Lof voor Fredberg: "Niemand lacht nog"

1629 stemmen
Lof voor Fredberg:

Sports CEO Jesper Fredberg kende al zeer drukke maanden bij RSC Anderlecht. De man nam enkele stevige beslissingen en voorlopig pakken die best goed uit. Zo kreeg hij vandaag toch wel wat lof van La Dernière Heure. De toekomst oogt al iets rooskleuriger in Brussel.


Fredbreg kreeg van bepaalde media de wind van voren toen hij besloot dat er geen plaats meer was voor Peter Verbeke. Toch viel die keuze zeker te begrijpen. Fredberg en Bornauw namen de taken over van Verbeke en een positie zoeken om er toch maar een te vinden, was in tijden van besparingen allerminst een goed idee. Fredberg nam daar een gedurfde maar zeker te verdedigen keuze.

AANWINSTEN

De Deen haalde met Anders Dreyer al snel een eerste aanwinst. Hij kostte enkele miljoenen euro’s en hij brengt het team veel bij. Na het vertrek van Joshua Zirkzee miste Anderlecht een aanvallende pion die met steekballetjes spelers kon vrij spelen in de laatste zone van het veld. Dreyer, niet de meest explosieve speler, doet dat zeer goed. Daarnaast heeft hij een neus voor goals, want hij staat zeer vaak goed gepositioneerd voor doel. Met 3 goals en 1 assist in 7 wedstrijden heeft hij zijn start allerminst gemist.

Fredberg kreeg ook kritiek na het aantrekken van Islam Slimani. De 34-jarige Algerijn verrast. Slimani blijkt een stuk scherper dan gedacht. Hij is een meerwaarde voor dit team. Hij scoorde 1 keer, maar Anderlecht speelt als ploeg beter met hem in het team. Er is eindelijk een speler die vooraan een bal kan bijhouden en die de spelers rondom hem beter laat functioneren. Slimani scoorde voorlopig dus 1 keer, maar we zijn vrij zeker dat hij de komende weken op deze manier nog gaat scoren. LDH merkt op dat het hoongelach omtrent Fredberg al is gaan liggen. Van de laatste 7 goals werden er 4 gescoord door de winteraanwinsten. Dat belooft voor de zomermercato.

LEES OOK: Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

Zijn Dreyer en Slimani meerwaardes voor RSCA?

Meest recent

Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

22
22
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

58
58
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

54
54
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

457
457
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

94
94
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

227
227
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

235
235
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

123
123
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

335
335
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

261
261
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

420
420
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

439
439
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

98
98
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

211
211
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

134
134
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

94
94
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

209
209
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

323
323
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

457
457
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

202
202
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

636
636
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

73
73
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

437
437
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

284
284
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

424
424

Meer sportnieuws