Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

1334
Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

Michael Murillo scheert terug hoge toppen bij Anderlecht. De Panamees haalt eindelijk weer zijn hoge niveau dat hij in zijn beginperiode in Brussel ook etaleerde. Door zijn recente goede prestaties zal Murillo ongetwijfeld nog beter in de markt komen te liggen en Sporting zal het ijzer moeten smeden wanneer het heet is. Jesper Fredberg zal dus niet dezelfde fout mogen maken zoals zijn voorganger Peter Verbeke. Die verzuimde Francis Amuzu te verkopen in de vorige zomermercato, hoewel de flankaanvaller zich toen op zijn absoluut toppunt bevond.


TIMING, TIMING, TIMING

Verkopen op het juiste moment is een kunst. In de vorige zomermercato was hét moment aangebroken om Francis Amuzu te verkopen, OGC Nice had namelijk 8 miljoen euro veil voor de snelle aanvaller, die net indrukwekkende prestaties in Champions’ Play-offs had neergezet. Dat was hét moment bij uitstek voor Peter Verbeke & Co. om de flankaanvaller te gelde te maken want toen bereikte Amuzu zijn absoluut hoogtepunt bij Sporting. Maar in plaats van flink te cashen voor de snelle flankaanvaller besloten de sportieve beleidsmakers echter om hem een contractverlenging en een fikse loonsverhoging aan te bieden.

Met alle gevolgen vandien. Die geleverde financiële inspanning van Anderlecht vertalen zich dit seizoen helemaal niet op het veld, want wederom is Francis Amuzu bezig aan een veel te wisselvallige jaargang. Anderlecht zal niet dezelfde fout mogen maken in het transferdossier van Michael Murillo. De Panamees startte in januari 2020 veelbelovend aan zijn passage bij Sporting, maar drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal.



In de voorbije seizoenen blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar. Daarom keek Anderlecht in januari ook uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven.

MURILLO PIEKT TERUG

Maar sinds enkele maanden zien we terug de beste Michael Murillo aan het werk bij Anderlecht. Hij vormt een goede tandem met Anders Dreyer op rechts en hij is één van de sterkhouders in de ploeg van Brian Riemer. Vorig weekend was Murillo één van de paars-witte uitblinkers tegen KV Kortrijk en ook tegen Ludogorets viel hij in positieve zin op. “Ik vond Murillo defensief en offensief zeer interessant”, zei Philippe Albert bij RTBF. De Panamees is al sinds de vorige jaarwissel goed op dreef bij Anderlecht en dat is geen moment te vroeg want in drie jaar tijd loste hij de verwachtingen niet helemaal in.

Nu hij terug op topniveau acteert, en als hij dat nog tot eind dit seizoen volhoudt, moet Anderlecht zeker overwegen om het ijzer te smeden wanneer het heet is. Michael Murillo genoot in elke transferperiode wel de interesse van verschillende clubs, zoals Valencia, New York Red Bulls, Burnley, Rode Ster Belgrado en Spartak Moskou, maar die belangstelling werd nooit omgezet in concrete toenaderingen. Enkel in de voorbije wintermercato duwde het Braziliaanse Botafogo wel flink door om hem aan te trekken.



Begin januari meldde Globo Esporte dat Botafogo gesprekken met Anderlecht opstartte omtrent een transfer van Michael Murillo: de Brazilianen mikten op een huurbeurt met een aankoopoptie. Maar Anderlecht zag zo'n constructie niet zitten want de Brusselaars wilden alleen maar meewerken aan een definitieve transfer. Daardoor werden de onderhandelingen tussen Botafogo en Anderlecht dan ook gestaakt. Maar door zijn uitstekende prestaties in de voorbije weken zal Murillo ongetwijfeld terug kunnen rekenen op interesse van hoger aangeschreven clubs dan Botafogo. En Anderlecht wellicht op een hogere transferprijs.

EN BEREIDT ZICH VOOR OP EEN TRANSFER?

Begin februari raakte bekend dat Michael Murillo van makelaarskantoor veranderd is, wat erop wijst dat de Panamees zelf ook bereid is om Anderlecht te verlaten. Sindsdien maakt hij deel uit van de portefeuille van SEG Football, een groot bureau met een indrukwekkend netwerk in alle grote (Europese) competities. Die makelaarswissel is een goede timing voor Anderlecht ook, want Murillo haalt sinds lang terug een hoog niveau en na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel. Een beter moment om te cashen dan in de eerstkomende zomermercato zal er in het beste geval wellicht niet meer komen. En verkopen op het juiste moment is ook een kunst. Zie Francis Amuzu …

LEES OOK: Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Moet Anderlecht Murillo straks verkopen?

Meest recent

STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

5
5
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

7
7
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

21
21
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

28
28
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

28
28
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

28
28
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

83
83
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

25
25
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

109
109
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

37
37
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

203
203
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

32
32
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

68
68
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

30
30
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

124
124
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

62
62
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

86
86
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

231
231
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

73
73
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

58
58
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

41
41
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

212
212
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

122
122

Meer sportnieuws