Vanzeir: "Daarom koos ik voor New York Red Bulls"

door
Vanzeir:

New York Red Bulls stelde Dante Vanzeir via de clubkanalen officieel voor als de nieuwe spits. De aanvaller werd voor 5 miljoen euro weggehaald bij Union SG en dat bedrag kan mits bonussen oplopen tot 6,25 miljoen euro. De Belgische aanvaller sprak over zijn transfer naar de Major League Soccer.


“New York Red Bulls en Red Bull in het algemeen hadden meteen een goed plan voor mij. Bovendien is de Major League Soccer een competitie die mij wel goed gaat liggen", opende de aanvaller. "Dat ik weinig voorbereiding had? Ik ben topfit want ik speelde in België. Ik heb nu een maand niet gespeeld, dus ik moet enkel nog mijn beste vorm halen. Hopelijk kan ik snel goals scoren voor het team."

TEVREDEN COACH

Vanzeir is van mening dat hij als gegoten past in de visie van de Red Bull-groep. "Of het type voetbal hetzelfde is als bij Union? Jazeker. Ik ben geen aanvaller die zou weggaan als mijn ander team geen type voetbal zou spelen dat bij mij past. Ik maakte deze keuze omdat NewYork Red Bull een grote club is die helemaal bij mij past. Ik zal wel wat tijd nodig hebben om mij aan te passen."

Trainer Gerhard Struber was uiteraard zeer tevreden met de komst van Vanzeir. "Dante is een geweldige aanwinst voor ons. Hij heeft een neus voor goals en hij is de missing link bij ons en met hem denken we een speler te hebben aangetrokken die vlot kan scoren. Ik heb een zeer goed gevoel over hem, want hij leert al snel. Dante gaat de komende jaren een zeer belangrijke speler voor ons worden, daar ben ik zeker van."

LEES OOK: Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Gaat Vanzeir een sensatie worden in de MLS?

Meest recent

Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

46
46
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

131
131
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

85
85
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

38
38
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

87
87
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

56
56
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

290
290
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

38
38
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

57
57
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

197
197
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

73
73
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

417
417
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

239
239
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

109
109
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

347
347
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

71
71
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

36
36
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

183
183
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

240
240
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

211
211
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

962
962
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

188
188

Meer sportnieuws