Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

1334
Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

Michael Murillo scheert terug hoge toppen bij Anderlecht. De Panamees haalt eindelijk weer zijn hoge niveau dat hij in zijn beginperiode in Brussel ook etaleerde. Door zijn recente goede prestaties zal Murillo ongetwijfeld nog beter in de markt komen te liggen en Sporting zal het ijzer moeten smeden wanneer het heet is. Jesper Fredberg zal dus niet dezelfde fout mogen maken zoals zijn voorganger Peter Verbeke. Die verzuimde Francis Amuzu te verkopen in de vorige zomermercato, hoewel de flankaanvaller zich toen op zijn absoluut toppunt bevond.


TIMING, TIMING, TIMING

Verkopen op het juiste moment is een kunst. In de vorige zomermercato was hét moment aangebroken om Francis Amuzu te verkopen, OGC Nice had namelijk 8 miljoen euro veil voor de snelle aanvaller, die net indrukwekkende prestaties in Champions’ Play-offs had neergezet. Dat was hét moment bij uitstek voor Peter Verbeke & Co. om de flankaanvaller te gelde te maken want toen bereikte Amuzu zijn absoluut hoogtepunt bij Sporting. Maar in plaats van flink te cashen voor de snelle flankaanvaller besloten de sportieve beleidsmakers echter om hem een contractverlenging en een fikse loonsverhoging aan te bieden.

Met alle gevolgen vandien. Die geleverde financiële inspanning van Anderlecht vertalen zich dit seizoen helemaal niet op het veld, want wederom is Francis Amuzu bezig aan een veel te wisselvallige jaargang. Anderlecht zal niet dezelfde fout mogen maken in het transferdossier van Michael Murillo. De Panamees startte in januari 2020 veelbelovend aan zijn passage bij Sporting, maar drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal.



In de voorbije seizoenen blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar. Daarom keek Anderlecht in januari ook uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven.

MURILLO PIEKT TERUG

Maar sinds enkele maanden zien we terug de beste Michael Murillo aan het werk bij Anderlecht. Hij vormt een goede tandem met Anders Dreyer op rechts en hij is één van de sterkhouders in de ploeg van Brian Riemer. Vorig weekend was Murillo één van de paars-witte uitblinkers tegen KV Kortrijk en ook tegen Ludogorets viel hij in positieve zin op. “Ik vond Murillo defensief en offensief zeer interessant”, zei Philippe Albert bij RTBF. De Panamees is al sinds de vorige jaarwissel goed op dreef bij Anderlecht en dat is geen moment te vroeg want in drie jaar tijd loste hij de verwachtingen niet helemaal in.

Nu hij terug op topniveau acteert, en als hij dat nog tot eind dit seizoen volhoudt, moet Anderlecht zeker overwegen om het ijzer te smeden wanneer het heet is. Michael Murillo genoot in elke transferperiode wel de interesse van verschillende clubs, zoals Valencia, New York Red Bulls, Burnley, Rode Ster Belgrado en Spartak Moskou, maar die belangstelling werd nooit omgezet in concrete toenaderingen. Enkel in de voorbije wintermercato duwde het Braziliaanse Botafogo wel flink door om hem aan te trekken.



Begin januari meldde Globo Esporte dat Botafogo gesprekken met Anderlecht opstartte omtrent een transfer van Michael Murillo: de Brazilianen mikten op een huurbeurt met een aankoopoptie. Maar Anderlecht zag zo'n constructie niet zitten want de Brusselaars wilden alleen maar meewerken aan een definitieve transfer. Daardoor werden de onderhandelingen tussen Botafogo en Anderlecht dan ook gestaakt. Maar door zijn uitstekende prestaties in de voorbije weken zal Murillo ongetwijfeld terug kunnen rekenen op interesse van hoger aangeschreven clubs dan Botafogo. En Anderlecht wellicht op een hogere transferprijs.

EN BEREIDT ZICH VOOR OP EEN TRANSFER?

Begin februari raakte bekend dat Michael Murillo van makelaarskantoor veranderd is, wat erop wijst dat de Panamees zelf ook bereid is om Anderlecht te verlaten. Sindsdien maakt hij deel uit van de portefeuille van SEG Football, een groot bureau met een indrukwekkend netwerk in alle grote (Europese) competities. Die makelaarswissel is een goede timing voor Anderlecht ook, want Murillo haalt sinds lang terug een hoog niveau en na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel. Een beter moment om te cashen dan in de eerstkomende zomermercato zal er in het beste geval wellicht niet meer komen. En verkopen op het juiste moment is ook een kunst. Zie Francis Amuzu …

LEES OOK: 'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Moet Anderlecht Murillo straks verkopen?

Meest recent

KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

18
18
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

7
7
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

37
37
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

104
104
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

80
80
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

114
114
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

82
82
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

69
69
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

114
114
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

59
59
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

226
226
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

357
357
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

57
57
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

77
77
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

159
159
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

191
191
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

342
342
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

393
393
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

227
227
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

490
490
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

226
226
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

92
92
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

194
194

Meer sportnieuws