Coucke geeft twee grote blunders toe bij Anderlecht

door
Coucke geeft twee grote blunders toe bij Anderlecht

RSC Anderlecht zoekt sinds de overname door Marc Coucke nog steeds naar het juiste evenwicht. De ex-voorzitter van de Brusselaars maakte héél wat foute keuzes die financieel en sportief zware gevolgen hadden. Coucke noemde twee foute beslissingen die er werden genomen.


"Kompany doet het uitstekend bij Burnley en misschien was het anders verlopen als we hem nog een jaar als trainer hadden gehad. Maar je kunt niet teruggaan in de tijd. Ik heb samen met Luc Devroe in het begin van mijn voorzitterschap ook de nodige fouten gemaakt", liet hij noteren bij La Dernière Heure.

KOMPANY

Coucke en Devroe gingen het eerste jaar heel zwaar in de fout. Anderlecht werkte zijn duurste mercato ooit af en investeerde ruim 30 miljoen euro in middelmatige spelers. Sindsdien werd de vrije val ingezet. Anderlecht zat jarenlang (tot deze zomer) met peperdure spelers opgescheept die niet thuishoorden bij een Belgische topclub. Mede daardoor werd er voor het eerst in 56 jaar geen Europees voetbal gehaald. Anderlecht maakte door die mercato financieel zeer zware verliezen (het moest bijna alle spelers met verlies van de hand doen en ze verdienden bakken geld). 

Coucke haalde wél Kompany en in zijn tweede en derde seizoen werd de nodige progressie geboekt. De weg terug naar de top werd duidelijk zichtbaar ingezet, maar Vandenhaute maakte dezelfde fouten als Coucke. Mislukte transfers en foute trainerskeuzes. Anderlecht dreigt weer naast Europees voetbal te grijpen en ook Vandenhaute moest een stap terugzetten, nadat hij de grote roerganger bleek geweest te zijn inzake het vertrek van Kompany. Fredberg en Riemer moeten eindelijk voor stabiliteit in het Lotto Park gaan zorgen. Het is de laatste kans voor eigenaar Coucke.

LEES OOK: Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Gaan Fredberg en Riemer RSCA weer naar succes loodsen?

Meest recent

'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

22
22
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

49
49
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

43
43
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

271
271
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

228
228
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

168
168
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

178
178
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

137
137
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

295
295
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

187
187
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

246
246
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

70
70
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

183
183
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

428
428
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

125
125
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

40
40
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

404
404
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

123
123
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

405
405
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

311
311
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

125
125
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

307
307
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

30
30
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

153
153
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

610
610

Meer sportnieuws