Coucke komt met uitleg na supportersoverleg

649 stemmen
Coucke komt met uitleg na supportersoverleg

Het is nog steeds crisis bij RSC Anderlecht. Ondanks dat het de Brusselse club op sportief vlak steeds beter vergaat, is er toch nog heel wat onrust bij de fans omtrent de bestuurskamer van de recordkampioen. Vanavond stond dan ook een overleg tussen de supportersorganen van Anderlecht en enkele bestuursleden op het programma. Een tevreden voorzitter was achteraf transparant over de vergadering met de fans. 


In het Lotto Park vond vanavond overleg plaats tussen enkele supportersorganen van Anderlecht en enkele bestuursleden van de club. In totaal waren er zo een 32 supporters aanwezig bij de vergadering. Aan de zijde van de recordkampioen stonden Marc Coucke, Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute de fans te woord. Via Sporza gaf Marc Coucke alvast aan dat hij tevreden was over het overleg. "Iedereen heeft alles kunnen zeggen. Supporters richting de directie, en omgekeerd. Ik hoop dat het een nieuwe start is", klonk het bij de RSCA-voorzitter. 

Tijdens de vergadering werd aan de supporters een duidelijke uitleg gegeven rond het plan van de club, en rond de nieuwe functie van Wouter Vandenhaute. Daarnaast werd ook beslist om hetzelfde overleg te herhalen om de vier maanden. Een ontslag van Marc Coucke of Wouter Vandenhaute stond niet op de agenda, en is ook niet besproken. Toch bleef de mening tussen enkele supporters en de bestuurskamer van Anderlecht nog steeds verdeeld. 

"Een deel van de fans staat niet achter Vandenhaute"

"Of alle fans zich ondertussen achter Vandenhaute hebben gezet? Neen, dat blijft voor wat supporters een breekpunt. Je kan nooit voor iedereen goed doen. Voor een deel/deeltje zitten bepaalde dingen uit het verleden zodanig diep dat ze daar niet over geraken. Ook daar moeten we respect voor hebben", klonk het nog bij Coucke. 

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Was het overleg tussen de fans en het bestuur een stap in de goede richting?

Meest recent

Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

75
75
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

183
183
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

221
221
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

54
54
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

470
470
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

547
547
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

293
293
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

428
428
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

63
63
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

205
205
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

62
62
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

111
111
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

540
540
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

712
712
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

222
222
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

164
164
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

188
188
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

440
440
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

109
109
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

124
124
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

192
192
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

627
627
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

85
85
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

568
568
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

371
371

Meer sportnieuws