Coucke komt met uitleg na supportersoverleg

649 stemmen
Coucke komt met uitleg na supportersoverleg

Het is nog steeds crisis bij RSC Anderlecht. Ondanks dat het de Brusselse club op sportief vlak steeds beter vergaat, is er toch nog heel wat onrust bij de fans omtrent de bestuurskamer van de recordkampioen. Vanavond stond dan ook een overleg tussen de supportersorganen van Anderlecht en enkele bestuursleden op het programma. Een tevreden voorzitter was achteraf transparant over de vergadering met de fans. 


In het Lotto Park vond vanavond overleg plaats tussen enkele supportersorganen van Anderlecht en enkele bestuursleden van de club. In totaal waren er zo een 32 supporters aanwezig bij de vergadering. Aan de zijde van de recordkampioen stonden Marc Coucke, Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute de fans te woord. Via Sporza gaf Marc Coucke alvast aan dat hij tevreden was over het overleg. "Iedereen heeft alles kunnen zeggen. Supporters richting de directie, en omgekeerd. Ik hoop dat het een nieuwe start is", klonk het bij de RSCA-voorzitter. 

Tijdens de vergadering werd aan de supporters een duidelijke uitleg gegeven rond het plan van de club, en rond de nieuwe functie van Wouter Vandenhaute. Daarnaast werd ook beslist om hetzelfde overleg te herhalen om de vier maanden. Een ontslag van Marc Coucke of Wouter Vandenhaute stond niet op de agenda, en is ook niet besproken. Toch bleef de mening tussen enkele supporters en de bestuurskamer van Anderlecht nog steeds verdeeld. 

"Een deel van de fans staat niet achter Vandenhaute"

"Of alle fans zich ondertussen achter Vandenhaute hebben gezet? Neen, dat blijft voor wat supporters een breekpunt. Je kan nooit voor iedereen goed doen. Voor een deel/deeltje zitten bepaalde dingen uit het verleden zodanig diep dat ze daar niet over geraken. Ook daar moeten we respect voor hebben", klonk het nog bij Coucke. 

LEES OOK: Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Was het overleg tussen de fans en het bestuur een stap in de goede richting?

Meest recent

Rode Duivel verrast iedereen op eerste WK

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

13
13
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

16
16
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

203
203
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

166
166
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

100
100
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

178
178
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

45
45
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

68
68
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

25
25
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

62
62
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

118
118
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

361
361
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

140
140
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

352
352
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

473
473
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1182
1182
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

128
128
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

461
461
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

163
163
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

186
186
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

90
90
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

125
125

Meer sportnieuws