Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

1334
Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

Michael Murillo scheert terug hoge toppen bij Anderlecht. De Panamees haalt eindelijk weer zijn hoge niveau dat hij in zijn beginperiode in Brussel ook etaleerde. Door zijn recente goede prestaties zal Murillo ongetwijfeld nog beter in de markt komen te liggen en Sporting zal het ijzer moeten smeden wanneer het heet is. Jesper Fredberg zal dus niet dezelfde fout mogen maken zoals zijn voorganger Peter Verbeke. Die verzuimde Francis Amuzu te verkopen in de vorige zomermercato, hoewel de flankaanvaller zich toen op zijn absoluut toppunt bevond.


TIMING, TIMING, TIMING

Verkopen op het juiste moment is een kunst. In de vorige zomermercato was hét moment aangebroken om Francis Amuzu te verkopen, OGC Nice had namelijk 8 miljoen euro veil voor de snelle aanvaller, die net indrukwekkende prestaties in Champions’ Play-offs had neergezet. Dat was hét moment bij uitstek voor Peter Verbeke & Co. om de flankaanvaller te gelde te maken want toen bereikte Amuzu zijn absoluut hoogtepunt bij Sporting. Maar in plaats van flink te cashen voor de snelle flankaanvaller besloten de sportieve beleidsmakers echter om hem een contractverlenging en een fikse loonsverhoging aan te bieden.

Met alle gevolgen vandien. Die geleverde financiële inspanning van Anderlecht vertalen zich dit seizoen helemaal niet op het veld, want wederom is Francis Amuzu bezig aan een veel te wisselvallige jaargang. Anderlecht zal niet dezelfde fout mogen maken in het transferdossier van Michael Murillo. De Panamees startte in januari 2020 veelbelovend aan zijn passage bij Sporting, maar drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal.



In de voorbije seizoenen blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar. Daarom keek Anderlecht in januari ook uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven.

MURILLO PIEKT TERUG

Maar sinds enkele maanden zien we terug de beste Michael Murillo aan het werk bij Anderlecht. Hij vormt een goede tandem met Anders Dreyer op rechts en hij is één van de sterkhouders in de ploeg van Brian Riemer. Vorig weekend was Murillo één van de paars-witte uitblinkers tegen KV Kortrijk en ook tegen Ludogorets viel hij in positieve zin op. “Ik vond Murillo defensief en offensief zeer interessant”, zei Philippe Albert bij RTBF. De Panamees is al sinds de vorige jaarwissel goed op dreef bij Anderlecht en dat is geen moment te vroeg want in drie jaar tijd loste hij de verwachtingen niet helemaal in.

Nu hij terug op topniveau acteert, en als hij dat nog tot eind dit seizoen volhoudt, moet Anderlecht zeker overwegen om het ijzer te smeden wanneer het heet is. Michael Murillo genoot in elke transferperiode wel de interesse van verschillende clubs, zoals Valencia, New York Red Bulls, Burnley, Rode Ster Belgrado en Spartak Moskou, maar die belangstelling werd nooit omgezet in concrete toenaderingen. Enkel in de voorbije wintermercato duwde het Braziliaanse Botafogo wel flink door om hem aan te trekken.



Begin januari meldde Globo Esporte dat Botafogo gesprekken met Anderlecht opstartte omtrent een transfer van Michael Murillo: de Brazilianen mikten op een huurbeurt met een aankoopoptie. Maar Anderlecht zag zo'n constructie niet zitten want de Brusselaars wilden alleen maar meewerken aan een definitieve transfer. Daardoor werden de onderhandelingen tussen Botafogo en Anderlecht dan ook gestaakt. Maar door zijn uitstekende prestaties in de voorbije weken zal Murillo ongetwijfeld terug kunnen rekenen op interesse van hoger aangeschreven clubs dan Botafogo. En Anderlecht wellicht op een hogere transferprijs.

EN BEREIDT ZICH VOOR OP EEN TRANSFER?

Begin februari raakte bekend dat Michael Murillo van makelaarskantoor veranderd is, wat erop wijst dat de Panamees zelf ook bereid is om Anderlecht te verlaten. Sindsdien maakt hij deel uit van de portefeuille van SEG Football, een groot bureau met een indrukwekkend netwerk in alle grote (Europese) competities. Die makelaarswissel is een goede timing voor Anderlecht ook, want Murillo haalt sinds lang terug een hoog niveau en na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel. Een beter moment om te cashen dan in de eerstkomende zomermercato zal er in het beste geval wellicht niet meer komen. En verkopen op het juiste moment is ook een kunst. Zie Francis Amuzu …

LEES OOK: Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Moet Anderlecht Murillo straks verkopen?

Meest recent

Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

57
57
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

18
18
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

19
19
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

135
135
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

178
178
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

112
112
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

95
95
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

147
147
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

297
297
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

88
88
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

157
157
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

58
58
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

232
232
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

196
196
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

113
113
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

120
120
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

305
305
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

451
451
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

137
137
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

268
268
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

297
297
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

74
74
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

47
47

Meer sportnieuws