bulls, Burnley, Rode Ster Belgrado en Spartak Moskou, maar die belangstelling werd nooit omgezet in concrete toenaderingen. Enkel in de voorbije wintermercato duwde het Braziliaanse Botafogo wel flink door om hem aan te trekken.



Begin januari meldde Globo Esporte dat Botafogo gesprekken met Anderlecht opstartte omtrent een transfer van Michael Murillo: de Brazilianen mikten op een huurbeurt met een aankoopoptie. Maar Anderlecht zag zo'n constructie niet zitten want de Brusselaars wilden alleen maar meewerken aan een definitieve transfer. Daardoor werden de onderhandelingen tussen Botafogo en Anderlecht dan ook gestaakt. Maar door zijn uitstekende prestaties in de voorbije weken zal Murillo ongetwijfeld terug kunnen rekenen op interesse van hoger aangeschreven clubs dan Botafogo. En Anderlecht wellicht op een hogere transferprijs.

EN BEREIDT ZICH VOOR OP EEN TRANSFER?

Begin februari raakte bekend dat Michael Murillo van makelaarskantoor veranderd is, wat erop wijst dat de Panamees zelf ook bereid is om Anderlecht te verlaten. Sindsdien maakt hij deel uit van de portefeuille van SEG Football, een groot bureau met een indrukwekkend netwerk in alle grote (Europese) competities. Die makelaarswissel is een goede timing voor Anderlecht ook, want Murillo haalt sinds lang terug een hoog niveau en na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel. Een beter moment om te cashen dan in de eerstkomende zomermercato zal er in het beste geval wellicht niet meer komen. En verkopen op het juiste moment is ook een kunst. Zie Francis Amuzu …

LEES OOK: Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

Moet Anderlecht Murillo straks verkopen?

Meest recent

Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

5
5
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

45
45
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

35
35
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

104
104
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

54
54
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

119
119
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

234
234
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

74
74
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

44
44
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

53
53
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

528
528
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

195
195
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

356
356
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

168
168
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

40
40
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

148
148
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

519
519
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

140
140
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

316
316
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

578
578
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

131
131
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

435
435
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

327
327
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

502
502

Meer sportnieuws