Coucke komt met uitleg na supportersoverleg

649 stemmen
Coucke komt met uitleg na supportersoverleg

Het is nog steeds crisis bij RSC Anderlecht. Ondanks dat het de Brusselse club op sportief vlak steeds beter vergaat, is er toch nog heel wat onrust bij de fans omtrent de bestuurskamer van de recordkampioen. Vanavond stond dan ook een overleg tussen de supportersorganen van Anderlecht en enkele bestuursleden op het programma. Een tevreden voorzitter was achteraf transparant over de vergadering met de fans. 


In het Lotto Park vond vanavond overleg plaats tussen enkele supportersorganen van Anderlecht en enkele bestuursleden van de club. In totaal waren er zo een 32 supporters aanwezig bij de vergadering. Aan de zijde van de recordkampioen stonden Marc Coucke, Jesper Fredberg en Wouter Vandenhaute de fans te woord. Via Sporza gaf Marc Coucke alvast aan dat hij tevreden was over het overleg. "Iedereen heeft alles kunnen zeggen. Supporters richting de directie, en omgekeerd. Ik hoop dat het een nieuwe start is", klonk het bij de RSCA-voorzitter. 

Tijdens de vergadering werd aan de supporters een duidelijke uitleg gegeven rond het plan van de club, en rond de nieuwe functie van Wouter Vandenhaute. Daarnaast werd ook beslist om hetzelfde overleg te herhalen om de vier maanden. Een ontslag van Marc Coucke of Wouter Vandenhaute stond niet op de agenda, en is ook niet besproken. Toch bleef de mening tussen enkele supporters en de bestuurskamer van Anderlecht nog steeds verdeeld. 

"Een deel van de fans staat niet achter Vandenhaute"

"Of alle fans zich ondertussen achter Vandenhaute hebben gezet? Neen, dat blijft voor wat supporters een breekpunt. Je kan nooit voor iedereen goed doen. Voor een deel/deeltje zitten bepaalde dingen uit het verleden zodanig diep dat ze daar niet over geraken. Ook daar moeten we respect voor hebben", klonk het nog bij Coucke. 

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Was het overleg tussen de fans en het bestuur een stap in de goede richting?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

616
616
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

143
143
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

103
103
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

85
85
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

76
76
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

245
245
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

114
114
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

310
310
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

99
99
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

86
86
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

281
281
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

705
705
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

287
287
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

521
521
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

46
46
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

109
109
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

137
137
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

638
638

Meer sportnieuws