Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

1334
Nieuw horrorscenario op komst bij Anderlecht?

Michael Murillo scheert terug hoge toppen bij Anderlecht. De Panamees haalt eindelijk weer zijn hoge niveau dat hij in zijn beginperiode in Brussel ook etaleerde. Door zijn recente goede prestaties zal Murillo ongetwijfeld nog beter in de markt komen te liggen en Sporting zal het ijzer moeten smeden wanneer het heet is. Jesper Fredberg zal dus niet dezelfde fout mogen maken zoals zijn voorganger Peter Verbeke. Die verzuimde Francis Amuzu te verkopen in de vorige zomermercato, hoewel de flankaanvaller zich toen op zijn absoluut toppunt bevond.


TIMING, TIMING, TIMING

Verkopen op het juiste moment is een kunst. In de vorige zomermercato was hét moment aangebroken om Francis Amuzu te verkopen, OGC Nice had namelijk 8 miljoen euro veil voor de snelle aanvaller, die net indrukwekkende prestaties in Champions’ Play-offs had neergezet. Dat was hét moment bij uitstek voor Peter Verbeke & Co. om de flankaanvaller te gelde te maken want toen bereikte Amuzu zijn absoluut hoogtepunt bij Sporting. Maar in plaats van flink te cashen voor de snelle flankaanvaller besloten de sportieve beleidsmakers echter om hem een contractverlenging en een fikse loonsverhoging aan te bieden.

Met alle gevolgen vandien. Die geleverde financiële inspanning van Anderlecht vertalen zich dit seizoen helemaal niet op het veld, want wederom is Francis Amuzu bezig aan een veel te wisselvallige jaargang. Anderlecht zal niet dezelfde fout mogen maken in het transferdossier van Michael Murillo. De Panamees startte in januari 2020 veelbelovend aan zijn passage bij Sporting, maar drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal.



In de voorbije seizoenen blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar. Daarom keek Anderlecht in januari ook uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven.

MURILLO PIEKT TERUG

Maar sinds enkele maanden zien we terug de beste Michael Murillo aan het werk bij Anderlecht. Hij vormt een goede tandem met Anders Dreyer op rechts en hij is één van de sterkhouders in de ploeg van Brian Riemer. Vorig weekend was Murillo één van de paars-witte uitblinkers tegen KV Kortrijk en ook tegen Ludogorets viel hij in positieve zin op. “Ik vond Murillo defensief en offensief zeer interessant”, zei Philippe Albert bij RTBF. De Panamees is al sinds de vorige jaarwissel goed op dreef bij Anderlecht en dat is geen moment te vroeg want in drie jaar tijd loste hij de verwachtingen niet helemaal in.

Nu hij terug op topniveau acteert, en als hij dat nog tot eind dit seizoen volhoudt, moet Anderlecht zeker overwegen om het ijzer te smeden wanneer het heet is. Michael Murillo genoot in elke transferperiode wel de interesse van verschillende clubs, zoals Valencia, New York Red Bulls, Burnley, Rode Ster Belgrado en Spartak Moskou, maar die belangstelling werd nooit omgezet in concrete toenaderingen. Enkel in de voorbije wintermercato duwde het Braziliaanse Botafogo wel flink door om hem aan te trekken.



Begin januari meldde Globo Esporte dat Botafogo gesprekken met Anderlecht opstartte omtrent een transfer van Michael Murillo: de Brazilianen mikten op een huurbeurt met een aankoopoptie. Maar Anderlecht zag zo'n constructie niet zitten want de Brusselaars wilden alleen maar meewerken aan een definitieve transfer. Daardoor werden de onderhandelingen tussen Botafogo en Anderlecht dan ook gestaakt. Maar door zijn uitstekende prestaties in de voorbije weken zal Murillo ongetwijfeld terug kunnen rekenen op interesse van hoger aangeschreven clubs dan Botafogo. En Anderlecht wellicht op een hogere transferprijs.

EN BEREIDT ZICH VOOR OP EEN TRANSFER?

Begin februari raakte bekend dat Michael Murillo van makelaarskantoor veranderd is, wat erop wijst dat de Panamees zelf ook bereid is om Anderlecht te verlaten. Sindsdien maakt hij deel uit van de portefeuille van SEG Football, een groot bureau met een indrukwekkend netwerk in alle grote (Europese) competities. Die makelaarswissel is een goede timing voor Anderlecht ook, want Murillo haalt sinds lang terug een hoog niveau en na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel. Een beter moment om te cashen dan in de eerstkomende zomermercato zal er in het beste geval wellicht niet meer komen. En verkopen op het juiste moment is ook een kunst. Zie Francis Amuzu …

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Moet Anderlecht Murillo straks verkopen?

Meest recent

Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

13
13
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

59
59
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

11
11
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

57
57
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

437
437
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

34
34
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

95
95
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

292
292
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

37
37
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

18
18
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

116
116
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

107
107
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

244
244
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

94
94
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

123
123
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

108
108
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

184
184
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

34
34
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

52
52
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

45
45
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

100
100
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

833
833
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

266
266
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

394
394
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

128
128

Meer sportnieuws